Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2015., 13:11   #8481
ekipa, kako posvijetlit hrastovo drvo? drvo je već tretirano i premazano lazurom.
prebrusili bi, samo kako dobiti svjetliju nijansu, tu neku natur?
hvala

Zadnje uređivanje cicibela3 : 02.09.2015. at 14:23.
cicibela3 is offline  
Old 02.09.2015., 14:30   #8482
Cicibelq - bajc
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 02.09.2015., 14:33   #8483
Demi. Ovako na prvu bez dodatnih informacija: prominiti plocice u blagavaoni, staviti neke bez drvenog uzorka, i onda staviti drvenu kuhinju. Npr http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...20154_come25a/

Ili
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...20144_conk07a/

Ili sta ja znam...

Zidovi su najmanji problem. Prefarbaju se u dva dana
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 02.09.2015., 14:42   #8484
Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Cicibelq - bajc
na lazuru ide bajc? lazura je friško stavljena
treba brusit. bajc ide u nekoj boji ili kako?
cicibela3 is offline  
Old 02.09.2015., 15:35   #8485
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Here it comes again...
Bijela kuhinja sa fuksija zidom je najdalje moguce od ordinacije

Ako si zamislila ovako neku vaniliju, ne idu nego bijeli zidovi. Sori.

http://www.kitchendoorworkshop.co.uk...er-vanilla.jpg

Za radnu plocu ce ti netko drugi reci, ja je nazalost nemam. Imam plastificiranu.
Ovo je lijepa kuhinja, jedino mi pod izgleda hrapavo i težak za čišćenje.

Ovdje su zidovi u dvije nijanse sive, svjetlija i tamno siva i baš je super primjer.

Na ovakvu kuhinju, bijeli zid je po meni, vrlo vrlo blijedo, baš blijedo.
Inače mi vanilija boja nije nešto, ali se odlično slaže sa sivom, posebno tamnijom varijantom sive.




Quote:
fasinain kaže: Pogledaj post
Demi. Ovako na prvu bez dodatnih informacija: prominiti plocice u blagavaoni, staviti neke bez drvenog uzorka, i onda staviti drvenu kuhinju. Npr http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...20154_come25a/

Ili
http://www.ikea.com/hr/hr/catalog/ca...20144_conk07a/

Ili sta ja znam...

Zidovi su najmanji problem. Prefarbaju se u dva dana
Zašto da mijenja pločice u blagovaoni
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 02.09.2015., 15:41   #8486
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Here it comes again...
Bijela kuhinja sa fuksija zidom je najdalje moguce od ordinacije

Ako si zamislila ovako neku vaniliju, ne idu nego bijeli zidovi. Sori.



Za radnu plocu ce ti netko drugi reci, ja je nazalost nemam. Imam plastificiranu.
moja mama ima ovu boju kuhinje i, moram priznati, da je jako ugodna oku
trdlo is offline  
Old 02.09.2015., 15:58   #8487
Fasinain, koliko sam ja skontala podovi su frisko postavljeni i mijenjanje nije opcija...

Quote:
trdlo kaže: Pogledaj post
moja mama ima ovu boju kuhinje i, moram priznati, da je jako ugodna oku
Zato je i stavih jer je lijepa

Malcica, imas pravo, zidovi su sivi, i radna ploha, i sve fino ide.
Ali bi imho isli i bijeli.
Zid u jakoj boji meni tu ne bi sjeo.
Zmijica is offline  
Old 02.09.2015., 16:47   #8488
Na ovom primjeru ja bih jedino radnu plohu u tamniju sivu.

A zid bi se mogao u pastelne, ali jake pastelne, tonove. (nezgodno mi je tražit primjere sad)
I naravno, takvo što moraš volit.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Old 02.09.2015., 16:52   #8489
Tražim bijeli klub stolic, s ladicom. Vidjela sam u Ikei, ali na vrhu je staklo
__________________
kraj tunela je odmah iza zavoja...
romanticna is offline  
Old 02.09.2015., 19:55   #8490
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Zašto da mijenja pločice u blagovaoni
nisu još postavljene, a hrastov parket i imitacija hrastovog parketa jedno do drugog ne zvuče obećavajuće.
no, kad demi stavi fotke materijala koje je zamislila možda ispadne da je to baš to.

Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Fasinain, koliko sam ja skontala podovi su frisko postavljeni i mijenjanje nije opcija...
meni ovu vuče na tumačenje da pločice još nisu postavljene, nego se tek planiraju;
U dnevnom je seljački pod boje hrasta a u kuhinju i blagavaonu idu pločice imitacija seljačkog poda ali tamnije
__________________
pa opet dobro
free spirit is offline  
Old 02.09.2015., 22:39   #8491
Evo mene i s dnevnim/blagovaonicom.
Ovo je tlocrt.

