Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.08.2015., 11:57   #2021
Candy danas - i Candy prije 20 godina, e to je razlika...

"golemata" kako vele u Makedoniji i nemojte ni u ludilu bacati tu staru Candy nego kupite novu pumpu po uzorku (donesite staru u trgovinu, nije žurba)
http://www.batis.hr/perilice.php?id=4&vrsta=22&id2=7
postoji jedan proizvođač iz Kine koji globalno drži najmanje 1/3 tržišta i te zamjenske pumpe su 50-100 kn - svi proizvođači bijele tehnike od njega kupuju.
Zamjena pumpe je perolaka, ako imate nekog znanca ili susjeda - stavit ću na forum video i to je stvarno početnički popravak...

Što se tiče limunske, moja preporuka je da 2-3 puta godišnje kupite 500 g u prahu (cca 10-15 kn, na odjelima začina većih samoposluga) i onda hitnete u bubanj, zatvorite vrata i uklj. na bijelo 60 C na prazno.

Ne treba češće jer ništa se ne postiže odnosno limunska je blaga voćna kiselina i taman za "razjuriti" naslagu kamenca na grijaču, a nema štete (za razliku od solne!!!).
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 29.08.2015., 12:45   #2022
Pumpu cemo kupiti,susjeda imamo da nam zamjeni i to je to znaci
Baciti ju naravno necemo,jer nam je zaista prala ves odlicno,s obzirom da radi vec 22godine
Sluzit ce nam samo u nuzdi za "Nedaj Boze" ako se ova nova pokvari,a nadam se da nece.Vec imam fobije
Moram se naviknuti na ovu novu tehnologiju perilicaa
Roxelana123 is offline  
Old 29.08.2015., 17:47   #2023
Ako je bila toliko bučna Candy...

onda može biti da ima problem s ležajevima bubnja, a što je logično nakon 20-ak godina silne vrtnje...

Znači, kad otvorite (odvinete stražnji poklopac), pogledajte da li ima hrđavo masni curak niz kadu, odozgo iz smjera osovine bubnja ili da li već ima takva fleka na podu.

Ima i test zračnosti ležajeva koji se izvodi tako da se čvrsto poduhvati prstima rebro bubnja i onda prema sebi - od sebe, lijevo-desno - ako je "načet" ležaj osjeti se klackanje (promatrate istodobno i rub bubnja da li ide nepravilnom kretnjom).

Ako je tako, onda ste just in time (u pravom trenutku) kupili novu, a staru držite negdje u garaži - odradit će još 50-100 pranja, zlu ne trebalo.

Što se tiče nove, preporuka da krenete odmah na novu generaciju prašaka - ta ima produljen ciklus i punu snagu poluči s enzimatskim praškom jer ima dosta dugo razdoblje namakanja u mlačnoj vodi.

Moj izbor bi bio Tide, koji ima odličan omjer cijena/kvaliteta i ne treba ga više od 70 g - prevedeno, 4 i pol jušne žlice po pranju...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 29.08.2015., 18:45   #2024
Zašto ostaje voda nakon pranja u dijelu za omeksivac? Hvala
lovefriends is offline  
Old 29.08.2015., 18:46   #2025
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post

Što se tiče nove, preporuka da krenete odmah na novu generaciju prašaka - ta ima produljen ciklus i punu snagu poluči s enzimatskim praškom jer ima dosta dugo razdoblje namakanja u mlačnoj vodi.

Moj izbor bi bio Tide, koji ima odličan omjer cijena/kvaliteta i ne treba ga više od 70 g - prevedeno, 4 i pol jušne žlice po pranju...
Je li Tide samo za bijelo, vidim na njemu da ističu bjelinu, bi li bio dobar i za tamni veš koji perem na 60. Smije li se njime prati obojano ili crno na nižim temperaturama?

