Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.07.2013., 12:23   #141
Quote:
CocoTroll kaže: Pogledaj post
Agree!

Baš sam neki dan nekak došla do tih nekih web shopova, taj choies kojeg spominje - tamo imaju skoro sve moguće kopije - od Chloe, Balenciage, Lanvin za h&m ogrlice,...A pogotovo Steve Madden i JC koji su iskopirali sve što postoji! Ima još i par takvih stranica, stvarno se po neki put zapitam jel to dizjneri naručuju od njih ili ovi kopiraju dizajnere.
mene više od Choiesa koji je takav kakav je od početka brine, zabrinjava i pomalo se gadi Zara koja je počela raditi toliko ne suptilne kopije da sam odlučio čak ništa i ne kupiti na njihovoj rasprodaji (boli i njih i sve ostale briga, ali treba početi od sebe) !!

VALENTINO:
http://2.bp.blogspot.com/-VjR0Sp1DBo...sneakers-1.jpg

ZARA: http://static.zara.net/photos//2013/...=1373480154238
__________________
stylebrickroad.com/
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 12:29   #142
Fejkovi me iritiraju cijeli život, i nikad nisam imala ideju da bi tako nešto trebala nositi. Nemaš para za original pa si kupiš nešto lijepo za što imaš novaca. Razbacivanje ciframa, dizajnerskim torbama koje su fake, i sličnim idiotizmima, budimo realni svojstveno je onima koji su ili iskompleksirani negdje ili plitki kao A košarice grudnjaka. (jesu li one najpliće?)

Kako god bilo jedno veliko ne! Znam da često ne možemo izbjeći odjeću high street dućana, ali ja osobno vodim računa o tome da ne kupim nešto što je gotovo identično kao neka dizajnerska stvar koju sam vidjela. Najčešće su to cipele, torbe ili neki prepoznatljivi printevi npr. kad je Zara imala panteru koju je isfurao Givenchy...

I tako
__________________
ginger, extravagant
nola is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 13:41   #143
Quote:
lik iz bajke kaže: Pogledaj post
uzasno me razljutio post. da, 'kineski' online shopovi zasluzuju biti na stupu srama, ali zara i ostali high street ducani sa slicnom politikom zasluzuju isto.
zara u maniri najgorih azijiskih prevaranata na poliester kelji etikete da se radi o cistoj svili, al to ne propitujemo, to je brend u koji imamo povjerenja.
u aziji se konstantno dogadjaju nesrece u tvornicama tekstila, ljudi umiru, jer ne postoje osnove zastite na radu. o nehumanim uvjetima rada necu ni govoriti. to bi trebalo biti ilegalno.
Apsolutno !! Zara je postala dno dna. #hejtamzaru

EDIT. Šalu na stranu, to što rade je degutantno, a publika im klica i veseli se. bljak.
__________________
stylebrickroad.com/

Zadnje uređivanje earthgod : 24.07.2013. at 13:42. Reason: dodatak
earthgod is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2013., 23:31   #144
Ma zato ja više uopće ne šopingiram, sve kaj sam htjela sam nabavila, nosim mamin i bakin vintage i kolko god drugi serunjali (što u RL, što na drugim podforumima) o tome kak nikad ne bi obukli nešto mamino il bakino, iz Trsta, staro 20 godina, mene to ne j*** ni 2 %. Jedino bih si htjela kupiti jednu Galkovu kožnu torbu, ipak je domaća firma, ak su oni isto upletni u svu tu mašineriju - loša kontrola robe,bla bla, onda stvarno ne znam kud ću sama sa sobom!

Što se tiče kineskih shopova - nikad nisam nikaj kupila od tamo (još uvijek sam virgin kaj se tiče internet kupovine).

Što se tiče Zare/Manga,... - u prijašnjim postovima sam pročitala nekaj da oni imaju kao dogovor s dizajnerima da neke stvari mogu donekle kopirati. Meni osobno njihov asortiman nikad nije bio nešto special, kad god sam zavirila, išetala sam van praznih ruku, jednostavno mi nisu "moj stil", a opet - omjer cijene i kvalitete -

No, ruku na srce, koliko god sad ovo snobovski zvučalo - da imam para, kupovala bih marke upravo iz tog razloga jer bih bila 100% sigurna da je to napravio netko tko je dobro školovan, stručan i kompetentan za to, tko uredno za svoj rad prima solidnu plaću, a ne da na savjesti imam jeftinu radnu snagu (pogotovo djecu koja šljakaju ujesto da se školuju)
__________________
Je ne veux pas travailler. Je ne veux pas déjeuner. Je veux seulement oublier. Et puis je fume
CocoTroll is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2013., 12:04   #145
rasprava o tvornicama i ostalom premještena na novi topic. ako netko ima prijedlog za zvučnije/pametnije/votevr ime, napišite pliz. danke
__________________
Sheila Take a Meow
Rumpus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2013., 23:02   #146
fejkove ne volim kupovati jer ne kupujem radi marke. što mi znače žbljnjhdg patike na kojima piše adidas, kad znam da nisu adidas, ni po izgledu ni po kvaliteti.
kupit ću nešto što mi se sviđa, a ne zato što ima neku marku na sebi. iako više ni marka nije garancija kvalitete. znala sam kupiti hlače na placu i nosat ih godinama. imam jedne od prije 7 godina, još ih nosim.
volim čokoladu is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 12:41   #147
jel ovo fake http://www.njuskalo.hr/zenske-torbic...-oglas-7488973 ???

