Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2011., 19:12   #1781
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Zato što se po novijem u ogtt testiranju ne radi više urin nego samo šećer iz krvi. Mislim da urin na VV ne rade. Nek se jave cure koje su radile ogtt na vuku pa nek kažu.
Kod nas rade i urin. Eto, bila sam stavila davno tu svoj nalaz pa ste mogle vidjti kako rade u Osijeku. I Newbiee i meni su isto radili.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2011., 21:09   #1782
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Kod nas rade i urin. Eto, bila sam stavila davno tu svoj nalaz pa ste mogle vidjti kako rade u Osijeku. I Newbiee i meni su isto radili.
Hehe, kad je očito isti lab. Proći će i 20 godina, pa će i oni vaditi kao na VV.

Cattleya, hvala na pojašnjenju.
Newbiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 07:00   #1783
Nekad očito mogu nešto slatko pojesti da mi ne podigne šećer, nekad ne mogu. Recimo, namaz poput nutele očito ne smijem, ali zato muffine smijem. Jučer pojela 2 čokoladna, šećer nakon dva sata bio 5.0. Dva sata poslije 3 žičice namaza je bio 6.5.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 09:41   #1784
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Nekad očito mogu nešto slatko pojesti da mi ne podigne šećer, nekad ne mogu. Recimo, namaz poput nutele očito ne smijem, ali zato muffine smijem. Jučer pojela 2 čokoladna, šećer nakon dva sata bio 5.0. Dva sata poslije 3 žičice namaza je bio 6.5.
Tak je i meni...i skužila sam općenito da mi se guk mali podigao, za otprilike 0,3-0,5...ali kak sam u 38+4, mislim da je to normalno jer me i ginić na to upozorio. Samo kaj sad moram više pazit, a kak vrijeme odmiče, sve mi je veća želja za slatkim
Čak poslije iste hrane nemam isti guk.
A i zaj.... su me jagode...u početku su mi pasale (jer su bile poluzelene), a sad kaka su ful slatke više ni njih ne smijem puno
Nadam se samo poslije T da će se to normalizirati
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 16:41   #1785
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Nekad očito mogu nešto slatko pojesti da mi ne podigne šećer, nekad ne mogu. Recimo, namaz poput nutele očito ne smijem, ali zato muffine smijem. Jučer pojela 2 čokoladna, šećer nakon dva sata bio 5.0. Dva sata poslije 3 žičice namaza je bio 6.5.
jesi mjerila i prije nego si pojela muffine tj. nutellu? ili koliko si bila gladna, koliko je proslo od nekog prethodnog obroka i kakav je taj obrok bio?
vazan je i taj pocetni guk.

ja ni ne pomisljam na cokoladne muffine i nutellu
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 18:34   #1786
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
jesi mjerila i prije nego si pojela muffine tj. nutellu? ili koliko si bila gladna, koliko je proslo od nekog prethodnog obroka i kakav je taj obrok bio?
vazan je i taj pocetni guk.

ja ni ne pomisljam na cokoladne muffine i nutellu
Ne znam sad napamet te vrijednosti, ali znam da je prije obroka vrijednost GUK-a ok i uvijek mi je manja od 5.0 i svki put prođe oko 3 sata prije idućeg obroka.
Što se tiče muffina, njih sam pojela kao samostalan obrok, a što se namaza tiče, možda i nije sam utjecao na visok GUK jer sam prije toga i večerala i pojela cijelu bananu.

Meni i dalje nije jasno zašto su mi rekli da strogo pazim do 30. tjedna, a ne do kraja trudnoće. Pazila sam poprilično strogo do nekog 32. tjedna, otada zabrljam češće, ali i daje pazim što jedem i ne jedem kao prije dijagnoze.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 19:04   #1787
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Meni i dalje nije jasno zašto su mi rekli da strogo pazim do 30. tjedna, a ne do kraja trudnoće. Pazila sam poprilično strogo do nekog 32. tjedna, otada zabrljam češće, ali i daje pazim što jedem i ne jedem kao prije dijagnoze.

