Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.09.2009., 15:10   #41
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
meni su ti doktori smiješni.. prvo mi je jedan vidio polipe pa druga doktorica ne.. pa treći doktor opet da pa četvrti i peti doktor opet ne.. :
Više njih? Je su li na endometriju ili na cerviksu? Razlika je. Meni je na cerviksu, tj. grliću maternice i vidio ga je golim okom, kod pregleda... ...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 08:39   #42
kad su "vidjeli", vidjeli su polipe na stražnjoj stijeni maternice. znači, na mjestu gdje se golim okom ne bi vidjeli.
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 11:58   #43
Quote:
mozak zablokiro kaže: Pogledaj post
kad su "vidjeli", vidjeli su polipe na stražnjoj stijeni maternice. znači, na mjestu gdje se golim okom ne bi vidjeli.
Da, to je onda na endometriju. UZV su gledali, zar ne?
Valjda je u pitanju to koliko je UZV aparat dobar/loš...
Ugl, ti polipi (bez obzira gdje su) mogu uzrokovati takva nekakva čudna (izvanmenstruacijska) krvarenja...
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 12:05   #44
Quote:
DreamStickle kaže: Pogledaj post
Evo ovo mi se prvi put dogodilo u životu. Prije par dana mi se pojavi taj smeđi iscjedak, i prekjučer umjesto njega mi počne krv, ali samo malo toga bude, par kapi, tako da nije menstruacija.
Menstruaciju bi trebala dobiti za jedno 5,6 dana. Zbunjena sam.
Ako je papa test ok, UZV isto, i ako nemaš npr. polip na grliću maternice (a to se vidi golim okom, kod pregleda) onda su u pitanju hormoni.
S time da polip najčešće izaziva kontaktno krvarenje (poslije odnosa, poslije pregleda/uzimanja brisa za papa test)...
Kod mene je očito bilo jedno i drugo. Međutim, otkako pijem PMS free (od Enciana) ovo predmenstruacijsko se (unatrag 2 ciklusa) ne pojavljuje.
Inače, pijem PMS free sad 3 mjeseca, i planiram još jedan (znači ukupno 4) pa napaviti pauzu... i onda nastaviti, budući da me rješava i bolova kod menstruacije... je li to ok?
sagena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2009., 23:36   #45
pozdravi svima

da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje

unazad nekoliko mjeseci 10- ak danas prije menstruacije pojavljuje mi se smedje-crveni iscjedak i traje svaki dan do menstruacije, ciklusi su mi nepravilni, od 20 i nesto pa do 40 dana. cesto imam bolove oko jajnika i kad nemam menstruaciju. problem mi je sto sam dobila menstruaciju prije 3 dana, ali nije normalno crvena nego je vrlo tamna i smedja. na redovnim ginekoloskim pregledima se uvijek sumnja na endometriozu, ali se nikad jasno ne moze dati dijagnoza. sad ne znam jesu li hormoni u pitanju ili endometrioza.
crvena ptica is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:30   #46
Quote:
crvena ptica kaže: Pogledaj post
pozdravi svima

da ne otvaram novi topic pitat cu ovdje

unazad nekoliko mjeseci 10- ak danas prije menstruacije pojavljuje mi se smedje-crveni iscjedak i traje svaki dan do menstruacije, ciklusi su mi nepravilni, od 20 i nesto pa do 40 dana. cesto imam bolove oko jajnika i kad nemam menstruaciju. problem mi je sto sam dobila menstruaciju prije 3 dana, ali nije normalno crvena nego je vrlo tamna i smedja. na redovnim ginekoloskim pregledima se uvijek sumnja na endometriozu, ali se nikad jasno ne moze dati dijagnoza. sad ne znam jesu li hormoni u pitanju ili endometrioza.
I ja u zadnje vrime imam smeđi isjedak prije menstruacije a i poslije nje.Ja pijem kontracepciju 2 god,al nikako da mi se ciklus regulira...često počnem curit prije nego završim kutiju.
Imam bolne odnose i također me jajnici bole..
Idem redovno na pregled i sve ok je bilo do sad.
Baš sad planiram ić..pa vidit ću
 
Odgovori s citatom
Old 22.10.2009., 08:57   #47
Pozdrav!

pijem anty baby pilule Logest 4 mjeseca... Mengu trebam dobiti za tjedan dana (oko 27-29. 10.)
imam 21 godinu i spolno sam aktivna. zadnji odnos imala sam u petak, bez kondoma, sa stalnim partnerom, koji mi je ujedno i prvi

e, od nedjelje me vaginalni otvor pecka i svrbi, a jučer sam dobila neki iscjedak, sluz, smećkaste oker boje, a par sati kasnije rozu sluz. i jučer navečer iscjedak je promijenio boju u smećkasto crvenu. onako, sukrvav, sukrvica. nema mirisa.

sad se pitam da li je to neka upala, ili me ranio kod spolnog odnosa, ili nedaj bože neka spolna bolest...

