Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.07.2010., 14:08   #21
Quote:
bulthaup kaže: Pogledaj post
Ma sprej je super, ali nekad se mora i podloga pripremiti, ako je porozna...
Za neke stare mjedene lampe sam koristila bazni sprej tj. podlogu kao sto pises. Jer su lampe bile onako grube, naborane, a za glatke povrsine kao drvo, metal i staklo sam bez podloge.

I slazem se s ovime gore, iverica se ne moze tako obraditi.

Ono na sto treba paziti je da sam ja prve uratke zeznula jer sam sprejala preblizu pa mi se boja "razlijala". No to je greska koja se nauci brzo, ako na spreju pise 25 cm onda se odmakni 25.

Za jednu vitrinu kistom mi je trebalo pa par dana uz jako dugotrajno susenje, paznju da se ne vide potezi kista (uzela sam valjak mali), a ovo sa sprejem je bilo gotovo isti dan jer se boja susi strasno brzo i jer je lakse nasprejati veliku povrsinu nego ju majusnim valjcicem premazivati.

Tko je profesionalac on moze kistom savrsene stvari napraviti.
I u pravu si, da imam bas skup komad namjestaja ne bih to radila sama.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 09:48   #22
Wink

Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa ofarbajte ga sami. Ja nisam neki strucnjak pa sve sama bojam radi razonode. I bolje rezultate imam bojama u spreju nego ako radim kistom, onda moram jako paziti da se potezi ne vide.
a joj..nisam bas sigurna da bude dobro..ipak mi je krevet jos zapakiran pa da ne zavrsi na jakusevcu..radje bi nekog profesionalca..
krevet je ovaj
http://www.emmezeta.hr/namjestaj/dje...ountry-krevet/
jelacic is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 12:43   #23
Quote:
jelacic kaže: Pogledaj post
Kupili smo krevet puno drvo, prirodna boja, htjela bi ga pobojati u bijelo..jel netko zna di se to moze obaviti?unaprijed hvala
Pa to možete sami, pogotovo ako je drvo jer je drvo jako zahvalan materijal za farbanje. Trebate sve dobro išmirglati, nanijeti bazni sloj boje i onda preko toga bijelu u dva sloja najmanje i po želji prelakirati ga nekim sjajnim ili mat lakom.
__________________
x
Elektra is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 00:34   #24
a ako je krevet furniran?
Maya_78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.08.2010., 12:11   #25
Furnirani krevet se isto može bojati, samo treba paziti da se ne pobrusi previše. Inače postoje firme koje se bave baš lakiranjem, uglavnom novog namještaja ali pretpostavljam da rade i ovakve stvari. Pogledajte malo po netu.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2010., 13:22   #26
bojanje vaza

ne znam di bi stavila pitanje,pa ako sam pogriješila "preselite me" i sorry
našla sam si 3 vaze za dekoraciju (niš posebno) i sad imaju samo u zelenoj,plavoj i srebrnoj boji a meni to nikako ne odgovara,s čime bi ih mogla obojat u boju koju želim. to je neka keramika obojana
(to nije to ,al primjera radi http://www.lisa.rs/thumbnail.php?fil...summary_medium )....mislila sam sprej,al nigdje nema ispod 30-ak kn i sad tri boje je min 100 kn. a te vazice su po 14 kn,pa možda neka druga sugestija..hvala unaprijed
 
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 00:36   #27
farbanje komode

Danas mi je stigla (dugoočekivana) komoda koju sam dao raditi po narudžbi, fotografije iste šaljem u privitku.

Kad sam ju stavio u sobu shvatio sam da mi nikako mi ne pase ta boja "bukve", naime kosi se s ostalim namještajem!

To nažalost nisam shvatio ranije, nego tek kad je dotična stigla u prostor

Želio bih ju ofarbati (polakirati) u bijelu boju..
Mislim da je materijal od iverala..

Kako da pofarbam navedenu komodu?
Druge opcije nemam, obzirom da je nova šteta mi ju je bacit, a nikako mi se ne uklapa nijansa drveta iste, bijela bi bila bolja..

da li se iveral moze brusit, zatim staviti temeljna boja i nakon toga 2-3 ruke nekog kvalitetnog sjajnog laka...?

ima li tko iskustva da mi da savjet ili preporuči kakvog majstora?!

dimenzije komode su: širina 90cm
visina 100cm
dubina 50cm

hvala svima unaprijed

Zadnje uređivanje easium : 04.09.2010. at 16:51.
easium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 14:59   #28
Ja ti iz vlastitog iskustva opisujem postupak. Ništa ne otpada, ne guli se i sl. a rezultat je odličan.

