Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2017., 11:30   #221
U slo nema zakonskog roka pa se može i tamo uz plaćanje

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:34   #222
Hvala vam svima.

Teško mi je prihvatit da o svemu ovome razmišljam ali volim imat sve informacije pa da se znam pripremit. sad ću prvo čekat taj harmony, ako on ne bude dobar svakako idem na amnio vjerojatno privat da budu prije gotovi nalazi.

jedno pitanje, trebam li )ako budem radila amnio u bolnici ili indukciju) napravit onda taj kombinirani idući tjedan u kbc?
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 11:53   #223
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
Hvala vam svima.

Teško mi je prihvatit da o svemu ovome razmišljam ali volim imat sve informacije pa da se znam pripremit. sad ću prvo čekat taj harmony, ako on ne bude dobar svakako idem na amnio vjerojatno privat da budu prije gotovi nalazi.

jedno pitanje, trebam li )ako budem radila amnio u bolnici ili indukciju) napravit onda taj kombinirani idući tjedan u kbc?
Kombinirani ne trebas. Za amnio ti je dovoljan nalaz da je NN povecan. Pogotovo ak odes privatno. Ja sam imala NN u granicama normale pa su ju napravili na racun godina (37) Al ti ak nemas dovoljno puno godina, o nda ce trebati neki drugi razlog. Taj razlog bas traze na nekom formularu koji se ispunjava prije.
A za eventualni prekid trudnoce je dovoljna amnio i odobrenje komisije da je stanje stvarno tak lose.
Harmony je tak tu usput za dodatni dokaz da problem postoji/ne postoji.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 13:18   #224
A biopsija korionskih resica? To se moze napraviti ranije, da li to rade i je li nalaz dovoljan za medicinski uvjetovan pobacaj?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 15:16   #225
Da, taj se moze raditi ranije, ali je i "opasniji" u pogledu komplikacija od amniocinteze. Iako su po meni sve te "opasnosti" zanemarive. I da, nalaz je dovoljan i ne treba jos i amnio.
Amnio i korionske se vadi bas uzorak od bebaca tj. Njihove stanice. Pregledas ih i genetski ili ima problema ili nema....
Mislim da Nifty/harmony i slicne ne uzimaju kao referentnu vrijednost za tako drastican postupak jer se ipak vadi tvoja krv pa sto ak je greska pa bla bla...

Mislim da se radi od 11 tj.

Meni se cini da je slijed - mjerenje nn, pa nifty/harmony pa ak pokaze problem amnio najbolja opcija.
Mislim tak bi ja da se nisam "usrecila" s blizancima.
Onda ti ostaje samo mjerenje nn i amnio/korionske.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 16:11   #226
Ja bih ti preproucila nifty kod podobnika cisto zbog brzine rezultata, meni za 5 dana dosli (od cega su dva bili vikend). Ne cini se puno ali mi se svaki dan cekanja cini kao mucenje u toj situaciji. Vjerujem da ce sve bit ok, drzim fige
Olivi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 17:01   #227
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Da, taj se moze raditi ranije, ali je i "opasniji" u pogledu komplikacija od amniocinteze. Iako su po meni sve te "opasnosti" zanemarive. I da, nalaz je dovoljan i ne treba jos i amnio.
Amnio i korionske se vadi bas uzorak od bebaca tj. Njihove stanice. Pregledas ih i genetski ili ima problema ili nema....
Mislim da Nifty/harmony i slicne ne uzimaju kao referentnu vrijednost za tako drastican postupak jer se ipak vadi tvoja krv pa sto ak je greska pa bla bla...

Mislim da se radi od 11 tj.

Meni se cini da je slijed - mjerenje nn, pa nifty/harmony pa ak pokaze problem amnio najbolja opcija.
Mislim tak bi ja da se nisam "usrecila" s blizancima.
Onda ti ostaje samo mjerenje nn i amnio/korionske.
točno i ovako ću ja radit. korionske neću radit jer je rizik pobačaja veći, a ako harmony bude loš, vjerojatno je loše i onda ćemo amnio odradit privat.

ne mogu u podobnika, ja sam iz okolice splita ne mogu putovat imam hiperemezu, vjerojatno bi u putu povratila 50 puta i kolabirala.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 18:52   #228
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
točno i ovako ću ja radit. korionske neću radit jer je rizik pobačaja veći, a ako harmony bude loš, vjerojatno je loše i onda ćemo amnio odradit privat.

