Natrag   Forum.hr > Društvo > Lijepa naša > Zagreb

Zagreb Dan i noć u metropoli

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.04.2013., 03:08   #1
Red face Na ovoj temi kudimo i hvalimo ZET - vol. 2

nastavak stare teme. uživajte.

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 05.05.2013. at 19:39.
DeeJay Dee is offline  
Old 30.04.2013., 10:02   #2
Prvi!
__________________
Build a man a fire, and he'll be warm for a day. Set a man on fire, and he'll be warm for the rest of his life.

- Terry Pratchet, Jingo
Equilibrium is offline  
Old 30.04.2013., 10:52   #3
ne spemaj.. inače ću morati da dejstvujem..bezbednosti radi.
DeeJay Dee is offline  
Old 30.04.2013., 11:48   #4
Što je s onim najavljivanim SMS karticama?
cleanthismess is offline  
Old 30.04.2013., 14:27   #5
Još ništa...čuti će se valjda kada bude aktualno.

Sent from my GT-I9100 using Tapatalk 2
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)
zrixy is offline  
Old 30.04.2013., 22:51   #6
Od ponedjeljka 8.5. Linija 279 iz Novog Jelkovca produžena iz Sesveta prema Dubcu
http://www.zet.hr/vijesti/novosti/li...-do-dupca.aspx
Flipi is offline  
Old 02.05.2013., 19:34   #7
ovo produženje linije 279 do Dupca nije za pohvalu, ZET-u će izbiti dodatne kune iz onako tankog budžeta koji ima.
od ponedjeljka se znači ubacuje još jedan dodatan autobus na ionako zagušenu dionicu Sesvete-Dubec.
ovo produženje linije 279 nije bilo potrebno, putnici koji žele do Dupca mogli su nastaviti sa sesvetskog terminala linijama 261,262,263,270,271,272,273,274 ili do centra grada ići vlakom.
vjerojatno ni sami stanovnici koji koriste navedenu liniju neće biti zadovoljni jer žele izravno do Dupca a ne kružiti po Sesvetama.
konkordsky is offline  
Old 03.05.2013., 12:10   #8
Za plaće kontrolora daje se 20 milijuna, a od kazni zaradilo se osam milijuna
http://www.vecernji.hr/zagreb/ako-je...-clanak-547960

Ovo je na pravom tragu,kad bi karta kostala 4-5kn 90% putnika bi je placalo.
Istina uvijek ce se naci poneki svercer,ali je razlika da li placa 80% putnika,ili se 80% sverca.
Lijepo da su spomenuli i visak zaposlenih u ZET-u kojih je bar 30% viska.
Usporedba sa Becom bas i nije primjerena.Jer u Becu osim za tramvaje i autobuse,pokaz vrijedi i za zeljeznicu i za metro.Uz Bec je 2-3 puta veci.

Naravno ono sto je najbitnije u svemu je usporedba prosjecnog mjesecnog primanja u Becu sa onim u Zagrebu.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Old 03.05.2013., 14:32   #9
Evo citat iz intervjua s Mikijem:

“DANIEL DELALE: Imamo li najskuplji gradski prijevoz u Europi? Po vašim saznanjima, a vi ste dobro informirani, najinformiraniji čovjek grada.
MILAN BANDIĆ: Da, da to je dobro u predizborno vrijeme bubnut. Inače, imamo 30 do 50 posto jeftiniji gradski prijevoz nego bilo koja Europska metropola i to je prava istina.
DANIEL DELALE: Koliko je u Londonu, Berlinu?
MILAN BANDIĆ: U Londonu i Berlinu je negdje 45 posto skuplje nego u Zagrebu.
DANIEL DELALE: 45 posto skuplje čak nego u Zagrebu?
MILAN BANDIĆ: Da, možete provjerit.
DANIEL DELALE: Provjerit ćemo. “

E sad, ili Miki mulja ili je informiraniji od nas! Nekaj tu ne štima!
leo4 is offline  
Old 03.05.2013., 16:06   #10
Dečko je bio poslovno u Berlinu prošli mjesec i dnevna karta košta manje od 50 kn. U Berlinu se ne treba voziti u zagušljivim i drndavim autobusima bez klime, već postoje pristojni tramvaji, busevi, podzemna željeznica, te laka gradska željeznica.

