Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.04.2013., 17:13   #41
Quote:
murvice kaže: Pogledaj post
U pravu si free spirit, to je isto masivni hrastov parket, samo je bajcan u tamno
ja bih mu dala šansu. šteta je baciti tako dobar parket koji je čini mi se odlično spojen s podnim kuhinjskim pločicama.
ne vjerujem da se ne može "oguliti", a osim toga ni bajcanje na svijetlo-šareno ne mora loše izgledati.
ja sam stavljala dva sloja bajca, a sigurno se može i tri ili četiri i to je još uvijek isplativije i jednostavnije nego kupovati novi parket, stavljati novu podlogu i bla-bla-bla-skupo-bla-skupo....
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 09.04.2013., 17:18   #42
Quote:
free spirit kaže: Pogledaj post
ja bih mu dala šansu. šteta je baciti tako dobar parket koji je čini mi se odlično spojen s podnim kuhinjskim pločicama.
ne vjerujem da se ne može "oguliti", a osim toga ni bajcanje na svijetlo-šareno ne mora loše izgledati.
ja sam stavljala dva sloja bajca, a sigurno se može i tri ili četiri i to je još uvijek isplativije i jednostavnije nego kupovati novi parket, stavljati novu podlogu i bla-bla-bla-skupo-bla-skupo....
Eto, odlucim se i sad se opet dam pokolebati!
Da, mozda bi trebali probati jer novi parket je skuup, a ovaj je skroz dobar, samo je taman i povrsinski mu se guli lak zbog profesionalnog majstora koji nam je brusio i lakirao kad smo useljavali.. To je druga prica.
Mozda da probamo.. Razmislit cu.. Itako sam ja uvijek ona koja voli stvari iskoristiti u cijelosti!
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 09.04.2013., 17:51   #43
dala bi mu i ja jos jednu sansu

ovako mi se cini dosta slican slajkinom parketu... mozda bi ona znala reci koju pametnu?

ne kosta te previse probati na jednom malom dijelu parketa kako bi t izgledalo, ako ispadne lose, ionako cete ga vaditi van

a sta se tice komode za tv... daj jos jednom ponovi zelje, i daj dimenzije, pa ce valda iskopati neko nekakvu sliku

stol se i meni cini skroz ok (mozda da samo tu postojecu plocu ofarbate?) zapravo, meni je najveci problem u tom stanu kuhinja
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 09.04.2013., 18:23   #44
Sirina zida je 280cm, a ormarici bi mogli do stropa, no nije nuzno. Gledala sam da nesto iskombibiramo s ikeinim besta ormaricima, oni su ravni, bijeli bez ruckica.. Cini mi se da je to najbolje nacrtati u nekom programu, ovako tesko zamislim kako bi izgledalo. Palo mi je na pamet obojati taj zid u neku zivlju boju, npr zuto zelenu? Sta mislite? Soba je duguljasta pa me malo strah da ju dodatno vizualno ne izduljimo.

Sta fali kuhinji?
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 09.04.2013., 20:25   #45
Mislim, da ja biram kuhinju na bih izabrala takvu, pogotovo ne plocice.. No, ponavljam, kad smo se uselili bili smo sretni sto je kuhinja po mjeri, elementi do plafona, kvalitetni aparati, ugrađeni frizider u zid nasuprot kuhinje i nije narancasta ili zelena recimo. Sad kad smo se asimilirali s prostorom krecemo ga polako prilagodavati svojim zeljama (potrebe su zadovoljene). Odlucili smo da nam je prioritet smanjiti kolicinu tamnog namjestaja, pa cemo polako...

P.s. Kakva je da je, u njoj se rade super kolaci!
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 09.04.2013., 21:54   #46
ma sve ok meni se ne svidaju ovi stakleni elementi samostojeca napa kraj njih
ostatak nisam vidila pa ne mogu govoriti... bitno da je vama sve ok

i stvarno, pogledaj slajkin stan... mozda dobijes jos kakvu inspiraciju (ne znam kolika je kolicina tamnog namjestaja u igri)
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 09.04.2013., 23:54   #47
Quote:
murvice kaže: Pogledaj post
Bok svima!
Puno vas čitam i vidim da imate super ideje i savjete, a očito i dosta iskustva! Dakle, trebam savjet o uređenju, gle čuda
Prije 2 godine smo kupili naš prvi stan i bili jako sretni što smo ga dobili namještenog (sve je bilo staro 5 godina). Razmišljali smo na način da ćemo kad se malo bolje upoznamo s prostorom, bolje znati šta bi voljeli promijeniti. Mislim da je sad dovoljno vremena prošlo i eto krenuli bi u preuređenje. Nećemo nikakve velike zahvate raditi, stan je relativno mali (60m2 - trosobni) i samo ga treba malo posvijetliti, napraviti funkcionalnijim. Zapravo, najveći zahvat će biti promjena parketa - stavili bi masivni hrast bajcan u bijelo s mat lakom.

