Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.05.2015., 13:11   #2441
Quote:
cromen24 kaže: Pogledaj post
Koga mogu kontaktirati za ovaj posao, nigdje ne mogu naći neke konkretnije odgovore...
To bi ti trebalo biti na hzz-u, ali koliko ja znam kod nas je uvijek tamo negdje prvi, drugi mjesec ta prijava....
LauraFlores26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.05.2015., 08:27   #2442
Nema toga više, sad možeš direkt poslodavce kontaktirati: nađeš natječaj na njemačkim stranicama i javiš se. Al sad je fakat dosta kasno, ponuda je sigurno bolja početkom godine.
__________________
-
"There is no love sincerer than the love of food."
o-killed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2015., 00:48   #2443
Bye, bye Hrvatska

Pozz svima.
Znaci zelim otic iz ove nase drzave, radio bi bilo sto, na farmama, na montazi konstrukcija, znaci bilo sto.
Imam polozen tecaj za tig zavarivaca ( svi me odj... jer nemam iskustva), osposobljen sam za rad vilicarom i portalnom dizalicom, po zanimanju sam plinoinstalater, a trenutno radim u bravarskoj firmi u kojoj brusim, nesto malo varim s co2 i na excentar presama. Imam vozacku dozvolu B kategorije i znam engleski od stranih jezika.
Ako mi netko moze pomoci, bio bih mu zahvalan.
HCS is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:26   #2444
Quote:
Aria Mont kaže: Pogledaj post
bok,

tvrtka Dove d.o.o. iz Zadra kao posrednik za Njemačku tj za tvrtku Hochtief.. traži 250kn za prijevod životopisa i za radnu dozvolu. Da li je netko čuo za tu tvtku Dove d.o.o. i tu njemačku tvtku Hochtief? kažu da je građevina u pitanju?
Muljaža ili ne?
NE plaćaj nikome da ti traži posao. po tome odmah skužiš da je prevara. imaš na fb grupu idemo u Njemačku gdje stalno upozoravaju ljude da NE nasjedaju na takve oglase. vani ako i postoji agencija koja traži posao onda se ona naplati od poslodavca a ne od radnika.
velebitasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 08:30   #2445
Quote:
HCS kaže: Pogledaj post
Pozz svima.
Znaci zelim otic iz ove nase drzave, radio bi bilo sto, na farmama, na montazi konstrukcija, znaci bilo sto.
Imam polozen tecaj za tig zavarivaca ( svi me odj... jer nemam iskustva), osposobljen sam za rad vilicarom i portalnom dizalicom, po zanimanju sam plinoinstalater, a trenutno radim u bravarskoj firmi u kojoj brusim, nesto malo varim s co2 i na excentar presama. Imam vozacku dozvolu B kategorije i znam engleski od stranih jezika.
Ako mi netko moze pomoci, bio bih mu zahvalan.
jesi probao na EURES-u tražiti? tamo napravi CV (životopis) ako već nisi i sam čitaj oglase...ja isto pokušavam ... imaš i grupe na fb "idemo u Njemačku" "idemo u Irsku" pa ljudi znaju slikati i staviti oglase iz lokalnih novina
velebitasica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2015., 21:52   #2446
Nisam, probat cu...
Zahvaljujem.
HCS is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2015., 13:50   #2447
Rad van HR?

Pozdrav

Drzavljan sam RH, ali me zanima kad bi otisao raditi u Srbiju, sto bi morao napraviti, trebam neku papirlogoiju vaditi, kome da se obratim ?
Poggiali is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2015., 02:44   #2448
Prijevod diplome, dobiješ radnu knjižicu i onda zavisi. Prvo, ako dođeš u Srbiju bez njihovih papira, možeš boraviti u Srbiji 90 dana ili tražiti privremeni boravak na nekom temelju.

