Natrag   Forum.hr > Društvo > Društvene znanosti > Jezikoslovlje

Jezikoslovlje Za pravopiždžije i jezikolomce

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.12.2013., 13:28   #41
Quote:
MBSK kaže: Pogledaj post
Ja se već godinama psihički spremam na učenje jezika ( povremeno mi treba par riječi na poslu ) ali nažalost do sada ništa. Većina je moja krivica, ostalo je život ( obaveze, katastrofalno radno vrijeme itd.).

Ja ne mogu ići na nikakav tečaj jer nikad ne mogu biti siguran kako radim niti kad će se promijeniti.
Za njemački pogledajte ovo:
http://www.dw.de/učenje-njemačkog/te...emačkog/s-3811
Ako netko zna za nešto slično za engleski bilo bi super da napiše.
Iz vlastitog iskustva, sama činjenica što ti neki jezik treba nije niti blizu dovoljno da te motivira za učenje, posebno ne na više godina
Tu se baš moraš onako ciljano potruditi, napasti svoja osjetila sa svih frontova, da tako kažem
Mora biti ono nešto što te vuče, glazba, knjige, ljetna avantura, želja za putovanjima, slika iz časopisa, ma bilo što...
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2013., 20:47   #42
Quote:
MBSK kaže: Pogledaj post
Ja se već godinama psihički spremam na učenje jezika ( povremeno mi treba par riječi na poslu ) ali nažalost do sada ništa. Većina je moja krivica, ostalo je život ( obaveze, katastrofalno radno vrijeme itd.).
Prvi dio da je tvoja krivica je zasigurno istinit. U drugom dijelu da je kriv zivot i nedostatak vremena se peres za prvi dio a to ti je jos veca greska.
Svi mi imamo isto vremena: 24 sata dnevno. Cuo sam puno puta da neke osobe kazu: nemam vremena a svi kao sto rekoh imamo 24 sata dnevno. Neki to kazu a gledaju tv, neki to kazu a surfaju netom svaki dan ili idu po ducanima, spavaju dulje od 6 sati svaki dan itd. Posao? Radi se puno? Pa na putu do posla se moze uciti jezik. Slusalice na usi i opleti. U kupovinu sa slusalicama. Ako ja nemam tv i ne treba mi zasto to drugima treba. Pauza na poslu slusalice na usi. Radi li se i vikendima? Postoji i godisnji itd.
MBSK: priznaj da nemas motivacije i bice ti lakse. Neces doduse nikad nauciti neki jezik ali znas na cemu si. Ovako danas cu sutra cu krenuti a nikad je laganje samog sebe. Nekad treba reci caru da je gol.
__________________
Izvukla si ciglu
el_mariachi is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:27   #43
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Ima na torrentu za skinuti sva Michel Thomas izdanja.
Predložio bi ti još i Assimil.Assimil za njemački isto možeš skinuti preko torrenta.Živjelo piratstvo
Ovako, skinula sam Assimil.. Ima 100 mp3 fajlova, razgovijetno pričaju, ponavljaju, sve ih razumijem.. Eventualna nova riječ, čak i nju kužim kako se piše, pa je pronađem u riječniku..
E sad, moje pitanje: Ima li nekakav udžbenik uz Assimil, našla sam neki srpski al mamicu mu dobila sam i virus s njim
Može neki link koji radi pliz (u inbox ako ne smijemo ovdje)

Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Prvi dio da je tvoja krivica je zasigurno istinit. U drugom dijelu da je kriv zivot i nedostatak vremena se peres za prvi dio a to ti je jos veca greska.
Svi mi imamo isto vremena: 24 sata dnevno. Cuo sam puno puta da neke osobe kazu: nemam vremena a svi kao sto rekoh imamo 24 sata dnevno. Neki to kazu a gledaju tv, neki to kazu a surfaju netom svaki dan ili idu po ducanima, spavaju dulje od 6 sati svaki dan itd. Posao? Radi se puno? Pa na putu do posla se moze uciti jezik. Slusalice na usi i opleti. U kupovinu sa slusalicama. Ako ja nemam tv i ne treba mi zasto to drugima treba. Pauza na poslu slusalice na usi. Radi li se i vikendima? Postoji i godisnji itd.
MBSK: priznaj da nemas motivacije i bice ti lakse. Neces doduse nikad nauciti neki jezik ali znas na cemu si. Ovako danas cu sutra cu krenuti a nikad je laganje samog sebe. Nekad treba reci caru da je gol.
Ovo sve potpisujem.. Ja sam samoj sebi govorila da nemam kad, da ne mogu stići, blabla..
A ja imam stalan posao i dijete od 3,5 g.. I stignem učiti minimalno 3 put tjedno po dva sata ..
A Assimil slušam na mp3 putem do posla (odabrala sam 20 minuta ranije ustajanje, i umjesto vožnje - hodanje do posla - koje traje dvadesetak minuta do pola sata - ovisi kojim tempom..)
Posljedica.. imam više neopeglane odjeće, i nisam odgledala 5 - 6 epizoda omiljene serije .. al kvragu nečeg se moraš odreć... A peglanje mi je mrsko :-)
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 08:54   #44
Quote:
el_mariachi kaže: Pogledaj post
Prvi dio da je tvoja krivica je zasigurno istinit. U drugom dijelu da je kriv zivot i nedostatak vremena se peres za prvi dio a to ti je jos veca greska.
Svi mi imamo isto vremena: 24 sata dnevno. Cuo sam puno puta da neke osobe kazu: nemam vremena a svi kao sto rekoh imamo 24 sata dnevno. Neki to kazu a gledaju tv, neki to kazu a surfaju netom svaki dan ili idu po ducanima, spavaju dulje od 6 sati svaki dan itd. Posao? Radi se puno? Pa na putu do posla se moze uciti jezik. Slusalice na usi i opleti. U kupovinu sa slusalicama. Ako ja nemam tv i ne treba mi zasto to drugima treba. Pauza na poslu slusalice na usi. Radi li se i vikendima? Postoji i godisnji itd.
MBSK: priznaj da nemas motivacije i bice ti lakse. Neces doduse nikad nauciti neki jezik ali znas na cemu si. Ovako danas cu sutra cu krenuti a nikad je laganje samog sebe. Nekad treba reci caru da je gol.
Slažem se, evo ja sam se odrekla TVa i odjednom imam jako puno vremena, istina je da mi je nekad previše taj ritam i stvarno poželim sjesti pred TV-om 2 sata i odzujati, ali barem znam da sam utrošila vrijeme u nešto što me ispunjava

Spavaš više od 6 sati, ček to je loše, ti spavaš samo 6 sati?
Ja spavam 8 obavezno
Inače ništa ni od učenje niti ičeg drugog, nisam funkcionalna
__________________
Jacques Brel: '' Talent ne postoji. Željeti ostvariti svoje snove je talent''

Zadnje uređivanje V element : 09.12.2013. at 09:06.
V element is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 10:54   #45
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ovako, skinula sam Assimil.. Ima 100 mp3 fajlova, razgovijetno pričaju, ponavljaju, sve ih razumijem.. Eventualna nova riječ, čak i nju kužim kako se piše, pa je pronađem u riječniku..
E sad, moje pitanje: Ima li nekakav udžbenik uz Assimil, našla sam neki srpski al mamicu mu dobila sam i virus s njim
Može neki link koji radi pliz (u inbox ako ne smijemo ovdje)
Mislim da imam neke materijale za Assimil, ali ti ne mogu pogledat prije vikenda pošto su mi na drugom kompu. Ako ti to nije prekasno.
Ruralna is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 11:56   #46
Quote:
Ruralna kaže: Pogledaj post
Mislim da imam neke materijale za Assimil, ali ti ne mogu pogledat prije vikenda pošto su mi na drugom kompu. Ako ti to nije prekasno.
Nigdje mi se ne žuri

