Natrag   Forum.hr > Društvo > Prirodne znanosti

Prirodne znanosti Čista znanost za jako pametne i one koji takvima žele postati
Podforum: Armstrong Station - Astronomija i astrofizika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2007., 11:47   #1
Quackbusters United

Ponukan borbom sa jednim "believerom" na zdravlju oko čudotvornog Noni soka, dobih ideju.

Kako smatram da se protiv prodavača magle treba boriti na svakom koraku otvaram ovaj topic na kojem možete postati "Quack alert" na drugim podforumima.

Kad god netko krene sa "prodajom" zaštite od zračenja mobitela ili eliksira mladosti, ovo je mjesto za zbor. Tko želi može pridonijeti raskrinkavanju zločinaca....

Molim bez chat-a, spam-a i kometiranja.

Hvala!

@Modovi: pin teme?
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 13:45   #2
Pala mi je na pamet ova ideja i jako mi se sviđa (mislim da stavim kao sticky thread odnosno top temu), ali nisam ništa poduzeo jer smo se rješavali nepotrebnih top tema. Bilo ih je mislim šest. Dok samo ih riješili, šarlatanstvo je na forumu opalo, zasluge dijeli nekoliko ljudi.

Ja sam za, jer sam čvrstog mišljenja da treba djelovati. Forum.hr je bio počeo opako brazditi u to blato.

Praktično isti thread otvorio sam na podforumu "Na rubu", gdje su ljudi stavljali linkove na šarlatanske web stranice, pisali o letcima s istom tematikom, i slično. Sada, kad sam permabannan s tog podforuma, thread je propao u dubinu jer ga nitko ne diže.
Šteta, imam materijala, skupilo se u par mjeseci.

Jedino mi se ne sviđa to što se ne smije komentirati. Pa ne možemo baš tako strogo. Naravno, chat i spam bi bili zabranjeni, ali konstruktivni komentar je uvijek dobro došao.
Ono što bi bilo "a must" jest link. Kad god se može, treba staviti link.


Modovi El Tomo i AxMi-24, očitujte se. I molim druge da na threadu Prijedlozi za poboljšanje podforuma iznesu što bi voljeli vidjeti na ovoj temi i kakva bi pravila mogli donijeti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2007., 14:58   #3
Hvala na podršci, uvaženi kolega

Suzdržavanje od komentiranja se odnosi na ovaj thread, ali svakako ne na onaj "prijavljeni". Dakle, komentirajte koliko god hoćete, ali u Quack-threadu...

Time ovaj thread ne bi "odlutao" u chat...
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.11.2007., 17:24   #4
Moramo ovo dizati.

Evo što sam sad dobio. Četiri e-maila napisana takvim čudnim riječnikom... Kao struja svijesti. Jedan za drugim, poslani devetog studenog. Nešto o homeopatiji, da kako ja to mogu napadati... Bože sveti.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 16:40   #5
link
Što mislite o prvom proizvodu? Djeluje kao tipično "zmijsko ulje".
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 20:24   #6
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
link
Što mislite o prvom proizvodu? Djeluje kao tipično "zmijsko ulje".
pronalazak novog doba

tim iscjeditelja i alternativaca Ekkeherd Ganswindt

podrzava ljecenje svake bolesti wonderdrug
__________________
Seht sie klettern, diese geschwinden Affen! Sie klettern über einander hinweg und zerren sich also in den Schlamm und die Tiefe. Hin zum Throne wollen sie Alle: ihr Wahnsinn ist es, — als ob das Glück auf dem Throne sässe! Oft sitzt der Schlamm auf dem Thron — und oft auch der Thron auf dem Schlamme. Wahnsinnige sind sie mir Alle und kletternde Affen und Überheisse. Übel riecht mir ihr Götze, das kalte Unthier: übel riechen sie mir alle zusammen, diese Götzendiener.
Veritaserum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2007., 21:24   #7
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
link
Što mislite o prvom proizvodu? Djeluje kao tipično "zmijsko ulje".
Pa ovo od kestena ne izgleda previše quacky. A ono iznad ne vidim zbog filtera.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 08:46   #8
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
link
Što mislite o prvom proizvodu? Djeluje kao tipično "zmijsko ulje".
Naletjeh i ja neki dan na njega. U Jutarnjem.
Usuđujem se reći da je u pitanju sasvim običan superlijek ilitiga porez na bedake.

