Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2013., 16:37   #1
Adventska putovanja u europske gradove

je li netko bio, kakva su iskustva?!
Vidim da se najčešće vrti putovanje u Beč, Salzburg, Prag, Toskanu, Innsbruck-Salzburg-München....
privlače me i voljela bih definitivno barem jednom u cca 5-6 godina za advent otići negdje izvan RH na 2-3-4 dana....jedino me strah smrzavanja hehehe
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 17:34   #2
i ja bih voljela ove godine otici u bec ili budimpestu. bila sam u francuskoj i svedskoj u bozicno doba i svidjelo mi se
Belle Ballerina is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 19:35   #3
Predlažem Frankfurt. Recimo, sad CTN ima akciju, može se ići subota-nedjelja za 119 eur, a jedan od većih adventskih sajmova, i nije hladno kao u Beču recimo.
Druga opcija je Zurich.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.09.2013., 20:39   #4
svi veći gradovi imaju odlično uređenje za božić, isto tako i sajmove. koji god odabereš, nećeš požaliti. dva-tri dana je čist ok, sve se vidi, doživiš onaj ugođaj, malo isprazniš džepove i to je to
ako živiš u hr na kopnu, spremna si na hladnoću. jedino bi te možda neka tamo moskva iznenadila
samo pazi na cijene. kada sam bila u beču, naletjela sam na svašta. kuglice po cijeni 15-30 eur/kom..i onda ti one od 5-6 eura djeluju jeftino pa kupiš 15-20 komada. i dođeš doma i padneš na dupe!
__________________
getting lost will help you find yourself
vriisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:05   #5
Bila sam u Ljubljani ciji centar je jako mal ali je prekrasno okićeno svi stoje vani ispod grijalica piju kuhano vino i na kolače u Zvezde mmmljac....Beč tri dana sasvim dosta prekrasan ugođaj na nekoliko mjesta se održava sajam, vožnja u kočiji prvi put morala sam ići ha ha ha, Budimpešta cetri dana isto kao i Beč na nekoliko mjesta ima sajmove meni je to razdoblje prekrasno ove godine se razmišljam ići u Prag jer nisam nikad bila ali sad mi nukac stavio bubu u uho za Frankfurt
veprica8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2013., 09:55   #6
Recimo ja sam bio prošle godine i super je, jer su temperature oko 5°C, nema nekog vjetra, tako da se bez problema može hodati okolo-naokolo. Možda se čak isplati napraviti i izlet u Mainz, pa jedan dan biti u Frankfurtu a jedan dan u Mainzu, jer su povezani lokalnim vlakom, koji ide preko aerodroma.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2013., 19:42   #7
jel netko bio u Innsbrucku (Austrija) za advent?
kako je bilo?
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2013., 01:56   #8
Ja planiram ići u Berlin, ima li kakvih akcija za letove, najjeftinije što sam našao je 150€

Sent from my C6603 using Tapatalk 2
jura1986 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2013., 21:58   #9
Quote:
ChillOut Lounge kaže: Pogledaj post
jel netko bio u Innsbrucku (Austrija) za advent?
kako je bilo?
Jako lijepo.

Grad je relativno mali, centar još manji, tako da sve možeš obići pješice. Lijepo uređeno, štandovi, kuhano vino, kobasice , limena glazba i/ili zborovi, vrtuljci i ponići za klince... Još ako imaš sreće da padne snijeg, doživljaj ti je potpun.

Ako odeš u Innsbruck, svakako se popni u restoran na vrhu olimpijske skakaonice. Pogled na grad je savršen.
kulerica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2013., 01:28   #10
ja svima toplo preporučujem BEČ to je nešto predivno... i božićni sajam na bečkom rathausu

a što se tiče berlina, to mi je velika želja tamo ićiii
__________________
Svatko ubija onoga koga voli. Netko gorkim pogledom, netko riječju laskavom... Netko voli premalo, netko previše...Netko kupuje, a netko prodaje.
žana guja is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 12:53   #11
Quote:
kulerica kaže: Pogledaj post
Jako lijepo.

Grad je relativno mali, centar još manji, tako da sve možeš obići pješice. Lijepo uređeno, štandovi, kuhano vino, kobasice , limena glazba i/ili zborovi, vrtuljci i ponići za klince... Još ako imaš sreće da padne snijeg, doživljaj ti je potpun.