pretpostavljam da je...nego kako razlikovat ovaj wang model od fake-a???
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 16:33   #148
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
jel ovo fake http://www.njuskalo.hr/zenske-torbic...-oglas-7488973 ???

pretpostavljam da je...nego kako razlikovat ovaj wang model od fake-a???
A. Wang za 450 kn - you don't say? I još se nude u bojama . I čim nema konkretnog kontakta - odmah znaš da je fake! Fuuuj

Kako razlikovat - po zakovicama - Wangove su od malo tamnijeg metala, više su valjkaste nego konusne te na kraju, pri vrhu, kao da imaju ugravirani kružić oko zakovice ili kao poklopce za njih, a ove izgledaju kao one zakovice iz high-street shopova. I po teksturi kože - wangove imaju više neujednačenih malih brazdi, ove su sve jednake.
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 19:43   #149
Quote:
Vicky Leax kaže: Pogledaj post
A. Wang za 450 kn - you don't say?
Užasno si me nasmijala.

Sijandraffm, čim su slike ovakve (melinda???) znaš da nije original. I čim se nude u bojama, ovo su neki preprodavači s ebaya ili tako nešto.
__________________
I refuse to sink.
Hell Blonde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2013., 20:54   #150
Quote:
Vicky Leax kaže: Pogledaj post
A. Wang za 450 kn - you don't say? I još se nude u bojama . I čim nema konkretnog kontakta - odmah znaš da je fake! Fuuuj

Kako razlikovat - po zakovicama - Wangove su od malo tamnijeg metala, više su valjkaste nego konusne te na kraju, pri vrhu, kao da imaju ugravirani kružić oko zakovice ili kao poklopce za njih, a ove izgledaju kao one zakovice iz high-street shopova. I po teksturi kože - wangove imaju više neujednačenih malih brazdi, ove su sve jednake.
Pa je da je prejeftino za original... Ali ne bih vjerovalaza koje sitne novce se za nudeoriginaliako su recimo ukradeni
Osim toga sam naivna i mislim da treba naznacit u oglasu ako je fake.
__________________
The best days in my life have been spent on the beach.
sijandraffm is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 20:58   #151
Quote:
sijandraffm kaže: Pogledaj post
Pa je da je prejeftino za original... Ali ne bih vjerovalaza koje sitne novce se za nudeoriginaliako su recimo ukradeni
Osim toga sam naivna i mislim da treba naznacit u oglasu ako je fake.
Oh, da!Kaj se tiče origigija za malu cijenu - tu uvijek postoje šaneri, ali zna se kak oni posluju - sve u najvećoj tajnosti, ak netko ima svog šanera, dat će ti da kupiš od njega al ti ga neće prepustit, u stilu "To je moj šaner, ti ili kupuj prek mene ili si nađi svoga!: ". Tak da ne žimku ovu melindu, to tako javno objavit na jednom od najvećih oglasnika, kak ju ni trta da bu ju murija uhvatila (pod maskom "kupca"), al nek joj bude...

Btw - frendica, manekenka s inozemnom karijerom mi je jednom rekla da ekipa iz njene agencije odu u te fancy dućane po obleku za snimanje pa ne vrate sve ili pak delaju na ovakvu foru - LINK. Dok jedan zašprehava blagajnicu, drugi tutnu neke stvarčice (ne baš kapute, kao u ovo slučaju) i izađu vanka. No ta roba ugl završi kod njihovih djevojaka, žena, ljubavnica, mama,... ili ju jeftino preprodaju. Iako su to ljudi koji imaju para da si takve stvari kupe, ipak to prakticiraju. Kod nas teško da bi netko takvo što napravio kod npr. Zigmana, Boudoir,... njihovo je sve manje - više unikat, pa zato takav lobi ni ne postoji
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2013., 21:15   #152
U, yebate, baš sam pogledala sve melindine oglase, pa kak ju nije sram staviti Givenchy Nightingale za 540 kn, Balenciaga (koje inače ne izgledaju tako "douffle" debelo već više spljošteno) za 300 kn. Užaaaaaas!!! Popušila bi da možda valuta pored piše $ ili €, ali kune Top of the tops su Hermes Birkin 1 i Hermes Birkin2, fotkane na bakinim tabletićima, a pored stoji ovaj opis:
Priuštite si ovaj dašak glamoura uz IZUZETAN OMJER CIJENE I KVALITETE ! za 270 kn. A di su ti još tri nule, žemska glavo???

