Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2010., 14:56   #201
Bok ljudi.Dal neko zna???Kada se sva papirologija napravi i kad se potpiše ugovor o darovanju građevinskog materijala ,koliko se čeka na taj materijal .Dobio sam neke čudne informacije ,neki kažeju da se dobije relativno brzo,prijatelj mi kaže da je on čekao godinu i pol na materijal ,pa dal neko zna možda nešto više o tome.Pozdrav
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 00:14   #202
Koliko sam ja upučen kad se potpiše ugovor prvo s projektantom dogovoriš želje i mogučnosti i kad ti on napravi projekat tvoje je da ishoduješ dozvolu pa tek onda ide materijal.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2010., 14:32   #203
Sve je to dogovoreno,znam da nakraju potpisuješ ugovor kojim ti se dodjeljuje materijal,e sad me zanima koliko vremena prođe od potpisivanja do dobivanja materijala.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2010., 19:36   #204
Exclamation

Postoje prioriteti ovisno o kategoriji ppds,ovisi dali je bila stara kuća ili se gradi iznova!
Ja čekam od 2007 imam sve papire ugovore i dozvole i još uvijek ništa!
neno.098 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 21:01   #205
evo da se javim ,ljudi moji šta dereju projekt me košta 20000kn a geodeta 5000kn ,dobro da nisam na dupe s oproštenjem pao.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2010., 23:42   #206
Čakaj kakav projekat?

Zar nije rečeno da se projekat dobije besplatno a da mi snosimo troškove ishodovanja građevinske dozvole (kako li se već sada zove) ?
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2010., 19:52   #207
[QUOTE=brzi66;25527245]Čakaj kakav projekat?

Zar nije rečeno da se projekat dobije besplatno a da mi snosimo troškove ishodovanja građevinske dozvole (kako li se već sada zove) ?[/QUO

ako ne pristaneš na njihov projekt ,onda plaćaš punu cijenu,inače ako prihvatiš njihov projekt šta ti daju onda je besplatan.....Ako neko hoće kredit dizat za kuću ,slučajno sam naletio na stranicu od apn-a nude kredite po kamati od 4%,pa eto samo da znate da nejdete u banke jer su dosta povoljniji.Ko treba dizat kredu neka se malo informira ,moglo bi se dosta novaca uštedit
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2010., 00:38   #208
A bilo je riječi da se doplačuje samo ako imaš neke preinake. Znači ti si kompletno po svom tražio kad su ti u cijelosti naplatili.