Molim vas, pomozite!
__________________
---Ako je život škola, onda je osmrtnica najbolja diploma---

Zadnje uređivanje Kiselica20 : 22.10.2009. at 09:16.
Kiselica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.10.2009., 09:54   #48
Somebody????
__________________
---Ako je život škola, onda je osmrtnica najbolja diploma---
Kiselica20 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.10.2009., 11:43   #49
ne znam.. ja ću ponovno ići na histeroskopiju, ali ovaj put dijagnostičku pa se eventualno tad odluče za uzet tkivo za analizu, jer je to već i bogu dozlogrdilo! (prvi put kad sam trebala imati hyst., primljena sam u bolnicu i na dan operacije na CD-u ipak vidjeli da "su jučer nešto vidjeli, a danas ne pa neće bezveze otvarat.." pa je op. otkazana.)
jer, ako sve pretrage (na koje su me slali) pokazuju da je sve u redu, a nije.., preostaje vidjet stvar u živo i analizirat tkivo.
mozak zablokiro is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:40   #50
smeđi iscjedak umjesto menge??

Molim pomoc...

spavala s deckom bez zastite (vise puta) svaki put ga na vrijeme izvadio...
zadnja menga zavrsila 1.9. - radila test i bio minus, otisla ginekologu on mi dao cilest tablete i nakon prve ture tableta umijesto krvi, nekaj smeđe... tak mi je bilo i prije mjesec dana... kaj je to?

neznam jel to bitno al imala sam hpv i cin (od III do I) al sam to rijesila, papa mi sad uredan..

jel itko imao nes takvog?
__________________
VIVI AMA RIDI
crna.plavuša. is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.11.2009., 12:45   #51
Ljudi moji citajte cijeli pdf...tema vec postoji
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2009., 14:00   #52
I mene je napao smeđi iscjedak! Kasni mi 5 dana i tih 5 dana imam takav iscjedak, ali prije 3 dana se pojavio krvavi. Baš prava krv i mislila sam, hvala Bogu evo došla menga! Ali ništa. Opet samo smeđi...
magic potion is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2010., 20:05   #53
helo....meni m kasni 5 dana...na dan kad sam trebala dobit i dan nakon sam imala smeđkasti iscjedak....imam decka i ne koristimo zastitu...i sad me hvata frka da nisam...trudna...heeeeeeeeeeelp
__________________
Pravila o potpisima
Kupusich is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:30   #54
mene je počeo brinuti taj iscjedak.prije menstruacije ga imam malo,a i poslije. ali sada tjedan dana nakon menstruacije mi se opet ponovio.nema mirisa,boja je neka ne znam žućkasto smeđa,pa sad svijetlo smeđa.i to traje već nekih tjedan dana,ima ga puno,sluzav je i nemam pojma što bi to moglo biti.
zna li itko?
third eye is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 12:52   #55
Ja sam prije mjesec dana bila na pregledu, papa u redu, ali doktorica se boji da mi ozostaju ovulacije. I naručila me na kontrolni uzv pred samu menstruaciju, i sad evo 24. dan ciklusa, dan prije uzv-a, meni počne dolazit menga. Kažem počne jer meni ne krene naglo nego s tim smeđim oskudnim krvarenjem.

E sad, ići ću ipak sutra kod nje jer sam jučer vadila krv, htjela mi je provjerit progesteron i koagulaciju, pa da vidim barem za to što kaže.
Problem je što ja imam tako menstruacije od 24 do 28 dana, i baš ovaj ciklus bude kraći.

A i sama sumnjam na ciste ili nešto da je jer otkako već dvije godine ne pijem kontracepcijske, užasno imam problema s prištićima, malo i s pojačanom dlakavošću....i doktorica je rekla da su vjerojatno povišeni ti androgeni hormoni.

E sad, mene zanima što kažete, jel se to vidi samo iz nalaza progesterona i što kažete jel se može radit uzv kad počne to sitno krvarenje?