Zbunjuju me te nove perilice zbog male količine vode koju koriste.Kad perem punu mašinu bijelog veša dosad sam stavljala 150 g, probat ću manje.
Ali često perem manju količinu robe na nižim temp., majice jednom nošene, možda trećina bubnja, stavim oko 50 g, znači i to bi trebala manje.
Je li bolji tekući deterđent za takvu robu? On nema enzime? Kakve su kapsule što se tiče učinkovitosti? Pretpostavljam da one idu na punu mašinu.
Je li bolje zbog enizmatskog djelovanja praška ne skraćivati vrijeme pranja? Moja Zanusi ima tu opciju. Inače prebučna mašina, centrifuga zavija, roba užasno zgužvana....
Matana is offline  
Old 29.08.2015., 19:02   #2026
Normalno, čak i poželjno...

Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Zašto ostaje voda nakon pranja u dijelu za omeksivac? Hvala
jer su omekšivači viskozni i "zažbukali" bi pretinac kad bi ih ostavili u toj konzistenciji.
Moraju se dodati u vodu, da ih perilica može "uzeti"....
Ne mogu biti razrijeđeni već u pakiranju jer je trend što više koncentriran proizvod, ustvari mogli bi biti i već a priori razrijeđeni -onda bi kupovali na kanistere, ne na boce.

Omekšivači su po naravi kationski deterdženti koji jako prione uz tekstilna vlakna, posljedično se zbog novonastalog filma (kemijske ovojnice) zadrži više vlage - vlakno je onda mekše...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 29.08.2015., 19:08   #2027
Bilo već na desetak mjesta pisano o tome...

Quote:
Matana kaže: Pogledaj post
Je li Tide samo za bijelo, vidim na njemu da ističu bjelinu, bi li bio dobar i za tamni veš koji perem na 60. Smije li se njime prati obojano ili crno na nižim temperaturama?

Zbunjuju me te nove perilice zbog male količine vode koju koriste.Kad perem punu mašinu bijelog veša dosad sam stavljala 150 g, probat ću manje.
Ali često perem manju količinu robe na nižim temp., majice jednom nošene, možda trećina bubnja, stavim oko 50 g, znači i to bi trebala manje.
Je li bolji tekući deterđent za takvu robu? On nema enzime? Kakve su kapsule što se tiče učinkovitosti? Pretpostavljam da one idu na punu mašinu.
Je li bolje zbog enizmatskog djelovanja praška ne skraćivati vrijeme pranja? Moja Zanusi ima tu opciju. Inače prebučna mašina, centrifuga zavija, roba užasno zgužvana....
Za bijelo samo i isključivo prašak, npr. taj Tide zaostaje za Ariel (isti proizvođač) uglavnom u tome što je rublje nešto grublje na opip kasnije, ali što se tiče mrlja i isplativosti - trenutno ima vrlo dobru cijenu...

Samo tko je alergičan, nek koristi tekuće za bijelo. Naime, tekući imaju problem sa stabilnosti optičkih izbjeljivača i nemaju zeolit. U praškastim pak zeolit (na kojeg je neki % stanovništva alergičan) ima niz prednosti...

Za obojano/fino rublje tijekom zime i hladnijeg dijela godine samo i isključivo tekuće/gel i to one tzv. light (lagane) - e ti su i po cijeni laganiji

Imate Dreft (npr. 3 L 30 kn) ili Woolite Color ( npr. 4,5 L 50 kn cca).

Tijekom toplijeg dijela godine, problem je znojni zapah i onda se ide s "teškom artiljerijom" koja naravno i košta:
http://www.persil.com.hr/hr/proizvod...t-gel.cky.html
Taj je vjerojatno najbolji tekući/gel na tržištu i čuva boje te vrlo učinkovito skida znojni zapah.

Za obojano nije uputno koristiti praškaste - u njima je zeolit koji ostavlja bijele tragove (jer se radi o mineralu) i onda stradavaju boje...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 29.08.2015., 20:29   #2028
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
jer su omekšivači viskozni i "zažbukali" bi pretinac kad bi ih ostavili u toj konzistenciji.
Moraju se dodati u vodu, da ih perilica može "uzeti"....
Ne mogu biti razrijeđeni već u pakiranju jer je trend što više koncentriran proizvod, ustvari mogli bi biti i već a priori razrijeđeni -onda bi kupovali na kanistere, ne na boce.