Ormari ucrtani u tlocrt su ugradbeni, s jedne strane zid, s druge ormar, s tim da je onaj sa strane dnevnog (taj je bliži prozoru) maknut i tamo je rupa cca 83 cm široka i 55 cm duboka. Širina dnevne je 4 m, na najužem dijelu kraj vrata 3,40 m. Duljina je 4 m, na što se neprekinuto nastavlja kuhinja koja je cca 190 cm x 235 cm. Kuhinja ima dimnjak koji ovdje nije ucrtan, u desnom gornjem ćošku.
S lijeve strane kraj prozora je 80 cm, s desne 90.
Mali zidić uz vrata je 80 cm.
Radijatori ne postoje, tj. uljni pomični su pa gmižu kud treba.

Za kuhinju sam na Kuhinjama dobila vrrrrlo obećavajuć i neočekivan prijedlog da bude crna & raspored, a u dnevni treba zbuksati :
- trosjed sivi 200x80 cm (postoji)
- policu za knjige (postoje trenutno dvije 80x200, ali nije ih nužno zadržati - s tim da su dupkom pune i te knjige moraju nekud, može i u zatvorene ormare)
- garderobni ormar za stvari za dvoje (trenutno tu funkciju vrše dva ormara od po 80 cm svaki)
- radni stol i pripadajuće skladište za papire i cd-ove, za ozbiljnog kompjuterskog radnika kod kuće
- stol za jelo (bijeli, 75x75) i dvije stolice (treća "glumi" radnu, njih nemam neg kupujem)
- TV
... i to je sve


Mislila sam uz lijevi zid staviti ugrađeni ormar do stropa, bijeli, ovako nešto (te se toplo zahvaljujem Aoife koja je ovo crtala, za nekog drugog, ali svejedno!):


Unutra bih zgurala garderobni ormar i police za majice i uz prozor komp (sve zatvoreno vratima kad se ne radi).
Uz desni zid stol, trosjed, do prozora jednu od one dvije police za knjige i neku dodatnu rasvjetu iznad trosjeda...
Tv bih stavila na zidić od 80 na komodu tipa Besta (ili baš Besta ak mi stane).

Ako bi kuhinja bila crna, a ne bijela kako to ispočetka mišljah, da se i dalje držim ideje da mi dnevni bude ful bijel?
Bijeli zidovi, bijeli ormari polumat da se što je više moguće stope sa zidovima?
Znam da je to puno svega za staviti u jednu sobu, ali tako je kako je.
Mogu vam pofotkati i kako je sada, ako dobijem časnu pijonirsku da fotka neće završiti na Unakaženim interijerima

P.S. Ništa od sadašnjeg mi nije bitno zadržati, mogu druge i police i stol, osim trosjeda, on ostaje.
Zmijica is offline  
Old 03.09.2015., 09:12   #8492


plavom bojom je označen prozor, ispod prozora je radijator.
kako bi vi organizirali sobu za 1 a kako za 2 djece?
votkavisnja is offline  
Old 03.09.2015., 10:13   #8493
Quote:
votkavisnja kaže: Pogledaj post
http://i.picresize.com/images/2015/09/03/8fz2H.jpg

plavom bojom je označen prozor, ispod prozora je radijator.
kako bi vi organizirali sobu za 1 a kako za 2 djece?
Za 1 dijete mozes kako hoces (ili hoce - ako je dijete dovoljno staro da suodlucuje).
Za 2 ovisi o dobi. Vecoj djeci bih se potrudila dati malo privatnosti svakom.
Dva povisena kreveta tipa Stuva uz svaku stranu prozora, s pisacim stolovima ispod prozora. Na zid uz vrata neke police ili ormar ako postoji potreba za skladisnim prostorom.

Zadnje uređivanje City : 03.09.2015. at 14:26.
Zmijica is offline  
Old 03.09.2015., 11:37   #8494
Zmijica, mislim da ti je ideja s ovim ormarom jako dobra.
S jedne strane ormar, s druge strane radni stol (i mozda jos dodatnih knjiga ako ne stanu sve u sredinu)
Ja bi ostavila taj ormar bijeli, a ako ces npr kuhinju crnu s drvenom plocom, stavila drveni stol ili tako nesto da se to poveze malo
__________________
we're not enemies, we just disagree
fasinain is offline  
Old 03.09.2015., 12:03   #8495
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Za 1 dijete mozes kako hoces (ili hoce - ako je dijete dovoljno staro da suodlucuje).
Za 2 ovisi o dobi. Vecoj djeci bih se potrudila dati malo privatnosti svakom.
Dva povisena kreveta tipa Stuva uz svaku stranu prozora, s pisacim stolovima ispod prozora. Na zid uz vrata neke police ili ormar ako postoji potreba za skladisnim prostorom.
A gdje su vrata,ovo u kutu?

