Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android aplikacije

Android aplikacije Google Play

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2010., 20:00   #1
Navigacija- koja vam je najbolja aplikacija, karta...

vidim da nema zajednicka tema za te navigacije, i u temi za svaki mobitel netko ispituje koja je najbolja, gdje skinut mape, da li trosi internet promet i ino...

pa bi bilo ok da iznesete svoja misljenja o navigaciji koju koristite, gdje ju skinuti, kako instalirati i ino..
__________________
....diplomirani seljak....

Zadnje uređivanje Ben Marshall : 31.12.2010. at 23:17.
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:15   #2
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
vidim da nema zajednicka tema za te navigacije, i u temi za svaki mobitel netko ispituje koja je najbolja, gdje skinut mape, da li trosi internet promet i ino...

pa bi bilo ok da iznesete svoja misljenja o navigaciji koju koristite, gdje ju skinuti, kako instalirati i ino..
Bit će tema (valjda) o navigaciji. Poslao sam PM assassinu još prije nove godine vezano za to. Imam kompletnu iGo navigaciju (koja je po mom mišljenju nešto bolja od Copilota i Sygic-a) u par rezolucija: 240x320, 320x480 i 480x800 sa prilično novim mapama, poi, voice, terrain i speedcam fajlovima i Motonav (800x480). Kako rapidshare i ostali serveri konstantno brišu linkove a DLC nije baš praktičan, najbolje rješenje bi bilo kad bi netko htio napraviti torrent.........
Kad to bude online lako je napisati tutorial i upute za instalaciju
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 15:38   #3
Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
Bit će tema (valjda) o navigaciji. Poslao sam PM assassinu još prije nove godine vezano za to. Imam kompletnu iGo navigaciju (koja je po mom mišljenju nešto bolja od Copilota i Sygic-a) u par rezolucija: 240x320, 320x480 i 480x800 sa prilično novim mapama, poi, voice, terrain i speedcam fajlovima i Motonav (800x480). Kako rapidshare i ostali serveri konstantno brišu linkove a DLC nije baš praktičan, najbolje rješenje bi bilo kad bi netko htio napraviti torrent.........
Kad to bude online lako je napisati tutorial i upute za instalaciju

meni je copilot drazi posto ima tocniju mapu za HRV, a o jednostavnosti koristenja i a pogotovo nabavljanja karata za bilo koji dio svijeta i da ne pricam,

nego sad da te pitam, ciju kartu koristis na igo-u?, navigonova mi je bila jako losa, navteq-ova, nesto bolja al opet losija od ove za copilot...

a ovo sto se tice linkova, to se ne moras ni truditi, sve te navigacije nisu besplatne, pa se postavljaje linkova na piratski sadrzaj jako kosi s pravilima ovog foruma... imam iskustva s tim bio sam buntovan... (bilo je prijetnji i zastrasivanja )
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 16:58   #4
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
meni je copilot drazi posto ima tocniju mapu za HRV, a o jednostavnosti koristenja i a pogotovo nabavljanja karata za bilo koji dio svijeta i da ne pricam,

nego sad da te pitam, ciju kartu koristis na igo-u?, navigonova mi je bila jako losa, navteq-ova, nesto bolja al opet losija od ove za copilot...

a ovo sto se tice linkova, to se ne moras ni truditi, sve te navigacije nisu besplatne, pa se postavljaje linkova na piratski sadrzaj jako kosi s pravilima ovog foruma... imam iskustva s tim bio sam buntovan... (bilo je prijetnji i zastrasivanja )
U iGO-u (točnije Motonav-u) je trenutno Navteq: Croatia_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 11.373kb
CoPilot sam isprobao (čini mi se 8.0 verzija) i niti me je oduševio niti razočarao. Koje karte i verziju CoPilota ti koristiš?

A ovo što se tiče piratluka na forumu sam upoznat (svejedno hvala upozorenju), tu piskaram od 2006., ali npr. linkovi na postove na cafe.mobil.hr forumu su ostajali (a taj post na mobil cafeu opet sadrži link koji je sasvim slučajno "nelegalan" sadržaj), i nikad ni upozorenje dobio nisam.
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 17:45   #5
Unhappy

Quote:
ghost kaže: Pogledaj post
U iGO-u (točnije Motonav-u) je trenutno Navteq: Croatia_83_NQ_DA_TI_AP_2010.Q1_100712 11.373kb
CoPilot sam isprobao (čini mi se 8.0 verzija) i niti me je oduševio niti razočarao. Koje karte i verziju CoPilota ti koristiš?

