Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2012., 23:06   #1
Exclamation Nove kamere u Zagrebu - počele stizat kazne

Nekoliko mi je frendova dobilo od 500 do 4000kn kazni. Obratite pažnju gdje se zaustavljate jer se svako zaustavljanje dulje od 3min (čak ako i čekate da netko izađe sa parkirnog mjesta) skupo naplaćuje!

__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:39   #2


To nije fotić koji slika prijelazak preko crvenog ili prebrzu vožnju. To su baš kamere, prvi puta vidim čujem da se preko kamere nekoga kažnjava. Očito je potrebno kada puno ljudi zaustavi auto ne sredini ceste i "ode na brzinu".

HR je policijska država, očito da u nekim slučajevima opravdano.
__________________
Potpis
WXW is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 14:55   #3
Quote:
WXW kaže: Pogledaj post


To nije fotić koji slika prijelazak preko crvenog ili prebrzu vožnju. To su baš kamere, prvi puta vidim čujem da se preko kamere nekoga kažnjava. Očito je potrebno kada puno ljudi zaustavi auto ne sredini ceste i "ode na brzinu".

HR je policijska država, očito da u nekim slučajevima opravdano.
To i je svrha mog posta
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:05   #4
Normalno da su ih stavili, pa Črnomerečki terminal je postao parking, treba staviti još koju za nadzor izlazaka iz Konzuma. Imaju svoju prometnu traku koja je uzeta ciglani, i svi izađu i staju pred autobuse. Treba staviti kameru, i samo lansirati kazne. Ima x ekipe koja je parkirala na stajalište od busa 109 Črnomerec Dugave, a tamo još staje i 134, i dvije linije od Presečkog, i westgate-ovac, i onda se nastavi neki lik, i autobusi ostanu na Ilici, onda naiđe tramvaj pa ne može proći od busa, i zatvori izlaz ulici Črnomerec... Ja bi stavio još kamera
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:14   #5
što trebaš napraviti za 4000 kn kazne?
dk1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 18:48   #6
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
što trebaš napraviti za 4000 kn kazne?
Otići dva puta tjedno u mjesec dana na tržnicu Britanac i pričekati negdje u autu 5min da ti se oslobodi parking.
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:14   #7
Zasad samo parking,a uskoro kad se i murija umreži, i ostali prometni prekršaji... neznam jel mogu te kamere i brzinu mjeriti?
Sime23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:27   #8
Quote:
Sime23 kaže: Pogledaj post
Zasad samo parking,a uskoro kad se i murija umreži, i ostali prometni prekršaji... neznam jel mogu te kamere i brzinu mjeriti?
Prodat auto i vozit se taksijem jer za 4000kn skupljenih kazni u mjesec dana imaš godinu dana vožnje taksijem dva put tjedno... ili scenari iz Maribora...
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:31   #9
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 20:45   #10
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
ovako nešto?
http://youtu.be/dz4HEEiJuGo

svaka akcija koja ide s ciljem zarade, a ne popravljanja stanja na cesti nije dobra.
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:07   #11
Quote:
hrdragovoljac kaže: Pogledaj post
svaka akcija koja ide s ciljem zarade, a ne popravljanja stanja na cesti nije dobra.
bez želje za rapravom, što je po tvojem mišljenju kazna s ciljem zarade i ona bez?

recimo, na dva primjera.
parkiranje na zebri i recimo korištenje telefona za vrijeme vožnje.

kolko bi kaznil vozača ako ne želiš zaradu, samo dovođenje pameti, i kolko za "zaradu".
I wonder is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:10   #12
Quote:
hrdragovoljac kaže: Pogledaj post
ovako nešto?
http://youtu.be/dz4HEEiJuGo

svaka akcija koja ide s ciljem zarade, a ne popravljanja stanja na cesti nije dobra.
Nažalost, to je jedini način da se napravi reda. I preventiva, edukacija, reklamni spotovi, apeli daju neke rezultate, ali ne dovoljne.

Ja bi se još zalagao da se novac prikupljen od takvih kazni preusmjeri na podizanje dodatne sigurnosti u prometu, a ne na krpanje proračunskih rupa.
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 21:55   #13
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Nažalost, to je jedini način da se napravi reda. I preventiva, edukacija, reklamni spotovi, apeli daju neke rezultate, ali ne dovoljne.