Možeš dobiti privremeni boravak po zaposlenju, po članu obitelji, pa ako planiraš otvorit svoju firmu, itd... pročitaj ovdje:

http://www.mup.gov.rs/cms_lat/sadrza...je-odobrenja.h

Imaš masu toga na netu, ali nije sve točno. Ukoliko imaš kakvih pitanja, pitaj, ja sam dobio privremeni boravak prije točno mjesec dana.

Nadalje, možda imaš uvjete za dobijanje državljanstva, ja ga sad uzimam, mogu pomoć i u vezi toga, ako treba, papirologija koja ti piše na netu nije točna. Nisam siguran da se sjećam svakog papira kojeg sam trebao nabaviti, ali pokušat ću pomoći.

Privremeni boravak možeš dobiti na 6 mjeseci do godinu dana, najviše.

Možeš dobiti i boravak kao stalno nastanjeni stranac. Nakon, mislim da je 5 godina, možeš tražiti državljanstvo po toj osnovi.

Samo da te upozorim, ako si stalno nastanjeni stranac, moraš prebacivat i vozačku dozvolu na njihovu, po njihovom zakonu, iako postoje neke sheme gdje ne moraš. Problem je u tome što njihove vozačke traju 10 godina, a naše uglavnom do 65. godine života.

Cijene... privremeni boravak 150 eura, državljanstvo 150 eura + ako vadiš neke dodatne papire, nisu tako skupi, ali nakupi se. Mislim da sam još dodatno dao jedno 60-70 eura za neke dodatne gluposti, ovjere, ovlaštenja, takse i šta ja znam šta. Uglavnom, pripremi lovu za to, bolje više nego manje. Još su mi i moji slali neke dodatne papire, tako da i tu ode nešto love.

Mislim da sam sve otprilike dotaknuo, ako imaš neke konkretne upite, slobodno pitaj, tu sam da pomognem. Ja sam trenutno u "borbi" s njihovom birokracijom, pa znam sve iz prve ruke. Iako, moram priznati, svi su jako susretljivi, voljni pomoći, pa se oko toga ne moraš sekirat. Sve će ti reći i tvoje je samo da nabaviš sve papire.

Eto, toliko zasad, pa pitaj dalje šta i kako.

P.S. Eh, da, JAKO bitna stvar. Za dobijanje privremenog boravka, državljanstva, treba ti PUTOVNICA. Na osobnu se ne možeš oslonit u toj situaciji. I to me zadovoljstvo koštalo preko 100 eura, dan u Zagrebu i slično.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2015., 13:32   #2449
Naišao sam na oglas za posao u Švicarskoj na internetu i kao posrednik je tvrtka Dove doo iz Zadra. Rekli su mi da će mi poslati formulare za vizu koje trebam ispuniti ali prvo trebam platiti 320 kn. Je li tko čuo i imao iskustva s ovom tvrtkom?
__________________
Nitko nikada nije postigao nešto zaista veliko, a da se nije izložio riziku.
_Inspektor_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 12:04   #2450
Question Posao u Irskoj

Pozz.. Htjeo bih se zaposliti u irskoj ali neznam odkuda da krenem i kome da se obratim.
Zanima me dali je problem tamo imati kucnog ljubimca u stanu i jel itko to dopusta. I koliko bi mi trebalo novca tamo za zivot i ostalo
josip131 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2015., 14:28   #2451
Imaš na forumu temu za Irsku, klikni ovdje pa potraži temu i čitaj Također na fejsu imaš grupu "Idemo u irsku" gdje se svakodnevno postavljaju pitanja te se pomaže onima koji odlaze ili će otići. Također je tamo nedavno bilo neko pitanje za ljubimce.
blacky7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.06.2015., 23:53   #2452
Ja tražim posao u njemačkom i engleskom govornom području (Austrija, Njemačka, Irska, a Vel.Britanija dolazi u obzir je imam rodbine tamo kod koje bi mogla biti). Znanje njemačkog mogu dokazati potvrdom sa faxa, engleskog ne. Radila sam kod stranih poslodavaca u Hrvatskoj u naučila engleski usput, prema njihovom mišljenju govorim ga odlično. Ali, sama sam svjesna da ga "ne pišem" odlično, ni približno, jer se komunikacija uglavnom svodila na verbalnu.