Omekšivači su po naravi kationski deterdženti koji jako prione uz tekstilna vlakna, posljedično se zbog novonastalog filma (kemijske ovojnice) zadrži više vlage - vlakno je onda mekše...
Još jednom hvala na odgovoru. Iako sam se krivo izrazila :/ ustvari me zanimalo, kako to spriječiti /liječiti? Do nedavno se to nije događalo...
lovefriends is offline  
Old 29.08.2015., 21:13   #2029
Bok!
Kupio sam perilicu LG F12nešto.
Stavio sam na brzo 30 minuta, i zašto samo dvaput promjeni vodu kod ispiranja?
To nije dovoljno da ispere deterđent iz rublja. Kužim da nove perilice štede struju i vodu, ali kako da si isperem robu u kojoj je deterđent pošteno, da odem na Savu pa draufam ko pračovjek?

A kad stavim opciju rinse+spin onda pak samo jednom doda vodu i u njoj kao ispire, pa centrifugira odmah, kakve su to gluposti?
Mufasa is offline  
Old 30.08.2015., 01:52   #2030
mali grizzly, imate pun inbox ;(
cistila sam danas perilicu, stavila sam u bubanj prethodno razrijeden natrij karbonat i stavila eco drum cleaner program, koji mi je, btw, super oprao gumu nakon toga sam ocistila filter i gornjeposude, i jos jednom stavila na ispiranje 5x, bez dodavanja icega. tu mi se, na zadnjem ispiranju javila greška 3E za koju u uputama samo pise - nazovite servis. sutra je nedjelja, a ja imam hrpu vesa za prati i ne znam kaj da sad radim..znate li mozda u cemu je greska? perilica je samsung WF702B2BK
kokoshka is offline  
Old 30.08.2015., 03:12   #2031
Program od 30 minuta?

Quote:
Mufasa kaže: Pogledaj post
Bok!
Kupio sam perilicu LG F12nešto.
Stavio sam na brzo 30 minuta, i zašto samo dvaput promjeni vodu kod ispiranja?
To nije dovoljno da ispere deterđent iz rublja. Kužim da nove perilice štede struju i vodu, ali kako da si isperem robu u kojoj je deterđent pošteno, da odem na Savu pa draufam ko pračovjek?

A kad stavim opciju rinse+spin onda pak samo jednom doda vodu i u njoj kao ispire, pa centrifugira odmah, kakve su to gluposti?
Express programi služe za zaprašenu odjeću iz ormara ili prvi put donesenu (kupljeno) - nije im ni svrha otklanjanje mrlja u klasičnom smislu, dakle ta odjeća nije nikad bila u višesatnom kontaktu s kožom.

Krivo izaberete program!

Doduše niste jedini, neki Poljak ponosno stavio program od 20 minuta i kako mu loše opere upišane gaće - lik misli da će time kompromitirati brand perilica. U zbilji nema pojma o strojnom pranju...

Da bi današnji deterdženti polučili učinak, treba biti cca 2 h program je enzimi traže vremena dok "grickaju" mrlje...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 30.08.2015., 03:19   #2032
3E greška znači...

Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
mali grizzly, imate pun inbox ;(
cistila sam danas perilicu, stavila sam u bubanj prethodno razrijeden natrij karbonat i stavila eco drum cleaner program, koji mi je, btw, super oprao gumu nakon toga sam ocistila filter i gornjeposude, i jos jednom stavila na ispiranje 5x, bez dodavanja icega. tu mi se, na zadnjem ispiranju javila greška 3E za koju u uputama samo pise - nazovite servis. sutra je nedjelja, a ja imam hrpu vesa za prati i ne znam kaj da sad radim..znate li mozda u cemu je greska? perilica je samsung WF702B2BK
e3 roughy means the load is too large.
- Motor overloaded due to too much laundry (Non-sensing)
- The motor hall sensor terminal is not connected.
- PBA fault
- The motor driving error from the PBA is weak.
: Unstable relay operation, etc.

Da vuče preveliku struju, sad da li uslijed opterećenja se to zbilo ili je došlo do poremećaja u senzorici - e to je teško ustanoviti...
Može biti i verzija da je natrij karbonat (tko vam rekao da to stavljate unutra) djelovao kaustički na nešto od metalnih dijelova, npr. grijač odnosno neki senzor i da posljedično se oštetila ovojnica (galvanska presvlaka) ili neki drugi metalni dio oštećen kemijski. Onda kad je uronjen u vodu, "gubi" struju jer je izolacija sada kompromitirana. Pa javlja "overcurrent" stanje...

