Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2015., 21:54   #1
Vremenska (meteorološka) stanica

Pozdrav forumašima.

Zanima me da li netko ima iskustva s meteorološkim stanicama tj. uređajima koji mjere temperaturu i vlagu unutar stambenog prostora i vanjskog prostora.
Obično se dobiju dvije jedinice koje komuniciraju bežičnom vezom.
Treća opcija je priključak na internet radi preuzimanja vremenske prognoze ali taj uređaj je bitno skuplji.

Npr. na ovoj adresi ima dosta veliki izbor uređaja s različitim funkcijama.
http://www.conrad.hr/Vrijeme.htm?web...HOP_AREA_17192

Cijene se kreću od 40tak eura pa sve do par stotina.
Ono što mene zanima je temperatura i vlaga. Da je mjerenje što točnije, da baterija što duže traje i da domet vanjske jedinice bude bar 15m kroz nekoliko zidova.

Molim vaše cijenjene savjete i prijedlog. Hvala!
mario333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 10:15   #2
http://www.ebay.com/itm/RF-Wireless-...item20db228fed

Imam ovakav uređaj 2-3 godine i radi OK. Znam da je China sinonim za lošu robu ali ako netrebaš nešto profesionalno onda se stvarno isplati uzeti preko E-baya . Jer ni ove stanice sa linka kojeg ste stavili vjerovatno nisu ništa bolje ni preciznije a koštaju bar duplo više. Baterija na unutarnjoj jedinici mi traje 1 godinu, a na vanjskoj 2 godine...
kumjoshua is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 11:15   #3
a namjena... eko uzgoj marice, da se ipak prištedi na energiji, ode tu puno struje
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 14:20   #4
Često se u Lidl-u može naći....za ispod 100kn
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2015., 22:00   #5
mi godinama imali tu iz lidla, onu sa žabom, super stvar, čak ta žaba i daje kao neku prognozu vremena. ta je imala 100 funkcija, svašta je pokazivala.
a dobro je da vidiš kak je vani temp. bez otvaranja prozora

no, ali nikad nije baš nešto radila, štekala je veza vanjske i unutarnje jedinice. sad imamo neku drugu, piše na njoj sencor, ja se ne kužim baš, ali ta mi nije baš jer nema žabe
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 14:02   #6
Imam meteorološku stanicu sa vanjskim senzorom kupljenu u Lidlu prije nekoliko godina. Ima unutarnju temperaturu i vlagu, i vanjsku temperaturu. Nema funkciju vanjske vlage. Radi odlično. Unutarnja temperatura je točna. Vanjska je u odnosu na službenu temperaturu na stranicama DHMZ 0-2 stupnja razlike. Vanjski senzor je u hladu, ali nije postavljen po propisu kao službeni termometri na meteorološkim postajama.
Tomek100 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 09:30   #7
Quote:
Tomek100 kaže: Pogledaj post
Imam meteorološku stanicu sa vanjskim senzorom kupljenu u Lidlu prije nekoliko godina. Ima unutarnju temperaturu i vlagu, i vanjsku temperaturu. Nema funkciju vanjske vlage. Radi odlično. Unutarnja temperatura je točna. Vanjska je u odnosu na službenu temperaturu na stranicama DHMZ 0-2 stupnja razlike. Vanjski senzor je u hladu, ali nije postavljen po propisu kao službeni termometri na meteorološkim postajama.
Vidim da u ponudi od ponedjeljka u prodaji imaju Auriol vremensku stanicu. Zna li netko nešto više o tome?
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2017., 19:14   #8
Ja imam več godinu dana manju iz lidla mjeri unutarnju i vanjsku temperaturu te unutarnju i vanjsku vlagu te pritisak na osnovu toga daje i nekakvu prognozu, ali meni su ovi podaci koje sam napisao bitni i točni su.

Naravno ima još sat datum i vrijeme, sama podešava sat tako da nikada ne treba dirati po njoj samo je uključiš u struju ili daš baterije.