Moje pitanje je:
1. kakav "papir" trebam a da mi ga vani priznaju kao dokaz znanja engleskog? Na HZZ-u (nezaposlena sam trenutno) su mi rekli da mogu u British councilu polagati, pa plaćam samo ispit. Ja bi se sama pripremala i išla polagati, no strah me je da mi se ne dogodi da sam uzela "prenizak" nivo ili da na kraju položim nešto od čega neću imati nikakve koristi.
Imam VSS, no svakako je za pretpostaviti da bi počela sa "običnim" poslovima za koje ne treba imati diplomu, ali bi u startu htjela položiti najviši stupanj koji mogu.
2. ujedno da mi taj "papir" služi i za prijavljivanje na hrvatske natječaje - doduše, ovo mislim da nije problem, da se priznaje bilo koji tečaj/stupanj.

Neki savjet/informacija?
Simpsonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2015., 02:42   #2453
Gdje je najbolje oglasiti posao koji se nudi u Australiji?

Moja firma (autolimarska), u Sydneyu u Australiji, traži radnike - kvalificirane autolimare. U Australiji je trenutno nestašica tih (i mnogih drugih) zanatlija, pa se nestašica popunjava imigracijom. Australija dozvoljava poslodavcima dovesti kvalificirane radnike iz inozemstva uz privremenu vizu koja vrijedi 4 godine, ali dozvoljava zatražiti stalnu vizu nakon 2 godine boravka, uz uvjet da je sve u redu (sposobnost, zdravlje, karakter itd.). Većina tih zanatlija dolaze iz Azije: Filipina, Koreje, Vijetnama i durgih okolnih zemalja.

Kako je vlasnik naše firme Hrvat, te već zapošljava popriličiti broj radnika hrvatskog podrijetla, a znamo da je u Lijepo našoj ekonomska kriza i nezaposlica, pomislili smo da bi mogli ponuditi te poslove mladim zanatlijama iz Hrvatske. Proćaćkali smo po webu i našli par portala za zapošljavanje, ali nekako ne izgledaju impresivno. Osim što su popriličito skupi (čak i za australske standarde) nameću dosta komplicirani postupak za objaviti oglas. Valjda u duhu hrvatske birokracije.

Nakon što sam se dobro umorio pokušavajući objaviti oglas za posao na jednom od tih vodećih portala, zastao sam i upitao se jesam li zapravo uopće na dobrom putu? Da li ljudi koje mi tražimo uopće očekuju naći posao na tim portalima (poput MojPosao i Posao.hr)? Gdje mladi autolimar gleda kad traži posao?

Pretraga me dovela na ovaj forum. Bit ću vrlo zahvalan za korisne savjete i natuknice. Za uzvrat ću rado pomoći sa odgovorima na pitanja oko Australije, ako koga što zanima.

Unaprijed zahvaljujem.
poslodavac AU is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 15:07   #2454
Ovako ljudi pomozite mi koje su top destinacije za posao,pod ''top'' mislim da se isplati i živjeti i raditi a ne da krpaš onda kraj s krajem ako me kužite.Čuo sam da što je više ljudi zajedno je bolje novčano.
LoneWolf17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.07.2015., 16:30   #2455
Quote:
Simpsonka kaže: Pogledaj post
Ja tražim posao u njemačkom i engleskom govornom području (Austrija, Njemačka, Irska, a Vel.Britanija dolazi u obzir je imam rodbine tamo kod koje bi mogla biti). Znanje njemačkog mogu dokazati potvrdom sa faxa, engleskog ne. Radila sam kod stranih poslodavaca u Hrvatskoj u naučila engleski usput, prema njihovom mišljenju govorim ga odlično. Ali, sama sam svjesna da ga "ne pišem" odlično, ni približno, jer se komunikacija uglavnom svodila na verbalnu.

