Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.06.2015., 19:00   #441
Quote:
tinar kaže: Pogledaj post
^


Eto, moja presuda: kolko para tolko muzike. Nije mi žao da sam ga kupila, jer da nisam još bi godinama sanjala skuplju roombu. Kad mi Rovus krepa za koju godinu (nadam se ne ranije) možda onda kupim Roombu koja bi onda trebala trajati gooodinama uz rudnik rezervnih djelova na ebayu
Pozdrav, samo za info da se si gadno prevarila u kupnji, Roomba 620 košta 2250 na Ekupi, znači kupila si Rovusa i skuplje a puno lošije.... imaš vremena 30 dana od kupnje da im vratiš tog Rovusa ako želiš poslušat Skymana
badjo53nja is offline  
Old 28.08.2015., 18:12   #442
bok
imam roombu 4000 i prezadovoljan sam 2 godine i još uvijek radi savršeno
sad planiram uzeti neki novi, seriju 6xx ili 7xx
imam psa i čupav tepih u dnevnoj sobi
što bi preporučili?
hvala
__________________
ja
elrond83 is offline  
Old 04.09.2015., 13:27   #443
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
bok
imam roombu 4000 i prezadovoljan sam 2 godine i još uvijek radi savršeno
sad planiram uzeti neki novi, seriju 6xx ili 7xx
imam psa i čupav tepih u dnevnoj sobi
što bi preporučili?
hvala

Pa iskreno 600 i 700 ne nude neku revoluciju u odnosu na već 4000 seriju. Ako pogledaš ispod četke, skoro identičan način rada. Ima nekih funkcionalnih i kozmetičkih prepravaka. Novi CHM (Cleaning Head Module - modul s četkama) na 600 i 700 koji polje podnosi dlake ljubimaca na 600 i 700 seriji (bristle brush četke, kao lakše se čiste), 600 serija ima aerovac bin (nema više usisni dio ispod, nego vent ima ulog u glavnom pretincu držat sve na okupa da ne bacaju četke nazad prašinu - zna se dogoditi na tepisima) pa ima nešto više mjesta u tom pogledu pretinca za prašinu, 700 serija ima aerovac bin2 s hepa filterima (ne nosi ništa novo u odnosu na aerovac 1, nego eto ako netko ima alergije na prašinu može pomoć hepa filter, iako iskreno samo ti hepa zaguše ventilator pa slabije vuče)..tu su još neke funkcionalnosti kao namještanje vremena čišćenja digitalno, duža autonomija, neki jači modeli podržavaju lighthouseve za čišćenje više prostorija (kod mene to još stoji u kutiji)...800 serija ima već novosti...koristi gumene četke ispod pa je idealno za tepihe i ljubimce (za to je i dizajnirana)...na glatkim površinama 800 serija se nije iskazala kao starije serije jer nema klasične četke pa ne kupi skroz mala zrnca prašine...

Uglavnom nije sad neka revolucija u odnosu na tvoj model. Onaj najjeftiniji 620 model čisti dobro kao i najjači 780-790 model, samo je razlika u digitaliji i popratnoj opremi...800 model je priča za sebe, po mojoj procjeni najviše prilagođen za amerikance koji imaju većinom tapecirane domove u kombinaciji s ljubimcima...

Btw ne znam koliko ti je čupav taj tepih, ako je duži, ne preporuča se ni jedan model da operira po tome jer zapinju vlakna i uništavaju se četke, jedino kratkodlaki tepisi. A i ne znam tko kupuje te čupavce /leglo bakterija

Ako ti se ne troše novci, kupi si jaču bateriju za taj 4000 i troši pare drugdje
skyman is offline  
Old 04.09.2015., 23:24   #444
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Pa iskreno 600 i 700 ne nude neku revoluciju u odnosu na već 4000 seriju. Ako pogledaš ispod četke, skoro identičan način rada. Ima nekih funkcionalnih i kozmetičkih prepravaka. Novi CHM (Cleaning Head Module - modul s četkama) na 600 i 700 koji polje podnosi dlake ljubimaca na 600 i 700 seriji (bristle brush četke, kao lakše se čiste), 600 serija ima aerovac bin (nema više usisni dio ispod, nego vent ima ulog u glavnom pretincu držat sve na okupa da ne bacaju četke nazad prašinu - zna se dogoditi na tepisima) pa ima nešto više mjesta u tom pogledu pretinca za prašinu, 700 serija ima aerovac bin2 s hepa filterima (ne nosi ništa novo u odnosu na aerovac 1, nego eto ako netko ima alergije na prašinu može pomoć hepa filter, iako iskreno samo ti hepa zaguše ventilator pa slabije vuče)..tu su još neke funkcionalnosti kao namještanje vremena čišćenja digitalno, duža autonomija, neki jači modeli podržavaju lighthouseve za čišćenje više prostorija (kod mene to još stoji u kutiji)...800 serija ima već novosti...koristi gumene četke ispod pa je idealno za tepihe i ljubimce (za to je i dizajnirana)...na glatkim površinama 800 serija se nije iskazala kao starije serije jer nema klasične četke pa ne kupi skroz mala zrnca prašine...

