Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.08.2015., 23:47   #1841
Walk in shower

bok ekipa!

Trebam pomoc :/ odlucili smo renovirat kupaonicu kompletnu i umjesto kade odlucili smo se za walk in tus.

Trazila sam po netu, ali to ocito nitko nije stavljao :/ vidjela sam na ovom topicu da je netko stavljao prije par godina, ali u kucu. Mi smo u stanu, na petom katu, pa me zanima kako bi to sve trebalo ici? Ne bi uzimali onu plitku kadu, nego bas s plocicama :/

Znate li nekog tko je radio? Ili bar preporuku za nekog keramicara koji ima iskustva s tim? Gugl ne pomaze
__________________
"She was a vixen and though she be but little, she is fierce."
ViciousVixen is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 11:31   #1842
Exclamation hitno molim

Molim pomoc-koja je neka normalna visina kade od razine poda?
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 14:16   #1843
https://www.google.hr/search?q=kada+...947Kyyw0QpM%3D
MaryM is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 02:20   #1844
Zdravo,
ima li netko iskustva s lamperijom u kupaonici s obzirom na trajnost i održavanje?
Pikiram na ovakav dojam:

Talvi is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 14:15   #1845
Quote:
Lila R. kaže: Pogledaj post
imam jednu "situaciju" s kupaonicom. naime kupaonica je u potkrovlju i s jedne strane nije ravan zid veći kosi, zbog krova. kao slikoviti primjer prilažem i sliku. i sad ne znam kako da stavim zavjesu na kadu, da ne šprica voda na sve strane od tuširanja, ima li netko neku ideju?

http://i57.tinypic.com/k1chsz.png

po cijele dane razmišljam o ovoj gluposti i šta da stavim na tu kadu... a neki pleksiglas i vrata ko od tuš kabine po mjeri za sad nisu opcija zbog financija.

isto tako ne kužim svakave moderne kade na slikama fensi šmensi kupaonica. jel to samo ovak za šminku, a tuširanje se obavlja negdje drugdje, ili se neki ljudi svaki dan namaču u kadi, ili kak to ide?
evo da odgovorim sama na svoj post, možda nekad nekom pomogne za prvu ruku. dakle ja sam stavila običnu zavjesu za kadu na visinu zida do kud ide, na početku mi je izgledalo malo smješno, ali navikla sam se. ono najbitnije je da služi svrsi i voda minimalno šprica okolo, iako zavjesa seže prosječnom kupaču niti do ramena, te se činilo da neće funkcionirat dok nisam probala.

ovo zadnje pitanje iz mog prošlog posta me i dalje zanima, ako ima kog da zna.
lirla is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2015., 14:48   #1846
LilaR, znači jedan dio kade ti je pod kosinom? Kod mene je tako i stavili smo staklenu stijenu jednostuku, koja se otvara, dođe do polovice kade, visine je do kosine i meni je odlično. Sasvim dovoljno da ne prska, a kad se tuširamo uvijek smo okrenuti u kosinu.
jagoda1711 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 00:47   #1847
umivaonik je postavljen na visini 80cm.
ispod umivaonika je zidić visine 30cm.
i sad si mislim kakav element ja tamo mogu staviti.

može li se umivaonik staviti na 90cm, pa da mi stane element visine 60cm ispod i da se naslanja na taj zidić?
npr ovaj.
koliko uopće može umivanik ići višlje, ako uopće može?
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 08:56   #1848
Quote:
tihonsee kaže: Pogledaj post
umivaonik je postavljen na visini 80cm.
ispod umivaonika je zidić visine 30cm.
i sad si mislim kakav element ja tamo mogu staviti.

može li se umivaonik staviti na 90cm, pa da mi stane element visine 60cm ispod i da se naslanja na taj zidić?
npr ovaj.
koliko uopće može umivanik ići višlje, ako uopće može?
može ići višlje treba event. prilagoditi priključak vode
cijozo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 09:28   #1849
kod mene je jedan dosta više od standarda i nama ne smeta.. oni najstandardniji niski su mi svakako preniski
trdlo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 11:57   #1850
Quote:
MaryM kaže: Pogledaj post
Duboki umivaonik - koliko je to centimetara?

http://www.hr.laufen.com/wps/wcm/con...1.0P91&view=po
Hvala, jos cu pogledat posebno njihove, ali vec smo obisli neke navedene prodajne salone i nista dublje od prosjeka nismo nasli (to je cca 10-14cm mislim).

I s obzirom da za nasu extra mini nezgodnu kupaonicu elementi izadju kao za PRAVU jednistavno smo se vratili prvom izboru -ikea..samo me muce ti mini umivaonici ali valjda su te nove pipe 'fine' s perlatorima i ne prskaju nigdje
Npr Lilangen ima najdublji i najiskoristeniji umivaonik ali se ne moze kombinirati s drugim ikea elementima (obavezno ladice i obavezno v.b.sjaj)
little miss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 12:01   #1851
Ima li mozda netko IKEAine elemente pa iz prve ruke da cujem kako su zadovoljni?
little miss is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2015., 12:49   #1852
Mogla si staviti one kukice koje se ušarafe u zid i razvuči sajlu.
__________________
:) x 3 = moj cijeli svijet
svastamorac is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 09:19   #1853
Pomagajte forumski majstori, hoću da se ubijem...

