Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.10.2010., 16:57   #201
erste-pokušaj dobivanja kredita

pozdrav,

ulogirala sam se isključivo iz razloga da čujem mišljenja.
u 8 mj. odlučim dić gotovinski kredit u Erste kojim bi zatvorila trenutni postojeći koji imam, a da mi ostane i nešto love (uređujem si stambeni prostor). dođem u erste, pokupim info i lagano počnem skupljat papire. trenutno je bila akcija ili s jamcem ili oročenje u banci, odlučim se na obe varijante pa koja prođe. 06.09. odnosim svu dokumentaciju, na što me traže još bon 2 od sudužnika, 08.09. nosim bon 2, ali treba i kopija bona 1, nema problema, 10.09. donosim zadnji papir i čekam, rekli su vrijeme realizacije cca.3 tj.
čekam do jučer i ništa, navela tel.doma, tel.na poslu, mob. i mail, nitko ništa. zove me kolegica iz računovodstva jer je primila mail - "lijepo vas molim da ponovno ispunite i ovjerite potvrdu u privitku (s obzirom da nam je stara zastarjela), te da nam sa zadnjom platnom listom pošaljete mailom ili na fax br.xxxxxxxxx. gospođu 227 ću zamoliti da nam originale dostavi kad bude u mogućnosti.". čekam cijeli dan, dotična ne javlja da mi treba ponovno potvrda poslodavca. ne faxiram, već direktno odlazim do dotične u banku, dočeka me kao da se znamo stoljećima i onako prijateljski dobaci da što mi je kolegica rekla, ljutita pitam da u čemu je problem da moram mjesec dana čekati i nositi nove papire, a ona onako kao da debilu govori ušutkava me s "ja sam učinila sve što je u mojoj moći". ok, pustim i pitam kad ću ja dobiti ikakve info, kaže ovaj tj., okrenem se i odem, ništa više ne kaže.
danas, dan nakon što sam bila kod dotične, javlja mi se jamac da je kod njega stigao isti poziv za popunjavanje dokumentacije uz obrazloženje da ne želi njega uznemiravati. wtf?
tko ne bi poludio na ovo? pitanje, da li je poslala uopće papire na razmatranje ili ih je zbog vlastitog zabušavanja odgodila? zašto se mene ne obavijesti, ipak sam ja ta koja je predala zahtjev jer ako je na njima da se oni bakču s papirima, mogla sam komotno doć u banku i reć ja bi kredit,a vi se natežite i skupljajte papire?
sad namjeravam odustati, imam osjećaj ko da me netko totalno priglup radi budalom i misli da ću ja igrati po tim debilnim pravilima.naravno, mail žalbe već pripremljen.

ispričavam se na podužem postu, ali ima li još ovakvih slučajeva, ako da, što ste napravili?
227 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2010., 23:40   #202
Ne treba ti nikakav mail žalbi, jer se njime efektivno ništa ne rješava.
U ovakvim situacijama treba biti konstruktivan, a ne dopustiti emocijama (s pravom) da upropaste priču do kraja.
Dođi u poslovnicu i traži razgovor sa voditeljicom poslovnice, kojoj ćeš smireno objasniti situaciju (vjerojatno uopće ona ne zna za tvoj slučaj).

Ako nema nikakvih odstupanja (neurednosti, premala firma ili smanjena kreditna sposobnost) kredit će ti riješiti za 3-4 dana, ili malo dulje ako ide na komisiju (van poslovnice)...

O kojoj se poslovnici Erste-a radi?
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 14:38   #203
Samo ti pošalji mail, vrlo brzo će se on preko cijele hijerarhije spustiti do dotične bankarice i slučaj će ti se riješiti u 3 dana. Po mogućnosti zaprijeti odlaskom u drugu banku.
gka14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.10.2010., 22:55   #204
PODIZANJE KREDITA
Jedna osoba me zamolila da ovdje saznam sljedeće - ako je osoba prijavljena na ugovor o djelu, i taj ugovor se obnavlja svakih nekoliko mjeseci, moželi dignuti kredit bez jamca? Ugovori su takvi zbog specifičnosti posla - on zna da ima trajan posao, ali je stalno na ugovore. Govorimo o kreditu ccc 14 000eura.
Hvala
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2010., 17:01   #205
Quote:
gka14 kaže: Pogledaj post
Samo ti pošalji mail, vrlo brzo će se on preko cijele hijerarhije spustiti do dotične bankarice i slučaj će ti se riješiti u 3 dana. Po mogućnosti zaprijeti odlaskom u drugu banku.
Da, a ovako kako sam joj ja preporučio bi ga riješila odmah na licu mjesta, a ne za 3 dana.
Inače mailovi mogu učiniti čuda, ali tek ako se pošalju na pravu adresu...