Uglavnom nije sad neka revolucija u odnosu na tvoj model. Onaj najjeftiniji 620 model čisti dobro kao i najjači 780-790 model, samo je razlika u digitaliji i popratnoj opremi...800 model je priča za sebe, po mojoj procjeni najviše prilagođen za amerikance koji imaju većinom tapecirane domove u kombinaciji s ljubimcima...

Btw ne znam koliko ti je čupav taj tepih, ako je duži, ne preporuča se ni jedan model da operira po tome jer zapinju vlakna i uništavaju se četke, jedino kratkodlaki tepisi. A i ne znam tko kupuje te čupavce /leglo bakterija

Ako ti se ne troše novci, kupi si jaču bateriju za taj 4000 i troši pare drugdje
Hvala puno
Mislio sam da je veca razlika u svemu u usporedbu s mojim starim

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
__________________
ja
elrond83 is offline  
Old 13.09.2015., 18:45   #445
Bok
Da li postoji nacin za reset roombe 4000?
Cistio je i usisao je i namotao punjac od mobitela.
I sad nakon sto ga upalim,cisti 1-2min i svira kao da je greska.
Rastavio sam ga,obrisao prasinu u njemu,sve kontakte pobrisao,ali i dalje je isto. Ne znam kako da mu ponistim taj error,jer je do sad radio dvije godine savrseno
Hvala

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
__________________
ja
elrond83 is offline  
Old 13.09.2015., 20:18   #446
Quote:
skyman kaže: Pogledaj post
Uglavnom nije sad neka revolucija u odnosu na tvoj model. Onaj najjeftiniji 620 model čisti dobro kao i najjači 780-790 model, samo je razlika u digitaliji i popratnoj opremi...800 model je priča za sebe, po mojoj procjeni najviše prilagođen za amerikance koji imaju većinom tapecirane domove u kombinaciji s ljubimcima...
Kakvi su to tapecirani domovi? Mislis na tepihe?
iva1505 is offline  
Old 14.09.2015., 12:13   #447
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
Bok
Da li postoji nacin za reset roombe 4000?
Cistio je i usisao je i namotao punjac od mobitela.
I sad nakon sto ga upalim,cisti 1-2min i svira kao da je greska.
Rastavio sam ga,obrisao prasinu u njemu,sve kontakte pobrisao,ali i dalje je isto. Ne znam kako da mu ponistim taj error,jer je do sad radio dvije godine savrseno
Hvala

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
Ako se može,ukloni bateriju pa je vrati nazad,šokiraj ga....
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 14.09.2015., 13:08   #448
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
Ako se može,ukloni bateriju pa je vrati nazad,šokiraj ga....
Jesam, prvo
Nije pomoglo

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
__________________
ja
elrond83 is offline  
Old 14.09.2015., 17:27   #449
Quote:
elrond83 kaže: Pogledaj post
Jesam, prvo
Nije pomoglo

'poslano s mog mobitela dok lunjam uokolo' tapatalk app
Hmmm...ha ništa ,probati nazvati prodavača pa priupitati,trebali bi oni znati,valjda...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 16.09.2015., 16:30   #450
Quote:
iva1505 kaže: Pogledaj post
Kakvi su to tapecirani domovi? Mislis na tepihe?
I mene zanima. Misliš možda na Vinil podne obloge ili linoleum tako nešto ili nešto drugo?

btw. Evo nasljednika serije 800. http://www.worlds50.com/2015/09/bloo...-980-last.html

Prije dva dana Bloomingdales leakao info ali maknuli objavu ubrzo. Navodno dolazi s novim navigacijskim sustavom vSLAM (što god to je s novim mapiranje prostorija) te sa podrškom za wifi što je jako dobro. Pretpostavljam da če uskoro i neka aplikacija pomoću koje će ga moći kontrolirati direktno. Vjerojatno ga spremaju krajem godine. Cijena? 899$. Što znači da če kod nas biti vjerojatno oko 899€ :P
M@tthew is offline  
Old 16.09.2015., 16:53   #451
Mislim da misli na tapison...Kada gledam na Tv-u Haus hunters ,stvarno skoro svaka kuća ,ugl. sobe imaju podove obložene tapisonom...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 21.09.2015., 19:25   #452
Evo ga i službeno:

http://store.irobot.com/irobot-roomb...ctId=68167956#

Nova serija. Bit će pada cijena ostalim nadam se kada ovaj dođe do kraja ove godine. Ima pripadajući app za Android i iOS uređaje pomoću koje se može kontrolirati s njime.
M@tthew is offline  
Old 04.10.2015., 23:06   #453
Da li netko zna gdje je ovlasteni servis za Roombu?
__________________
sara29 is offline  
Old 05.10.2015., 12:06   #454
Quote:
sara29 kaže: Pogledaj post
Da li netko zna gdje je ovlasteni servis za Roombu?
Nazovi TOP SHOP pa ih priupitaj.Oni ih prodaju,oni bi trebali i znati...valjda.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 31.10.2015., 20:17   #455
Pozdrav,
molila bih malu pomoć.
Situacija je sljedeća:
stan od 80ak kvadrata sa tepisima
visoki pragovi pa nema šanse da prelazi iz prostorije u prostoriju što znači da mi svjetionik ne treba
nemamo ljubimce, ali imam jako dugu kosu, pa to ispada ko da i imamo ljubimce :-)

Razmišljam o:
765 PET - 3400kn
785 PET - 3800kn

Ili da idem na najjeftiniji 620 - 2300kn
no voljela bih opciju vremenskog aktiviranja koju nema
ima ju 651 xLife ali je cijenom od 3200kn već preblizu seriji 700

Pa ako može neki savjetić kako bih se lakše odlučila :-)
Hvala
zg_danijela is offline  
Old 02.11.2015., 15:04   #456
Quote:
zg_danijela kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
molila bih malu pomoć.
Situacija je sljedeća:
stan od 80ak kvadrata sa tepisima
visoki pragovi pa nema šanse da prelazi iz prostorije u prostoriju što znači da mi svjetionik ne treba
nemamo ljubimce, ali imam jako dugu kosu, pa to ispada ko da i imamo ljubimce :-)

Razmišljam o:
765 PET - 3400kn
785 PET - 3800kn

Ili da idem na najjeftiniji 620 - 2300kn
no voljela bih opciju vremenskog aktiviranja koju nema
ima ju 651 xLife ali je cijenom od 3200kn već preblizu seriji 700

Pa ako može neki savjetić kako bih se lakše odlučila :-)
Hvala
765 ili 785 , 785 čak i bolje jer ima svjetionike i video senzor za detekciju nečistoće...
badjo53nja is offline  
Old 18.11.2015., 09:16   #457
Pozdrav svima

Molila bih za pomoć. Razmišljam o kupnji robotskog usisavača - stan 50 kvadrata, svuda je laminat, jedan tepih u dnevnom i pločice u kupaonici. Nemam ljubimce. Treba mi samo nešto što će mi povremeno usisati i dezinficirati pod - da mogu hodat bosa . Vidim da svi pišete o Roombi ali to mi je malo izvan budžeta. Dobila sam danas na mail ovu ponudu pa me zanimaju mišljenja:

http://www.kupime.hr/ponuda/robotski...20cc3-29789865

Ne očekujem neko čudo da se razumijemo, samo me zanima da li može napraviti ovo što piše, usisati i dezinficirati i d ali vrijedi taj novac? Ili da bolje čekam neku ponudu za neki 'bolji'?

hvala
__________________
There are people who have money and people who are rich - CC
Mer girl is offline  
Old 19.11.2015., 11:23   #458
http://www.irobot.hr/outlet/roomba-630-outlet.html
ne znam kakav je taj robot , ali znam da je ovo za 500 kn više provjerena stvar.
A sad bi trebala počet Božićna sniženja , pa ..
bababa is offline  
Old 20.11.2015., 12:16   #459
Sencor svc 9031 rd Problem

Primjetio sam u zadnje vrijeme da mi rob čisti samo uz rub, ne odlazi više na sredinu i ne "kruži" kao prije. Zna li netko za takav slučaj i što je uzrok?
Očistio sam ga, resetirao i opet isto,ostavlja smeće na sredini prostorije.
On normalno "radi" cijelo vrijeme dok se ne isprazni baterija (cca 1h) i zatim se parkira.

Pozdrav,
guubec is offline  
Old 20.11.2015., 20:22   #460
Quote:
guubec kaže: Pogledaj post
Primjetio sam u zadnje vrijeme da mi rob čisti samo uz rub, ne odlazi više na sredinu i ne "kruži" kao prije. Zna li netko za takav slučaj i što je uzrok?
Očistio sam ga, resetirao i opet isto,ostavlja smeće na sredini prostorije.
On normalno "radi" cijelo vrijeme dok se ne isprazni baterija (cca 1h) i zatim se parkira.

Pozdrav,
Meni ovo vuče na kvar nekog od senzora/detektora...Ne kužim se u sistem prepoznavanja prljavštine kod tih robotića,ali onako to mi je prvo na što bih posumnjala...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.