Uzgred rečeno, mota li se tko u zadnje vrijeme po kakovoj bolnici?
U Dubravi sam prije koji tjedan vidio svu silu plakata nekakve ustanove u kojoj se magnetskom rezonancijom liječi od ovisnosti o pušenju i od debljine.
Ove.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 09:28   #9
Quote:
sal_mirabilis kaže: Pogledaj post
Uzgred rečeno, mota li se tko u zadnje vrijeme po kakovoj bolnici?
U Dubravi sam prije koji tjedan vidio svu silu plakata nekakve ustanove u kojoj se magnetskom rezonancijom liječi od ovisnosti o pušenju i od debljine.
Ove.
To ti je super biznis. Ljudi koji se žele riješiti pušenja i debljine probat će apsolutno sve postojeće nadrimetode rješavanja tih probilema osim one koja jedina radi - baci cigaretu, nemoj jesti, puno se kreći.

.
justapixel is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2007., 09:43   #10
proglašen "pronalaskom novog doba"

namijenjen je isključivo našem genetskom kodu



Pa, izgleda da topic neće funkcionirati bez komentiranja, pa stoga SVEČANO UKIDAM ZABRANU KOMENTIRANJA !
daz is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:03   #11
Terapija urinom? Jedna od baba s posla mi je poslala to u jednom od gigabajta chainlettera koje šalje sa svog računala, u "vidi-ovo-baš-je-cool" stilu.

http://www.lifepositive.com/Body/tra...ne-therapy.asp

A bit of an oddball, auto-urine therapy (AUT) is gaining popularity to combat a host of illnesses and to maintain good health. It is considered effective in treating a wide array of diseases such as multiple sclerosis, colitis, lupus, rheumatoid arthritis, cancer, hepatitis, pancreatic insufficiency, psoriasis, eczema, diabetes and herpes.

According to Xinhua news agency more than three million Chinese drink their own urine believing that it is good for their health. AUT is an ancient practice as it finds mention in many old texts of India such as Shivambhu Kalpa Vidhi and Damar Tantra. Shivambhu literally means water of Lord Shiva, a Hindu God. Urine therapists often speak of drinking Shivambhu, which means drinking the water of auspiciousness.

Former Prime Minister of India Morarji Desai, who lived up to the age of 99, has been the most well known proponent of this therapy. He claimed that India would have been better off if more people used this extremely inexpensive and effective way of treatment. He also attributed to AUT the credit for his longevity. Here is a sample of miracles wrought by AUT recently:

· 40-year-old Sabeer (name changed) had asthma since childhood. After being recommended AUT by an allopathic doctor, he was completely healed in 10 months.

· Salome Roy Kapoor had bleeding in her nipples, which got cured by urine therapy and turned Salome into a crusader for the cause.

· Mrs Mohini successfully cured her persisting problem of pigmentation through the application of AUT.

· For Sudarshan Dheer, it was the miraculous cure to an incurable hearing problem and piles.

...(snip)...

Drinking:
Morning urine is best. Take the middle stream. You can start with a few drops, building up to one glass a day. Good as a tonic, as a preventive and in minor illnesses.

Fasting:
Drink all the urine you pass, except for the evenings—otherwise you won’t get any sleep. You can also take some extra water. The urine will quickly change its taste into almost neutral. Fasting on urine and water cleanses the blood. Toxins are removed through liver, skin and exhalation.

Gargle:
Gargling with urine works wonders when having a throat-ache. Also good for toothache and generally when having a cold.

Enemas:
Urine enemas work very well in cleansing the colon and in providing a direct immune stimulant.

Vaginal douche:
Helpful in cases such as yeast problems, white discharge, etc.

Ear and eye drops:
For ear infections, conjunctivitis, glaucoma. For the eyes, dilute the urine with some water.

Sniffing urine/Neti:
Sinusitis and other nose problems. Very good preventive for colds and to clean the subtlechannels in the head.


Nadam se da je ovo šala.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:48   #12
Barem je jeftino.

No, od jednog sastojka urina čak i ima koristi. Urea je moćan dezinficijens.
Samo ju ne valja piti.
Znam barem za jedan slučaj čovjeka koji se posjekao i zapišao ranu eda mu se ne bi zagnojila. Ne znam što je dalje bilo, ali nitko mu se nije rugao. Naravno, danas imamo i skupljih preparata istog učinka (istini za volju, imali smo ih i prije).
Osim toga, svi koji peru zube unose u usta (s pastom) i malo karbamida. Opet zato da malo potamani bakterije što mile po usnoj šupljini.
__________________
Neoriginalni ljudi kopiraju neoriginalne ljude, originalni kopiraju originalne.
sal_mirabilis is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 10:57   #13
To znam za dezinfeksiju pomoću urina, pomaže kao ad-hoc riješenje ako nemaš ništa drugo.

