Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.08.2015., 10:25   #3381
Yin&Yang, je li taj servis u Zg ili okolici ? Ako je, možeš li i meni poslati podatke ?
Fruf is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 15:44   #3382
Pozdrav, prekjučer sam stavio slučajno crveni ručnik sa bijelim ručnicima i sada mi se sve obojalo kupio sam u DM-u neki color run reomover Dr.Beckman i nije baš pomoglo kako mogu ovo riješiti?

Hvala unaprijed
freakonleash is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:29   #3383
Boja će se tokom slijedećih pranja polako ispirati, zašto nepotrebno trošiti vrijeme i vodu?
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 16:31   #3384
Quote:
freakonleash kaže: Pogledaj post
Pozdrav, prekjučer sam stavio slučajno crveni ručnik sa bijelim ručnicima i sada mi se sve obojalo kupio sam u DM-u neki color run reomover Dr.Beckman i nije baš pomoglo kako mogu ovo riješiti?

Hvala unaprijed
Bilo je u DM -u nekad,neznam da li još ima ,prašak koji se zvao Remedia.Ne jako velika kutija na kojoj je bila prikazana bijela čarapa poflekana sa crvenom bojom.To je super! Meni je mama jednom pofarbala isto tako sa nečim što je puštalo crvenu boju, novu trenerku koja je bila svijetlo siva sa bijelim .Sve je izašlo sa time.To se stavi u toplu vodu ,pofarbana odječa se namoči i tako mora stajati jedno vrijeme,ispere se i ako ima još malo boje ,ponovi se još jednom.Ja nisam trebala ponoviti.
Inače smo, prije nego se DM tu otvorio, to sredstvo kupovali u Italiji.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 22:08   #3385
joj cure, probala sam danas onaj vas savjet u vezi pranja podova s octom i cajevcem i sad mi stan smrdi za popizdit! po cajevcu! jel vi stavljate toplu ili hladnu vodu za pranje? ja stavljam uvijek toplu, pa kad se u to doda jos 4-5 kapi cajevca dobije se ne bas fin miris. smijem dodati neko mirisljavo ulje jos?
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 22:37   #3386
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
joj cure, probala sam danas onaj vas savjet u vezi pranja podova s octom i cajevcem i sad mi stan smrdi za popizdit! po cajevcu! jel vi stavljate toplu ili hladnu vodu za pranje? ja stavljam uvijek toplu, pa kad se u to doda jos 4-5 kapi cajevca dobije se ne bas fin miris. smijem dodati neko mirisljavo ulje jos?
Ja u toplu vodu stavim samo čajevac ,ali meni čajevac miriše
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 09:07   #3387
I meni čajevac miriši a i brzo se izlufta, al slobodno stavi još neko eterično ulje (po mogućnosti lavandu koja je isto antibakterijska )
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 10:15   #3388
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
joj cure, probala sam danas onaj vas savjet u vezi pranja podova s octom i cajevcem i sad mi stan smrdi za popizdit! po cajevcu! jel vi stavljate toplu ili hladnu vodu za pranje? ja stavljam uvijek toplu, pa kad se u to doda jos 4-5 kapi cajevca dobije se ne bas fin miris. smijem dodati neko mirisljavo ulje jos?

4, 5 kapi čajevca nije dovoljno za dezinfekciju. No, kako ti taj miris smeta, onda nema potrebe dodavati više. Na neke ljude čajevac čajevac djeluje kao iritans; vjerojatno si i ti u toj skupini, čim ti smeta miris od tri četiri kapi na ipak veću količinu vode.

