Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.11.2005., 09:57   #1
Klizna vrata i klizne stijene

Namjeravam postaviti klizna ugradbena vrata (unutar stana). Imam nekoliko ponuda kojie se osim cijenom razlikuju i po postojanju kasete za vrata i nepostojanje.

Dakle, jedni mi nude vrata koja ulaze u kasetu u zidu, a drugi bez te kasete. Onaj dio koji se ne vidi (unutar zida) bi legao na oštemani postojeći zid pa bi se to sve pokrilo gipsanom pločom.
Jednostavnije: zid - prostor za vrata(kaseta) - gipsana ploča

E sad, ako nema kasete nego samo klizne staze unutar prostora, na šta bi se pričvrstila gipsana ploča? Meni se to čini dosta krhko.

Da li netko ima takva klizna vrata pa da mi malo to pobliže opiše i da kakav savjet, i da li netko zna link na kakvu korisnu stranicu. Tražio sam ali bez previše uspjeha.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 10:03   #2
Mi isto planiramo postavljati takva vrata, pa bih te molila da me uputiš na firme kod kojih bih se mogla raspitati i zatražiti ponude.
Molim te, podijeli svoja iskustva, preporuke.

Hvala!
Pozdrav!
B&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 11:11   #3
Razmisli o alternativi, mehanizam za klizna vraza mozes kupiti u
http://www.schachermayer.hr/ za razumne nofce pa onda i samogradnja moze biti vrlo prihvatljiva, narocito cijenom
Juraj is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2005., 11:16   #4
Ma ne znam baš za samogradnju. Zidove i još neke druge stvari ću sam. Ali baš oko sobnih vratiju nemam šta tražiti, pa moram kupiti.

@B&B, napisati ću ovdje čim saznam nešto konkretno. Ako zaboravim, nakon nekog vremena kontaktiraj me na p.m.
__________________
p-u-t-o-p-i-s-i
aaston is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2009., 16:40   #5
vratašca

Quote:
aaston kaže: Pogledaj post
Ma ne znam baš za samogradnju. Zidove i još neke druge stvari ću sam. Ali baš oko sobnih vratiju nemam šta tražiti, pa moram kupiti.

@B&B, napisati ću ovdje čim saznam nešto konkretno. Ako zaboravim, nakon nekog vremena kontaktiraj me na p.m.
Bokić!Neki zidaju a neki kao mi rušimoUčinila mi se kuhinja mala pa smo probili zid između kuhinje i dnevne sobe.Otvor je 160cm širok i 2.30 visine i sad planiram klizna vrata 2 krila ali sam neodlučna kakva staklo ili drvo svejedno ču ih morat dat radit jer takvih dimenzija nema za kupit.Pa vas molim za savjet hvala
valiana1969 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 11:44   #6
Question Klizna vrata za kupaonicu

Opet lijepo molim za pomoć.

Imamo jako malu kupaonicu (kao i ostatak stana, btw. ) pa da uštedimo na prostoru, htjeli bi staviti klizna vrata. Jednokrilna, obična i da uđu u zid i lijepo se zatvore kad iskližu

Stvar je u tome što nemam pojma koliko to košta i koje stvari su potrebne da bi se uopće klizna vrata mogla staviti.
Ukoliko netko zna, lijepo molim za pomoć.
Naravno, ukoliko netko zna nekoga u Rijeci tko to radi, pomoć bi bila još dobrodošlija

Hvala
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.11.2005., 23:25   #7
Imas za kupiti gotova klizna vrata .
A 2 varijanta je da postojeca napravis u klizna uz montazu vodilica .
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 15:43   #8
Moji starci imaju malu kupaonu.Prije cca 25 godina stari je skinuo vrata montirao na vodilicu i postavio jednu kukicu iznutra za zabraviti vrata.dobili smo puno ptostora.
varijanta je ubaciti harmo vrata u okivir.
__________________
george
georgehrri is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.11.2005., 18:25   #9
Super, znači može se

Hvala puno. Problem je u tome što nismo baš DIY tipovi, ali pretpostavljam da postoje neki majstori koji to rade.
__________________
Ambivalent? Well, yes and no....
Oću neki nick is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.11.2005., 13:48   #10
vrata

Knauf ima u proramu kazetna vrata. Jest da su skupa ali su super. Vrata nestaju u zidu!!
Vidi na knauf stranicama ili u nekom od prodajnih centara
__________________
Što bih dao da sam mlađi, a da imam ovu pamet !!!