Quote:
emanuela55 kaže: Pogledaj post
PODIZANJE KREDITA
Jedna osoba me zamolila da ovdje saznam sljedeće...
Hvala
Dobila si odgovor na najčitanijoj temi. Ne moraš na par mjesta postavljati isto pitanje...
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2010., 01:51   #206
Quote:
Lucas PG kaže: Pogledaj post
Da, a ovako kako sam joj ja preporučio bi ga riješila odmah na licu mjesta, a ne za 3 dana.
Inače mailovi mogu učiniti čuda, ali tek ako se pošalju na pravu adresu...



Dobila si odgovor na najčitanijoj temi. Ne moraš na par mjesta postavljati isto pitanje...
ne pjeni se nisam poslala na par mjesta, nego na dva mjesta, a pošto mi je bilo hitnok, nakon par sati sam poslala i na drugu temu. enjoy your day
emanuela55 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.10.2010., 15:24   #207
Nema frke Emanulea, i drugi put će mi zadovoljstvo biti pomoći.
Možda s malo manje pjene na ustima!?
Uvijek mi je drago kad su ljudi zahvalni...


Zadnje uređivanje Lucas PG : 20.10.2010. at 15:30.
Lucas PG is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2010., 16:58   #208
Pozdrav svima!

Razmišljam s dečkom kupiti stančić pa bi uzeli kredit. Pošto ja radim samo na ugovor o djelu, pretpostavljam da ja ne mogu dobiti kredit. Dečko ima već auto na kredit pa razmišljamo da uzmemo neki nenamjenski, pa da si otplati auto i "usput" kupi stan. Gledam malo po stranicama banki i ne vidim nigdi da se nudi neki nenamjenski kredit od oko 40ak tisuća eura na 25 godina. Takvi krediti više ne postoje? Postojali samo u doba naših roditelja?

Sutra/preksutra namjeravamo ići u banku se podrobnije raspitati, al sam strašno nestrpljiva pa pitam vas. A niti ne znamo u koju banku otići.. Znam jedino da u zagrebačku nejdemo jer sam tam već imala okršaj i s njima više ne želim imati posla.
__________________
..llevame en tus ansias a un lugar donde ya no tenga que jurar..
renchi_27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2010., 16:12   #209
neke informacije o kreditima bez i sa jamcima: krediti
__________________
potpis
V3rt3X is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2011., 22:44   #210
Pozdrav svima,

mene zanima da li Hrvatska poštanska banka daje gotovinske nenamjenske hipotekarne kredite umirovljenicima.

Hvala
__________________
I u najcrnijem mraku možeš naći sreću, ali samo ako se sjetiš upaliti svjetlo
nino1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2011., 00:37   #211
Namjeravam dignuti nenamjenski kredit te bih želio usporediti kamatne stope. Postoji li stranica gdje bih mogao naći tako nešto?

Da li u zadnje vrijeme neka banka nudi akcijsku kamatnu stopu?
victor_maka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 14:27   #212
bok ljudi

zanima me ima li covjek koji vec 2 godine radi u istoj firmi na odredeno pravo da digne kredit do 16.000,00 kn maximalno
cinjenica je da nas jedva ko zeli zaposlit na neodredeno
inace imam racun u rba i tam dobivam vec 2 god placu
vecina te love zapravo bi isla njima da maknem minus i master
snjeska is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 18:55   #213
Quote:
victor_maka kaže: Pogledaj post
Namjeravam dignuti nenamjenski kredit te bih želio usporediti kamatne stope. Postoji li stranica gdje bih mogao naći tako nešto?

Da li u zadnje vrijeme neka banka nudi akcijsku kamatnu stopu?
imas www.pametnakuna.hr
i sa desne strane dolje imaš "kreditni kalkulator"
nije ti baš 100% točna ali je nekakav okvirni pokazatelj.

akcijska stopa mi baš i nebi puno značila, rađe bi gledao da dobijem kredit u kunama.
lee_chan is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 20:31   #214
Quote:
renchi_27 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima!

