Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.02.2007., 16:20   #41
A nema Mise da ti pomogne.
Okata is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 17:15   #42
Quote:
OkatoZlo kaže: Pogledaj post
A nema Mise da ti pomogne.
koda bi mogel.
mislim, komentar ti je zbilja na mestu, imas tam topic o tome....
HappyBirthday is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 17:18   #43
Quote:
HappyBirthday kaže: Pogledaj post
Sad sam saznala da moram predat jedno 3-4 stranice, ne vise, na temu "O purizmu"... Sutra!...
ako itko ima neki materijal, esej, link (dobar!) i slicno, pomoc je dobrodosla....
ne trazim ja sad da mi neko pise to.... samo malo materijala trebam, nista vise... plis, jako je hitno
ajoj.....
nemoj Laszla zaboraviti spomenuti na toj temi
__________________


...
g2sl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2007., 20:23   #44
Quote:
HappyBirthday kaže: Pogledaj post
Sad sam saznala da moram predat jedno 3-4 stranice, ne vise, na temu "O purizmu"... Sutra!...
ako itko ima neki materijal, esej, link (dobar!) i slicno, pomoc je dobrodosla....
ne trazim ja sad da mi neko pise to.... samo malo materijala trebam, nista vise... plis, jako je hitno
ajoj.....
imam rad o purizmu..studiram u becu, pa mislim da ce posluziti svrsi..tj. nije problem i da ga cijelog preuzmes...moram ti reci da se i nisam na tu temu previse trudila i da je dosta informacija sa interneta..najbolje od literature koju sam koristila je knjiga M.Samardzije "Purizam u NDH"...ako zelis javi adresu da ti posaljem. nadam se da cu biti od pomoci,p
lulalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 03:12   #45
Quote:
vilinska musica kaže: Pogledaj post
trohej i anapest - vrste stiha.
anapesticka stopa - vrsta stope.
stasimona - ako se dobro sjecam, stajaca pjesma kora.
provjeri u opcoj enciklopediji, ili rjecniku stranih rijeci.
moram ispravit;
anapest i trohej su vrste stopa, ne stiha. stope su bile osnovne ritmičko - melodijske jedinice u kvantitativnoj versifikaciji, tj.onoj koja je bila zastupljena u starogrčkoj i latinskoj poeziji (postoje još i silabička i akcenatska versifikacija)
naš naziv za stajaću pjesmu kora u starogrč.tragediji bio bi ipak stasim,mada vjerojatno prolazi i ova grčko-hrvatska varijanta.
(možeš pogledat i provjerit u prekorisnom slolaru, "teorija književnosti")
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 03:16   #46
Quote:
Bednaya Nastya kaže: Pogledaj post
anapestička stopa
e,a ovo bi valjda bila ista stvar što i anapest
bistra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 13:01   #47
Blackwell - ideologija - help!!!

trebam hitno seminar na temu ideologija, i to iz Blackwellove enciklopedije političkih znanosti.
molim vas, ako netko ima, neka salje na [email protected]
jako je hitno...
naFRljen is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2007., 20:41   #48
Quote:
waho kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima,

pomozite mi molim i recite, koja su DVA najvažnija djela A. Šenoe???

Hvala, hvala
Zlatarovo zlato i Seljačka buna, ovako iz glave.
Vekki is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 02:30   #49
Bila je neka druga tema, čini mi se, i ljudi nešto preskaču top-teme, al ajde..

U petak (i ponedjeljak vjerojatno) moram držati sat hrvatskog o Strancu. Imam dosta toga, imam osjećaj kao da bih sam mogao pričati cijeli sat , ali ideja je naravno voditi raspravu, pričati s ostalim učenicima. I ne znam kamo da ih vodim. Odlučio sam da moram pustiti pjesmu "Killing an Arab" (pjesma Curea koja opisuje samo ubojstvo iz Stranca, vrlo kontroverzna pjesma, bila rabljena kao rasistička himna), iako neće puno pomoći u analizi, ali je vrlo zanimljivo.