Ovo je dnevni dio (280cm x 400cm)
http://public.fotki.com/murvice/nase...094.html#media

Voljela bih na zid na kojem je TV staviti nešto do stropa, dio zatvoren, dio otvoren za knjige, sve bijelo, ravnih linija, da izgleda kao da su niše u zidu ne toliko kao regal, ako netko zna na što mislim. Cijeli taj prostor kuhinja/blagovaona/boravak ima ukupno 20m2. znam da je malo, ali gdje kuća nije tijesna..

Druga stvar je blagovaona (190cm x 200cm). Kupnjom stana dobili smo calligaris stol i stolice, šta bi dala da nisu tako tamni..

http://public.fotki.com/murvice/nase...093.html#media
http://public.fotki.com/murvice/nase...090.html#media

Mislila sam na strani gdje je sada dječja stolica (190cm) dati napraviti klupu koja bi ispod imala spremište. Možda bi se tako bolje iskoristio taj kutak. Onda bi nam zapravo trebale još samo 2-3 stolice, ove postojeće bi pretapecirala ako ih ne uspijem prodati. Stolu bi zamijenila gornju ploču, malo sam ga proučavala - moglo bi se, stavila bih bijelu sa strukturom drveta. Šteta bacit/dat stol koji je stvarno kvalitetan! Stol bi okrenula i onda bi izgledalo ovako nekako:

http://public.fotki.com/murvice/nase...tografija.html

Morala sam nešto izmisliti da si malo vizualiziram! Plahta, stoljnjak i haljnice za stolice su pomogli.
Imamo dvoje djece tako da nam stolić u dnevnom zapravo smeta, a mislim da bi klupa za njih bila super, ostale bi samo dvije stolice za guranje po parketu
Ako netko ima nekakvu ideju, sliku s neta, prijedlog.. uši tj. oči su mi širom otvorene i željne komentara.
Hvalaaaa!!!!
Kao što su i drugi rekli, parket je najmanji problem u tom stanu, tj izgleda vrlo dobro i mislim da bi taj novac koji ste planirali uložiti u parket trebali usmjeriti ka novom namještaju koji je spomenut u postu.... Možeš li neki nacrt napraviti?
Next-door is offline  
Old 10.04.2013., 08:11   #48
ok, čini mi se da nećemo ulagati u parkete..

evo tlocrta:
http://public.fotki.com/murvice/nase...ce/tlocrt.html

ovog zidića kod kuhinjice nema, to se vidi i po slikama, ali samo da naglasim..
imajte na umu da prostor mora biti otvoren zbog djece, znači bez pregrada blagovaone i dnevnog.
hvala
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 10.04.2013., 09:52   #49
Ovako na prvu... Mislim da bi se db mogao bolje organizirati (ova ideja sa velikim "regalom" zvuči dobro), ali mi nije nešto sjela ona ideja sa blagovaonicom. Mislim nije loša ideja, ali mi nije jasno što fali ovome kako je sada razmješteno
Aoife is offline  
Old 10.04.2013., 12:19   #50
Nešto ću iskemijati u sketchupu danas ako stignem... prostor je "nezgodan", pravi izazov

I DOBRO da ste maknuli onaj mali zid od kuhinje, totalno nepotrebno i guši prostor
Next-door is offline  
Old 10.04.2013., 12:48   #51
@murvica
nedavno je na net.hr izašla jedna fotogalerija stana sa parketom tamnim kao tvoj. Evo link na članak i samu fotogaleriju, pa pogledaj, možda dobiješ inspiraciju..
http://magazin.net.hr/dom-vrt/net-or...vosobnog-stana
http://magazin.net.hr/dom-vrt/net-or...vosobnog-stana

Da bi ti se otvorila fotogalerija stana, klikni na sliku ispod "fotogalerija" u članku - ne uspjeva mi dobiti direktan link na same fotke stana..

Zadnje uređivanje katica zlatica : 10.04.2013. at 12:50. Reason: edit
katica zlatica is offline  
Old 10.04.2013., 13:22   #52
pošto je moje Hemnes vitrine više nema u Ikei ja sad mozgam i mozgam kako i što da iskombiniram da ju na kraju ipak imam...ima neka vitrina ali nema ladice inije toliko lijepa kao ova koja je imala 4 ladice,a ja volim ladice.sad gledam na Ikeinim stranicama i ima Hemnes regal,otvoreni pa si kontam kako bi bilo da to kupim pa još samo trebam nabaviti te ladice i vrata?ali mi ne pada na pamet otkud mi to...mislila sam kuhinjske fronte skombinirati...samo mi recite koliko je to luda ideja?
__________________
10.2. mali alvić <3<3<3
alveolina is offline  
Old 10.04.2013., 13:31   #53
@Aoife
Mislim da bi se stavljanjem klupe i okretanjem stola bolje iskoristio prostor duž kuhinjskog zida te bi manje blagovaona ulazila u db. No, prvo ćemo srediti parkete, promijeniti dasku na stolu pa ćemo vidjeti. Uvijek sam voljela klupe u stanu, nekako su mi tople, obiteljske.

