Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Prirodna kozmetika

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.06.2008., 02:46   #21
Quote:
mirmingi kaže: Pogledaj post
mazala bih samo nogice i to u predelu listova (ima ih i na unutrasnjoj i na spoljasnjoj strani) premda su mi kapilari isarali i butine
obzirom da su na listovima vidljiviji, osobito leti, zelim ih se otarasiti sto pre (i svakako pokusati spreciti njihovo dalje sirenje), ukoliko je to ikako moguce, a kasnije bih se vec borila sa onima sa butina.
pre par godina sam pokusala uklanjanje laserom koje je dalo samo trenutne rezultate-naime pojavili su se novi, jos intenzivniji od prethodnih. poznata mi je i metoda sklerozacije kojoj se ipak ne bih prepustala obzirom da ni malo nije naivna i podrazumeva ubrizgavanje kojekakvih otrova, a nisam sigurna da daje dobre rezultate.
iz tog razloga sve nade polazem u ulja. u velikoj meri me je ohrabrila merlina svojim postom u kojem kaze da se mesavinom limuna i cempresa oslobodila 70% kapilara. kada bi se i meni dogodio toliki uspeh, bila bih presrecna.
trudnocu iscekujem vec dve godine tako da su tromesecja, 6. mesec i sl. na zalost jos uvek daleko od moje stvarnosti. u tom smislu potreban mi je preparat koji ce otkloniti kapilare, a istovremeno ne uticati lose na mogucnost ostajanja u drugom stanju.
puno te pozdravljam i zahvaljujem pijuci caj od vrkute
Pa to je druga priča...Eterična ulja predložena za tretman kapilara neće negativno utjecati na mogućnost da ostaneš trudna.Dapače čempres npr. može i pomoći ako se radi o endometriozi ili pcos.
Problem je što neka ulja mogu (nije nužno) nepoželjno utjecati na plod u velikim koncentracijama kroz duže vrijeme.
Koncentracije za lokalno mazanje kapilarica na području bedara i listova mogu biti 5-10% (tipa 3% sjemena mrkve,3% limuna,2% lavandin abriala,1% niauli cineol).Bitno je mazati samo kapilarice.
Ako bi mazala cijela bedra i listove kao prevenciju nastanka kapilarica onda bih se zadržao na 3-5% eteričnih ulja (npr.1% sjemena mrkve,1% limuna,0.5%lavandin abriala,0.5% niauli cineola).
Ekstrakt koštica grožđa je također siguran za piti,a možeš piti i sok od grožđa i borovnica,ako ti tablete nisu drage.Bitan je i vitamin C s bioflavonoidima...
I...nadam se da će ti se ispuniti želja za djetetom

Zadnje uređivanje phyto : 02.06.2008. at 21:40.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 12:17   #22
phyto, mnogo ti hvala na svim preporukama i pojasnjenjima!
izuzetno cenim tvoje znanje, te ljubav i nesebicnost kojima to znanje prenosis na sve nas na ovom forumu i pomazes nam.
odoh da muckam svoje spasonosno uljce!
i dalje citam forum.
svi ste sjajni!
mirmingi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 17:48   #23
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Prije tjedan dana sam bila na operaciji nosa i otada mi je nos otečen, te me zanima da li prirodna kozmetika osim hladnih obloga ima još kakav recept za što brze ozdravljenje, odnosno smanjenje otečenosti jer mi je nos trenutno vrlo otečen i tvrd na dodir.
Hvala, lolla
Ima jako dobrih rješenja u vidu gela s 2% escina i bromelina (iz ananasa) u gastroenteričkim kapsulama.Nažalost toga nema na našem tržištu.
Za smanjenje edema,podljeva i pospješivanje zarastanja možeš iskušati hladne obloge s tinkturom arnike (razblaži je s vodom ili hidrolatom smilja 1:5) ili s infuzom (čaj) arnike (2g na 100ml vode).Koristi se isključivo lokalno na koži.
Arnika zna izazvati alergijske reakcije (pogotovo nakon duge upotrebe) pa se mjesto nje može koristiti i infuz žutog kokotca (20g na 250ml vruće vode,više puta dnevno se koristi kao oblog).
Za bolje zarastanje rana i sprječavanje nastanka ožiljaka koristi se macerat centele.
Eterično ulje smilja je odlično za edeme,podljeve,a djeluje jako regenerativno na kožu.
Macerat centele i smilja bi trebalo koristiti 3-4 tjedna nakon operacije,nikako ranije.

