Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost

Književnost Čitam, dakle jesam
Podforumi: Mali literarni kutić, Klub knjige

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.08.2011., 22:14   #21
Quote:
nemo123 kaže: Pogledaj post
Da, baš gledam kako nije ni spomenuta.. jel to prevedeno? I jel zna netko o čemu se radi, baš me zanima sad?
mene takoder zanima o toj knjizi. mislim da nema prijevoda na hrvatskom, ali vidjela sam u knjiznici na srpskom.
__________________
strah me otici iz ove sobe i nikad vise ne osjecati ovo sto osjecam kad sam s tobom.
daisydai is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 20:57   #22
Zafon ima svoju temu!

Pročitala sam samo Sjenu vjetra ali me je priča oduševila!
Sada škicam srpska izdanja i čekam sajam da kupim barem Marinu.

Link na knjiga.ba gdje ponuda Zafonovih knjiga u izdanju Čarobne knjige:

http://www.knjiga.ba/advanced_search...n/samo_autor/1
Maki_mo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2011., 03:45   #23
Quote:
Landroid kaže: Pogledaj post
čini mi se iz postova da je ženama bolja sjena, a muškarcima igra
da fakat, tak nekako.
__________________
NASA ICON AWARD 2023. WINNER
RutherFord7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2011., 16:58   #24
Ah, Zafón!

Sjenu vjetra sam pročitala u dahu, preporučila ju masi ljudi, poklonila prijateljici za Božić i svi su redom oduševljeni.
Planiram ovo ljeto dovršiti Anđelovu. Jedva čekam!
Rebelle Fleur is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 19:22   #25
ah, Zafon

citala i Sjenu vjetra i Andelovu igru. Obje savrsene mada mi je Sjena vjetra mrvicu bolja. Likovi su predivno opisani, radnja jednostavno tece i knjigu je tesko ispustiti iz ruke. To su mi jedne od boljih knjiga koje sam procitala u zivotu i svima ih preoprucam. Ne uzivam previse u opisima prirode, drazi su mi opisi ljudi jer si ih lakse predocim i zamislim, ali s njegovim knjigama sam se osjecala kao da putujem Barcelonom zajedno s likovima.
Volim ljubavnu pricu u obje knjige i svida mi se sto se knjige ispreplicu i sto su povezane zivotima likova

Jedna od drazih citata:

Znate sto je najbolje kod slomljenih srdaca?
Istisnki se mogu slomiti samo jedanput. Sve drugo samo su ogrebotine.

ili

Sudbina obično čeka iza ugla. Kao lopov, kurva ili prodavač srećaka: njezina tri najčešća utjelovljenja. Ali u kućne posjete ne ide. Treba napraviti tih nekoliko koraka.

p.s. Nakon procitane Sjene vjetra mjesto koje bi trebalo posjetiti prije smrti (naravno, da postoji) zasigurno je Groblje izgubljenih knjiga
sailormn is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2011., 21:10   #26
Quote:
sailormn kaže: Pogledaj post
Znate sto je najbolje kod slomljenih srdaca?
Istisnki se mogu slomiti samo jedanput. Sve drugo samo su ogrebotine.

ili

Sudbina obično čeka iza ugla. Kao lopov, kurva ili prodavač srećaka: njezina tri najčešća utjelovljenja. Ali u kućne posjete ne ide. Treba napraviti tih nekoliko koraka.

p.s. Nakon procitane Sjene vjetra mjesto koje bi trebalo posjetiti prije smrti (naravno, da postoji) zasigurno je Groblje izgubljenih knjiga
I jedan i drugi citat su takve istine da je to nevjerojatno (bar što se mene tiče)
Da, i ja bih na Groblje.. slijediti one znakove koje je Daniel urezao i pronači Martínovu Lux Aeternu .. i knjigu koja me tamo čekala čitav život
__________________
:)
:)
moj album :)
nemo123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2011., 22:54   #27
Divan, divan, najdivniji Zafon!

Bila sam jos u srednjoj skoli kada sam procitala Sjenu vjetra i toliko sam bila odusevljena njome da sam ju doslovno citala konstantno - cak me profesorica kemije izbacila sa sata jer sam ju citala pod satom. Od tad sam ju, a prosle su neke 4 godine, procitala sigurno 5 puta i moje odusevljenje ne jenjava. Bas suprotno, uvijek naidem na neke nove nijanse i detalje. Sjena je definitivno jedna od najboljih knjiga koje sam ikad procitala. Igru nisam procitala - svaki put kad dodem u neku knjizaru, gledam ju i uvijek odustanem od kupnje. Strah me da cu ostati razocarana, ali tko zna, mozda me odusevi i Igra.

Bilo kako bilo, svaka cast sto je Zafon napokon dobio svoju temu! On je zaista ljubav!
__________________
You can have anything you want if you are willing to give up the belief that you can’t have it.
Chocolate_M is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 12:26   #28
Ako je nekom potrebna Sjena vjetra nek se javi u inbox.
vanja147 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 21:19   #29
Na facebook profilu Frakture natuknuše nešto da će ove godine do Interlibera objaviti Marinu!
__________________
http://i.imgur.com/92ciC.jpg
marges is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 23:37   #30
Stvarno? PA TO JE SUPER. Ako budu nabavit ću si ju odmah.
 
