Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.11.2014., 21:45   #241
[QUOTE=anela;50398586]Danas sam dobila gljivu...evo je u teglici u malo mlijeka u frižideru.
sad sam na poslu nadam se da je netko neće bacit

malo sam zbunjena šta se mlika tiče...na blogu od anite šupe i na fejsu u grupi lchf svi preporučuju sirovo mljeko iz mljekomata. neprokuhano.
ja sam svjesna da i svježe mljeko koje kupiš u dućanu je daleko od svježega
ali i da se odlučim na ovo iz mljekomata nekako me strah da to ne prokuham.

kakvo vi mliko koristite?






Samo jednom sam radio kefir sa domaćim mlijekom. Nije uspio. Mlijeko se prije ukiseli nego kefir odradi transformaciju mlijeka u kefir. Radim kefir samo sa kupovnim termički obrađenim mlijekom.
ZAGIMAN is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2014., 16:22   #242
Moj deda i ja zelimo raditi domaći kefir ali nigdje ne pronalazimo kefirnu gljivu,našla sam neku curu s kojom sam se dogovarala dva tjedna i ništa ako netko ima za podijelit gljivu molila bi da mi se javi
__________________
" ne daj mi da vidim ovo nije svijet za nas... "
Chocollina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2014., 21:34   #243
Molim pomoc :)

Lijepo bih molio ukoliko netko ima kefirna zrnca za donirati ili prodati da mi se javi na pp.

Lokacija: Novi Zagreb, Tresnjevka, Centar, Kruge, Savica, Jarun, Precko, Spansko...

Unaprijed zahvaljujem!
nutric22 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2014., 11:01   #244
Takoder ako netko ima gljivu za pokloniti u Zgu, dolazim po nju.

Jos jedno pitanje, pogubio sam se u svim tim tekstovima

Znaci kada dobijem gljivu, stavim ju u staklenku od koliko?
Taj prvi kefir nakon 24sata bacam? Onda operem gljivu vodom i onda opet stavim u staklenku sa mlijekom i ostavim 24h.
Nakon toga procijedim kroz cjedilo da odvojim gljivu od kefira. Gljive ubacim u novo mlijeko za sutra, a ovaj kefir do tada popijem.
Kada se gljive povecaju za duplo, pola ostavim za daljnje koristenje a pola poklonim dalje?
Sto ako me nema 2,3 dana doma i ne mogu odvajati gljivu iz mlijeka?

Sorry ako je bilo vec takvih pitanja, ali zbunjen sam.
Lique is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.12.2014., 17:55   #245
kefir rulz!!!
marko1911 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2015., 11:35   #246
Više nemam gljivu, no svi koji je žele nabaviti mogu to učiniti efikasno i brzo putem Facebook grupe: Kefirna zrnca, razmjena (to ukucati u Facebook tražilicu)... Odlična grupa na kojoj možete saznati SVE ŽIVO (čak i recepte s kefirom!)... Srdačan pozdrav svima!
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 11:24   #247
može li se ta gljivica razmnožavat u nečem drugom osim životinjskom mlijeku?
pic is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 09:48   #248
Unhappy

Koliko znam ne može, jer se hrani laktozom, mliječnim šećerom životinjskog podrijetla... Kozje, kravlje mlijeko...
__________________
Jedina razlika između mene i luđaka je ta - što ja nisam lud ... Salvador Dali
Jana88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.05.2015., 07:51   #249
dobila sam kefirnu gljivu prije dva mjeseca i sve je bilo u redu do prije par dana. Naime odjednom iše ne "radi". Inače napravi kefir za 24 sata. Danas pogledam a ono samo na dnu malo gustog.

Ništa nisam mjenjala ni postupak ni mlijeko. Jel je umrla
U čemu je fora?
aneri1008 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2015., 16:15   #250
da li je nutritivni sastav ovako dobivenog kefira identičan onom kojeg ima mlijeko koje se koristi?
čime se hrani gljiva? tj. što uzima iz mlijeka te što otpušta???
zanima me omjer proteini:ugljikohidrati:masti prije i poslije???
leonidas27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 07:38   #251
Sta ce mi bit ako sam pojela malo te gljive ?
Cherry12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2015., 08:49   #252
Nista.