Pošalji kad stigneš

Hvala ti
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2013., 13:53   #47
Quote:
Fiffy kaže: Pogledaj post
Ovako, skinula sam Assimil.. Ima 100 mp3 fajlova, razgovijetno pričaju, ponavljaju, sve ih razumijem.. Eventualna nova riječ, čak i nju kužim kako se piše, pa je pronađem u riječniku..
E sad, moje pitanje: Ima li nekakav udžbenik uz Assimil, našla sam neki srpski al mamicu mu dobila sam i virus s njim
Može neki link koji radi pliz (u inbox ako ne smijemo ovdje)
Pa kaj nema PDF file s udžbenikom uz ovo??
Trebao bi biti.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 08:12   #48
Quote:
batler kaže: Pogledaj post
Pa kaj nema PDF file s udžbenikom uz ovo??
Trebao bi biti.
Ma nema, u ovom fajlu što sam ga ja skinula su zipane samo mp3 datoteke.. Nema ništa drugo..
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 12:12   #49
Pozdrav svima!

Htjela bih poboljšati svoj engleski jezik. Učila sam ga u školi stranih jezika, završila sam 4 stupnja, ili kako oni to kažu došla sam do A2b.

Nemam mogućnosti sad ponovno upisivati i nastaviti učiti engleski u školi str.jezika, pa bih sama pokušala. Nemam samopouzdanja u korištenju engleskog, dosta riječi ne znam, gramatiku što sam naučila u školi sam zaboravila (bilo je to prije par godina), jer jezik ne koristim. Mogu razumijeti kad netko priča na engleskom ako je razgovor sporiji, ali sam probala gledati filmove bez titlova, i nisam previše razumjela.

Pa bih probala čitati knjige na engleskom. Možete li mi preporučiti neke knjige koje nisu preteške, i možda još neki način (besplatni) na koji mogu usavršiti engelski?

Hvalaa )
UmaUma is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.12.2013., 16:40   #50
Quote:
UmaUma kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Htjela bih poboljšati svoj engleski jezik. Učila sam ga u školi stranih jezika, završila sam 4 stupnja, ili kako oni to kažu došla sam do A2b.

Nemam mogućnosti sad ponovno upisivati i nastaviti učiti engleski u školi str.jezika, pa bih sama pokušala. Nemam samopouzdanja u korištenju engleskog, dosta riječi ne znam, gramatiku što sam naučila u školi sam zaboravila (bilo je to prije par godina), jer jezik ne koristim. Mogu razumijeti kad netko priča na engleskom ako je razgovor sporiji, ali sam probala gledati filmove bez titlova, i nisam previše razumjela.

Pa bih probala čitati knjige na engleskom. Možete li mi preporučiti neke knjige koje nisu preteške, i možda još neki način (besplatni) na koji mogu usavršiti engelski?

Hvalaa )
Čitanje je super stvar,samo kaj bi bilo idealno,posebno za engleski,da imaš i audio zapis koji sljedi tekst.
Znači nađeš jednu knjigu u tekstualnoj i audio verziji,i usput čitaš i slušaš.
Recimo uzmeš jedan odlomak,prevedeš si ga,i onda ga nekoliko puta preslušaš,pročitaš ga na glas,pa kreneš dalje.
Ako hoćeš,možeš si izdvajati nove riječi kao flashcards,uz pomoć Enkija ili nekog sličnog programa,pa ih onda poslje ponavljati.Neki to rade,ja ne.
Evo tu recimo na ovoj stranici imaš gomilu besplatnih audio knjiga na engleskom:
https://librivox.org/

Naravno,izaberi za početak nešto što jednostavnije,napisano što svakodnevnijim jezikom.Recimo tzv. chick lit bi mogla biti dobar izbor.

Kad se tako napuniš riječima i navikneš na jezične konstrukcije,bit će ti puno lakše poslje doći do solidne konverzacije,i imat ćeš relativno širok vokabular.
batler is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2014., 15:30   #51
Kako vam se cini ova serija knjiga 'Teach yourself'?

Konkretno
http://www.bookdepository.co.uk/Teac.../9781444177398
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2014., 19:33   #52
da li netko zna, gdje mogu naći služebeno propisanu litaraturu po stupnjevima za samostalno pripremanje za ispit iz pojedinog modula prema CEF-u?

