Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 08:35   #1641
Ja jucer bila na ctg, sve u redu. Bebolina nasa sve super.
37tt, i ja +7kg.
Usce se povlaci, ja se lagano otvaram i tako, sve svojim tokom ide.

Sto se tice spavanja na ledjima, unazad dva tjedna kad bi se probudila na ledjima, onda bi me i bolila leda, tako da sve vise nekako izbjegavam. Ali ni na bokovima ne mogu jer me uzasno bole leda. Pa se podbocim jastucima i tako te fore ali 0 bodova.

Caj od lista maline opet startam danas piti. Pocela sam prije tjedan dva, ali kako mi je reka doktor da se malo pripazim , da mirujem, onda sam uzela pauzu da ne bi prije vrimena rodila.

Sto se tice robice, mislim da od svega imam presvlaku za tjedan dana, nisam naknadno nista brojala, ali vise nista ni ne kupujem.

Kombinezonic mii je dosa sa Wisha, mislim da on odgovara velicini 56, a ostali kompletici su malo veci pa pretpostavljam da su broj 62 ili 68.
Sve u svemu, sa stvarima sa wisha sam zadovoljna.

Maloj za izaci iz bolnice sam spakovala, dva bodija, one hlacice sa carapicama, i jednu trenercicu gornji dio, i ponnit cu ovaj kombinezonic i dekicu. Ionako sestre oblace bebu kad izlazimo iz bolnice, pa nek one vide u sto ce stati i sto joj triba obuci. I izlazi u jaju.

Neko je pisa i za menga bolove, mene to uvati skoro svaku vecer, danas prvi put i ujutro, al samo boli u predjelu trbuhu, bez bola u ledjima.

Kako god,iskreno se nadam da cu brzo roditi i jedva cekam. Strah od poroda imam naravno, ali jedva cekam to nase cudo
naomi1 is offline  
Old 20.09.2017., 09:36   #1642
znam da je već bila rasprava neka o ovoj temi, ali ima tko iskustva s ovakvom maramom za nošenje bebe (pogotovo kad je mala,a ja nemam pojma još o ničemu). Recenzije koje sam pročitala su većinom pozitivne, ali eto ako tko direktno ima iskustva,super dođe
minipanda is offline  
Old 20.09.2017., 09:41   #1643
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
znam da je već bila rasprava neka o ovoj temi, ali ima tko iskustva s ovakvom maramom za nošenje bebe (pogotovo kad je mala,a ja nemam pojma još o ničemu). Recenzije koje sam pročitala su većinom pozitivne, ali eto ako tko direktno ima iskustva,super dođe
Kakva marama?

Sent from my NOA H4 using Tapatalk
MissLia is offline  
Old 20.09.2017., 09:43   #1644
Zaboravila gore link stavit:

http://minigreeny.com/nosiljke-i-mar...omegrante.html
minipanda is offline  
Old 20.09.2017., 09:49   #1645
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
znam da je već bila rasprava neka o ovoj temi, ali ima tko iskustva s ovakvom maramom za nošenje bebe (pogotovo kad je mala,a ja nemam pojma još o ničemu). Recenzije koje sam pročitala su većinom pozitivne, ali eto ako tko direktno ima iskustva,super dođe
Znaš kaj ću ti ja reći? Ako nemaš iskustva s nošenjem, odi na jednu Babywearing radionicu. Ili se obrati Iris, super savjetnici za nošenje (ima jedno dijete, sad je trudna i malca i dalje nosi). Tamo će ti sve objasniti, razlike među maramama i to, isprobaš na licu mjesta. Tj to nisu radionice, nego imaš kao kave di se druži i priča. Ja bih tako da sam početnik

Grupa

Njezin blog

Ako ne nađeš ovo s kavama slobodno joj se javi, žena je super! Ako nisi u Zg preporučit će ti neku savjetnicu i radionicu tamo gdje si ti
BitterSweet is offline  
Old 20.09.2017., 09:51   #1646
Tenks svakako pogledam i ako uspijem odem vidjet!
minipanda is offline  
Old 20.09.2017., 10:23   #1647
Ja sam imala s prvim prvo elastičnu maramu.