Zadnje uređivanje phyto : 02.06.2008. at 21:37.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2008., 22:24   #24
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Ima jako dobrih rješenja u vidu gela s 2% escina i bromelina (iz ananasa) u gastroenteričkim kapsulama.Nažalost toga nema na našem tržištu.
Za smanjenje edema,podljeva i pospješivanje zarastanja možeš iskušati hladne obloge s tinkturom arnike (razblaži je s vodom ili hidrolatom smilja 1:5) ili s infuzom (čaj) arnike (2g na 100ml vode).Koristi se isključivo lokalno na koži.
Arnika zna izazvati alergijske reakcije (pogotovo nakon duge upotrebe) pa se mjesto nje može koristiti i infuz žutog kokotca (20g na 250ml vruće vode,više puta dnevno se koristi kao oblog).
Za bolje zarastanje rana i sprječavanje nastanka ožiljaka koristi se macerat centele.
Eterično ulje smilja je odlično za edeme,podljeve,a djeluje jako regenerativno na kožu.
Macerat centele i smilja bi trebalo koristiti 3-4 tjedna nakon operacije,nikako ranije.
Ej hvala!
A gdje bi mogla nabaviti kokotac?
Pretpostavljam i da bi trebala hraniti se sa što više mlijeka, zelena povrća...
Ima kakvih kapsula u našim ljekarnama ako si mozda upućena, za što brze zaraštanje kosti?
lollatutu is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 23:33   #25
Quote:
lollatutu kaže: Pogledaj post
Ej hvala!
A gdje bi mogla nabaviti kokotac?
Pretpostavljam i da bi trebala hraniti se sa što više mlijeka, zelena povrća...
Ima kakvih kapsula u našim ljekarnama ako si mozda upućena, za što brze zaraštanje kosti?
Upućen.
U biljnim ljekarnama,naravno.
Arnika je bolja od kokotca,a rizik od razvijanja alergije u prva 3-4 tjedna korištenja nije velik.
Nema potrebe za suplementima kalcija nakon manjih operacija,jedino ako patiš od kakvih metaboličnih bolesti,a to je domena liječnika.
Zreli sirevi,mozzarela,jogurti su bolji izbor od mlijeka,a pored zelenog lisnatog povrća jako puno kalcija sadrži integralni sezam (700mg/100g)...
Od suplemenata prehrani možeš uzimati gore spomenuti vitamin C+bioflavonoidi (npr.Lifetime Ester C,Twinlab tekući vitamin C ili Ascorbat C prah) te PCO (ekstrakt koštica grožđa ili piknogenol).Doze sam već spominjao.
Navedena kombinacija će ubrzati cijeljenje rana,izgradnju kolagena,a smanjiti otečenost i rizik od nastjanja podljeva.
Žuti kokotac se također može piti (smnaajuje edeme,učvršćuje kapilare),ali treba paziti na dozu (10g/250ml vruće vode,triput dnevno) te nakon mjesec dana korištenja napraviti pauzu od 10-tak dana.
Ne koristi se ukoliko se piju drugi lijekovi,kod poremećaja zgrušavanja krvi te kod oštećenja jetre.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.04.2009., 16:55   #26
evo ja sam nekako iskopala ovu temu jer imam jedno pitanje....

jučer mi je tati ispod oka izašao kao nekakv podljev, baš je onako boje kao da ima nekakvu masnicu...ustvari prvo je bila nekakva tamna tamna boja, a sada je malo svjetlija....
i od jučer mu se to još malo proširilo, i meni se čini kao da se širi

sad ja nemam pojma šta je to, on još nije otišao kod doktora jer mu kao svi govore da je to pukla obična kapilara??? ali zašto se onda tako širi, pa ako tako nastavi može mu doći do pola lica

molim vas da netko nešto napiše ukoliko zna o tome?? da li je netko imao sličan problem???
__________________
jedan život malo je, za mene i za tebe...
ane_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 10:56   #27
Ma šta nije malo blesavo, na ovaj način oko tako nečega tražiti savjet.

