Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2011., 11:06   #1981
Quote:
MorpheusL kaže: Pogledaj post
Ovaj "analogni" mi pokazuje 1.5 a digitalni 1.8 pa me to malo cudi.
Ako su oba točna, onda je jedan spojen prije pumpe a drugi poslije, a razlika je ustvari razlika tlaka koju stvara pumpa kad radi. Ako pokazuju jednako kad pumpa miruje, onda su jednako baždareni.
Ako ne pokazuju jednako kad pumpa miruje onda su loše baždareni.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore

Zadnje uređivanje nike321 : 11.09.2011. at 11:39.
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:14   #1982
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Ne smije izlaziti nikakva voda. To znači da je dijafragma probušena i da treba mijenjati posudu.
Zbog toga je i dio dušika iz ekspanzijske posude dospijevao u instalaciju, pa se češće trebalo odzračivati.
Sad citam uputstvo i uradio sam bas prema uputstvu, to je ventil za ozracavanje valjda te posude nalazi se na samom vrhu nisam dirao ventil za pritisak u ex. posudi. Jesu li to dva razlicita ventila?
MorpheusL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 13:33   #1983
Quote:
MorpheusL kaže: Pogledaj post
Sad citam uputstvo i uradio sam bas prema uputstvu, to je ventil za ozracavanje valjda te posude nalazi se na samom vrhu nisam dirao ventil za pritisak u ex. posudi. Jesu li to dva razlicita ventila?
Da!

Ventil za odzračivanje bojlera:
http://i51.tinypic.com/v2si9s.jpg



Ventil za kontrolu tlaka posude i za njeno "pumpanje":
http://i53.tinypic.com/15hhnyf.jpg


Inače, ta posuda je dovoljna za instalaciju (svi radijatori, cjevovod itd..) u kojoj ukupno ima manje od 90L vode ako se grije do max. 75°C.

Zovi servis, to je posao za servisera.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore

Zadnje uređivanje Majstor : 30.04.2015. at 10:55. Reason: Postavljanje linka umjesto slike
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 15:33   #1984
E na ovom prvom sam ozracavao, tacnije odvrnuo sam ventil culo se kao da vazduh izlazi i onda je potekla voda. Jel smije voda da ide iz tog ventila?
MorpheusL is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 16:55   #1985
Tu i treba. Na ovom drugom ne smije.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2011., 18:38   #1986
Quote:
nike321 kaže: Pogledaj post
Tu i treba. Na ovom drugom ne smije.
Ok, pomogao si mi. Sve sam provjerio ako jos bude padao pritisak zovem majstora i to je to.
MorpheusL is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:14   #1987
Bok, ljudi. Imam pitanje. Ako mi se zagrijavaju radijatori prilikom tuširanja, znači li to da je otišla mješalica, odnosno mješajući ventil ili kak se to već zove?

Zadnje uređivanje the edge : 13.09.2011. at 00:24.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:27   #1988
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Bok, ljudi. Imam pitanje. Ako mi se zagrijavaju radijatori prilikom tuširanja, znači li to da je otišla mješalica, odnosno mješajući ventil ili kak se to već zove?
Troputni ventil. Da, moglo bi biti.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 00:36   #1989
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Troputni ventil. Da, moglo bi biti.
E, to. Imao sam već taj problem prije par godina. To je negdje oko tisuću kuna, jel tako?
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 08:24   #1990
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
E, to. Imao sam već taj problem prije par godina. To je negdje oko tisuću kuna, jel tako?

Koji je tip bojlera VCW ili VUW

Može biti da ti je samo došlo smeča u ventil pa ne zatvara, jer dugi niz godina u VUW modele se stavljaju ventili sa kojima nije bilo nikakvih problema, jedino ako nije tip VCW-T3 onda je hidraulika za koju više nema dijelova potrebnih za reparaciju

Kada bih znao koji je tip bojlera mogao bih ti točnije reći
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 08:33   #1991
Quote:
dexdu kaže: Pogledaj post
Koji je tip bojlera VCW ili VUW

Može biti da ti je samo došlo smeča u ventil pa ne zatvara, jer dugi niz godina u VUW modele se stavljaju ventili sa kojima nije bilo nikakvih problema, jedino ako nije tip VCW-T3 onda je hidraulika za koju više nema dijelova potrebnih za reparaciju

Kada bih znao koji je tip bojlera mogao bih ti točnije reći
VGV-182, prijatelju. Iz 2000. godine.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2011., 14:03   #1992
Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
VGV-182, prijatelju. Iz 2000. godine.
Onda nemaš takav skupi problem