ne mogu u podobnika, ja sam iz okolice splita ne mogu putovat imam hiperemezu, vjerojatno bi u putu povratila 50 puta i kolabirala.
Nifty ti radi i puno poliklinika i ginekologa u Splitu. Cisto ako nisi znala...ne moras do Zg zbog njega. Popis je na njihovoj stranici nifty test.hr.
__________________
svaštara
mrva5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2017., 19:25   #229
Quote:
mrva5 kaže: Pogledaj post
Nifty ti radi i puno poliklinika i ginekologa u Splitu. Cisto ako nisi znala...ne moras do Zg zbog njega. Popis je na njihovoj stranici nifty test.hr.
ma sutra sam ja u Šparca...odmah ujutro..nisam mogla čekat
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 11:40   #230
nije mi radio harmony.

nn 3,2 kaže da može reć da vidi nosnu kost mada nije siguran. nazire se A val negativan (srčana mana?). po njemu harmony može doć uredan a nešto loše ipak bit i preporučio amnio kao najsigurniju opciju da znamo.

nije puno želio govorit šta bi di bi ali koliko sam svatila on sumnja na nekakvo prebacivanje sa 16.na 18. kromosom. ne znam šta je to još nisam guglala.

amnio tek 2.10. umrit ću do tad.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:20   #231
i da po njemu cvs ne bi radio obzirom na moju prethodnu trudnoću prepunu krvarenja i hematoma. a i sad sam imala hematom koji je na odlasku ali svakako ne bi preporučio.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:44   #232
držim ti fige
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 12:46   #233
Drzi se
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:24   #234
Quote:
nymphadoratonks kaže: Pogledaj post
amnio tek 2.10. umrit ću do tad.
Da ... Kao sto rekoh... Puno ubitacnog cekanja...
Moj bebac je isto imao i nosnu kost i bedrenu i sve super... Osim srca.
Al mislim da se u 13 ili 14 tj. Vec jasno vidjelo da se srce nije razvilo kak spada i da je samo pitanje vremena kad ce odustati.
To je manje cekanja od 16 tj i amnio.
Dobro osim sto sam onda cekala ipak 16 tj i amnio za slucaj da bebac ipak prezivi do tada.
Al je srce ipak u medjuvremenu stalo.

I ne, nemam nikakv savjet za sve te puste tjedne cekanja. Bila sam ko zombi zajedno s muzem.
A najgore mi je bilo kad su mi u 13 tj rekli da nema nade da je samo pitanje vremena. Pa kad sam to rekla ljudima.. Pa ti krenu price a mozda ipak nije tako, pa znas doktori znaju uplasiti ljude, pa odi po 55 misljenje, pa molim se da ipak sve bude u redu, pa samo misli pozitivno i sve ce biti ok.
A jos gore mi je bilo kad je srce stvarno stalo pa su onda svi bili sokirani jer pa kak.. Oni su mislili da ja pretjerujem luda trudnica i to.
Kao da me nisu culi prvi puta da nade nema i da samo cekamo kad ce odustati.
BlackBerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 13:40   #235
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Da ... Kao sto rekoh... Puno ubitacnog cekanja...
Moj bebac je isto imao i nosnu kost i bedrenu i sve super... Osim srca.
Al mislim da se u 13 ili 14 tj. Vec jasno vidjelo da se srce nije razvilo kak spada i da je samo pitanje vremena kad ce odustati.
To je manje cekanja od 16 tj i amnio.
Dobro osim sto sam onda cekala ipak 16 tj i amnio za slucaj da bebac ipak prezivi do tada.
Al je srce ipak u medjuvremenu stalo.

I ne, nemam nikakv savjet za sve te puste tjedne cekanja. Bila sam ko zombi zajedno s muzem.
A najgore mi je bilo kad su mi u 13 tj rekli da nema nade da je samo pitanje vremena. Pa kad sam to rekla ljudima.. Pa ti krenu price a mozda ipak nije tako, pa znas doktori znaju uplasiti ljude, pa odi po 55 misljenje, pa molim se da ipak sve bude u redu, pa samo misli pozitivno i sve ce biti ok.
A jos gore mi je bilo kad je srce stvarno stalo pa su onda svi bili sokirani jer pa kak.. Oni su mislili da ja pretjerujem luda trudnica i to.
Kao da me nisu culi prvi puta da nade nema i da samo cekamo kad ce odustati.
nama nije rekao da nema nade. ja sam ga baš to pitala da li da se uopće nadam? on je rekao uvijek se treba nadat i na kraju može doć uredan kariogram i sve ovo bit jedna srčana mana. ali ja znam da on to mora reć jer nehumano bi bilo sad reć najverojatnije je grozno i sad ti živi s tim. pokušavam se fokusirat da možda nije najgore ali to je užasno brutalno teško. ja i muž smo baš zombiji. radi hiperemeze mala mi je u sveki uglavnom srećom jer ja ne mogu funkcionirat uopće. ne znam kako da se postavim prema svemu.

ako je najgore volila bi i ja da srce stane u nekim ranim tjednima, a ne da se mučim i na kraju indukcija u 20 tt . to mi je ono horor teški.
kakav je tebi bio taj nalaz srca? meni samo piše A val negativan, šta može bit više toga kolko sam skužila.