Vidim da se u puno škola možeš samostalno pripremati , pa samo izaći na ispit, ali nigdje na nalazim literaturu po kojoj se treba spremati.

Hvala
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2014., 12:19   #53
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
da li netko zna, gdje mogu naći služebeno propisanu litaraturu po stupnjevima za samostalno pripremanje za ispit iz pojedinog modula prema CEF-u?

Vidim da se u puno škola možeš samostalno pripremati , pa samo izaći na ispit, ali nigdje na nalazim literaturu po kojoj se treba spremati.

Hvala
I mene zanima
Fiffy is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 09:51   #54
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
da li netko zna, gdje mogu naći služebeno propisanu litaraturu po stupnjevima za samostalno pripremanje za ispit iz pojedinog modula prema CEF-u?

Vidim da se u puno škola možeš samostalno pripremati , pa samo izaći na ispit, ali nigdje na nalazim literaturu po kojoj se treba spremati.

Hvala
i mene zanima
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 13:01   #55
Kontaktirala sam jednu skolu za strane jezike u Zg i tamo dobila info da ne postoji sluzbeno propisana literatura,vec da svaka skola ima svoje.
peachwoman is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 13:18   #56
Malo sam istraživao po netu, našao neke materijale ali možda ima ovdje netko sa bilo kakvim iskustvom što se tiče učenja mađarskog... Najčešći komentari su bili da je jezik pretežak - ima li tko kakvih preporuka, kakvih materijala sa neta?

Hvala
__________________
Znaj, brate, covjek nije stvoren šale radi ili slučajno, već majstorski sazdan za cilj uzviseni (Ebu Hamid el Gazali)
i-s-l-a-m-i-c is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 17:53   #57
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
Evo, nadam se da ne postoji takva tema pa je ja otvaram..... mislim da je potrebna jer se ovdje neće govoriti o nikakvim školama stranih jezika niti tome sličnome....

otvaram ovu temu prvenstveno zbog toga što me zanima koje materijale koristite za samostalno učenje jezika...
meni je, recimo trenutno želja usavršiti engleski i talijanski i naučiti njemački
što se tiče engleskog , našla sam na netu na stranici od neke knjižare (mislim profil knjižara al nisam sigurna) da ima neki, nazovimo ga tako, jezični set 24/7 inteeraktivni tečaj engleskog i da se odnosi na početni, srednji i napredni stupanj. Košta 1.399,00 kn nadam se da onda i valja čim mu je tolika cijena... Ima li netko možda slučajno takvo što ili zna li nešto o tome - kako to zapravo izgleda i može li se engleski usavršiti s tim?

...........................
I, ima li iskustva vezano za ovaj post?
Sad imam priliku na klupsku cijenu od 700,00 kn.
Rio_72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.07.2015., 23:04   #58
Quote:
peachwoman kaže: Pogledaj post
da li netko zna, gdje mogu naći služebeno propisanu litaraturu po stupnjevima za samostalno pripremanje za ispit iz pojedinog modula prema CEF-u?

Vidim da se u puno škola možeš samostalno pripremati , pa samo izaći na ispit, ali nigdje na nalazim literaturu po kojoj se treba spremati.

Hvala
I mene ovo zanima
kosmata is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2015., 12:57   #59
Koji je najbolji način za samostalno učenje francuskog?
__________________
#HoldMyRakija
Leteća is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2015., 01:25   #60
Quote:
Leteća kaže: Pogledaj post
Koji je najbolji način za samostalno učenje francuskog?
nema najboljeg načina. jer način ovisi o tome što ti je cilj.

prvo ovo.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=5...postcount=8141

dalje.
ako ti je cilj naučit nekoliko fraza i nešto malo gramatike, besplatni sajt.
http://www.francaisfacile.com/

ako ti je cilj naučit jezik kako treba, ovo uz internet:
http://www.skolskaknjiga.hr/hrv/page...40403&act=more
(zahvali @reoflajt)

al nadasve, treba netko s kime moš paralelno komunicirat. to je jedini način da se progovori jezik.
antilles is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:39.