Dalje bih mogao govoriti o naslovu stranac i o simbolici imena u djelu, povezati ponašanje glavnog lika s mitom o Sizifu (s tim da ću ih prvo pitati kakvi su mu motivi/želje/potrebe/osjećaji a onda ću objasniti zašto Camus izabire takvog lika - čini mi se nemogućim izvoditi cijelu tu njegovu filozofiju apsurda na satu), kao i s biografijom Camusa.
Zanimljivo je i to poglavlje u kojem se događa samo ubojstvo, gotovo da ima onaj klasični oblik uvod-zaplet-vrhunac-preokret-rasplet ili kako već, iako cijeli roman nema uobičajenu strukturu.

I tak imam još masu tog za što nemam dobar osjećaj koliko je bitno. A ne mogu držati kolko poželim, imamo malo vremena za još 15ak (ako ne i više) lektira. Pa ako netko od vas ima dojam što bi bilo najbolje za analizu i razgovor u razredu, bio bih zahvalan.
Ako ne, nema veze, snaći ću se već...
__________________
I think everything counts a little more than we think
finalnifantazista is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:19   #50
commedia erudita

iman referat o ovome, a nisan uspia nista nac, jel mi moze ko pomoc plizzz? hitno je! unaprid vam hvala...
pozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:21   #51
http://www.google.com/search?hl=en&s...ita%22&spell=1
__________________
Freedom is just another word for nothing left to lose
kemik is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2007., 11:23   #52
gleda san u google, al nisan nasa nista sa vise od 2 korisne recenice
pozer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2007., 21:40   #53
August Šenoa-Zlatarevo zlato;
više mi ne može naumpasti, ali mu je to glavno, tim djelom se proslavio...
Rocky_Balboa is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 20:26   #54
Sjajne zeznute godine

Trebala bi hitno kratki sadržaj ili neki osvrt...ako je moguće.

Unaprijed hvala.
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2007., 22:45   #55
a hitno mi je...
__________________
SuperWeshMashina
"...read my mind and waste my time..."
Mish mali. is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2007., 00:04   #56
Tip na humorističan način opisuje svoje odrastanje u komunističkoj Čehoslovačkoj. Priča započinje negdje prije njegova rođenja, kad su mu se roditelji upoznali i završava negdje, čini mi se, kad je on počeo izlaziti s djevojkama. Glavni su likovi pripovjedač, njegovi roditelji, bake i djedovi (jedna baka - kožarica, a druga - turistica koja stalno putuje) te pripovjedačev mlađi brat.
Ne sjećam se, nažalost, puno toga. Nadam se da će ti pomoći netko tko je svježe čitao.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.03.2007., 11:12   #57
sanja pilic mrvice iz dnevnog boravka

meni treba lektira: sanja pilic mrvice iz dnevnog boravkajel itko zna koji link da mogu skinut tu lektiru gdje pise mjesto radnje,vrijeme radnje,tema....
ili da se to procita gdje na internetu.ja sam trazio al nisam nasao

hvala!!!
__________________
nemam potpis
gray_fox is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2007., 23:34   #58
Quote:
Rocky_Balboa kaže: Pogledaj post
August Šenoa-Zlatarevo zlato;
više mi ne može naumpasti, ali mu je to glavno, tim djelom se proslavio...
i ne samo to nego je zlat. zlato i prvi hrv povijesni roman..bar koliko se sjećam iz srednje. ma je
aila is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2007., 12:35   #59
Pompeji - maturalna radnja

okei

pishem maturalnu radnju iz latinskog, konkretno, o pompejima, gradu koje je zatrpao vezuv 79 pr.kr. sve je to divno i krasno, latinski obozavam, pomepji su mi fantastichni, super, zanimljvi, ali literature ni od kud. jedini i glavni izvor mi ne smije biti internet, u mojoj gradskoj knjiznici o pompejima nema nishta, osim jedne knjige koja se ne smije kopirati, a ni ta nije bog zna shto. imate li kakve preporuke, jeste li chitali igdje ishta o pompejima? trebala bih obradtiti sve, od kulture, preko arhitekture do stanovnishtva. ima li tko da je pisao maturalni rad na ovu temu? da stvar bude josh bolja, nemam ni mentoricu, otishla je na porodiljni, a da mi nije ni javila, a osim toga, jedina sam u shkoli koja ima maturalnu iz latinskog... dakle, molim za pomoch
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2007., 11:17   #60
anyone?
amiee is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:33.