LJubitelj životinja-toplokrvnih
rovad is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 08:11   #11
klizna vrata

ima li tko kakvih iskustava s postavljanjem kliznih vrata, ali ne onih koji se uvlače "u zid", nego onih najjednostavnijih, s dvjema lajsnama gore i dolje... s tim da gornja ne bi išla u plafon, nego u zid iznad vrata?

kolike bi debljine trebala biti ploča i bi li to funkcioniralo na postojećem štoku od vrata ili će ga trebat skidat? gdje ste kupili mehanizme i to i koliko vas je sve skupa koštalo?

unprijed hvala
__________________
Some things in life are bad, they can really make you mad. Other things just make you swear and curse...
placebo is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 11:43   #12
evo ti link

http://www.sizekupres.hr/katalog_kliznog_okova.asp

na njihovim stranicama imaš i cjenik...
buks28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2005., 23:44   #13
Mogu se iskoristiti postojeca vrata.
__________________
bodul: <samo dva put se zivi>
bodul is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2007., 15:49   #14
Evo dizem staru temu, nadam se da me moderator nece udaviti
al ista stvar me zanima, buduci da bi i mi umjesto klasicnih vrata na kupaonicu stavili ta ugradbena klizna vrata.
Nitko nije napisao iskustvo i kak je to na kraju zavrsilo, di je kupljeno i kak funkcionira pa ako jos prate temu "začetnici" nek napisu
stela25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 20:21   #15
Question klizna vrata uradi sam-help!

planiram staviti klizna vrata na kupaonu i garderobu.plocu cu sama oslikati i polakirati,to nije bed,ali me zanimaju vodilice i sve ostalo sta mi treba za postavljanje..di toga ima za kupiti? s obzirom da su vrata od kupoaone,kak to osmislit?trebala bi fino sjest,skroz se zatvorit..?to bi vjerojatno bilo najpametnije dogovorit sa stolarom na licu mjesta,pa ak imate nekog za preporucit,hvala.
bruant is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 21:12   #16
vodilice imaš za kupiti u pevecu i onim bau-nešto dućanima
baš da će ti dihtat 100 %, neće
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 17:29   #17
pogledaj tu, imaju ih...
http://www.forestagram.hr/
Tessy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2006., 09:12   #18
[QUOTE=bruant]planiram staviti klizna vrata na kupaonu i garderobu.plocu cu sama oslikati i polakirati,to nije bed,ali me zanimaju vodilice i sve ostalo sta mi treba za postavljanje..di toga ima za kupiti? s obzirom da su vrata od kupoaone,kak to osmislit?trebala bi fino sjest,skroz se zatvorit..?to bi vjerojatno bilo najpametnije dogovorit sa stolarom na licu mjesta,pa ak imate nekog za preporucit,hvala.[/QUOTE

I meni bi trebala klizna vrata pa me zanima izvedba Uradi sam, da li to ide i koliko je komplicirano da li se što iskoristiti od starih vrata ? Nije baš da mi se daje 2000kn koliko traže za ta vrata a običnih vrata imam i viška. Svaki savjet dobro došao
jelena23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 12:27   #19
evo ti bochni presjek - dakle trebash ovakvu vodilicu za klizna vrata, kotachiche - to sve imash mislim u zheljezarama za kupiti

Acidofil is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2006., 18:41   #20
Odeš u SCH (Sachemayer,nisam siguran jesam li dobro napisao) i tamo lijepo kažeš čovjeku što ti treba.Preporučiti će ti vodilice s obzirom na težinu vrata i brtve koje ćeš staviti.
Heg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.