Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.07.2004., 17:44   #1
Gljivice

U biti nije za mene, već za moju mamu.

Ovo joj je već treći put za redom da dobiva te gljivice i pun qrac joj je toga (zaista ju razumijem jer sam prošla kroz to).
Uglavnom, rekla je kako se one pojavljuju uvijek nakon prestanka menstruacije pa me zanima cure dal imate kakve savjete.

Znam da su neki tome malo više a neki malo manje skloniji al svejedno, što god da imate za pomoć recite

Trenutno pije vaginalete i to joj pomaže samo što se gljivice uvijek vraćaju

tnx
__________________
x
Elektra is offline  
Old 25.07.2004., 18:40   #2
Re: Gljivične infekcije

Quote:
Elektra kaže:

Trenutno pije vaginalete i to joj pomaže samo što se gljivice uvijek vraćaju


ako PIJE VAGINALETE ne chudi me shto nema efekta
magic is offline  
Old 25.07.2004., 19:16   #3
nek proba s diflukan tabletama
Samantha is offline  
Old 25.07.2004., 22:11   #4
Re: Re: Gljivične infekcije

Quote:
magic kaže:
ako PIJE VAGINALETE ne chudi me shto nema efekta
ups mislila sam na to da ih koristi
__________________
x
Elektra is offline  
Old 26.07.2004., 01:28   #5
Elektra,
a da ti mama nije na nekim antibioticima?
Jer meni je vaginalitis prisutan svaki put za vrijeme i nakon uzimanja anitbiotika.
Preporučila bih Canesten u kremi jer je odličan, u pakiranju imaš i plastični difuzor koji jednostavno prisloniš uz grlo tubice i istisneš, nakon toga u vaginu,
primenjuje se kura od tri istiska u tri dana,
i to ti je to, nakon samo tri dana si zdrava.
Postupak nikada nisam trebala ponavljati, jer je učinovitost 100%-na.

Btw. ako mama koristi običan sapun pri pranju i to može biti razlog nastanka gljivica.
__________________
Pliva patka preko Save, nosi pismo na vrh glavu, u tom pismu piše da ja VOLIM TE najviše!
Paw is offline  
Old 27.07.2004., 00:27   #6
Quote:
Paw kaže:
Elektra,
a da ti mama nije na nekim antibioticima?
Jer meni je vaginalitis prisutan svaki put za vrijeme i nakon uzimanja anitbiotika.
Preporučila bih Canesten u kremi jer je odličan, u pakiranju imaš i plastični difuzor koji jednostavno prisloniš uz grlo tubice i istisneš, nakon toga u vaginu,
primenjuje se kura od tri istiska u tri dana,
i to ti je to, nakon samo tri dana si zdrava.
Postupak nikada nisam trebala ponavljati, jer je učinovitost 100%-na.

Btw. ako mama koristi običan sapun pri pranju i to može biti razlog nastanka gljivica.
koliko ja znam nije na nikakvim antibioticima. već sam spomenula da se gljivice pojave nakon menstruacije. izgleda da je to povezano. i već treći put za redom.

no budem jok rekla za Canesten (to sam i ja koristila i moram se složiti da je super )

a što se tiče sapuna, koristi tekući, za intimnu njegu tako da ono .. ne vjerujem da je od toga.

al hvala
__________________
x
Elektra is offline  
Old 27.07.2004., 00:39   #7
nisu svi sapuni za intimnu njegu dobri,
treba birati one koji imaju pH oko 4.
Bocca della Verita is offline  
Old 27.07.2004., 12:46   #8
Quote:
Bocca della Verita kaže:
nisu svi sapuni za intimnu njegu dobri,
treba birati one koji imaju pH oko 4.
oko 4?

zar nije 5,5 kao idealno? tj. neutralno?
__________________
x
Elektra is offline  
Old 27.07.2004., 12:47   #9
Ne.

Vdzhajna je lagano kisela, ne neutralna.
magic is offline  
Old 27.07.2004., 13:42   #10
Quote:
Elektra kaže:
a što se tiče sapuna, koristi tekući, za intimnu njegu tako da ono .. ne vjerujem da je od toga.

al hvala
E vidiš, a ja sam baš negdje, u Viti čini mi se, čitala da baš ti sapuni izazivaju infekcije.
Crow Jane is offline  
Old 27.07.2004., 13:46   #11
Ja sam imala jednom problem sa tim,


Dobila sam Canesten kremu, Canesten vaginalete i Funzol, mislim da je antibiotik dodje samo jedan kapsula unutra. Problem nije samo u vagini...