Odlična stvar. Bez nje ne znam kako bi išta po kući napravila. Al opet ovisi o bebi. Kad moj nije htio biti u kolicima

Sent from my SM-G920F using Tapatalk
ludo_malo is offline  
Old 20.09.2017., 11:03   #1648
Quote:
minipanda kaže: Pogledaj post
Imam ju. Trenutno motam trbuh da mi bude lakše a poslije poroda ću bebu . Upute na YouTube

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.09.2017., 11:05   #1649
Ja imam menga bolove i panicarim. Prvo sam rodila 5 dana od sad .

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.09.2017., 11:06   #1650
Draga Novartis i Eneida zelim vam svu srecu da vam nadodje mlijeko i da bebaci papaju. Znam kako vam je i potpuno se suosjecam. Ja imam problem s malo drukcije strane no izgleda da je bebacica malo lijena. Stavila sam jucer obloge od zelja i danas su mi cice mekse i mlijeko ide lakse. Stvarno je taj kuous super.

Hvala vam drag moje zene na savjetima. Zaista se jako divna podrska.

Ja sam jucer malo posustala pa smo ju nadohranili s malo novalca cisto da se odmorimo i ona i ja. I onda je pred jutro opet cicala cicu i napokon gutala. Je da se brzo uspava al ju budim. I sad cu nastavit s cicanjem. Ja sam se naspavala 3h u komadu i kao nova sam. Mozda je i tu caka sto mi je trebalo i sna.

Moja bebacica je toliko mala da joj je i broj 50 velik morat cemo po 46 il 48 jer su svemu pliva mis mali.

Isto kada smo isli iz bolnice stavili smo ju u jaje i tak je bila jadna sva spigana i glavica joj je cudno stajala, jl to normalno? Preplasil sam se da nije u previse sjedecem polozaju jer je tak mala.

I da patronazna nam je bila i rekla da sutra dodjemo na vaganje kod nje. Jel smije uopce tak mala beba po vani ici?
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 20.09.2017., 11:09   #1651
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Isto kada smo isli iz bolnice stavili smo ju u jaje i tak je bila jadna sva spigana i glavica joj je cudno stajala, jl to normalno? Preplasil sam se da nije u previse sjedecem polozaju jer je tak mala.
Zbog ovog ne brini, jaje je napravljeno da bebe budu u udobnom položaju što sličnijem onom kako su bili u trbuhu kod mame. Ako ste zabrinuti oko pravilnog postavljanja i vezanja bebe u jaju kontaktiraj Rode na njihovoj stranici, sigurno kod vas u gradu ima netko tko bi vam rado pogledao jaje i pomogao.

Zašto patronažna ne dođe k vama?

Da, smije beba van na zrak, obično odlazak van najviše ovisi kak se mama osjeća, tipa može ti se ići odmah čim dođeš iz rodilišta ili za mjesec dana. Lijepo se svi utoplite (ne previše) i sretno! I sretno sa svim ostalim.
BitterSweet is offline  
Old 20.09.2017., 12:30   #1652
Quote:
SweetHeart kaže: Pogledaj post
Zbog ovog ne brini, jaje je napravljeno da bebe budu u udobnom položaju što sličnijem onom kako su bili u trbuhu kod mame. Ako ste zabrinuti oko pravilnog postavljanja i vezanja bebe u jaju kontaktiraj Rode na njihovoj stranici, sigurno kod vas u gradu ima netko tko bi vam rado pogledao jaje i pomogao.

Zašto patronažna ne dođe k vama?

Da, smije beba van na zrak, obično odlazak van najviše ovisi kak se mama osjeća, tipa može ti se ići odmah čim dođeš iz rodilišta ili za mjesec dana. Lijepo se svi utoplite (ne previše) i sretno! I sretno sa svim ostalim.
Hvala ti draga :*

Ma nece doc k nama patronazna zato kaj nemre nosit vagu. Valjda ima neku starinsku pa moramo k njoj. No nije daleko na 5 min pjeske. No nije me bas razveselila. Omotala je pupak tak da joj je kompresa ispala cim je otisla. Starija je, negdje pred penziju. Jos je smrdila na cigarete. Osim toga rekla je da se bebe ne kupaju prvih mj dana i da se noktici ne rezu prvih mj dana ali da ih mogu mogu izraspat lagano sto se bojim. Kaze da ju lagano brebrisem blazinicama umocenim u mlakoj prokuhanoj vodi ili caju od kamilice. Valjda je to ok.
__________________
~~Tina shop~~
tynaa is offline  
Old 20.09.2017., 12:45   #1653
Za pranje bebe ne trebas prokuhavati vodu. A u kamilici nikad cula.
Beba se pere cistom vodom,uz moze par kapi bademovog/maslinovog ulja.