Mislim, uspoređivati Zagreb i Berlin, kome to pada na pamet uopće.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 03.05.2013., 16:37   #11
U Berlinu isto tako, za razliku od zg, žive čisti, pristojni i kulturni ljudi. Nemoj tu malu činjenicu smetnuti s uma.
__________________
"Expirience is what you get when u don't get what you want!" (Randy Pausch)

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 03.05.2013. at 19:48. Reason: Q
zrixy is offline  
Old 03.05.2013., 17:18   #12
Ali nečiste ljude je lakše trpjeti u klimatiziranome. Kako se zimi nitko ne žali na smrad, a isti se putnici vozaju.
__________________
Don't send me a winky face and then wonder why I show up at your house naked.
mpoo is offline  
Old 03.05.2013., 17:23   #13
a nezz kak se vama čini al kako je sad ovo šašavo vrijeme,meni se čini da je bolja klima u onim starim tramovima (tip čeha) nego u novima...tam mi dođe da padnem u nesvijest
kodo is offline  
Old 03.05.2013., 19:50   #14
fora mi je ovaj spin kako je primarno kaj dio ekipe dismr, a ne jel treske imaju klimu ili ne i koriste li ju ili ne..

Zadnje uređivanje DeeJay Dee : 04.05.2013. at 03:00.
DeeJay Dee is offline  
Old 03.05.2013., 19:52   #15
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
U Berlinu isto tako, za razliku od zg, žive čisti, pristojni i kulturni ljudi. Nemoj tu malu činjenicu smetnuti s uma.
Pogotovo pola milijuna Turaka i ostalih dotepenaca. Oni ziher ne ulaze u javni prijevoz bez i

Kao što i kod nas većina dotepenaca prilagođava grad sebi umjesto obrnuto, tak je vjerojatno i tam.
C-blok is offline  
Old 03.05.2013., 23:09   #16
Jučer me traži kartu,a ja šutim.Inače sjedila sam kod vrata.Pa mi ode mi se unjet u lice ja i dalje šutim.Tako da je ošla dalje.Kad je došla stanica ja odo van.
marijanica 11 is offline  
Old 03.05.2013., 23:29   #17

Quote:
A smanjenjem cijene prijevoza povećao bi se broj putnika i smanjio broj švercera 25 posto.
Kristalna kugla?
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Old 04.05.2013., 01:59   #18
U svim klimatiziranim vozilima treba održavati klime pa bi bile i ispravnije nego sada .
Flipi is offline  
Old 04.05.2013., 10:06   #19
Quote:
zrixy kaže: Pogledaj post
U Berlinu isto tako, za razliku od zg, žive čisti, pristojni i kulturni ljudi. Nemoj tu malu činjenicu smetnuti s uma.
da i ja sam čuo da nema zetovaca u berlinu
__________________
Pored kurve vrijedis koliko i ona
KILLERDOG is offline  
Old 04.05.2013., 11:04   #20
Quote:
mpoo kaže: Pogledaj post
Dečko je bio poslovno u Berlinu prošli mjesec i dnevna karta košta manje od 50 kn. U Berlinu se ne treba voziti u zagušljivim i drndavim autobusima bez klime, već postoje pristojni tramvaji, busevi, podzemna željeznica, te laka gradska željeznica.

Mislim, uspoređivati Zagreb i Berlin, kome to pada na pamet uopće.
Najvaznija stavka pri usporedbi cijene bilo cega u Berlinu i Zagrebu je prosjecno primanje u vidu mjesecne place.
Jer od place zivimo i placamo sve potrebe.
U Zagrebu je statisticki prosjecna placa oko 6500kn.
Koliko je u Berlinu?
Koliki je postotak place koji mora izdvojit berlinac da bi platio mjesecni pokaz,a koliki postotak zagrepcanin?Tek onda imamo pravu usporedbu.
To sto je cijena pokaza 1,5 euro u Parizu,a 2 eura u Zagrebu ne znaci nista dok nemamo omjer prosjecnih prihoda u ta 2 grada. I koliki postotak prihoda otpada na placanje karte ili pokaza.Sve ostalo je manipulacija i mazanje ociju.
__________________
Jeste, FAŠISTI ste. ~ klonka. Prvo polje hrvatskog grba i povijesne cinjenice
U Njemačkoj lustracija još uvijek 2017.godine traje, u Hrvatskoj nikad nije ni započela!
plus.nesto is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:05.