Nemojte nikada stavljati tako agresivne sastojke kao što je kristalna soda u perilice!
Tu je korijen kasnijih nevolja...
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 30.08.2015., 03:23   #2033
Što se nije događalo?

Quote:
lovefriends kaže: Pogledaj post
Još jednom hvala na odgovoru. Iako sam se krivo izrazila :/ ustvari me zanimalo, kako to spriječiti /liječiti? Do nedavno se to nije događalo...
Ni drugi put se niste precizno izrazili ...

Ako više nema vode u odjeljku za omekšivač, onda se pročisti ladica pomoću tanke žice i slamčicom se propuše koljeno unutar posudice, koje djeluje a la sifon i omogućava "vodostaj".

Ako ne ispire dobro omekšivač iz odjeljka - onda je najčešće razlog što se skupilo mrvuljaka iz vodovodne mreže na sitima dovodnog crijeva.
Pa se odvine holender ispod slavine, pročisti se unutra ono sito - najbolje ga izvaditi i onda pod jakim mlazom slavine...
Skine se holenderski nastavak i na drugom kraju, tamo gdje dovodno crijevo ulazi u kučište i onda se oni fini mrvuljci, koji su aterirali na sito elektroventila skinu mokrim WC papirom ili starom zubnom četkicom.
Kad se vrati jači pritisak vode, ispiranje omekšivača je opet OK.
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 30.08.2015., 03:30   #2034
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
e3 roughy means the load is too large.
- Motor overloaded due to too much laundry (Non-sensing)
- The motor hall sensor terminal is not connected.
- PBA fault
- The motor driving error from the PBA is weak.
: Unstable relay operation, etc.

Da vuče preveliku struju, sad da li uslijed opterećenja se to zbilo ili je došlo do poremećaja u senzorici - e to je teško ustanoviti...
Može biti i verzija da je natrij karbonat (tko vam rekao da to stavljate unutra) djelovao kaustički na nešto od metalnih dijelova, npr. grijač odnosno neki senzor i da posljedično se oštetila ovojnica (galvanska presvlaka) ili neki drugi metalni dio oštećen kemijski. Onda kad je uronjen u vodu, "gubi" struju jer je izolacija sada kompromitirana. Pa javlja "overcurrent" stanje...

Nemojte nikada stavljati tako agresivne sastojke kao što je kristalna soda u perilice!
Tu je korijen kasnijih nevolja...
Jao,kaj da radim sad? Jesam ostetila nesto?
kokoshka is offline  
Old 30.08.2015., 03:36   #2035
Quote:
kokoshka kaže: Pogledaj post
Jao,kaj da radim sad? Jesam ostetila nesto?
Napisala sam cijeli post,a postalo je samo ovo,ne znam zasto.
Ugl,nakon toga,iskljucila sam i opet ukljucila perilicu,stavila na ispiranje i centrifugu i odradila je sve ok.
Da ipak zovem servis ili da sutra probam staviti normalno ves na pranje?
Za ocat znam da ne smije,pa sam guglala i naisla na nekoliko clanala gdje pise da soda odlicno cisti kamenac. Cime da je onda cistim ubuduce,ako je jadnica jos uvijek u stanju prati nakon mog terora?
kokoshka is offline  
Old 30.08.2015., 04:08   #2036
A gdje vam bila pamet?

Na godišnjem odmoru...

Ako proizvođači perilica brane ocat, vi stavili jednu od najviše agresivnih kemikalija koju zakon još dozvoli za slobodnu prodaju!? Kaustična soda se inače rabi za teško začepljene sifone, zar ne?

Ilustracije radi, o mudrostima servisera, nikad nisam čistio ništa od kamenca solnom kiselinom...
Dok se majstori time hvale sve u 16, te express, temeljito, mušterije zadovoljni

A znate zašto? Zato jer solna izjeda i sve metalno što joj se nađe na putu, a za što serviseri ne haju jer "poslije" više nije njihova briga.