Vidiš, a meni je ginić rekao da baš pred kraj pazim više, i da se ne udebljam, da nastavim kao i do sada, da ne bi beba bila prevelika i jer kak T ide kraju-raste inzulinska rezistencija.
micek-jerry is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 21:57   #1788
Imam pitanje. Dakle, sad sam na dijeti od 1700-1800 kcal, onako kako ste mi i preporučile. No, mene zanima da li vi uspijete sve po meniju pojesti kako piše? Meni to baš i ne uspijeva.
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 22:00   #1789
Ja sam se pridrzavala striktno, cak sam i premalo jela... Ali sada, nakon zadnjeg mjerenja bas i ne pazim
__________________
Jedan je život..iskoristi ga..
Mischa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2011., 23:16   #1790
ja sam jela i puno manje, po addi iz vz bolnice, ono bila sam u bolnici dvaput po tjedan dana i vidjela kak se tam jede, mislim da je ta 1300 kalorija. u zadnjih mjesec dana redovito pazim kroz tjedan ali se za vikend pošteno najedem, jer mi je baš to neko vrijeme koje me izgladni, prošlu sam nedelju imala šećer nakon badema i jagoda (jedan sat) 3,8 počela sam se sva tresti, vrtjeti u glavi, srce snažno lupati i počela se znojiti. Rekao mi tata dušo draga najedi se i ja pojela ni manje ni više baklavu i sve se popravilo. Nisam mjerila guk nakon toga ali bilo mi je dobro. Ovo proljetno ljetno vrijeme me ubija jer jako volim trešnje, lubenice, višnje, jagode i svo ovo voće koje sad dolazi, za sad nisam primjetila da mi nešt od toga jako diže guk ali bojim se da bi moglo početi. A u ova tri mjeseca koja sam na dijeti, nekad više nekad manje uspješno, mislim da mi se tolerancija na šećer i malkice popravila.
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 00:54   #1791
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Imam pitanje. Dakle, sad sam na dijeti od 1700-1800 kcal, onako kako ste mi i preporučile. No, mene zanima da li vi uspijete sve po meniju pojesti kako piše? Meni to baš i ne uspijeva.
Ja se nisam držala ovako strogo kao Linakina i Mischa. Ponekad sam pojela i malo više ili malo češće. Nisam namirnice ni vagala ni računa ugljikohodrate već onako otprilike. Kod mene je to bilo uspješno.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 08:08   #1792
Quote:
Orleanska I. kaže: Pogledaj post
Ja se nisam držala ovako strogo kao Linakina i Mischa. Ponekad sam pojela i malo više ili malo češće. Nisam namirnice ni vagala ni računa ugljikohodrate već onako otprilike. Kod mene je to bilo uspješno.
a kad su mene prepali ovi moji u bollnici da se guk provjerava jedan sat nakon obroka i da nesmije biti viši od 6,8.
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 08:25   #1793
ja sam za VV uputnicu dobila bez problema, čak mi je ginić preporučio da idem tamo jer su oni stručnaci na području dijabetesa.

- ja sam OGTT radija prije manje od mjesec dana i samo su kontrolirali krv, bez urina

- dobila sam aparatić besplatno od njih i rekla nam je doktorica da su na aparatiću malena odstupanja ali na više, znači ako imaš šećer 5.0 on može pokazati i 6.0 ( i uz aparatić dobiješ te kemijske bockalice )