Pošalji čovjeka kod doktora, ako mu je "samo pukla kapilara" negdje na glavi tko kaže da mu neće pući još koja u nekom drugom dijelu glave?
toonka is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2010., 15:47   #28
Lijepi pozdrav svima,

molila bih znalce za savjet, imam 2 problema koje bih pokušala riješiti eteričnim uljima, a to su strije (postojeće) i sklonost pucanju kapilara. Oba problema su na nogama, s tim da su strije veći problem. Imam malo iskustva sa miješanjem kod kuće,ali sam iz google ¨naobrazbe¨ izdvojila 2 recepta, prvi za postojeće strije

20ml biljno ulje plod divlje ruže
10ml biljno ulje lješnjak
14 kapi eterično ulje ružmarin verbenon
10 kapi eterično ulje smilje
10 kapi eterično ulje španjolska lavanda

a drugi za kapilare

100ml biljno ulje lješnjak
60 kapi eterično ulje limun
60 kapi eterično ulje lavandin abrial
60 kapi eterično ulje čempres
60 kapi eterično ulje smilje

Moj problem je slijedeći, budimo realni, teško da ću održavati kontinuitet da se mažem 2x dnevno i s jednim i drugim, što financijski, što vremenski, a isto tako, neka mjesta bih trebala mazati i s jednim i drugim. U ova 2 recepta se lješnjak i smilje ponavljaju, pa mi je i to ok.
Zanima me, dali postoji neka kombinacija koja bi djelovala i na jedno i drugo?
S tim da su strije daleko veći problem (zato sam i uzela ovo sa smiljem, trudna nisam) ali kad bi možda imalo i djelovanje na kapilarice?
Ako ne, dali imate iskustva s ovakvim ili sličnim recepturama za navedene probleme.

Zahvaljujem unaprijed na savjetima i sugestijama.
JutroSunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.06.2011., 14:15   #29
pukla mi vena na nozi i k tome se jos razgranale kapilare

sto vam je bilo djelotvorno od krema ili slicnih pripravaka?
dobila sam lioton 1000 gel i hepan kremu, pomogle su dosta, ali ovo kapilarica sto je ostalo ne dozivljava ove 2 kreme ni 0.5%.
sa cim ste bili zadovoljni?


da li je netko pio detralex tablete, za popucale kapilare?
primam sve sugestije jer sam totalna neznalica po tom pitanju. do prije 2 tjedan nisam znala ni da postoje kapilare u mom tijelu a kamoli kako se boriti s njima.

svaka pomoc mi je dobrodosla
top-secret-koka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2011., 23:49   #30
I ja bitku bijem sa strijama i kapilarama,za ove potonje nisam ni znala do pred godinu dana,sad su se vec rasirile i panika me hvata,zar vec ???zasto neke cure ih dobiju samo par u trudnoci i stanu n a tome a neke kao ja , ne moraju niti biti trudne,samo se probude "ukapilarane"!mislim zar cim predjemo 30-tu nam se tako crno pise?
koka,imas li jako bolne noge nakon hodanja? ja vec nakon 20 min u ravnim cipelama umirem od bolova.Isto tako,iz cista mira me zna jako boliti unutra duboko u listovima ili bedrima,ne znam vise sta napraviti,bolovi su svakidasnji,sta ocekivati u narednim godinama kad je sad vec tako brutalno krenulo?help
__________________
tri problema skup zasiti pa ce jedan problem biti. tonkica palonkica frrrrrrr
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 13:06   #31
Moraš napraviti kompletnu dijagnostiku, a ne se igrati pogađanja preko foruma.
Može biti problem dubokih vena, intermitentne klaudikacije, oštećenje živaca...

Nitko ti ovdje ne može dati dijagnozu, pravac liječniku.
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 15:23   #32
Ovako, ja sam dobila ogromne podlijeve od nestručno obavaljene anticelulitne masaže, a pošto sam za deset dana trebala ić na more ( sad za 7 ) uhvatila me panika kak da se toga rješim što prije.