Ako odeš u Innsbruck, svakako se popni u restoran na vrhu olimpijske skakaonice. Pogled na grad je savršen.
kul.
hvala na info
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 20:42   #12
ja sam bila u beču i bratislavi prošle godine i bilo je ledeno, smrzla sam se kao nikad do sad a još je gospođa vodička rekla da nam je super vrijeme potrefilo jer eto uz taj ledeni vjetar i 3 stupnja nije kiša padala... al tu je kuhano vino da nas grije
al ipak mislim da ću i ove godine na neko advensko putovanjce... možda budimpešta...
Saipem is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2013., 22:59   #13
saipem, budimpešta je odličan izbor!!!
blizu, dosta jeftino putovanje, grad je sam po sebi prekrasan, a za advent baš poseban!
prošle godine bila, imaju živu glazbu, mijenjaju se izvođači, većinom mladi ljudi... čula djevojku koja je pjevala od adele- rolling in the deep a capella i izvela to savršeno...dok ju nisam vidjela bila sam uvjerena da pjeva adele
__________________
getting lost will help you find yourself
vriisky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2013., 22:58   #14
Quote:
Saipem kaže: Pogledaj post
ja sam bila u beču i bratislavi prošle godine i bilo je ledeno, smrzla sam se kao nikad do sad a još je gospođa vodička rekla da nam je super vrijeme potrefilo jer eto uz taj ledeni vjetar i 3 stupnja nije kiša padala... al tu je kuhano vino da nas grije
al ipak mislim da ću i ove godine na neko advensko putovanjce... možda budimpešta...
to me podsjetilo... ja sam isto bila u beču za advent, ali pretprošle godine i isto sam se smrzla kao nikad u životu, vjetar me je dotukao meni je tamo bilo osjetno hladnije nego u ZG-u u to vrijeme.

tako da svi koji planirate u beč za to vrijeme - dobro se obucite
__________________
...
Ellaina is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2013., 11:04   #15
Quote:
jura1986 kaže: Pogledaj post
Ja planiram ići u Berlin, ima li kakvih akcija za letove, najjeftinije što sam našao je 150€

Sent from my C6603 using Tapatalk 2
Berlin za advent? pa nije baš najpopularnija destinacija?!? ili?!?!
nekako kad se spomene advent, obično se misli na: Beč, Budimpeštu, Salzburg, ....to su nekako "najpopularnija" odredišta za tu priliku....
ChillOut Lounge is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 23:24   #16
bila sam u Pragu, Beču i Grazu- ipak mi jenajbolja destinacija definitivno Prag ! sad me zanima dali je netko bio u Bratislavi i kako je?
Microban is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 09:38   #17
Austrija i Njemačka imaju najdojmljivije adventske "parade".
Salzburg je kao slikovnica,još ako pogodite da ima snijega - kao starinska kičasta bajka.
U Nürnbergu je također slično,ali oni više drže do tradicijskih obrta pa je utoliko interesantnije.
meni su te adventske svečanosti dosadne jer je svake godine zapravo isto,ali svakako treba pogledati i Beč i Budimpeštu.Prag je meni manje interesantan u to doba.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 12:47   #18
Je li glupo otići na jedan dan iz Zagreba u Beč na advent? Koliko bi trebalo novaca?
pepoticapepa is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 13:45   #19
Zašto bi bilo glupo? Ima brdo jednodnevnih izleta u Beč busom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.10.2013., 11:04   #20
Quote:
žana guja kaže: Pogledaj post
ja svima toplo preporučujem BEČ to je nešto predivno... i božićni sajam na bečkom rathausu

a što se tiče berlina, to mi je velika želja tamo ićiii
Smiješno mi djeluje ovo TOPLO, u Beču je u vrijeme adventa hladno i vjetrovito a ako još pocme kisa padati onda je više nego neugodno.

U Beču nije loše za vrijeme adventa ali meni to nije ništa spektakularno.

Jako mi se svidio tura po koja je nosila naziv Salzburg i austrijska jezera. Bilo je bajkovito u vrijeme adventa posječuješ neka mala mjestašca koja su na jezerima.

Ja definitvno nisam fan autobusnih tura i to nije moj način putovanja ali ovo je bilo super jer sam nebi mogao obići sve te male gradiće, a ekipu u autobusu sam nekako otrpio.
Osim Salzburgu u tim mjestima koje posječuješ nemaš šta raditi više od 2-3 sata ali ih je lijepo vidjeti jer svako ima malo drugačije običaje.

Pogledaj jeli ove godine turističke agencije imaju ponudu za austrijska jezera.
marioxp is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:28.