Zadnje uređivanje Vicky Leax : 10.10.2013. at 21:21.
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2013., 00:26   #153
Quote:
Vicky Leax kaže: Pogledaj post
Btw - frendica, manekenka s inozemnom karijerom mi je jednom rekla da ekipa iz njene agencije odu u te fancy dućane po obleku za snimanje pa ne vrate sve
Sorry, al ovo je bull. Tj frendica ti izmislja. Robu za snimanja ne vadi nitko iz agencije nego stilist, robica se vadi direktno od PR agencije ili dizajnera/branda, a ne od ducana i sve se upise tko je sto posudio i u kakvom je stanju. Ako se nesto ne vrati ili se osteti, stilista lupe po dzepu.
Vjerujem da postoje slucajevi kad model "zabunom" jami nesto, al taj/ta nece dugo radit. Industrija je mala, a los glas se daleko cuje.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 13:44   #154
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Sorry, al ovo je bull. Tj frendica ti izmislja. Robu za snimanja ne vadi nitko iz agencije nego stilist, robica se vadi direktno od PR agencije ili dizajnera/branda, a ne od ducana i sve se upise tko je sto posudio i u kakvom je stanju. Ako se nesto ne vrati ili se osteti, stilista lupe po dzepu.
Vjerujem da postoje slucajevi kad model "zabunom" jami nesto, al taj/ta nece dugo radit. Industrija je mala, a los glas se daleko cuje.
Ah ne, nisi ti vidla njene Fendi tunike i Prada suknje. Inače, bilo mi je čudno kad je rekla kakve bijedne male honore ima, pa mi je bilo čudno i otkud joj ovo. A stvar je u tome - dečko joj radi u agenciji i tako ti oni pelješe stvari. Ona nije osoba koja pati na marke, al joj njen dragi eto dofura takvo što, i veli da je to tamo uobičajena praksa. I nisu glupi ni oni ni one da o tome idu javno govorit, toliko o lošem glasu koji će se čut i pročut.

Industrija vani nije mala, više je ograničena. Svaki dan u agencije dođu nove djevojke iz svih krajeva svijeta s nadom da će uspjeti, pa i ako bi se neka xy našla na lošem glasu, vrlo brzo bi se to zaboravilo jer bi se vro lako izgubila u hordi drugih cura. Prije će na loš glas doći neka koja već ima iskustva i za koju je čula i malo šira publika, koja često snima za časopise, nosi revije, često prolazi na castinzima, ima profile na fmd, models.com, supermodels.nl, o2w, itd, itd. To bi već postao neki skandal, ali daleko manjeg kalibra od Gallianovih izjava, Roitfeldine kampanje s djevojčicama, bla, bla...No ovo je sad totalni off-topic.
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2013., 14:55   #155
Ja radim vani. Stalno radim s agencijama. I opet ti kazem, robu za snimanja ne posudjuje agencija, nego stilist. I ne posudjuje se od ducana.
Ja vjerujem da ona jest imala Fendi, Prada, tralala torbice, al do njih sigurno nije dosla na nacin koji ti je rekla. Ili mulja ona ili joj je muljao decko.
Da se to tako radi i agencija i booker i model bi vrlo brzo dosli na los glas i nitko vise nit bi radio s njima nit bi im posudjivao stvari.
__________________
Travel & Fashion Blog
Kiki is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.10.2013., 19:45   #156
Quote:
Kiki kaže: Pogledaj post
Ja radim vani. Stalno radim s agencijama. I opet ti kazem, robu za snimanja ne posudjuje agencija, nego stilist. I ne posudjuje se od ducana.
Ja vjerujem da ona jest imala Fendi, Prada, tralala torbice, al do njih sigurno nije dosla na nacin koji ti je rekla. Ili mulja ona ili joj je muljao decko.
Da se to tako radi i agencija i booker i model bi vrlo brzo dosli na los glas i nitko vise nit bi radio s njima nit bi im posudjivao stvari.
Ok, ovo je off-topic! All in all - stilisti rade svoj posao! Ne sumnjam ja u tvoj rad vani i agencijama, ali ja velim ono kaj mi je rečeno od nekog tko zna što se odvija i "ispod površine". Vjerovala ili ne, to je agecija u kojoj su bile i D. Groeneveld, G.Lapina, K.Struss i još mnoge poznate face. Kaj se tiče njene obleke, rekla mi je kako se to prakticira, to je sve tajno. Da se pročuje, nadrapali bi svi, ali pošto svi to tak delaju, nitko nikog nećeg drukat. Ja znam da mi ona ne laže, a na tebi je hoćeš vjerovat u to ili nećeš. Neka ti bude kak ti paše .

Da se vratimo na temu, Sijandraffm pitanje je bilo - kako originali budu prodani po maloj cijeni? Neznam konkretno, ali znam kako se posluje sa šanerima. A kako oni dođu do te robe -

Ako bi netko išao u oglasniku prodavat (rabljeni) original, ne bi ga prodavao po 450 kn.
A opet ima i nekih su fer pa navedu da je lažnjak/kopija, tako da mi užasno na nerve idu ovi koji oglašavaju "original, original" a na kilometre vidiš da je fail - i u dizajnu, izradi, izgledu,...
Vicky Leax is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:22.