Razmišljam s dečkom kupiti stančić pa bi uzeli kredit. Pošto ja radim samo na ugovor o djelu, pretpostavljam da ja ne mogu dobiti kredit. Dečko ima već auto na kredit pa razmišljamo da uzmemo neki nenamjenski, pa da si otplati auto i "usput" kupi stan. Gledam malo po stranicama banki i ne vidim nigdi da se nudi neki nenamjenski kredit od oko 40ak tisuća eura na 25 godina. Takvi krediti više ne postoje? Postojali samo u doba naših roditelja?

Sutra/preksutra namjeravamo ići u banku se podrobnije raspitati, al sam strašno nestrpljiva pa pitam vas. A niti ne znamo u koju banku otići.. Znam jedino da u zagrebačku nejdemo jer sam tam već imala okršaj i s njima više ne želim imati posla.
Nenamjenskih tog iznosa i na taj rok otplate nećete naći. Držite se ipak namjene znači stambeni. Na stranici http://www.moj-bankar.hr/ imate ponudu svih kredita u svim bankama, izaberete vrstu kredita, iznos i rok otplate i izbacit će vam kompletnu ponudu. Uvijek gledajte EKS jer vam je to stvarna cijena kredita. Najbolje onda otići u nekoliko banaka i porazgovarati o vašoj situaciji, sigurno će se naći rješenje.
After8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 20:34   #215
Quote:
snjeska kaže: Pogledaj post
bok ljudi

zanima me ima li covjek koji vec 2 godine radi u istoj firmi na odredeno pravo da digne kredit do 16.000,00 kn maximalno
cinjenica je da nas jedva ko zeli zaposlit na neodredeno
inace imam racun u rba i tam dobivam vec 2 god placu
vecina te love zapravo bi isla njima da maknem minus i master


Jel ne možeš kod njih dobiti kredit? Pokušaj u Otp banci, trenutno imaju povoljne kredite za zatvaranje obaveza u drugim bankama.
After8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.03.2011., 20:37   #216
Quote:
victor_maka kaže: Pogledaj post
Namjeravam dignuti nenamjenski kredit te bih želio usporediti kamatne stope. Postoji li stranica gdje bih mogao naći tako nešto?

Da li u zadnje vrijeme neka banka nudi akcijsku kamatnu stopu?
Na stranici http://www.moj-bankar.hr/ imaš ponudu svih kredita u svim bankama, izabereš vrstu kredita, iznos i rok otplate i izbacit će kompletnu ponudu. Uvijek gledaj EKS jer je to stvarna cijena kredita.
After8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2011., 02:07   #217
namjeravam podici kredit za kupnju zemljista gdje bi radio obiteljsku kucu. Zivim na podrucju gdje drzava novoosnovanim obiteljima dodjeljuje gradevinski materijal u vrijednosti 100 000kn i 15 000 do 20 000kn gotovine za majstore.
zanima me koliki ja kredit mogu podici sa prijavom od 3500kn i na koliko godina? ovo bi mi bio prvi kredit tako da nemam bas puno saznanja o tome. kreditno sam sposoban.
dinovu is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2012., 15:33   #218
Nenamjenski kredit - RBA

Pozdrav svima,

Radim u istoj firmi vec 1 godinu i 2 mjeseca, te sam od 1.3. ove godine dobio ugovor na neodredjeno. Po ugovoru imam plaću cca 2850 kn + 650 kn putnih troskova. Nemam nikakvih dugovanja niti sam kada dizao kredit. Posto bi htjeo sreddjivati stan mislio sam dizati nenamjenski kredit u iznosu od oko 60 000 kn. To bi bilo oko 950 kn mjesecnog anuiteta na 7 godina, sto bih bez problema mogao placati. Planirao sam ovih dana otici do banke, no zelim cuti i druga misljenja, odnosno zanima me kolike su sanse da mi se odobri ovakav kredit s obzirom na primanja? Mjesecna rata nebi prelazila 1/3 place, no posto je placa relativno mala neznam kolike su mi sanse (iako ja dobivam po dobrom starom balkanskom obicaju jos toliko "na ruke").

Hvala vam unaprijed na odgovorima!
Black_Hawk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2012., 14:10   #219
Black, odgovorih ti u brzom topicu.
boky1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2012., 00:53   #220
ako se diže nenamjenski gotovinski kredit cca 50000 eura, traže li banke kao instrument osiguranja neku hipoteku ili?
Nisam to skužio, šta traže najčešće u praksi? hvala.
neuspješan is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:54.