i piše radi mogućnosti i kromartinskih ( ne znam jel tipfeler ne znam ovu riječ) translokacija koje nipt neće prikazati properučam RACZ
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2017., 14:16   #236
Quote:
BlackBerry kaže: Pogledaj post
Da ... Kao sto rekoh... Puno ubitacnog cekanja...
Moj bebac je isto imao i nosnu kost i bedrenu i sve super... Osim srca.
Al mislim da se u 13 ili 14 tj. Vec jasno vidjelo da se srce nije razvilo kak spada i da je samo pitanje vremena kad ce odustati.
To je manje cekanja od 16 tj i amnio.
Dobro osim sto sam onda cekala ipak 16 tj i amnio za slucaj da bebac ipak prezivi do tada.
Al je srce ipak u medjuvremenu stalo.

I ne, nemam nikakv savjet za sve te puste tjedne cekanja. Bila sam ko zombi zajedno s muzem.
A najgore mi je bilo kad su mi u 13 tj rekli da nema nade da je samo pitanje vremena. Pa kad sam to rekla ljudima.. Pa ti krenu price a mozda ipak nije tako, pa znas doktori znaju uplasiti ljude, pa odi po 55 misljenje, pa molim se da ipak sve bude u redu, pa samo misli pozitivno i sve ce biti ok.
A jos gore mi je bilo kad je srce stvarno stalo pa su onda svi bili sokirani jer pa kak.. Oni su mislili da ja pretjerujem luda trudnica i to.
Kao da me nisu culi prvi puta da nade nema i da samo cekamo kad ce odustati.
mrzim ovakve savjete, 'samo misli pozitivno i bit će sve ok'.

znam da to ljudi kažu jer ne znaju što reći u teškoj situaciji, ali baš nema smisla i ispadaš ko neurotičarka pesimistična i kao da se sve može promijeniti s malo dobre vibre. da je bar sve tako lako i da svojom voljom možemo popravljati nepopravljive medicinske stvari
__________________
toliko puno reflektirajucih povrsina, a toliko malo vremena by Barca
Scissors. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 08:01   #237
Nymphadoratonks, a da uradis nifty u splitu ako se rezultat dobije tako brzo? Pa da barem ne hodate polu ludi svijetom..?

U vezi trisonomije 18, nju bi doc trebao prepoznati na UZ. Tako su nama objasnili. Isto je i s trisonomijom 13.

Meni je zamjenica moje gyn pravila paniku s white spot i slala me na veliki prenatalni pregled u bolnicu. Na kraju je ispalo da zena nije znala kako se uopce otkriva white spot. To je bilo sa starijom curkom.

Sretno ti, grozno je sto prolazis

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2017., 09:30   #238
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Nymphadoratonks, a da uradis nifty u splitu ako se rezultat dobije tako brzo? Pa da barem ne hodate polu ludi svijetom..?

U vezi trisonomije 18, nju bi doc trebao prepoznati na UZ. Tako su nama objasnili. Isto je i s trisonomijom 13.

Meni je zamjenica moje gyn pravila paniku s white spot i slala me na veliki prenatalni pregled u bolnicu. Na kraju je ispalo da zena nije znala kako se uopce otkriva white spot. To je bilo sa starijom curkom.

Sretno ti, grozno je sto prolazis

Gesendet von meinem SM-T315 mit Tapatalk
ma ja sam i išla radit nifty u splitu, ali nakon detaljnog uzv pregleda koji je bio loš. velik nuhalni, nosna se nazire(rekao je to mislim da me utješi) i a val negativan, znači i srčani problem, po njemu i ako nifty dođe negativan nije sigurno da je sve u redu. indikacija je da je nekakav kromosomski poremećaj kao translokacija kromosma, i da to nifty neće detektirat i da ću se samo mučit, i da on ne želi nama u ovoj situaciji uzet i 4000 kn jer da je njegovo dijete opet bi radio amnio, i nama je svakako indicira. cvs ne mogu radit radit velikih krvarenja.
a isto tako pitao nas je šta bi napravili, rekli smo da bi možda prekinil trudnoću onda je rekao svakako amnio jer se nakon niftija trudnoća ne prekida mora se radit amnio.

mislim da sam u nekakvom limbu svih ovih dana i da živim samo zato jer sam živa. imam dijete od 4 godine i ona me drži ali vjeruj mi da nje nema ne znam kako bi ovo izdržala.
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 09:47   #239
Sretno draga, nadam se da amnio nece potvrditi sumnju!

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2017., 10:08   #240
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
Sretno draga, nadam se da amnio nece potvrditi sumnju!

Gesendet von meinem SM-G930F mit Tapatalk
hvala tii
nymphadoratonks is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:20.