Dakle, ivericu ne brusiti jer će ti se počet mrviti. Uzmi bazu za drvo bijele boje (dulux ili jub) i prefarbaj u jednom sloju. Nakon što se osuši prefarbaj bijelom bojom za drvo u dva sloja s time da pustiš da se između posuši. I to je to.
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 18:56   #29
Quote:
lepijander kaže: Pogledaj post
Ja ti iz vlastitog iskustva opisujem postupak. Ništa ne otpada, ne guli se i sl. a rezultat je odličan.

Dakle, ivericu ne brusiti jer će ti se počet mrviti. Uzmi bazu za drvo bijele boje (dulux ili jub) i prefarbaj u jednom sloju. Nakon što se osuši prefarbaj bijelom bojom za drvo u dva sloja s time da pustiš da se između posuši. I to je to.


moja komoda je poprilicno glatka (mislim da je prevucena nekom sjajnom ivericom),, pa se bojim da ako ju malo ne pobrusim nece mi dobro uhvatiti boju?!

kakva je bila tvoja komoda,, isto glatka, da se presijava, ili?!

p.s.
ni malo ti se ne guli ,, (kad nap. zagrebeš noktom)?

pošto na komodu planiram stavljati svakojake stvari,,, ključeve za auto
i slične stvarcice,, posao bih trebo biti dobro odrađen..
easium is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 19:07   #30
Nemrem fotkati jer sam tu komodu uređivala za mamu u njenoj kući.

Isto je bila glatka. Ni slučajno se to ne brusi. Ova baza i služi da boja lijepo prijanja. Najzahvalnije bi to bilo pobojati špricanjem jer je tako jednolik rezultat. Može se i polakirati ali se mora paziti da ako se koristila akrilna boja onda ide nitro lak ili ako je bila nitro boja onda ide akrilni lak da jedno drugo ne bi skidalo.
lepijander is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 01:33   #31
dakle i ja bi bojala krevet u bijelo. bit ce od jasena, masivni.. e sad mene zanima dali se moze obojati tako u bijelo a da se ne vide godovi i to? znaci da bude bas skroz jednolicno bijelo,a ne da se "skrozira" struktura drveta? i ako se to moze molila bi da mi onaj tko zna napise koliko fino izbrusen mora biti i redom koju boju/lak i u koliko premaza koristiti...
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 10:32   #32
Naravno da moze i to je najbolje da ti neki profesionalac uradi.
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:02   #33
znaci nisam luda i to se moze!!!
mene stolar uvjerava da se lazurit bojom to boja i da nema druge boje za drvo (a ja znam da je ta lazurit onako prozirna da se godovi vide) i sad me i muz uvjerava da covjek valjda zna sta prica jel znas mozda koja onda boja ide za to? to bude neka akrilna ili? da mi ne uvale u trgovini nesto..
imam kolegu koji se bavi bravarijom pa ima kompresor za bojanje, on ce mi to lijepo srediti ako se stolar i dalje bude pravio lud(promijenila bi ja sad i stolara, al nemam vremena trazit drugog, ovaj stvarno super radi-al je pobornik one "kad je drvo nek se vidi da je drvo"...)
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:07   #34
Vjerovatno se mora prvo staviti neka temeljna boja, a onda kasnije sto vise slojeva to bolje.

Stolaru je vjerovatno zao, jer ljudi cesce farbaju mediapan, ali ako ti hoces bijelo samo naprijed.

Ojfe se razumije u farbanje, pa ce ti ona vjerovatno kasnije nesto napisati. (sada ima puno posla)
__________________
Style isn't about conforming to fashions or following others; it's about expressing yourself and showing what's important in your life.

Zadnje uređivanje bulthaup : 26.08.2010. at 12:24.
bulthaup is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 12:17   #35
ma nama je specificna dimenzija sobe i bas nam ide iskljucivo dim 140x200 a u trgovinama nismo nasli nista "cestito". u sobu ne mogu staviti krevet u boji drveta jer ne ide s nicim i tako da mi mora biti bijel. i sta da ja covjeku radim kad mi ne trebaju nikakvi godovi... ajde fala bogu da se to moze ipak lijepo cisto bijelo pobojati a sadi ja moram ici nesto malo(napokon mirne duse) raditi...
__________________
Le <3
Amarillis is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 18:52   #36
[QUOTE=Amarillis;28545594 znaci nisam luda i to se moze!!!
mene stolar uvjerava da se lazurit bojom to boja i da nema druge boje za drvo (a ja znam da je ta lazurit onako prozirna da se godovi vide)...)[/QUOTE]