Moja topla preporuka je da si kupite arnica + kremu i arnica tabletice ( to je sve od homeolaba, nađe se u svakoj ljekarni ), heparin gel i anticelulitnu kremu ( ja sam koristila od Afrodite ). Ja sam to sve pila i kombinirala, mazala 4 puta u danu i sad, nakon 4 dana, ogromni podlijevi ( dužine 20 cm, širine 10 cm ) su skroz žuti i napola skroz nestali.

Eto, željela bih pomoći svima koji su se našli u mojoj situaciji.
~ lovely girl ~ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.07.2011., 23:17   #33
Quote:
phyto kaže: Pogledaj post
Moraš napraviti kompletnu dijagnostiku, a ne se igrati pogađanja preko foruma.
Može biti problem dubokih vena, intermitentne klaudikacije, oštećenje živaca...

Nitko ti ovdje ne može dati dijagnozu, pravac liječniku.
hvala ti na odgovoru.A sto bi ukljucivala kompletna dijagnostika? je li dovoljan color dopler i krvna slika? imam dr.kojoj nista nije strasno,sumnjam da ce mi ista adekvatno predloziti osim heparin krema
__________________
tri problema skup zasiti pa ce jedan problem biti. tonkica palonkica frrrrrrr
Dorja79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2011., 00:57   #34
Quote:
Dorja79 kaže: Pogledaj post
hvala ti na odgovoru.A sto bi ukljucivala kompletna dijagnostika? je li dovoljan color dopler i krvna slika? imam dr.kojoj nista nije strasno,sumnjam da ce mi ista adekvatno predloziti osim heparin krema
Jest da kasnim, al evo...
Color dopler, krvna slika (masnoće u prvom redu) te pregled neurologa koji možda preporučio još štogod (RTG snimak, EMNG...)
phyto is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2011., 18:23   #35
Quote:
Dorja79 kaže: Pogledaj post
I ja bitku bijem sa strijama i kapilarama,za ove potonje nisam ni znala do pred godinu dana,sad su se vec rasirile i panika me hvata,zar vec ???zasto neke cure ih dobiju samo par u trudnoci i stanu n a tome a neke kao ja , ne moraju niti biti trudne,samo se probude "ukapilarane"!mislim zar cim predjemo 30-tu nam se tako crno pise?
koka,imas li jako bolne noge nakon hodanja? ja vec nakon 20 min u ravnim cipelama umirem od bolova.Isto tako,iz cista mira me zna jako boliti unutra duboko u listovima ili bedrima,ne znam vise sta napraviti,bolovi su svakidasnji,sta ocekivati u narednim godinama kad je sad vec tako brutalno krenulo?help
Aha. Vjerovala ili ne, prve naznake su mi se pojavile početkom srednje škole. Znači, prije 10 g.
Zasad su "samo" na jednom bedru.
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 09:54   #36
Čitala sam da je i ulje neroli izuzetno dobro za popucale kapilare, što mislite o tome i ima li netko više iskustva s tim?
Scrambled is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2011., 11:31   #37
Ako si mislila na eterično ulje nerolija njega ne možeš stavljati samog na oštećeno područje jer to nema smisla.

Ima puno boljih ulja za kapilare a pogotovo mješavina, pročitaj si detaljnije ovu temu.

Zadnje uređivanje Merlina : 18.08.2011. at 11:59.
Merlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2011., 18:25   #38
Trebala bi vase savjete i recepturu za neku dobru mjesavinu et.ulja protiv kapilara. Naime, imam dosta vidljivih kapilara po listovima pa bi htjela mazati potkoljenice, ali kako planiram trudnocu vazno mi je da mogu taj pripravak koristiti cijelo vrijeme. Hvala
sensation1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2011., 23:57   #39
Anyone?
sensation1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2012., 18:46   #40
Poprilično je stara tema, ali pokušat' ću, možda ima nekolicina aktivnih članova.
Imam problem sa ispucalim kapilarima već 4 godine - nalaze se na licu, točnije na nosu. Htjela sam upitati za slijedeći recept (dobila sam ga, a ne znam je li dobar, pa bih htjelad a mi netko kaže):
30 ml b.u. lješnjaka
15 kapi e.u. čempresa
15 kapi e.u. limuna

Vi, koji imate iskustva sa ovime, što mislite o ovom receptu? jeste li ga već isprobali/čuli za njega?

Hvala!
OriginalnoIme is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:34.