Ali grgljanje? Pijenje urina ujutro (kako to misle "take the middle stream"? Znači, ne odmah prvo jutarnje pišanje, već ono drugo?)

Yuck.

Mora da su međunarodne konferencije na kojima je sudjelovao indijski premijer bile mirisne.
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:07   #14
Middle stream bi bilo da u casu ne hvatas onaj prvi mlaz mokrace prvih par sekundi, niti onih par kapi na kraju uriniranja, nego mokracu izmedju to dvoje... isto kao kad dajes uzorak za lab.

Tako da znate tocno kako treba ako odlucite pokusati

Inace, vidjet jucer u nounama (Vecernji) ovo: http://www.vecernji.hr/newsroom/blac...56922/index.do

"U postupku će svjedočiti i tri oštećene, koje tvrde da je optužena od njih izvukla gotovo 400.000 kuna tretmanima s kristalima, i to jednoj za mirenje s dečkom, drugoj za liječenje bubrega i trećoj za skidanje uroka s obitelji, odnosno kako joj majka ne bi umrla, otac doživio moždani udar, a sama oštećena da se ne razboli na živce.

Zbog sličnih djela optužena je već osuđivana."

Spada li i ovo tu ili ne?
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:29   #15
Goblena, naravno da spada. Kristaloterapija jest šarlatanstvo.


Evo nešto za Tyndalla.
1
2
3
4

Što se tiče pišanja po ranama, učinak dezinfekcije je slabašan. Urin se nakon nekog vremena nakoti bakterijama iz zraka. Pri izlasku iz zdrave osobe je sterilan. Tako da je pišanje po ranama i opekotinama od meduze nepotrebna stvar.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:36   #16
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
link
Što mislite o prvom proizvodu? Djeluje kao tipično "zmijsko ulje".
Sto mislim? Ja kupio, isprobo, i vec nakon prvog tretmana nisam imao nijednu od nabrojanih bolesti.
Bas kao ni prije toga.
__________________
Ljude pokreće iracionalnost. Racionalnost ih usmjerava.
skeptik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2007., 11:59   #17
Quote:
Endimion17 kaže: Pogledaj post
Evo nešto za Tyndalla.
League of Gentlemen
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 11:36   #18
http://www.sipan.hr/kristali_kristaloterapija.htm

Mislim da je ovaj "Dr" Sipan (osim ako u Umagu ne rade dvojica takvih alernativaca) onaj koji je pred par godina ogulio familiju znanca za lijepe pare (racun za sve "usluge" pruzene tijekom jednog posjeta "ordinaciji" je bio preko 1000 eura, ne sjecam se tocne sume ali se sjecam da sam se zaprepastila). Znancevu majku, koja je umirala od malignog karcinoma na mozgu + metastaza na drugim organima (lijecena i kod nas i u inozemstvu, operirana, ali bez nade u oporavak - to su lijecnici vrlo jasno rekli), je lijecio nekakvim "energijama," obitelji usadio vjeru u njezin oporavak, prodao im par kamencuga i neku foliju za ispod kreveta kao zastitu od stetnih zracenja, i zakazao joj slijedeci tretman za dva tjedna, na koji ona nije dosla, jer je u medjuvremenu zavrsila six feet under.

Ostala mi je u sjecanju ta ocajnicka nada koju je pokazivao sin oboljele zene, koji je radio kao mrav u fusu da plati te "tretmane"... I kako je bio uvjeren da mu je mami bolje.
goblena is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:02   #19
Imao sam sličan slučaj na poslu, ali se radilo o malom djetetu s leukemijom. Isto, kod vračeva, kristaloterapeuta, i ostalih gamadi koji su iscjedili desetine tisuća eura iz roditelja. Roditelji su se čak i zadužili kod jednog gospodina čije ime je bilo na vijestima (hint: Grčka-otmica potomka jednog vojnog lica-bijeg-suđenje)

Dijete na umoru, a oni i dalje cijede lovu "Još samo ovaj tretman, biti će bolje"

Htio bih vidjeti interakciju alternativca s čoporom bijesnih hijena...
__________________
Kao prvo, Kur'an odobrava blago udariti ženu u odrećenim situacijama. To je točno! Ali ne da se ženi čini nasilje! - Shady.
Tyndall is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2007., 13:57   #20
Evo, našao sam u jednoj koverti (piše na njoj woo woo ) par papira.
kisikom obogaćena voda
mrsavim
ne pusim

Sal_mirabilis, to su oni letci koje si i sam vidio, zar ne? Ove sam pokupio u jednoj klinici.
__________________
.
Endimion17 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:21.