Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.01.2007., 23:38   #1
pristici na penisu

Prije otprilike 2 godine na penisu su mi se pojavili neki kao potkožni prištići,tvrdi na dodir,niti me bole niti svrbe.Bio sam kod doktora za to i rekao je da je to od lojnih žlijezdi i da je normalno.Pošto ih imam poveći broj,a niti jedna krema ne pomaže razmišljao sam da to idem skinuti operacijskim zahvatom.Zanima me dali je netko imao isti problem,npr problem kod šiljatih kondiloma i dali je to skinuo operacijskim zahvatom.Zanima me dali to može biti rizična operacija i dali ostaju ožiljci?Jel ima neka stranica koja govori više o ovome?Hvala!
Dexter_1 is offline  
Old 09.01.2007., 00:45   #2
Imas li neko specificno ime za svoje stanje? Pogledaj na netu, sigurno postoje napisana iskustva ljudi koji su prosli neki standardni zahvat.
Postoje gential warts, sto je uzrokovano s HPV virusom, koji se uklanjanju operativno. Tvoji simptomi meni zvuce kao HPV infekcija, mozda ti ne bi bilo zgoreg da odes po jos jednu dijagnozu drugom lijecniku i nemoj mu govoriti sto ti je prvi dijagnosticirao.

Inace sto se tice operacije: od svakog reza bilo gdje na tijelu ostaje ti oziljak. Rizik je vjerojatno nizak, obicno je povezan s anestezijom, koja bi tebi mogla biti spinalna, te s mogucom infekcijom.
anon72 is offline  
Old 09.01.2007., 10:34   #3
Moj decko ima istu stvar i bio je kod dr. i rekao mi je isto sto i tebi. On ima jednu.. hmm.. to sad izgleda kao kvrzica.. i dr. mu je rekao da moze na operaciju ali i da ne mora.. da cure ionako vole ta zadebljanja..

Nije operirao i sve je ok...
Scarllet O'Hara is offline  
Old 09.01.2007., 14:29   #4
imas slicne stvari na plivazravlje.hr / pitanja / kozne i spolne bolesti
__________________
cola je lijek!
snjoxi is offline  
Old 10.01.2007., 11:51   #5
"Prištići" i bijela mrlja na spolovilu

Prije nekih 2 godine, primjetio sam nekakve piknjice (poput sitnih bijelih prištića) na kožici spolovila.
Išao sam kod liječnika i to mi je spalio i sad su se nakon dvije godine vratili. Opet ih imam na kožici spolovila..prije mi se broj nakon nekog vremena povećao i ti prištići su bili nešto veći. Bijele su boje, a kad se istisnu izađe malo tvrđa masa poput male bijele kuglice.

Dosta sam čitao i naišao na pojam "papilae coroane glandis"..samo što u većini tekstova piše da se to pojavljuje uz rub glavića, ali meni je to na kožici i prošli put kad sam to spaljivao mi se bila pojavila i jedna ispod kožice, ali ne na glaviću nego nešto niže.

Malo sam zabrinut, pa bi molio ako netko ima sličan slučaj da mi kaže kako se s tim nositi jer mi se ne ide opet to spaljivat budući da je to neugodno i bolno iskustvo.

Osim toga, već neko vrijeme imam nekakvu bijelu mrlju na glaviću koja se ponekad lagano ljušti..izgleda poput nekakve pigmentacije, al stoji tako već mjesecima..
Mislim da nije povezano jer se u različito vrijeme pojavilo.

Ni jedno ni drugo ne peče, ne smeta i ne boli...
Molim Vas..pomozite
 
Old 10.01.2007., 15:54   #6
DD, odi lijecniku po dijagnozu. Ne moras dopustiti tretman ali odi jednom po dijagnozu, pa onda odi drugome po njegovu dijagnozu. Ovako na forumu ili ti nitko nece nis reci, ili ce ti ljudi soliti svakakve gluposti na temelju tvog opisa.
anon72 is offline  
Old 21.01.2007., 12:16   #7
pitanje za Dextera i DD:

jel ste radili test za HPV?
dersu is offline  
Old 22.01.2007., 01:04   #8
"Dosta sam čitao i naišao na pojam "papilae coroane glandis"..samo što u većini tekstova piše da se to pojavljuje uz rub glavića, ali meni je to na kožici i prošli put kad sam to spaljivao mi se bila pojavila i jedna ispod kožice, ali ne na glaviću nego nešto niže."


A šta konkretno piše za "papilae coroane glandis"?
MiP is offline  
Old 22.01.2007., 01:21   #9
Izgleda da je to normalna pojava:

"papilla coronis
Any of the small white points of hardened mucous membrane along the corona glandis in some intact men. In circumcised men they are usually lost among the general keratinisation. They are perfectly normal, but sometimes alarm their owner when he first discovers them. In some men they are prominent and exquisitely sensitive, to pain or pleasure depending on context. Their existence has been the basis of a circumstition. (L= little nipple of the corona, pl. papillae coronis) "
MiP is offline  
Old 22.01.2007., 03:21   #10
Quote:
dersu kaže: Pogledaj post
pitanje za Dextera i DD:

jel ste radili test za HPV?
Kako izgleda test za HPV!?
Mislim da se to kod muskoh ne moze!
Mislim da sam siguran...to dr. samo pregledom moze utvrditi, nikako drugacije...
Ispravite me ako grijesim!
__________________
www.budalizacija.hr
fic1984hr is offline  
Old 22.01.2007., 06:57   #11
Moj frend je imo ko dexter,sam su bili crvenkasti i tak..... Nisam ga pitao jel bio kod doktora............
SilentDriver is offline  
Old 22.01.2007., 08:33   #12
Quote:
fic1984hr kaže: Pogledaj post
Kako izgleda test za HPV!?
Mislim da se to kod muskoh ne moze!
Mislim da sam siguran...to dr. samo pregledom moze utvrditi, nikako drugacije...
Ispravite me ako grijesim!
neki tipovi HPVa prouzrokuju siljate kondilome na penisu. kad se siljate kondilome pojave, onda se moze utvrdi jel uzrok toga HPV. uzme se bris od penisa i salje se na ispitivanje. jako je vazno da se ide kod doktora.
dersu is offline  
Old 22.01.2007., 08:45   #13
Ljudi.... dajte ne trabunjajte i ne punite tim mladićima glavu s glupostima. Kakav HPV pobogu? Kakvi šiljati kondilomi?

Dosta ljudi ima takav problem s lojnim žlijezdama. I to ne samo na spolovilu, već i po tijelu, tak da se stvarno ne morate brinuti oko toga. Ići na "operaciju" zbog toga je glupost.
__________________
Živio Predrag Raos!
MilkyWay is offline  
Old 18.05.2010., 20:10   #14
pitanjee.. ovdje pricate o nekakvim "bjelim" pristicima, no ja imam kao podkozne i iste boje kao i ostala koza... jel znate mozda nes o tome?
Schef Andy is offline  
Old 18.05.2010., 21:12   #15
Imamo drugu temu za to. Ove prastare ostavi da počivaju u miru.
Termination is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:17.