- ja nisam krenula s vaganjem i sl. ali nakon ručka gdje je bilo piletine na naglo, salate od mahuna i grčke salate, nakon 2 sata šećer je bio 5.2 što je čisto okej!
"kaya" is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:00   #1794
I ja se pokušavam striktno držati propisane dijete, ali mi je i dalje previše kruha po pojedinom obroku što ja smanjim te u vrijeme nekih međuobroka, posebno popodnevnog, nisam gladna pa ga i preskočim. Eto....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:30   #1795
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
da li vi uspijete sve po meniju pojesti kako piše? Meni to baš i ne uspijeva.
ja bih pojela i duplo
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I ja se pokušavam striktno držati propisane dijete, ali mi je i dalje previše kruha po pojedinom obroku što ja smanjim te u vrijeme nekih međuobroka, posebno popodnevnog, nisam gladna pa ga i preskočim. Eto....
nisam se nikad striktno drzala dijete. u pocetku sam neke namirnice vagala tek toliko, sebi za info. isto me zbunjivalo ovo s kruhom. probaj umjesto nekog rahlog, mekanog, obicnog kruha, izvagati snitu svedskog, to je nebo i zemlja, zacas presisa gramazu iz dijete.
jedem svaka 2-3 sata (uvijek razmak ovisi o "jacini" prethodnog obroka tj. koliko ogladnim u medjuvremenu), u manjim obrocima i sve stima.
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 09:56   #1796
Quote:
Leda kaže: Pogledaj post
ja bih pojela i duplo


nisam se nikad striktno drzala dijete. u pocetku sam neke namirnice vagala tek toliko, sebi za info. isto me zbunjivalo ovo s kruhom. probaj umjesto nekog rahlog, mekanog, obicnog kruha, izvagati snitu svedskog, to je nebo i zemlja, zacas presisa gramazu iz dijete.
jedem svaka 2-3 sata (uvijek razmak ovisi o "jacini" prethodnog obroka tj. koliko ogladnim u medjuvremenu), u manjim obrocima i sve stima.
Uzela sam alpski. I to mi je opet preveć. Pojela bih i ja duplu porciju voća. Trešanja npr. Ovako radim u načelu i ja kao i ti. Ako sam gladna pojedem šta piše. Ako baš i nisam pojedem samo voće i ev. sir ako je na meniju za taj (među)obrok. Eto....
__________________
Princeza 6.11.2007. Princ 19.09.2011.
Cattleya is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 10:03   #1797
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I ja se pokušavam striktno držati propisane dijete, ali mi je i dalje previše kruha po pojedinom obroku što ja smanjim te u vrijeme nekih međuobroka, posebno popodnevnog, nisam gladna pa ga i preskočim. Eto....
Ako ti je previše, smiješ jesti manje.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 10:07   #1798
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
Ako baš i nisam pojedem samo voće i ev. sir ako je na meniju za taj (među)obrok. Eto....
ma to ti kazem, brzo ces skuziti sto, kada, s cim, koliko jesti i nece ti trebati vise nikakvi popisi i striktne dijete. s aparaticem se kontroliraj, u pocetku vise, poslije po potrebi, da znas kak reagiras na pojedine obroke i to ti je to.
sama cinjenica da imas problem je frustrirajuca, ali u praksi nije uopce tak strasno kak u pocetku zvuci.
sve si mislim da i nakon trudnoce zadrzim barem dio ovih principa i navike. ja sam na dijeti od 16tt, do kraja bu mi ovo nacin zivota...
Leda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2011., 17:37   #1799
Quote:
Cattleya kaže: Pogledaj post
I ja se pokušavam striktno držati propisane dijete, ali mi je i dalje previše kruha po pojedinom obroku što ja smanjim te u vrijeme nekih međuobroka, posebno popodnevnog, nisam gladna pa ga i preskočim. Eto....
ja jedem tanku šnitu kruha jedino za doručak, u svim drugim obrocima kruh ne jedem
__________________
MOJA SREĆA 04.08.2006., DRUGA SREĆA 25.07.2011.
linakina is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2011., 09:59   #1800
Ja sam pocela kupovati kruh "Prosnica" u Billi (ne znam gdje ga jos ima). Kao domaci kuruznjak je po teksturi, a sastav je 7 vrsta integralnih zitarica, sol i voda. Kompaktniji je od svedskog a meni finiji. I mala ga hoce jesti, a svedski bas i ne... Ne znam kakav je za GI ali kako je integralni valjda nije los...

P.S. dodje 20kn/kg, da se ne sokirate Ali meni se isplati, traje mi tri dana i nista se ne baci...
proab is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.