Uostalom, za čišćenje perilica imate na raspolaganju preformulirana sredstva koja se većinom temelje na voćnim kiselinama, npr. Blink u parf. Műller. Voćne kiseline (limunska npr.) su toliko blage da ih stavljaju u pekarske i konditorske (npr. bomboni) proizvode kao aromatizatore.

A vidite, ni tako blaga sredstva nisu neštetna za gumene dijelove perilica - i tko inzistira na veoma čestom čišćenju, nastradat će mu brže gumene brtve i crijeva...

A da se ne govori o kaustičnoj sodi!?

Sad što je tu je, ako se perilica "oporavila" - znači da se sloj izolacije nekako riješio agresivne kemikalije, vjerojatno uzastopnim ispiranjem, onda perite dalje s rubljem - i pamet u glavu, kako vele u narodu!
__________________
Ova policajka pjeva bolje od cijele naše estrade:
https://www.youtube.com/watch?v=kXsWcnvegmE
https://www.youtube.com/watch?v=Bn0bwEXhlmw
mali grizzly is offline  
Old 30.08.2015., 07:48   #2037
Quote:
mali grizzly kaže: Pogledaj post
Express programi služe za zaprašenu odjeću iz ormara ili prvi put donesenu (kupljeno) - nije im ni svrha otklanjanje mrlja u klasičnom smislu, dakle ta odjeća nije nikad bila u višesatnom kontaktu s kožom.

Krivo izaberete program!

Doduše niste jedini, neki Poljak ponosno stavio program od 20 minuta i kako mu loše opere upišane gaće - lik misli da će time kompromitirati brand perilica. U zbilji nema pojma o strojnom pranju...

Da bi današnji deterdženti polučili učinak, treba biti cca 2 h program je enzimi traže vremena dok "grickaju" mrlje...
Kako dobiti tih 2 sata?
Stavio sam ne tako puno bijelog rublja, oznacio program pamuk na 60 stupnjeva i odredio mi je 3 sata 20 i nesto minuta, to mi je previše pa sam iz tog razloga probao sa Intenzivno 60 minuta i jos jednom Brzo 30 minuta, nista od toga ne valja.
Zar sam osuđen prati svaki put po 3.5 sati da kvalitetno opere?
Ima i Pamuk eco program, taj bi trebao trajati jos duze po nekoj logici.
Mufasa is offline  
Old 30.08.2015., 08:05   #2038
I da li je normalno da nakon probnog pranja bez rublja svako iduce kod centrifuge pocinje stvarati vibracije na desnoj bocnoj stranici lima i cuje se iritirajuci zvuk. Kao da je nesto ispod lima i lupa lijevo desno i zuji. Kad rukom pritisnem stranicu, bude ok.
Zvat cu servisera ako je potrebno, ali hebemu mu, perilica je ganc nova.

Takoder dovod vode je dosta nasilan tako da trzne pipa dovoda vode i kad krene i kad stane i to se poprati jakim boom zvukom tog mehanizma, jasno mi je da je tu veliki pritisak vode, ali stara perilica je bila elegantnija kod toga.
A i bučno je prilikom odvoda.
I u jednom trenutku dok se vrsi ili dovod ili odvod, a zapravo se ne dogada nijedno, cuje se nekih 10ak sekundi kao da kompresor zraka radi. Taj zvuk je uvjerljivo najjaci, kao da se avion priprema za polijetanje, slikovito pokusavam docarati.

Kraj takvih zvukova tog nekakvog zraka plus dovod/odvod, taj tihi motor je marketinski trik. Kraj toga svega nema spavanja. I jos za kraj odsvira pjesmicu.

Zao mi je sto nisam kupio Bosch, doduse oko 800 kn skuplje.

Inace, LG made in Poland.
Mufasa is offline  
Old 30.08.2015., 08:24   #2039
I najbitnije od svega, da li postoji program koji ce ispirat po X puta, na ovim brzim programima jednom, dvaput ispire.
To nije dovoljno, a rucnog namjestanja broja ispiranja nema. A kao nova tehnologila, sila programa i opcija.
Mufasa is offline  
Old 30.08.2015., 09:16   #2040
Molim za pomoc l. Imam samsung perilicu ecco buble i stalno mi na pocetku uzme omeksivac? Zasto?
avam is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:59.