Natrag   Forum.hr > Društvo > Kutak za školarce i studente > Državna matura

Državna matura Matura-tortura

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2012., 12:51   #1001
Mene zanima, imaju oni igdje određeno u roku koliko dana nam moraju uvest rezultate "Dodatne provjere znanja" u bazu postani-student? Rezultate smo vec dobili, ali nam nisu na postani student..

I zanima me, nas je tu provjeru znanja pisalo oko 60ak, a na popisu prijavljenih je 200 i nesto.. Dal oni sami moraju maknut taj fakultet s liste pa su svi lijeni micat, ili ce se njima to automatski maknut ako ne zadovolje uvjete?
__________________
You can't fix me, I'm unbreakable!
DarkGirl is offline  
Old 16.06.2012., 20:44   #1002
Mislim da se nece uopce micati sa popisa,nego ce samo biti "nezadovoljavajuci".
Oni teoretski mogu sa sa nekim drugim rokom zadovoljiti uvjet.

Sent from my GT-I9000 using Tapatalk
juretherebel is offline  
Old 17.06.2012., 18:34   #1003
Quote:
DarkGirl kaže: Pogledaj post
Mene zanima, imaju oni igdje određeno u roku koliko dana nam moraju uvest rezultate "Dodatne provjere znanja" u bazu postani-student? Rezultate smo vec dobili, ali nam nisu na postani student..

I zanima me, nas je tu provjeru znanja pisalo oko 60ak, a na popisu prijavljenih je 200 i nesto.. Dal oni sami moraju maknut taj fakultet s liste pa su svi lijeni micat, ili ce se njima to automatski maknut ako ne zadovolje uvjete?
dodatne provjere unose sami fakulteti (osim onih provjera koje provodi ncvvo, za medicinu, pravo i uciteljski u zagrebu). bitno je da reultati budu uneseni prije konacnih rang lista. tko nije zadovoljio preduvijet bit ce eliminiran s rang liste.
(-.-) is offline  
Old 21.06.2012., 13:57   #1004
meni je 2. ibor biotehnologija ri, i pogledam listu i nema me nigdje, pise da sam 18.ta al kad pogledm na rang listi to nisam ja, i pogledala na abecednoj listi isto nema nigdje… da se kome obratim ili je to normalna pojava?
teaa0612 is offline  
Old 21.06.2012., 15:22   #1005
Quote:
teaa0612 kaže: Pogledaj post
meni je 2. ibor biotehnologija ri, i pogledam listu i nema me nigdje, pise da sam 18.ta al kad pogledm na rang listi to nisam ja, i pogledala na abecednoj listi isto nema nigdje… da se kome obratim ili je to normalna pojava?
pretpostavljam da si upala na svoj prvi izbor? ako je tako onda si obrisana sa rang lista svih ostalih studijskih programa
(-.-) is offline  
Old 22.06.2012., 16:42   #1006
Ja ne kužim kako se mogu svakih sat vremena pomicati za dva-tri mjesta gore dolje kad se fakulteti ne mogu dodavati više?????
dbezj is offline  
Old 22.06.2012., 18:48   #1007
Quote:
dbezj kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim kako se mogu svakih sat vremena pomicati za dva-tri mjesta gore dolje kad se fakulteti ne mogu dodavati više?????
Možda su ljudima uračunane ocjene iz 4. srednje pa imaju koji bod više?
__________________
Svijet mladih[/SIZE]
borntobewinner is offline  
Old 22.06.2012., 20:24   #1008
Quote:
dbezj kaže: Pogledaj post
Ja ne kužim kako se mogu svakih sat vremena pomicati za dva-tri mjesta gore dolje kad se fakulteti ne mogu dodavati više?????
Fakulteti se mogu dodavati do 16.7., osim nekolicine fakulteta koji su odredili raniji datum prijava. Do 16.7. se također mogu mijenjati liste prioriteta tako da ako netko pomakne tvoj fakultet na 1. mjesto i ima više bodova od tebe, ti padneš za jedno mjesto. Ili pak ako je nekome tvoj fakultet na 2. mjestu, a ispadne iz kvote na fakultetu koji mu je prvi izbor, pojavi se na listi fakulteta koji mu je na 2. mjestu.
evomene is offline  
Old 23.06.2012., 01:15   #1009
hvala na odgovoru
dbezj is offline  
Old 23.06.2012., 14:10   #1010
Kada će biti objavljeni pragovi za ocjene?
eseper is offline  
Old 24.06.2012., 01:47   #1011
Quote:
eseper kaže: Pogledaj post
Kada će biti objavljeni pragovi za ocjene?
vjerovatno kad i testovi
dbezj is offline  
Old 25.06.2012., 11:42   #1012
Da se nadovezem na ovo gore, kod nas se nesto spekulira da bi prijevremeni rezultati trebali bit 1.7. i da onda do 9.7. imamo vremena za zalbe i to.. Jel to istina? Govorimo o ocjenama.
Ili ce sve bit 9.7. pa su zalbe do kojeg vec..
__________________
You can't fix me, I'm unbreakable!
DarkGirl is offline  
Old 25.06.2012., 12:21   #1013
Quote:
DarkGirl kaže: Pogledaj post
Da se nadovezem na ovo gore, kod nas se nesto spekulira da bi prijevremeni rezultati trebali bit 1.7. i da onda do 9.7. imamo vremena za zalbe i to.. Jel to istina? Govorimo o ocjenama.
Ili ce sve bit 9.7. pa su zalbe do kojeg vec..
Ma tko ti je to rekao da bi 1.7 trebali biti prijevremeni rezultati? Iz službenih izvora, prijevremeni rezultati dolaze 9.7.
awesome43 is offline  
Old 25.06.2012., 21:20   #1014
Zna li netko stranicu na kojoj po studijima u raznim gradovima možemo pregledati podatke o tome koliko je ljudi stavilo taj studij na prvo mjesto, koliko ih se prijavilo itd?
Znam da sam gledao tako nešto prošle godine, ali ne mogu naći tu stranicu...
DT.T is offline  
Old 25.06.2012., 21:33   #1015
http://www.studij.hr/