Ova koja se sada prodaje je malo je naprednija ima mogućnost mjerenja padalina tj kiše i brzine vjetra.
Mirage44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:46   #9
6 godina imam jednu iz lidla. Ove godine crkao vanjski toplomjer. Kupio drugu u kauflandu i sad imam dvije koje hvataju signal iz jednog vanjskog toplomjera. Pokazuju unutarnju i vanjsku temp i vlagu, oblake, sunce, oborine, mjeseceve faze, i naravno tocno vrijeme, dan,mjesec i godinu. U lidlovoj za 6 godina jednom zamjenjene baterije, kauflandova je tek par mjeseci pa je jos nova. Udaljenost vanjskog toplomjera od baze 10ak metara, signal neometan.
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2017., 18:50   #10
Quote:
Tunjica kaže: Pogledaj post
Vidim da u ponudi od ponedjeljka u prodaji imaju Auriol vremensku stanicu. Zna li netko nešto više o tome?
Moja goreopisana lidlova je auriol, kauflandova je mebus
Gunar is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2018., 03:01   #11
Pozdrav. Imam vremensku stanicu kupljenu u Lidla prije desetak godina. Ne znam proizvođača a model je H10515/DCF. Visoka je 35-40 cm a široka oko 15. Može li mi neko poslati uputstvo za rukovanje ili barem dio vezan za prijavljivanje vanjskog senzora? Hvala. [email protected]
zagyiz is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2018., 08:12   #12
Auriol higrometar po 99kn u Lidlu mi djeluje dosta dobro.
Tunjica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 02:22   #13
Kupio vremensku postaju u Lidlu za 150 kn.
Oni stupci za tlak stalno poskakuju. Ne bi li trebali biti stalno nacrtani?
FurtKoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.11.2018., 06:54   #14
Pa što nije jednostavnije preko mobitela?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2018., 17:24   #15
To baš i nije odgovor na moje pitanje.
FurtKoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 16:19   #16
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Pa što nije jednostavnije preko mobitela?
Preko koje mobilne aplikacije dobiješ odgovarajuće trenutne podatke za lokaciju na kojoj se nalaziš? Manje-više sve mob aplikacije su li-la što se tiče točnih podataka. Vremenske stanice imaju dva dijela , mobilni je van prostorije i očitava trenutačnu vlagu, temperaturu …. Te prenosi na unutarnju jedinicu. To pišem zato jer neki očito ne znaju da je iluzorno uspoređivati mob aplikacije s stanicama. Nekima je i mob aplikacija dovoljna makar su podaci netočni.
leo4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 17:58   #17
Ali sa tom stanicom si vezan okolokućno!
Probaj na.....pljusak.com.
Imaš očitanje svakih 2 sata.....osim u Sisku, oni imaju neki prastari softver koji očitava valjda dvaput dnevno!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2018., 20:12   #18
Ja imam ovakvu; kupljenu u Lidlu, sigurno više 5 godina. Funkcionira odlično; samo mijenjam baterije. Jedino; DCF ne funkcionira od prvog dana; ali sat je i bez toga točan.

https://www.ebay.co.uk/itm/Auriol-Ra...-/113388151412
__________________
http://fema-hobi.blogspot.com/
bob4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2018., 02:21   #19
Quote:
Lee Champa kaže: Pogledaj post
Ali sa tom stanicom si vezan okolokućno!
Probaj na.....pljusak.com.
Imaš očitanje svakih 2 sata.....osim u Sisku, oni imaju neki prastari softver koji očitava valjda dvaput dnevno!
Bog s tobom!
Pa nisam tražio savjet za aplikaciju za vremensku prognozu već sam postavio upit o radu aktualne vremenske stanice iz lidlove ponude.
FurtKoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2018., 20:50   #20
Uključila sam takvu neki dan i isto te kockice stalno skaču.
__________________
"Svi su jednaki, ali neki su jednakiji od drugih." © svinja Napoleon
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:12.