A ovo što se tiče piratluka na forumu sam upoznat (svejedno hvala upozorenju), tu piskaram od 2006., ali npr. linkovi na postove na cafe.mobil.hr forumu su ostajali (a taj post na mobil cafeu opet sadrži link koji je sasvim slučajno "nelegalan" sadržaj), i nikad ni upozorenje dobio nisam.
e tu je problem, neznam cija je karta u copilot-u, nigdje ne pise, jer taj copilot sam skine kartu s neta(preko wifi-a) kad se instalira aplikacija. al u svakom slucaju bolja je od navteqove pogotovo za manja mjesta, al kad odem na navteq.com tamo je odma na homepage-u navteqova karta (nesto tipa google maps) koja je dobra, štoviše potpuna ali kad skinem za igo, vidim da nije to to (npr. čakovec; ova sa sajta ima sve kružne tokove, sa prikrajcima, dok ova za igo nema pola njih, i fale neke ceste)..

a ovo s linkovima, nije problem ako se linka na drugi forum koji ima u sebi nepocudne linkove, vec je problem ako se stavi direktan link na na sadrzaj s nekog file hostinga, pa ne vidim poantu slaganja tutoriala za odredjenu navigaciju kad ne smije biti direktan link na sadrzaj, al otom potom...
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2011., 18:03   #6
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
e tu je problem, neznam cija je karta u copilot-u, nigdje ne pise, jer taj copilot sam skine kartu s neta(preko wifi-a) kad se instalira aplikacija. al u svakom slucaju bolja je od navteqove pogotovo za manja mjesta, al kad odem na navteq.com tamo je odma na homepage-u navteqova karta (nesto tipa google maps) koja je dobra, štoviše potpuna ali kad skinem za igo, vidim da nije to to (npr. čakovec; ova sa sajta ima sve kružne tokove, sa prikrajcima, dok ova za igo nema pola njih, i fale neke ceste)..

a ovo s linkovima, nije problem ako se linka na drugi forum koji ima u sebi nepocudne linkove, vec je problem ako se stavi direktan link na na sadrzaj s nekog file hostinga, pa ne vidim poantu slaganja tutoriala za odredjenu navigaciju kad ne smije biti direktan link na sadrzaj, al otom potom...
U CoPilotu su CoPilot karte, kakve oni naprave takve su, ja neznam koju si ti Navteq kartu koristio i koliko staru, ali ja s ovom nemam problema, uglavnom po veličini karte vidiš sve. Opet ću te pitati koji CoPilot imaš, razmišljam o tome da isprobam noviju verziju, sa novijim kartama (ali da ne bude samo karta cijele europe koja teži 1gb ili više). Koliko sam uspio shvatiti 8.0 ne ide na Froyo, a noviji CoPilot ne povlači sam karte ???
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2011., 11:21   #7
Možda ekipa iz MIREA uspije složiti cardinale black edition za android mobitele...to bi bila stvarno najpotpunija karta za hr i bih. Imam ju na vivaxu i ucrtana je svaka ulica i cesta....čak i makadamski putevi, a sami update besplatan
t.d. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2011., 18:06   #8
da,mireo bi bio zakon..

inace igo ima slabu kartu,bas slabu..nema po medjimurju pola cesta..

copilot je ok.. i copilot isto dobro radi al njegova nemogucnost racunanja karte iz zemlj je u k... -- a kupiti drugu mem.karticu radi toga je ludost


a najdrazi mi svejedno sygic 8.16 .. karta jako detaljna,postavljanje rute ok ..

tako da mi sygic sluzi svrsi..
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:17   #9
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
da,mireo bi bio zakon..

inace igo ima slabu kartu,bas slabu..nema po medjimurju pola cesta..

copilot je ok.. i copilot isto dobro radi al njegova nemogucnost racunanja karte iz zemlj je u k... -- a kupiti drugu mem.karticu radi toga je ludost


a najdrazi mi svejedno sygic 8.16 .. karta jako detaljna,postavljanje rute ok ..

tako da mi sygic sluzi svrsi..
ciju kartu hr imas za taj sygic 8.16?
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 17:56   #10
Quote:
backtothesleep kaže: Pogledaj post
ciju kartu hr imas za taj sygic 8.16?
navteq 2010 ...

teleatlas nije bas nesto .. s time da na sygicu mozes imat oboje,samo ih moras poslozit dobro...

fora je da sygic aura nema istu kartu kao i sygic mobile maps .. (mozda je teleatlas u auri,dok u mobile mapsu koristim navteq) ..
__________________
I went through my darkest time alone, so sorry if I act like I don´t need anyone..
rapajic_st is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 20:32   #11
Quote:
rapajic_st kaže: Pogledaj post
navteq 2010 ...

teleatlas nije bas nesto .. s time da na sygicu mozes imat oboje,samo ih moras poslozit dobro...