Ja bi se još zalagao da se novac prikupljen od takvih kazni preusmjeri na podizanje dodatne sigurnosti u prometu, a ne na krpanje proračunskih rupa.
Da, ako bi se novac isklučivo ili bar u velikoj većini koristio za edukaciju i saniranje crnih točaka a ne za direktnu uplatu u proračun podržao bi to objeručke. Iako bi se i tamo po običaju našlo prostora za prekomjerno postavljanje znakova i ležećih gdje nisu potrebni.
Quote:
I wonder kaže: Pogledaj post
bez želje za rapravom, što je po tvojem mišljenju kazna s ciljem zarade i ona bez?

recimo, na dva primjera.
parkiranje na zebri i recimo korištenje telefona za vrijeme vožnje.

kolko bi kaznil vozača ako ne želiš zaradu, samo dovođenje pameti, i kolko za "zaradu".
Nije stvar u visini kazne, nego u načinu na koji se ona prikuplja. Isključivo za punjenje proračuna lokalnih zajednica. Puno primjera ima iz Njemačke ali najviše iz Engleske. Npr. nepoštivanje propisa kod radarskih kontrola, davati u koncesiju privatnicima da vrše kontrolu i naplatu kazni za brzinu, renovirati dio ceste napraviti gotovo autoput i skinuti ograničenje s 90 na 60 bez nekog očiglednog razloga te postaviti fiksnu kameru...

Mislim da se i kod naših kamera radi o tome. Svima nam je poznato stajalište gradskih oca što se tiče parkiranja na nogostupu i odluke vrhovnog suda. Znači nisam protiv kažnjavanja prekršaja u prometu, naprotiv, ali ako se to pretvori u akciju za maksimiziranje profita za gradski proračun, e onda sam protiv.
hrdragovoljac is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:03   #14
Kad policija mjeri brzinu pištoljem, jel može doći naknadno kazna doma? Ili bi me zaustavio da sam prebrzo vozio. Vozio sam se između 70-80 km/h preko mosta Mladosti, a on je bio u podnožju kada se ide u smjeru prema Konzumu.
__________________
pijan
kukuriza is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:06   #15
Quote:
kukuriza kaže: Pogledaj post
Kad policija mjeri brzinu pištoljem, jel može doći naknadno kazna doma? Ili bi me zaustavio da sam prebrzo vozio. Vozio sam se između 70-80 km/h preko mosta Mladosti, a on je bio u podnožju kada se ide u smjeru prema Konzumu.
Fulao si temu. Zaustavlja na mjestu ako si prekoračio limit. Očigledno nisi.

Back 2 Topic

Mene fascinira reakcija Slovenaca, koji se u leksikonu nalaze pod pojmom "slijepo pridržavanje propisa". Ipak to su Europejci, a ne Balkanci, no ipak u Mariboru su popalili i porušili dobar dio kamera, a da kazne još nisu ni počele stizati na kućne adrese?
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:13   #16
Quote:
zlatkohorvat69 kaže: Pogledaj post
Fulao si temu. Zaustavlja na mjestu ako si prekoračio limit. Očigledno nisi.

Back 2 Topic

Mene fascinira reakcija Slovenaca, koji se u leksikonu nalaze pod pojmom "slijepo pridržavanje propisa". Ipak to su Europejci, a ne Balkanci, no ipak u Mariboru su popalili i porušili dobar dio kamera, a da kazne još nisu ni počele stizati na kućne adrese?
Malo krivi navod, tamo je jako puno "ja se kličem Jovo" i "ja se kličem Mujo"..

Tako da polomljene kamere ništa ne čude..
Henry Miller is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:20   #17
Thumbs up

Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Malo krivi navod, tamo je jako puno "ja se kličem Jovo" i "ja se kličem Mujo"..

Tako da polomljene kamere ništa ne čude..
Znači svi su prebjegli tamo, pa među nama "balkancima" više nema kritične mase izvornih balkanaca kojima bi to palo na pamet.

Eto cjelo vrijeme tvrdim da smo mi veći Europejci od svih njih zajedno!
__________________
"Najzanimljiviji automobili imaju po 20KS" Peter Stevens
zlatkohorvat69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:42   #18
Quote:
Sime23 kaže: Pogledaj post
Zasad samo parking,a uskoro kad se i murija umreži, i ostali prometni prekršaji... neznam jel mogu te kamere i brzinu mjeriti?
Te ne, ali radi se navodno i na osposobljavanju za takve kombinacije...
__________________
Biti jednostavan je umjetnost (by Shipka)
Musatom is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:45   #19
Quote:
Henry Miller kaže: Pogledaj post
Većina vozača u RH mora izbaciti balkanski mentalitet iz svojih glava i početi poštivati zakone i propise i tada se nikakvih kazni ne treba bojati. Ja ovakve mjere itekako pozdravljam, trebale bi biti i strože, tj. trebalo bi cijeli grad premrežiti kamerama, poput npr. Londona..
Apsolutno! Jedva čekam da se murja umreži i počne slati kazne sa ubilačke pohode!

Evo primjer! svako jutro stotinjak kamikaza vukasovićevom ulicom sijeku 3(+1) trake Ilice u suprotnom smjeru !!!



Ne vidim boljeg riješenja od postavljanja kamera i slanja kazni...
Francisco is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2012., 22:59   #20
stalno, ne samo u jutro. Uštedi se 300 -tinjak metara vožnje, a to je, sa dva semafora i čekanjem na selskoj prilikom skretanja u Baruna Filipovića bar 5 minuta.
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:45.