Kvar je na vodenom ventilu, a točnije treba zamjeniti podizač i membranu ili ti kvar do 600 kuna bez PDV-a
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2011., 01:07   #1993
Moze jedno pitanje za znalce... Dal netko iz iskustva zna da li se termostatska hansgrohe mjesalica za tus moze kombinirati sa vaillant kombi bojlerom vuw 202-5 plus
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 08:18   #1994
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje za znalce... Dal netko iz iskustva zna da li se termostatska hansgrohe mjesalica za tus moze kombinirati sa vaillant kombi bojlerom vuw 202-5 plus
Ne vidim tu nikakvih problema

Bojler prepoznaje protok vode kroz aqa senzor i svejedno mu je dali je to mješalica za tuš ili bilo koje drugo izljevno mjesto
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2011., 10:55   #1995
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
Moze jedno pitanje za znalce... Dal netko iz iskustva zna da li se termostatska hansgrohe mjesalica za tus moze kombinirati sa vaillant kombi bojlerom vuw 202-5 plus
Dobro pitanje.
Ne znam iz iskustva, ali pretpostavljam da bi možda i moglo biti problema jer se i miješalica i bojler sukobljavaju u kontroli temperature vode. Jedan regulacioni element pokušava se prilagoditi promjenama drugog regulacionog elementa što može dovesti i do većih oscilacija temperature.
Sačekaj iskustva nekog tko to ima u praksi prije nego ispljuneš priličnu svotu za tu miješalicu.
Iako, ja ne vidim uopće potrebu za njom ako regulacija bojlera dobro obavlja svoj posao.
__________________
Poluznanje je opasnije od neznanja /// Pekari =>Oni što prže kompresore
nike321 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2011., 00:39   #1996
Zvala sam servisera hansgrohe i covjek je preporucio da se ne kombiniraju ti bojleri sa termostatskim mjesalicama. Problem solved
Izmedu ostalog je rekao da bi termostatska mjesalica mogla funkcionirati samo u slucaju kada bi se dodao spremnik za toplu vodu. A to ukljucuje i odredene preinake na bojleru...vi to bolje znate

Zadnje uređivanje nina2006 : 17.09.2011. at 00:55.
nina2006 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 16:15   #1997
Quote:
nina2006 kaže: Pogledaj post
Zvala sam servisera hansgrohe i covjek je preporucio da se ne kombiniraju ti bojleri sa termostatskim mjesalicama. Problem solved
Izmedu ostalog je rekao da bi termostatska mjesalica mogla funkcionirati samo u slucaju kada bi se dodao spremnik za toplu vodu. A to ukljucuje i odredene preinake na bojleru...vi to bolje znate
Iz provjerenih izvora znam da Vaillant protočni bojleri imaju problema kada se ugrađuje termostatska mješalica ili bilo kakva jednoručna.Ali to im je tvornička boljka koju nisu još riješili.
7822381 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2011., 16:27   #1998
Quote:
7822381 kaže: Pogledaj post
Iz provjerenih izvora znam da Vaillant protočni bojleri imaju problema kada se ugrađuje termostatska mješalica ili bilo kakva jednoručna.Ali to im je tvornička boljka koju nisu još riješili.
Vaillant nema tvorničkih boljki

Greška se uvijek nalazi u krivom izboru uređaja

Naime u ovom slučaju izbor uređaja bi bio VU sa spremnikom ili VUI sa manjim integriranim 20L spremnikom

Vaillant za svaki problem ima rješenje
dexdu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 17:29   #1999
Vaillant atmoTEC pro VUW S0E 240/3-3 M

Ljudi pomagajte. Jutros mi se ugasio bojler, naime, kada ga pokušam upaliti na prekidač javi se samo neki zvuk da nešto hoće pokrenuti ali kao da nema snage.... na displeju se pokaže tlak od 1.2 bara i nakon nekog vremena nešto kao [on (mislim da bi to bilo Con...) U knjizi di imam kodove i greške nema ništa takvoga, zatim ubrzo displej jednostavno nestaje da se jedva vide brojke..
beci88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2011., 21:27   #2000
Quote:
beci88 kaže: Pogledaj post
Ljudi pomagajte. Jutros mi se ugasio bojler, naime, kada ga pokušam upaliti na prekidač javi se samo neki zvuk da nešto hoće pokrenuti ali kao da nema snage.... na displeju se pokaže tlak od 1.2 bara i nakon nekog vremena nešto kao [on (mislim da bi to bilo Con...) U knjizi di imam kodove i greške nema ništa takvoga, zatim ubrzo displej jednostavno nestaje da se jedva vide brojke..
Con= kvar (elektronika, zice itd.) Zovi majstora.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:41.