Jedino što ne znam koliko je ovo točno, odnosno pouzdano.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 25.06.2012., 23:01   #1016
Meni nije jasno sljedeće. Primjerice mef u Osijeku traži BBB iz osnovnih predmeta. Primjerice ja polažem BBB (koji donose po 10% bodova). Je li ja sada sa 100 hrvatskog na primjer imam 100 bodova. To mi je logično. Ali kako onda profitira onaj koji je uzeo A razinu iz hrvatskog. Onda on dobije na hrvatske više od 100 bodova ako je primjerice dobio 80% na višoj?
Soziopath is offline  
Old 25.06.2012., 23:06   #1017
Quote:
Soziopath kaže: Pogledaj post
Meni nije jasno sljedeće. Primjerice mef u Osijeku traži BBB iz osnovnih predmeta. Primjerice ja polažem BBB (koji donose po 10% bodova). Je li ja sada sa 100 hrvatskog na primjer imam 100 bodova. To mi je logično. Ali kako onda profitira onaj koji je uzeo A razinu iz hrvatskog. Onda on dobije na hrvatske više od 100 bodova ako je primjerice dobio 80% na višoj?
Najveći mogući broj bodova možeš dobiti samo, jedino i isključivo sa A razinom. Dakle, 100% na A razini jednako maksimum bodova. 100% na B razini jednako 62,5% najvećeg mogućeg broja bodova na A razini. Odnosno, svatko tko na A razini ostvari 62,5% ili bolji rezultat, ima više bodova od onoga tko ima 100% na B razini.

Logično ili ne, tako je.
__________________
Café, pousse-café, cigare.

www.123sonography.com
Alpagueur is offline  
Old 26.06.2012., 00:31   #1018
Quote:
Alpagueur kaže: Pogledaj post
http://www.studij.hr/

Jedino što ne znam koliko je ovo točno, odnosno pouzdano.
Hvala, to je to.
Čini mi se pouzdano pošto se sjećam nečega od prošlih godina, ali neki podaci su beskorisni.
Ne znam zašto svi podaci ne postoje.
DT.T is offline  
Old 26.06.2012., 08:49   #1019
Quote:
(-.-) kaže: Pogledaj post
pretpostavljam da si upala na svoj prvi izbor? ako je tako onda si obrisana sa rang lista svih ostalih studijskih programa
Ma da? A što ako želimo upisati dva fakulteta? Ja sam na popis stavila dva izvanredna i na prvom me ima na popisu, na drugom ne. Dobro, još ovisi sve i o rezultatima, ali ako budem u konkurenciji za oba, hoću moći upisati?
sez is offline  
Old 26.06.2012., 10:41   #1020
Quote:
sez kaže: Pogledaj post
Ma da? A što ako želimo upisati dva fakulteta? Ja sam na popis stavila dva izvanredna i na prvom me ima na popisu, na drugom ne. Dobro, još ovisi sve i o rezultatima, ali ako budem u konkurenciji za oba, hoću moći upisati?
Možeš upisati dva fakulteta ako imaš uvjete (ako je drugi izvanredni, 2 redovna u pravilu i ne možeš odmah od 1. god., premda vjerojatno postoji način za zaobići i to), ali to ne možeš preko postani-student, nego se trebaš posebno javiti tom drugom fakultetu, ne znam detalje.
__________________
streberica.gimnazijalkaATyahoo.com Za državnu maturu I ovdje
Štreberica is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:59.