Mada mislim da će sutra taman krenut ono pravo!

Hvala curke!!!!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:37   #56
Quote:
mišica27 kaže: Pogledaj post
Ja sam prije mjesec dana bila na pregledu, papa u redu, ali doktorica se boji da mi ozostaju ovulacije.
A kako misli da ti izostaje ovulacija,po cemu?
Ja sam nekada imala smedjkasti iscjedak dan dva pred menzu,sada to vec mjesecima nemam
Neuhvatljivaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2010., 16:48   #57
Pa taj dan kad sam bila bio je 14. dan ciklusa a ona na uzv-u nije vidjela da sam imala ovulaciju. Sad, tako je ona meni rekla, a znaš doktore da nikad ne kažu ništa do kraja i kako spada. To jest nije rekla da li ona može vidjeti da bude ovulacija ali nije, nije rekla ni može li se vidjeti po nečemu da je taj mjesec uopće nema.....uglavnom, mene je odmah dan poslije bolilo onako kako me inače uvijek zaboli jajnik sredinom ciklusa.

Ma meni ovo nije iscjedak nego tako meni menga kreće. Po malo smeđkasto, a drugi dan onda krene kako spada. I pred kraj kad se menga ''gasi'' isto tako bude samo smeđe.

Mene više muči to što ona mene nije poslala ni našta drugo osim koagulacije i progesterona, a sama je rekla da imam ovih problema(prištići, dlakavost) zbog povišenja androgenih hormona.

Pa zašto to onda i stvarno ne provjeri???

Jer sad sam naučila, progesteronom se ustanovljava baš to: je li bila ili nije ovulacija!
mišica27 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2010., 10:37   #58
pozdrav svima

menstrualni ciklus mi traje 33 dana. mjesečnice su mi relativno uredne, i traju 5 dana. danas mi je 10 dan ciklusa, i od jučer ujutro imam taj dosadan smeđi iscjedak. primjetih ga na wc papiru, i lagano na gačicama. ne uzimam kontracepcijske pilule.

zanima me jel to normalna pojava ili da se javim svom gin? inače nikakvih bolova nemam, bila sam na ultrazvuku i pregledu prije par mjeseci, i sve je bilo u redu.

hvala na odgovoru
__________________
Albumček
sunflower83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2010., 15:44   #59
jooj... ja ću rogove dobiti...

početkom prvog mjeseca sam malo krvarila (iako sam trebala dobiti tek na kraju... oko 24.1.) pa je to prestalo nakon 2-3 dana...i od onda se pojavio taj smeđi iscjedak...koji je trajao dok opet nisam dobila (24-27.1.) i od 27. OPET se javlja smeđi iscjedak, čudnog mirisa...

Nikada mi se to nije događalo...pa neznam kako bi reagirala, u 10.mj sam išla na ultrazvuk i sve je bilo ok...
legica21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2010., 23:13   #60
Upomoć!

Zadnju menstruaciju imala sam 30.01.2010. Spolni odnos sam imala 8.2. prilikom kojeg je pukao kondom. Odmah 9.2. sam otišla kod svoje ginekologice da ju pitam za savijet oko pilule za dan poslije pošto mi je ovulacija trebala biti 12.02. pa u slučaju da spermići prežive do tad, da ne zatrudnim. Uzela sam 2 cilesta odmah nakon posjeta ginekologici, 2 za 12 sati i 2 za još 12 sati. E sad, ono što me brine je da sam 18.02., dakle 20 dana od posljednje menstruacije i 8 dana od poslijednje tablete cilesta, dobila neku "nazovi" menstruaciju koj je trajala 3 i pol dana, ali bila je neka tamnija krv. A nakon ta tri i pol dana mi se nastavlja smečkasti oskudni iscjedak. E sad, znam da je najpametnije da odem k doktorici, ali nije to ono što želim čuti. Ne znam da li je to bila neka poremećena menstruacija (inače mi je ciklus točno 28 dana), da li je to neko krvarenje povezano sa onih 6 cilesta što sam uzela ili je to pak implementacijsko krvarenje uslijed trudnoće!!!! Malo sam pogubljena jer imam osjećaj da trudnoća ne može bit, ali ipak je prisutan mali strah. Ako itko ima neke rijeći utjehe ili stručno mišljenje, nek se slobodno javi.... Hvala
malajaca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:56.