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 21:04   #31
Quote:
Strel kaže: Pogledaj post
A " Marina " ?
Sjena vjetra me odvela u čarobni svijet knjiga, očarala me, a Marina obgrlila nježnošću i tugom. Prekrasna, dirljiva knjiga.
__________________
.
Soul sister is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2011., 22:09   #32
Sjenu vjetra dobila sam prije dvije godine za rođendan, osvojila me opisom oca, zapravo sintagmom ranjen tišinom.
Mislim da ću se i za 50 godina, ako budem živa, nje sjećati.
__________________
Ojala pudiera ir volando a tu ventana...
Serenità is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 03:54   #33
Ova knjiga toliko živo zbori o opsesijama niza likova Caraxovom Sjenom vjetra. Poželio sam vratiti se u početke 20. stoljeća i lutati po groblju izgubljenih knjige, tragati i konačno plakati nad crvenom knjigom i tužnom sudbinom. Nakon zadnje stranice shvatio sam da sam to i učinio.
pirata is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 10:44   #34
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Ova knjiga toliko živo zbori o opsesijama niza likova Caraxovom Sjenom vjetra. Poželio sam vratiti se u početke 20. stoljeća i lutati po groblju izgubljenih knjige, tragati i konačno plakati nad crvenom knjigom i tužnom sudbinom. Nakon zadnje stranice shvatio sam da sam to i učinio.


Moram je opet pročitati. Moram, moram. Definitivno će mi ostati jednom od najdražih knjiga ikad jer sam se uz nju i smijala i plakala.
Nuria Monfort is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 11:04   #35
Quote:
pirata kaže: Pogledaj post
Ova knjiga toliko živo zbori o opsesijama niza likova Caraxovom Sjenom vjetra. Poželio sam vratiti se u početke 20. stoljeća i lutati po groblju izgubljenih knjige, tragati i konačno plakati nad crvenom knjigom i tužnom sudbinom. Nakon zadnje stranice shvatio sam da sam to i učinio.

Super komentar! Sjena vjetra je za mene nešto najbolje što sam pročitala u zadnjih 10 godina...uživala sam u svakoj rečenici. Jednostavno je predivna!
Moram je imati
Polly Aprilili is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:04   #36
Zafón
Sjena vjetra
čbelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2011., 14:34   #37
Sjenu vjetra sam dobila na poklon za rođendan nakon što sam ju ja bezdušno pogledala u trgovini i ostavila za sobom. No kad sam ju već dobila, išla sam ju pročitati i odmah mi se popela visoko na ljestvici najdražih knjiga.
Predivna radnja, predivni opisi, misterij i ljubav u jednom, a bez patetike i previše klišeja.
Anđelovu igru nisam pročitala, ali svakako ću ju potražiti na Interliberu
__________________
I guess you could say I gave you my edge.
GloriaFire is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2011., 20:13   #38
Evo sam baš pročitala i Anđelovu igru...pa sam odmah krenula proguglat malo utisaka o toj knjizi. Meni je bila too spooky for my taste. Doduše i zanimljiva i napeta, al opet jeziva. Sjena vjetra je ipak više po mom guštu, lijepo pisana, dovoljno misteriozna i sa brojnim zanimljivim likovima.
Polly Aprilili is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2011., 16:59   #39
Ljetos sam pročitala "Sjenu vjetra". Oduševila me. To je jedna od onih knjiga koju sam čitala polako, s guštom, upijajući svaku riječ, ne želeći da završi. Fenomenalna.

I da, i ja želim otići na Groblje zaboravljenih knjiga i naći svoju knjigu života.

Jedan od mojih omiljenih citata iz te knjige je : "Kao dobar majmun, čovjek je društvena životinja i u njemu čuče nepotizam, veze, korupcija i trač kao urođeni putokaz za etično ponašanje."

Uživala sam čitajući, vraćala se na neke rečenice i smijala 5 minuta.

Na Interliberu ću pokušati uloviti preostale dvije.
__________________
It's only a walk of shame if you're capable of feeling shame.
Dumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2011., 22:40   #40
Sjena vjetra.... aaahhh
To je jedna od najboljih knjiga koje sam ikad čitala. Fermin Najbolja mi je njegova izjava: "Vojska, brak, Crkva i banka: četiri jahača Apokalipse". Na tu sam se smijala dobrih pola sata Kroz cijelu knjigu sam se bojala da će mu se nešto dogoditi; toliko sam zavoljela tog lika. A da ne pričam o nekakvoj čarobnoj atmosferi, koliko sam i sama željela znati što se dogodilo s Julianom Caraxom. I njegova sudbina. To je jedna od rijetkih knjiga na koje sam plakala.
Julian
Uff, tek sam je pročitala pa sam još sentimentalna. Moje isprike.
__________________
Shelfari
nehljudova is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.