fora je da sygic aura nema istu kartu kao i sygic mobile maps .. (mozda je teleatlas u auri,dok u mobile mapsu koristim navteq) ..
znaci na svakoj od navidenih, igo, sygic, i copilot navteq ima razlicite karte...
__________________
....diplomirani seljak....
backtothesleep is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2011., 16:26   #12
Quote:
t.d. kaže: Pogledaj post
Možda ekipa iz MIREA uspije složiti cardinale black edition za android mobitele...to bi bila stvarno najpotpunija karta za hr i bih. Imam ju na vivaxu i ucrtana je svaka ulica i cesta....čak i makadamski putevi, a sami update besplatan
potpisujem u potpunosti
imam i ja vivaxa pa znam, tak da dok mireo nekaj ne iskemija za androida,
nećem se uopće petljati s ovim triper kombinacijama
dak0001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2011., 15:48   #13
Ja imam dve instalirane na mb. CoPilot i Igo,po meni je CoPilot bolja radi tocnijih karata makar mi nekad u navigiranju zakaze(tipa vrti me u krug oko damije,placa itd... ,ali ruta je tocna a ta vrtnja se lako skuzi ako se pogleda na mb jer je nastavak rute ok, jedino je zaribano ako samo slusate,na pocetku sam ja par puta zazujao tako da...
flaash is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.02.2011., 01:34   #14
Hej ekipa!
Pozdrav ghost-u,backtothesleep-u i assassin-u!!!!!!!!!!!!!
Nemam nikakvih problema zahvaljujući vama!!
Moj, tj. vaš, tj od vas, copilot radi savršeno!
Probao sam i igo ali draži mi je copilot. Točan i siguran.
Imam u autu Mio moow300 i mogu vam reči da mi je copilot na xperiji x8 na nekim križanjima i detaljima poput mostova,pružnih prijelaza precizniji!!!!Zahvalan sam vam i još jednom VELIKI pozdrav iz Bjelovara ghost-u,backtothesleep-u i assassin-u!!!!!!!!!!!!!
__________________
Tom13

Zadnje uređivanje assassin : 01.02.2011. at 09:19. Reason: Maknut nepotrebni citat :)
tom13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:28   #15
Pozdrav,,evo stigao ja doma,i ukljucim desire u svoj pc i nece ocitati,probam opet,nece,opet kad ono hoce,opet pa nece,i tako cik cak..imam vise usb ulaza na pc_u tako da nije do toga,ali cudno je to,kod pc nema hoce nece,ili radi ili ne radi, sad neznam dali je kod samo desirea kvar,ili do sd kartice
Sto se tice navigacije,ja sam skinuo sve one filove,sto su mi decki dali,i kopirao na sd,ali nista nisam radio/instalirao od toga,nego sam samo skinuo CoPilot i instalirao,i skinuo karte,,pa me sad zanima ima li neke bitne razlike u tim navigacijama ?
Hvala na pomoci,Ghost,Assassin
passport is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 22:47   #16
Ima razlike, opisivao sam to dosta puta, možda čak i u tutorialu. Uglavnom ti se sve svodi da Copilot od ex-yu ima samo dobre karte HR i SLO i da tribaš imati cijelu EU da bi mogao raditi rute između država, također ima puno starih i zbrčkanih POI. IGO/motonavu je jedina mana nepostojanje točaka na ruti, naime ideš iz ST u ZG i želiš svratiti u Gospić, e nemože, moraš raditi rutu do gospića, pa od Gospića do ZG-a, a i izbornik bi mogao biti bolji. Prednost u odnosu na CoPilot je jednostavnije ubacivanje karata i ostalih fajlova i bolja pokrivenost ex-yu i još nekih područja, i u većim gradovima ima brojeve ulica, kod copilota to nisam primjetio
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje tomisličak : 14.03.2011. at 22:35. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:06   #17
Ok,,,hvala
Jos nesto,nakon instalacije copilota,on mi je spremio oko 350 slika u galeriju,sve je razbacao..e sad to se ne smije brisati,ili? Ili dali se smije bar stavitti u jednu mapu?
passport is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 13:33   #18
Možeš staviti u jednu mapu, kako ima opisano negdi u temi o Galaxyu ili Desireu neznam ti točno, prolistaj malo
__________________
...da dan traje 72h meni bi i to bilo malo...

Zadnje uređivanje tomisličak : 14.03.2011. at 22:35. Reason: nepotrebno Quote, na post iznad svoga
ghost is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:54   #19
Nazalost, svakoj navigaciji nedostaje nesto. Ja stvarno ne znam postoji li koja navigacija koja bi imala stvarno detaljne karte. Mislim na manja mjesta jer su veci gradovi dobro pokriveni, a manji prelose.
jurica_m is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 22:55   #20
Sto vi mislite?
jurica_m is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:54.