Sent from my GT-P5110 using Tapatalk
__________________
And although my eyes were open wide
They might have just as well been closed..
Kymatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.06.2015., 15:47   #253
Quote:
Jana88 kaže: Pogledaj post
Koliko znam ne može, jer se hrani laktozom, mliječnim šećerom životinjskog podrijetla... Kozje, kravlje mlijeko...
I ja sam došla nešto slično da pitam, dakle, uopće ne dolazi u obzir nikakvo biljno mlijeko?
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2015., 21:43   #254
Trebaju kome tibetanske gljive? Zagreb-Sesvete, može PP
__________________
qwett
qwett is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:30   #255
Quote:
Soul sister kaže: Pogledaj post
I ja sam došla nešto slično da pitam, dakle, uopće ne dolazi u obzir nikakvo biljno mlijeko?
može povremeno biljno, 2-3 dana, pa opet 1-2 životinjsko, ... mora povremeno dobiti životinjskog
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 11:31   #256
Quote:
Cherry12 kaže: Pogledaj post
Sta ce mi bit ako sam pojela malo te gljive ?
apsolutno ništa, kad imam višak a niko neće, zrnca smutim s kefirom i dodam povrće ili voće i napravim sebi slatki ili slani napitak mmmm ukusnooo
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.06.2015., 21:28   #257
Ja imam ''kazahstansku gljivu" za kefir, puno je sitnija od tibetanske, manje kiselija, doslovno je okusa kao i jogurt. Jedina mana je sta se jako sporo razmnozava. Imam je oko 6 godina i 10-tak x sam je dijelila.

Pocela sam je piti kad mi je otkrivena heliobacter pylori, em sam se rijesila bakterije, poboljsala mi se probava, nema vise nadutosti (doduse, pazim sta jedem), al svakako bi kefir preporucila svakom, zaista zdrav i ukusan, pun dobrih bakterija.
Splicanka123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2015., 20:45   #258
trebaju li kome tibetanske gljive ,Split i okolica?
__________________
And peace all around may be your fortune.
Ostat ćemo sami ti i ja u svijetu kome rod i ne treba
Nevera is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 20:37   #259
ne da mi se čitati sve, pa pitanjce; može li se gljiva zamrznuti?

nešto sam rekla-kazala čula od kolegica kao da može i da se normalno nakon toga nastavi s procesom održavanja.

naime, dobila sam nedavno ničim izazvana gljivu na poklon, ali mi je skoro pa nemoguće ostvariti konstantu u održavanju na životu; ili zaboravim ili ponekad radi odsutnosti ne stignem unutar 24 sata promijeniti mlijeko, a desi mi se da i ostanem bez mlijeka, jer ga inače toliko ne koristim, pa zaboravim kupiti.

i pila sam taj kefir par dana; fin je, ali jako me 'zasiti'. imam osjećaj da sam pojela vola nakon što popijem jedva dec i pol. je to normalno?

(mada mi inače ne leže mliječni proizvodi i izbjegavam ih...)
wild rider7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2015., 17:48   #260
Quote:
wild rider7 kaže: Pogledaj post
ne da mi se čitati sve, pa pitanjce; može li se gljiva zamrznuti?

nešto sam rekla-kazala čula od kolegica kao da može i da se normalno nakon toga nastavi s procesom održavanja.

naime, dobila sam nedavno ničim izazvana gljivu na poklon, ali mi je skoro pa nemoguće ostvariti konstantu u održavanju na životu; ili zaboravim ili ponekad radi odsutnosti ne stignem unutar 24 sata promijeniti mlijeko, a desi mi se da i ostanem bez mlijeka, jer ga inače toliko ne koristim, pa zaboravim kupiti.

i pila sam taj kefir par dana; fin je, ali jako me 'zasiti'. imam osjećaj da sam pojela vola nakon što popijem jedva dec i pol. je to normalno?

(mada mi inače ne leže mliječni proizvodi i izbjegavam ih...)
Ne znam za zamrzavanje ali normalno je možeš staviti u frižider. Ja moju stavim u mlijeko i ako ne želim trošiti kefir, tako je spremim u frižider.

Nedavno smo bili na putu tjedan dana i svih tjedan dana je provela u frižideru. Kad sam je izvadila, procijedila sam kefir koji je napravila, gljivu sam oprala, stavila u novo mlijeko i opet je u roku 24h napravila novi kefir.
__________________
Easily distracted by shiny objects.
coffeebreak is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:45.