Ovi krediti od APN-a ne zvuče loše, samo pitanje kako to izgleda upraksi i šta im točno znači: PROSJEČNA KAMATA cca. 4,2%. U svakom slučaju budem ga imao u vidu kada (ako) dođem na red za građevinski materijal.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 15:20   #209
Vjerojatno imaš doplatu ako pristaneš na njihov projekt,ali čini mi se da njega samo možeš povećat 10%,u svakom slučaju nisam pristao na njihov projekt tako da sam svoj radio koji me je izašao 20000kn,Prosječna kamata 4,2 % ,država ti daje jedan dio novca a drugi banke,ovo šta ti država da ide ti po kamati od 2% a banke 6% i onda ti to ispada 4%(nisam siguran ali čini mi se da je tako)
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2010., 17:08   #210
Sve je to lijepo na papiru,no prosjecna kamata je 4,5 %.Nema kredita ispod 6%,vec je 6,6% u banci pa nadalje,bez obzira sto je to POS,odnosno APN.
gaultier is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 01:54   #211
Ne znam jesam li glup, al ne kontam... Ja bi isto trebao da dobijem taj materijal za kucu od nekih 65m2, imam plac i na njemu prvu plocu koja je napravljena jos prije rata, imaju stepenice koje vode u podrum i jos nekih gluposti koje mi se ne uklapaju u njihov raspored, znaci tri sobe, kupatilo i hodnik( posto sam baustelac radio sam na par kuca iz obnove i sve imaju isti raspored), znaci li da cu i ja
morati da placam cijeli projekt ili mozda samo neku doplatu da mi se taj raspored prostorija napravi drugacije?
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 18:36   #212
Quote:
Rei68fma kaže: Pogledaj post
Ne znam jesam li glup, al ne kontam... Ja bi isto trebao da dobijem taj materijal za kucu od nekih 65m2, imam plac i na njemu prvu plocu koja je napravljena jos prije rata, imaju stepenice koje vode u podrum i jos nekih gluposti koje mi se ne uklapaju u njihov raspored, znaci tri sobe, kupatilo i hodnik( posto sam baustelac radio sam na par kuca iz obnove i sve imaju isti raspored), znaci li da cu i ja
morati da placam cijeli projekt ili mozda samo neku doplatu da mi se taj raspored prostorija napravi drugacije?
ako prihvatiš njihov projekt onda ćeš vjerojatno samo doplatiti razliku za kvadraturu,jednom čovjeku šta ga poznajem povećali su kvadraturu ,činimi se za 10% nadoplatio je 2000kn.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.03.2010., 21:46   #213
Ma kvadratura je ista, to nije problem, vec me interesuje da li mogu raspored soba da napravim kako ja hocu posto zbog stubista i jos nekih gluposti mi ne bi odgovarali njihov raspored soba koje imaju u tih par svojih nacrta koje imaju za kvadraturu od 65m2, da li bi morao da placam novi nacrt samo zbog rasporeda tih prostorija? Hvala
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 12:35   #214
bilo bi logično da raspored unutra napraviš kako ti hoćeš,kad sam htio prihvatiti njihov projekt ,naravno htio sam promjeniti raspored unutra ,on mi je rekao da se to nemože.E sad mislim da je to do samog projektanta,moj je nekakav čudak,možda ćeš ti imat više sreće.
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.03.2010., 22:00   #215
gjde se mogu prijaviti za dodjelu materijala? Znači moram imati plac. Ako želim mijenjati njihov projekt odnosno ako želim po svom onda ga sam plaćam, ali ako njihov projekt samo povećam za 10 % kvadrature onda plaćam dodatnih 10000 kuna....
__________________
peace
ibuz is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:18   #216
ibuz bilo na 1. strani ove teme, javiš se u Upravu za područja posebne državne skrbi i tam dobiješ sve informacije
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:23   #217
Quote:
mata75 kaže: Pogledaj post
bilo bi logično da raspored unutra napraviš kako ti hoćeš,kad sam htio prihvatiti njihov projekt ,naravno htio sam promjeniti raspored unutra ,on mi je rekao da se to nemože.E sad mislim da je to do samog projektanta,moj je nekakav čudak,možda ćeš ti imat više sreće.
Mislim da ako ti odgovaraju vanjske dimenzije treba pristat na njihov projekat pa ako unutra koji zid malo i pobjegne nebi trebalo bit neke veče štete. Vjerujem da bi se to dalo usporedit s napisanim negdje na početku ove teme kad mu je kuća "pobjegla" u visinu za 2-3 reda cigle pa je platio neku kaznu koja je opet ispala puno isplativija od novog projekta.
brzi66 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2010., 01:53   #218
Thumbs up

Zna li neko imali li nekoga "popusta"ili dodatnih kvadrata ako je jedna od osoba 100% invalid?

Zadnje uređivanje Rei68fma : 18.03.2010. at 01:59.
Rei68fma is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:16   #219
Quote:
Rei68fma kaže: Pogledaj post
Zna li neko imali li nekoga "popusta"ili dodatnih kvadrata ako je jedna od osoba 100% invalid?
mislim da nema
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.03.2010., 11:23   #220
Quote:
Rei68fma kaže: Pogledaj post
Zna li neko imali li nekoga "popusta"ili dodatnih kvadrata ako je jedna od osoba 100% invalid?
Quote:
brzi66 kaže: Pogledaj post
Mislim da ako ti odgovaraju vanjske dimenzije treba pristat na njihov projekat pa ako unutra koji zid malo i pobjegne nebi trebalo bit neke veče štete. Vjerujem da bi se to dalo usporedit s napisanim negdje na početku ove teme kad mu je kuća "pobjegla" u visinu za 2-3 reda cigle pa je platio neku kaznu koja je opet ispala puno isplativija od novog projekta.
koliko sam čuo kazne su poprilično debele,evo ti usporedbe moj susjed je povečao dimenziju kuću za 2m ,naletila mu je ispekcija platio je kaznu 30000kn,a i poslje imaš problema kod uknjižbe objekta ,valjda mora sve bit crno na bijelo
mata75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:50.