Moja patronazna mu pokazala kupanje cim popak otpao. Ova tvoja mi cudna malo
Snow Fairy is offline  
Old 20.09.2017., 12:50   #1654
Quote:
tynaa kaže: Pogledaj post
Ma nece doc k nama patronazna zato kaj nemre nosit vagu. Valjda ima neku starinsku pa moramo k njoj. No nije daleko na 5 min pjeske. No nije me bas razveselila. Omotala je pupak tak da joj je kompresa ispala cim je otisla. Starija je, negdje pred penziju. Jos je smrdila na cigarete. Osim toga rekla je da se bebe ne kupaju prvih mj dana i da se noktici ne rezu prvih mj dana ali da ih mogu mogu izraspat lagano sto se bojim. Kaze da ju lagano brebrisem blazinicama umocenim u mlakoj prokuhanoj vodi ili caju od kamilice. Valjda je to ok.
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Za pranje bebe ne trebas prokuhavati vodu. A u kamilici nikad cula.
Beba se pere cistom vodom,uz moze par kapi bademovog/maslinovog ulja.

Moja patronazna mu pokazala kupanje cim popak otpao. Ova tvoja mi cudna malo
Osobno - nama su u Podobniku pokazali kako se kupaju bebe kojima pupak još nije otpao. To je radio moj muž, mene je bilo strah. Uglavnom se čeka da pupak otpadne. Ja osobno sama ne bih kupala, nego valjda brisala bebu (al samo u vodi, ne u kamilici jer ona isušuje kožu - to je stari savjet). Moj muž je jako spretan pa smo je odmah kupali. Nikakvo prokuhavanje vode.

Noktiće zbilja ne moraš rezati: mislim da su mojoj curki sami otpadali barem mjesec dana... e sad da je imala ne znam kakve nokte i da se grebala vjerujem da bih malo odrezala, oprezno. Inače nema potrebe jer ti prvi noktići otpadnu, jako su mekani.


I meni je njezina čudna, valjda jer je starija? Mi smo curku kupali u kokosovom ulju. I dan danas je tako kupamo. Za svaki slučaj bih se složila sa Snow Fairy i stavila bademovo ulje ako idete kupati.
BitterSweet is offline  
Old 20.09.2017., 13:15   #1655
E noktići se ne režu bebama jer su im spojeni s kožom na prstićima, sraslo je još. Pa da se ne bi dogodilo da se prstić raskrvari. Ali vidiš i sama kad su dugački i ok za rezati
Snow Fairy is offline  
Old 20.09.2017., 13:17   #1656
I ne moraš je vagati. Moja patronazna ni ne nosi vagu jer kaže da previše stresira mame (savjetnica za dojenje )

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.09.2017., 13:18   #1657
Koja kamilica? !?!? Bože svašta. Beba se pere u čistoj vodi iz pipe. Nije da ju vuces na bunaru pa prokuhavas

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
Verbena is offline  
Old 20.09.2017., 13:22   #1658
Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
E noktići se ne režu bebama jer su im spojeni s kožom na prstićima, sraslo je još. Pa da se ne bi dogodilo da se prstić raskrvari. Ali vidiš i sama kad su dugački i ok za rezati
Ovo nisam znala!

Sjećam se samo da joj dugo nisam rezala jer je sve bilo jako jako mekano i samo je otpadalo...
BitterSweet is offline  
Old 20.09.2017., 13:29   #1659
Moj je imao duge oštre noktiće i morala sam brzo rezati, ali sam pazila i gledala kako to izgleda. Ne može se njima odmah ful na kratko zbog toe kože (ne sjećam se gdje sam to pročitala/čula), nego tek toliko da se ne grebe. Zato kažu rašpanje

AJme ja sam prehlađena koma, na desnu nosnicu uopće ne mogu disati
Snow Fairy is offline  
Old 20.09.2017., 13:42   #1660
Pitanje za cure koje iz ikee su narucivale, kak to funkcionura? Sad ja gledam tu stranicu web i ono kao objasnjenje ali ne kuzim..nigdje ne pise cijena dostave :/. Ima neka tablica za zupanije sve, npr.ja sam zg, pise 299,to znaci sto? Da mora bit proizvoda u cijeni najmanje 299 kn? Ali opet ne pise dostava. Kako to saznat?
minipanda is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:18.