naravno se moze jepemti nase majstore nema druge boje za drvo

ako zelis da ti se ne vide godovi, kupis lak u bilo kojoj boji, osim prozirnog naravno, lak zatvara povrsinu i stvara sasvim zatvorenu povrsinu. a lazure upijaju u drvo, tako da se godovi i dalje vide.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2010., 19:25   #37
Amarillis, drvo se može farbati u bijelo. Postupak je brušenje - nanošenje 1 ili 2 sloja temeljnog laka za drvo - nanošenje 1 ili 2 sloja završnog bijelog laka.
Ako to radi profesionalac, to može izgledati profesionalno - a ako ti to nije presudno, možeš i sama.
Koji konkretan lak je najbolji / najkvalitetniji, za to ipak nisam stručna - bolje da pitaš nekog tko se time bavi, ili u dućanu sa lakovima.
Aoife is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 14:33   #38
Amarillis naravno da se moze ofarbati u bijelo!
evo upravo sam ja prefarbao svoju komodu koja je prvotno bila u boji bukve
a sada je bijela

1. dobro izbrusio (obavezno) da skinem glatki sloj.
sa 120 i 180..
2. nakon toga sam premazao sam kvalitetnom temeljnom bojom
(HALFPRIMER) i sve prošao valjkom za lak
(ne ostavlja one štrafte od kista)..
3. dok se dobro osušilo, cca 8h opet sam malo pobrusio sitne neravnine
ali sad sa 320 brusnim papirom.
4. prošao isti postupak još jednu ruku.. (halfprimer i blagi brusni papir)

5. prva ruka PU-GLOSS laka, brušenje
6. druga ruka laka i to je to

p.s.
obavezno između lakiranja i prije brušenja ostaviti dovoljno vremena da se sve dobro posuši..
zezancija je..
meni je cijeli postupak trajao više dana, ali sam zadovoljan ishodom

kako je sve ispalo, šaljem u privitku

Zadnje uređivanje easium : 04.09.2010. at 14:39.
easium is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 15:15   #39
Quote:
Amarillis kaže: Pogledaj post
ma nama je specificna dimenzija sobe i bas nam ide iskljucivo dim 140x200 a u trgovinama nismo nasli nista "cestito". u sobu ne mogu staviti krevet u boji drveta jer ne ide s nicim i tako da mi mora biti bijel. i sta da ja covjeku radim kad mi ne trebaju nikakvi godovi... ajde fala bogu da se to moze ipak lijepo cisto bijelo pobojati a sadi ja moram ici nesto malo(napokon mirne duse) raditi...

MM je lakirao vrata koja isto imaju godove i vidi se struktura drva i htio je da se to vidi :mrzim to: i uzeo je prozirni lak, a vrata od WC-a s unutrašnje strane (ta ista s godovima) sam htjela bijela i tu mi je udovoljio i uzeli smo bijeli lak
i naravno da se ne vidi drvo
a postupak ti je već opisan od Aoife i Easium

Mi smo radili sa Caparolom i odličan je, i škure smo lakirali sa istim (naravno zelene boje) i izgledaju kao nove novcate, boja je stvarno kvalitetna i zadovoljni smo poprilično s njom
a imaš i od Duluxa za kojega kažu da je odličan,
tako da ima brandova koliko hoćeš
murtila is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2010., 16:53   #40
Quote:
easium kaže: Pogledaj post
Amarillis naravno da se moze ofarbati u bijelo!
evo upravo sam ja prefarbao svoju komodu koja je prvotno bila u boji bukve
a sada je bijela

1. dobro izbrusio (obavezno) da skinem glatki sloj.
sa 120 i 180..
2. nakon toga sam premazao sam kvalitetnom temeljnom bojom
(HALFPRIMER) i sve prošao valjkom za lak
(ne ostavlja one štrafte od kista)..
3. dok se dobro osušilo, cca 8h opet sam malo pobrusio sitne neravnine
ali sad sa 320 brusnim papirom.
4. prošao isti postupak još jednu ruku.. (halfprimer i blagi brusni papir)

5. prva ruka PU-GLOSS laka, brušenje
6. druga ruka laka i to je to

p.s.
obavezno između lakiranja i prije brušenja ostaviti dovoljno vremena da se sve dobro posuši..
zezancija je..
meni je cijeli postupak trajao više dana, ali sam zadovoljan ishodom

kako je sve ispalo, šaljem u privitku
evo slika
Attached Thumbnails
Click image for larger version

Name:	IMG_1971.jpg‎
Views:	3595
Size:	9.6 KB
ID:	12377   Click image for larger version

Name:	IMG_2109.jpg‎
Views:	4077
Size:	9.5 KB
ID:	12378  
easium is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:55.