Dobar savjet ti je dan s lavandom, a tu još spadaju i eterična ulja eukaliptusa, čempresa, paprene metvice, limunske trave, ružmarina. Ima još, ali mislim da ćeš između ovoga naći nešto po svom njuhu.
__________________
fermina-daza is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 13:49   #3389
Molim savjete za meke ručnike-kako ih vi održavate.Moji dok su novi super prvih par pranja,a poslije jako kruti,iako stavljam i omekšivač,Silan najčešće,i malo octa....sušim na zraku.Kad u sušilici sušim tad su meki,al po ovak lijepom vremenu,nema mi smisla....Inače perem sa Faksom(nije da mi je super,al ono...kupujmo hr)...
I rublje mi nije onak bijelo,bijelo-možda je do praška,koji koristite da ste zadovoljne?
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 19:53   #3390
I mene zanima za rucnike
mirna1982 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:27   #3391
Mali grizly je pisao o tome na temi o perilicama. Njegova teorija je da novije perilice zbog veceg broja okretaja pri centrifugiranju utjecu na tvrdocu rucnika. Ukoliko imas novu perilicu probaj smanjiti centrifugiranje. Za bjelinu meni su odlicni Mulino Bianco prasak i maramice za izbjeljivanje iz DM-a.
__________________
Gnothi seauton.
adriatica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 21:54   #3392
Meni je upravo suprotno, kad susim u susilici rucniku budu tvrdi a kad ih na zraku mekani (perilica ima cca 3 god).
Mene zanima koje su to maramice za izbjeljivanje iz dm? Hvala.
__________________
run 4 ur life
Lilit is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 22:08   #3393
Jedan od razloga tvrdoće ručnika je i izlaganje jakom suncu predugo.Trebalo bi ljeti,ako je moguće ,veš sušiti natkriven i ne predugo.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.08.2015., 22:13   #3394
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ja u toplu vodu stavim samo čajevac ,ali meni čajevac miriše
Quote:
Orlandica kaže: Pogledaj post
I meni čajevac miriši a i brzo se izlufta, al slobodno stavi još neko eterično ulje (po mogućnosti lavandu koja je isto antibakterijska )
Quote:
fermina-daza kaže: Pogledaj post
4, 5 kapi čajevca nije dovoljno za dezinfekciju. No, kako ti taj miris smeta, onda nema potrebe dodavati više. Na neke ljude čajevac čajevac djeluje kao iritans; vjerojatno si i ti u toj skupini, čim ti smeta miris od tri četiri kapi na ipak veću količinu vode.

Dobar savjet ti je dan s lavandom, a tu još spadaju i eterična ulja eukaliptusa, čempresa, paprene metvice, limunske trave, ružmarina. Ima još, ali mislim da ćeš između ovoga naći nešto po svom njuhu.
tnx curke na savjetima, probat cu lavandu i metvicu, ti mirisi mi se svidaju! čajevac mi se uopće nije razluftao, imam osjecaj da se upio u parket, smrdi i danas, a samo 5 kapi stavila! koliko da stavljam onda kapi (lavande npr) ako je 5 kapi premalo? nisam uopće upućena u to čišćenje s etericnim uljima, tak da nemam pojma koliko je dosta.
kokoshka is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 07:25   #3395
Ne sušim ručnike na suncu,već unutra u prostoriji na propuhu,ne uzimam najjeftinije ručnike,odnedavno centrifugu spuštam na 600,omekšivač+ocat na maximalno....očito ću morat živjet s tim.........hvala na savjetima,probat ću te dm maramice za bjelinu potražiti.
mativa2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 09:12   #3396
Za bjelinu se može dodat i malo sode bikarbone u prašak, al nisam probala, s bjelinom nemam problema (već sam jednom pisala da povremeno s bijelim vešom operem plave ili zelene ručnike, to moja mama godinama radi). Za omekšavanje pređem ručnike peglom (imam parnu postaju pa ih para fino omekša).
__________________
I'm not a conspiracy theorist, I'm a bullshit analyzer
Orlandica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 10:21   #3397
Ja sve centrifugiram na najjače (1000 rpm), stavljam pola čepa omekšivača, ljeti sušim vani (kad je suh veš stavim ga na 15 min u sušilicu) a zimi sve u sušilici, ne peglam niš osim košulja... Odjeća mi je u normalnom stanju
Ćufta is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 10:22   #3398
Čime očistiti klupice na prozorima? Imaju još naslaa od materijala kad se kuća radila.
patkica86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 01:07   #3399
Je l' može neki link sa slikom tih maramica za izbjeljivanje iz DM-a?
Fala.
City is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2015., 01:44   #3400
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
... stavljam i omekšivač,Silan najčešće,i malo octa...
Quote:
mativa2007 kaže: Pogledaj post
omekšivač+ocat na maximalno....
kemijaš krivo, omekšivač ne ide skupa s octom.

uzmi u Mulleru Tide ili Ariel, za bjelinu peri ručnike na 90'C, i stavi SAMO omekšivač. centrifuga redovno prema programu za bijeli veš. pripazi na stroj kad je gotov da izvadiš rublje odmah, i nemoj dopustiti da se presuši.

(poanta octa je da se koristi UMJESTO omekšivača, ako je voda jako tvrda to potpomaže ispiranje)

Zadnje uređivanje uzadnjicas : 02.09.2015. at 01:58.
uzadnjicas is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:19.