@katica zlatica
hvala za link, stan je super, samo kod nas ta tamna boja parketa jako zatvara prostor vizualno. Uz to, zadnji majstor ga je tako polakirao da se sve ljušti i konstantno izgleda prljavo tako da ga u svakom slučaju moramo srediti!

@Next-door
hvala, jedva čekam!!
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 10.04.2013., 13:41   #54
@murvica,
ako ćete svejedno sređivati parket, onda ja glasam za bajcanje u neku svjetliju boju, koja će ipak biti "lakša" za iskombinirati sa ostatkom namještaja..
katica zlatica is offline  
Old 10.04.2013., 14:08   #55
Mislim da cemo to i napraviti! Izbrusiti manji dio da vidimo kako izgleda, drzat fige da ne bude presareno, ako nam je ok bajcat u bijelo. A ako bude presareno..? Nemam pojma. Ja sam optimist i vjerujem da ce biti super!
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 10.04.2013., 14:35   #56
Quote:
alveolina kaže: Pogledaj post
pošto je moje Hemnes vitrine više nema u Ikei ja sad mozgam i mozgam kako i što da iskombiniram da ju na kraju ipak imam...ima neka vitrina ali nema ladice inije toliko lijepa kao ova koja je imala 4 ladice,a ja volim ladice.sad gledam na Ikeinim stranicama i ima Hemnes regal,otvoreni pa si kontam kako bi bilo da to kupim pa još samo trebam nabaviti te ladice i vrata?ali mi ne pada na pamet otkud mi to...mislila sam kuhinjske fronte skombinirati...samo mi recite koliko je to luda ideja?
Ako bas tako ful jako zelis tu vitrinu, jel imas nekoga vani da ju u tvoje ime kupi, ima je po ebayu. Rastavljenu ju nije tesko dovesti.
ombia is offline  
Old 10.04.2013., 15:06   #57
@murvica

Pa ako mijenjaš namještaj u bijelo neće ti tamni parket zatvarati prostor.Meni super izgleda bijeli namještaj na tamnom parketu.Druga je stvar kad nemaš parket pa kupuješ novi,ali ja ne bi baš lako odustala od ovog parketa i ako ga ostavljaš u tamno.
Prvo vidi za namještaj pa lako naknadno mijenjaš parket ako baš nisi zadovoljna.
ivkaa is offline  
Old 10.04.2013., 16:14   #58
Murvica, evo nešto sam ti sklepao

Na ovom zidu ide velika polica/ormar od poda do stropa rađena po mjeri. Ako TV bude kvalitetno integriran, može izgledati kao kamin Namještaj je svijetao kao kontrast tamnom parketu... "tetris" polica zbog dinamike, jedan dio obojan u plavo, daje dimenziju polici. Stolica žarke boje također.

Blagovaonica, sve sam napravio kako si zatažila, čak imaš i klupicu. Iza stola ofarbati bojom po kojoj se može pisati kredom, to je zanimljivo jer se uvijek može mijenjati

Dojmovi?

http://imageshack.us/a/img838/8371/stan12.jpg

http://imageshack.us/a/img687/38/stan11.jpg

Zadnje uređivanje City : 10.04.2013. at 17:15.
Next-door is offline  
Old 10.04.2013., 17:59   #59
@Next door
Hvaaalaaa!! Ovo izgleda super!! Bijelo sa sarenim detaljima, bas kako bih voljela da izgleda! Naravno, vidjet cemo sto se funkcionalnosti tice kako to izvesti.
Sto se tice blagovaone, isto mi se svidja i to mi potvrdjuje da je ideja s klupicom dobra. Boja za plocu mi je vec od prije na popisu da ju negdje stavimo, to mi je bas fora, a tek sto ce klincima biti!

Plan je da prvo damo brusiti parkete. Ako ce se dati u svjetlije tako cemo jer je to moja velika zelja, a ako nece eto dokazali ste mi da moze i s tamnim podom!
Hvala
__________________
kibistola
murvice is offline  
Old 10.04.2013., 18:46   #60
Nema na čemu, my pleasure, ako želiš da nešto izmjenim/dodam slobodno reci
Next-door is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:41.