Moje pitanje je:
1. kakav "papir" trebam a da mi ga vani priznaju kao dokaz znanja engleskog? Na HZZ-u (nezaposlena sam trenutno) su mi rekli da mogu u British councilu polagati, pa plaćam samo ispit. Ja bi se sama pripremala i išla polagati, no strah me je da mi se ne dogodi da sam uzela "prenizak" nivo ili da na kraju položim nešto od čega neću imati nikakve koristi.
Imam VSS, no svakako je za pretpostaviti da bi počela sa "običnim" poslovima za koje ne treba imati diplomu, ali bi u startu htjela položiti najviši stupanj koji mogu.
2. ujedno da mi taj "papir" služi i za prijavljivanje na hrvatske natječaje - doduše, ovo mislim da nije problem, da se priznaje bilo koji tečaj/stupanj.

Neki savjet/informacija?
Mislim da ovisi i o poslu (malo boljem) kojeg bi radila. Jednom davno mi je prof. engleskog u privatnoj školi rekla da ako želim raditi u školi ili kao novinar u Engleskoj, da moram imati položeni najviši stupanj jezika (C2).Isto je i u Njemačkoj. Za rad u školi jezik moraš znati kao materinji, jer ipak poučavaš druge, dok je u frugim zanimanjima to manje važno. Evo, nedavno sam upoznala dečka koji radi u jednoj IT-firmi u Berlinu i kaže da mu na poslu jezik nije presudan jer je firma međunarodna pa se ne inzistira da svi pričaju njemački npr. Za posao odgajatelja u DE, dovoljno ti je imati B2, dok za neke nižerangirane poslove u kuhinji i slično, to nije potrebno.
Ne znam zašto ti je pisanje problem, engleski je mila majka prema njemačkom. Dakako, što se tiče složenosti jezika. Pokušaj čitati knjige na engleskom.
Funny Queen is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 15:27   #2456
kakve su šanse da odeš u njemačku na blef u freiburg i tamo nađeš posao nekaj njem znam trenutno sam zaaposlen kod nas kao zavarivač tigom
denis1983kc is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.07.2015., 18:43   #2457
ERASMUS stručna praksa u Sloveniji

Pozz ljudi.

Ovako, sljedeće godine (oko 3., 4. mjeseca) planiram ići na praksu preko Erasmus stipendije. Da bi ju dobio moram naći poslodavca kod kojeg istu mogu obavljati a da se nalazi u nekoj od zemalja EU.

Ovaj post je djelom "oglas" a djelom upit; dakle, zna netko nekog sa balkanskog govornog područja da ima neku firmu u Ljubljani i da je voljan primiti osobu na neki oblik "usavršavanja". ?

Vrsta prakse koju tražim je vezana iz prometa (Visum/Vissim i Autocad programi), gebruder Weiss recimo, znači neke logističke firme di se može steći iskustvo.

Važno je napomenuti da primarno tražim nešto korisno za sebe, di bi mogao napredovati i da je vezano uz moj faks, eventualno ostati raditi ako "to bude to", ali u obzir uzimam gotovo sve ponude poslodavaca u Ljubljani, dakle bitno mi je nać nekog ko može lupiti 2,3 žiga, potpisati se itd. da uopće mogu dobiti stipendiju od Erasmusa.
Drugim riječima, bitno mi je naći bilo kakvu "praksu" na 3, 4 mjeseca, za uzvrat mogu ponuditi "jeftinu radnu snagu"

Znači, to je ono što bi htio, htio bi naći praksu za sljedeću godinu i ostati raditi u Sloveniji.
Međutim, ako ne nađem ono što zbilja želim, postoji i jedna opcija u kojoj bi i ja i poslodavac mogli imati koristi a da nisam fizički kod njega na radnom mjestu.
Ta opcija dolazi u obzir JEDINO u slučaju da ne nađem poslodavca kod kojeg bi mogao odraditi praksu, a svako koga zanimaju detalji može se javiti u PM.