Meni je moj ginekolog preporučio da pijem acidofil, odnosno mliječne proizvode koji sadrže Lactobacillus acidophilus
Leeloo is offline  
Old 27.07.2004., 14:02   #12
Quote:
Crow Jane kaže:
E vidiš, a ja sam baš negdje, u Viti čini mi se, čitala da baš ti sapuni izazivaju infekcije.


Ma neka se gone više Jedan dan je jedno dobro, drugi dan drugu .. ajd nek se više odluče..kvragu
__________________
x
Elektra is offline  
Old 27.07.2004., 14:03   #13
Quote:
Leeloo kaže:

Meni je moj ginekolog preporučio da pijem acidofil, odnosno mliječne proizvode koji sadrže Lactobacillus acidophilus
Da?
Budem joj i to onda poručila
__________________
x
Elektra is offline  
Old 27.07.2004., 14:10   #14
Quote:
Crow Jane kaže:
E vidiš, a ja sam baš negdje, u Viti čini mi se, čitala da baš ti sapuni izazivaju infekcije.
Daaaaa.... i ja sam to čula....

Ja koristim baby sapun... meni odgovara.
Leeloo is offline  
Old 27.07.2004., 14:24   #15
ispada da se najbolje prati samo obicnom vodom.
danas se puno zena zali na razne gljivice koje se razmnoze bas zbog pretjerane higijene.

ti sapuni toliko poremete prirodni pH pa je normalno da se razmnozavaju pecurke (kako ih ja od milja zovem )koje inace postoje "unutra" samo u manjem broju.

vec neko vrijeme trazim neki sapun na kojem ne pise neutral...
imam jedan al ne znam kako se zove, najbolje u apoteci pitati.
i acidofil
Bocca della Verita is offline  
Old 27.07.2004., 17:35   #16
Quote:
Elektra kaže:
oko 4?

zar nije 5,5 kao idealno? tj. neutralno?

7 je neutralno, 5.5 je pH koze a u vagini je pH puno kiseliji, cak do 3.5
Bocca della Verita is offline  
Old 28.07.2004., 12:23   #17
najbolji je hygia(dr.džanić)
a vaginalete treba nastaviti i onda nakon što se smire simpotomi, ako je doc normalan(na),

u eri hebrangovske štednje teško da će dobiti ekstra doze, i to me strašno ljuti kod njih

dosta je dobro dolje stavljati vatu natopljenu acidi borici kiselinom(kupi se u apoteci), puno uzimati tih koncentriranih dobrih bakterija, ali to se ofkors kupuje, ili tablete ili jogurti

i ponavljam - hygia
hirondelle is offline  
Old 28.07.2004., 12:42   #18
ja sam davno imala s tim problema. godinama. sve sam probala, vaginalete, kreme, čajeve, pamučno i samo pamučno rublje, pranje sa sapunima, bez sapuna....ništa nije pomagalo. prije svake menstruacije isto + česte upale mjehura.

jedna DIFLUCAN kapsula je riješila problem, nadam se zauvijek ni traga niti jednom simptomu već 6 godina!! pitajte svog liječnika za to. to je lijek izbora.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Old 28.07.2004., 15:14   #19
Quote:
LadyInRed kaže:
ja sam davno imala s tim problema. godinama. sve sam probala, vaginalete, kreme, čajeve, pamučno i samo pamučno rublje, pranje sa sapunima, bez sapuna....ništa nije pomagalo. prije svake menstruacije isto + česte upale mjehura.

jedna DIFLUCAN kapsula je riješila problem, nadam se zauvijek ni traga niti jednom simptomu već 6 godina!! pitajte svog liječnika za to. to je lijek izbora.
DIFLUCAN je antimikoticit... ili tako nešto. Njime se liječe gljivice... Koristi se obično kada se infekcija ponavlja.

Ja sam isto pila to, ali pod nazivom Funzol prije dvije godine.... gljivice ko rukom odnesene
Leeloo is offline  
Old 28.07.2004., 18:43   #20
najinteresantnije je da je u kutiji Diflucana samo jedna kaspula i to je to s jednom kaspulom se riješiš problema. ali sjećam se da je tada koštala preko 200 kn....jel to još uvijek skupo?
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:50.