Ili bar rasplačem. Majstori su mi, imam dojam, namjerno zeznuli neke stvari nakon što sam ih (ljubazno) upozorila ne greške. Kao, recimo, da je slavina na visini od 38 cm iznad kade previsoko. Također sam bila rekla da mi je malo nespretno imati slavinu baš na sredini kade (kada je 160 cm). Graknuli su na mene da što se ja imam petljati, da je to prava visina i smještaj. Nisu je pomaknuli sa sredine prema kutu, ali jesu je spustili na 20 cm iznad kade... tj. jednu stranu slavine. Druga je viša gotovo 1,5 cm. Dakle, pipa je postavljena ukoso, a kako je baš na sredini kade, nemoguće je otuširati se bez udaranja u bedro i prskanja pri izbjegavanju slavine. Nažalost, to nisam vidjela u trenutku kada su majstori odlazili, a i samo sam željela da mi se više maknu iz stana .

Ono što me zanima, da li je moguće sanirati ovu svinjariju? Da li je moguće skinuti dio pločica oko slavine i cijevi (oko 6-7 pločica), da se ventili spuste još 2 cm i izravnaju tako da slavina ne stoji ukoso, a ako je moguće, da se i pomaknu 10 cm prema kutu zida od sredine kade. Ostalo mi je i dovoljno pločica i ljepila i fugir mase za to, ako je izvedivo. I da li netko ima preporuku za vodoinstalatera/keramičara koji bi to bili voljni barem pogledati i dati neku cijenu pa da znam da li se mogu nadati da je to moguće popraviti.

P.S.
Ne mogu postaviti slike jer su mi na poslu zabranjeni svi foto servisi.
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 13:12   #1854
Kupovina slavine za umivaonik

Pozdrav,
Takvu neljubaznost nisam doživio ne znam kada. Naime, kupio sam dio kupaonice u Fero termu u Buzinu. Podosta me koštala. I kod stavljanja umivaonika vidim kako slavina pušta vodu u kućištu. Odmah odem tamo na reklamaciju kad ono kao da sam došao u neprijateljsko okruženje. Neljubaznost, nepoznavanje onoga što se prodaje, hrpa papira, razgovora itd. Prodavač mi je čak rekao kako će serviser slavina doći do mene kući da vidi na licu mjesta kako se slavina postavila i kako će otkloniti kvar. Postignut dogovor da me se nazove kad vide kako mi mogu pomoći ( zamjena slavine )ali kada sam otišao i očekivao poziv ni pisma ni razglednice.Nikako ne preporučujem kupovinu kod njih - razočaravajuće.
zjavor is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 16:38   #1855
Razmišljam napraviti tuš kabinu od staklene cigle. Jel ima netko iskustvo s time? Kako se održava? Thanks!
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 17:58   #1856
Quote:
°bubamara° kaže: Pogledaj post
Razmišljam napraviti tuš kabinu od staklene cigle. Jel ima netko iskustvo s time? Kako se održava? Thanks!
https://www.google.hr/search?q=tu%C5...cRY025gxqBw%3D
Koliko vidim to uopće nije neka rijetkost i nemoguće,tako da ako bi se to tebi svidjelo,go for it
Što se održavanja tiče ne vidim ništa lakše ili teže nego što je održavanje običnih pločica.Opeka se, pretpostavljam, isto lijepi/fugira tako da bi za mene to recimo bio razlog zašto nebih od toga radila kabinu(mrzim fuge),već bih rađe staklenu,a ako tebi one ne smetaju,sve je riješeno...
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 19:29   #1857
Znam da ih ima, već sam dosta guglala. Opcija mi je ili to ili zid u pločicama i staklena vrata. Fuge mi nisu problem, tako i tako ih imam na pločicama, a to i nisu klasične fuge. Jedino me muči održavanje. Moji imaju staklenu kabinu i stalno ju moraju glancat s nekim sredstvima jer se kamenac užasno nakuplja i to se jako vidi.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 19:37   #1858
može, ali su fuge silikonirane acetat silikonom. u ovom slučaju ne sugeriram vrata jer se fuge puno više i brže suše i na taj način nema više muffa (ima ih ali manje)
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 19:57   #1859
Quote:
ChocoCat kaže: Pogledaj post
Da li je moguće skinuti dio pločica oko slavine da se ventili spuste još 2 cm i izravnaju tako da slavina ne stoji ukoso, a ako je moguće, da se i pomakne 10 cm u desnu stranu. Ostalo mi je i dovoljno pločica i ljepila i fugir mase za to, ako je izvedivo. I da li netko ima preporuku za vodoinstalatera/keramičara koji bi to bili voljni barem pogledati i dati neku cijenu pa da znam da li se mogu nadati da je to moguće popraviti.
Da li je moguće ovo http://i1030.photobucket.com/albums/...psmlpqsoar.jpg ispraviti uz ograničeno vađenje pločica i neku normalnu cijenu? Na slici se ne vidi, ali uživo je baš u koso, kojih 1,5 cm (a i previsoko).
Ili da stisnem zube idućih 15 godina i imam ovu "uspomenu" na majstore .
__________________
"The fact that a believer is happier than a sceptic is no more to the point than the fact that a drunken man is happier than a sober one. The happiness of credulity is a cheap and dangerous quality", George Bernard Shaw
ChocoCat is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2015., 20:37   #1860
može, ali ti se fuge bacaju gore lijevo i desno. može se izrezati fleksericom sa finim šajbama dakle trebala bi 3 rezervne pločice nešto mi smrdi ova tik iznad slavine i korita se dolje desno ?
kanjar is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:53.