Zadnje uređivanje animator0 : 05.07.2015. at 19:01.
animator0 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2015., 09:24   #2458
S obzirom da smo u EU, zanima me kako ide sa radom u Mađarskoj. Što treba od papira, ima li kakvih zapreka, da li ima nekih preduvjeta da moraju biti ispunjeni ? Hvala.
goranbm is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2015., 20:55   #2459
Irska ili Njemacka

Pozdrav.
Mlad sam momak od 23 godine,sa srednjom skolom,odlicno govorim engleski jezik,naime zanima me najvise posao u Irskoj ili Njemackoj,radio bih bilo sta,od skladista do poljoprivrede. (Irska prioritet radi jezika)

Nemam nikakvog iskustva u trazenju posla niti znam kako se prijaviti,niti znam kod kojih agencija,na internetu nisam bas uspio naci neke poslove da bih se mogao prijaviti.

Znaci,ukratko:zanima me poljoprivreda/skladistenje/tvornice,te mi je dobrodosla bilo kakva pomoc,kako se prijaviti,sto napisati...

Eto,nemam sta da vam ponudim za odgovore osim da vam zazelim puno srece


Unaprijed hvala na razumijevanju i odgovorima!

Lipi pozdrav
ivan90092 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2015., 14:30   #2460
Odlicna prilika za posao

Dragi moji,
pozdrav i dobar dan iz malenog mjesta blizu Mainza u Hessenu, Njemacka.
Dolazim iz Hrvatske i ovdje radim, eto vec ima 3 mjeseca.
Moja firma ima problema s nalazenjem mladih i sposobnih ljudi i zato me je zamolila za pomoc.
Zelim s vama podijeliti odlicnu priliku za posao, ovdje u firmi gdje ja radim.
Na ovom linku mozete naci posao:
http://www.imstec.de/karriere/offene-stellen/

A ovdje jedan kratak opis sto se trazi:

1. Beckhoff l PLC-Developer
- Twincat 3 or Twincat 2 + OOP (object orientated programming)
- Structured Text / Sequential Function Chart
- PLC programming in an object orientated manner
- experiences with
- digital io, stepping motors, servos, robot interfaces
- various field bus systems, eg. Ethercat, Ethernet IP, Profibus, ...
- team programming (source code repositories), code releases
- documentation, code conventions, code reviews
- structured programming approach, processes and work instructions
- optional but good
- twinsafe or PILZ safety (PNOZ)

2. AllenBradley / Rockwell PLC-Developer
- RS Logix 5000, Control Logix, Compact Logix
- Structured Text / Sequential Function Chart
- PLC programming in an object orientated manner
- experiences with
- digital io, stepping motors, servos, robot interfaces
- various field bus systems, eg. Ethercat, Ethernet IP, Profibus, ...
- team programming (source code repositories), code releases
- documentation, code conventions
- structured programming approach, processes and work instructions
- optional but good
- twinsafe or PILZ safety (PNOZ)


3. Software Developer C# / Software Architect
- C# + OOP (object orientated programming)
- experiences with
- automation
- software design and architecture
- with Ethernet and also field bus systems, eg. Ethercat, Ethernet IP, Profibus, ...
- team programming (source code repositories), code releases
- documentation, code conventions, code reviews
- structured programming approach, processes and work instructions


Ako ikome od vas ovo zvuci interesantno, kontaktirajte nas najbolje putem maila, [email protected]
a mozete i meni pisati ovdje na forum.
Evo, ja zivim ovdje u Njemackoj vec preko godinu dana, prvo sam radila 5 mjeseci u jednoj drugoj firmi i sad sam ovdje. Nije lako dobiti posao, ako se nema puno iskustva. Ja sam ovdje dosla relativno svjeze s faksa.
Ukoliko znate njemacki i engleski, ako ste zainteresirani za odlicnu zivotnu priliku, slobodno se javite ! Posao je super, nesto sto u Hrvatskoj sigurno nikad necete imati priliku raditi.

Pozdrav svima !
Ana-Imstec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:24.