Ovo za dvoje djece,ako su mala mi super zvuči,a ako su veliki Stuva je ,koliko je lijepa,toliko je baš za manju djecu.Ako su veći ,onda svakome običan krevet 90x 200,sa svake strane prozora,a u sredini ispod prozora stol od 160 cm sa dvije stolice,a onda na ovaj zid od 2,4 m cijelom širinom i do plafona ormar za oboje.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 03.09.2015., 12:08   #8496
Quote:
old_time kaže: Pogledaj post
A gdje su vrata,ovo u kutu?
da, vrata su u kutu i otvaraju se ovako kako je nacrtano (prema lijevom zidu).
na tom lijevom zidu kad se otvore vrata ima jedva 200cm prostora tako da tu ne stane nikakav krevet.
votkavisnja is offline  
Old 03.09.2015., 12:26   #8497
Quote:
votkavisnja kaže: Pogledaj post
da, vrata su u kutu i otvaraju se ovako kako je nacrtano (prema lijevom zidu).
na tom lijevom zidu kad se otvore vrata ima jedva 200cm prostora tako da tu ne stane nikakav krevet.
Koliko djeca imaju godina?
U ovako maloj sobi ,ako se mora smjestiti dvoje djece otvaranje vrata do kraja nebih ni razmatrala kao prioritet.Ako se vrata mogu otvoriti da budu u ravnini sa stranicom kreveta ,to je dovoljno.Ako djeca nemaju tendenciju da budu jako visoka ,mogu se staviti kreveti 190x 90 ili jedan da bude tih dimenzija , a drugi 200 x 90. Kojih dimenzija su vrata? U tom slučaju se ormar napravi da bude širine 200 cm kako se nebi ulaskom nabasalo odmah na njega.
__________________
Što jest,jest
old_time is offline  
Old 03.09.2015., 16:12   #8498
Quote:
Zmijica kaže: Pogledaj post
Za kuhinju sam na Kuhinjama dobila vrrrrlo obećavajuć i neočekivan prijedlog da bude crna & raspored, a u dnevni treba zbuksati :
- trosjed sivi 200x80 cm (postoji)
- policu za knjige (postoje trenutno dvije 80x200, ali nije ih nužno zadržati - s tim da su dupkom pune i te knjige moraju nekud, može i u zatvorene ormare)
- garderobni ormar za stvari za dvoje (trenutno tu funkciju vrše dva ormara od po 80 cm svaki)
- radni stol i pripadajuće skladište za papire i cd-ove, za ozbiljnog kompjuterskog radnika kod kuće
- stol za jelo (bijeli, 75x75) i dvije stolice (treća "glumi" radnu, njih nemam neg kupujem)
- TV
... i to je sve

Pozdrav,

imamo vrlo sličan raspored prostorija. Evo, i ja smišljam kuhinju... Kod mene nema ovoh zidića prema dnevnom boravku...pa imam pitanje da li dolazi u obzir rušenje nekih zidova i slično? Ako ne, onda postoji mogućnost da se ostavi prolaz iz hodnika u kuhinju (ali se vrata maknu), a u ovaj prolaz prema dnevnom boravku dodati elemente na koje ide šira kuhinjska radna ploha koja s jedne strane glumi šank, odnosno stol. Naravno, u tom slučaju bi trebale ići polubarske stolice jer su kuhinje malo više nego klasični stolovi, a opet niže od klasičnih šankova. Nisam baš vješta u crtanju pa sam samo opisala prijedlog.
Emeralda is offline  
Old 03.09.2015., 17:20   #8499
Emeralda, trenutno su vrata dnevni-hodnik zatvorena, tj. sa strane dnevne je ormar, ulazi se kroz kuhinju, al fale mi pa cu ih otvoriti. Zbuksano je previse.
Zato je ideja zatvoriti kuhinja-hodnik (tu je samo otvor ucrtan, u stvarnosti su vrata).
Trenutno i imam element u otvoru kuhinja-dnevni, da stavim siru radnu plohu moglo bi se jesti, ali nekako ne idem u tom smjeru...
Kuhinja je trenutno takva da je na duzem zidu od 235 fridj, pec, sudjerica i sudoper, a u otvoru element 80x50 (radna ploha je majstorovom greskom 110
Pisem ako tebi to sto pomaze
Zmijica is offline  
Old 05.09.2015., 18:03   #8500
Mogu ja uletiti s jednim chat pitanjem... onako razbijam malo glavu vec neko vrijeme pa mozda tu netko ima ideju.

Dakle, long story short - rekonstrukcija stare kuce na nacin da se sredina potkrovlja otvara a lijevo i desno će biti dvije galerije (ex-tavan) za spavanje. Staviti cemo ogradu i sve no ono sto me malo muci je kako postici privatnost. Jer jedna soba ce biti nasa spavaca, jedna djecjia, a izmedju ce samo biti rupa. Plus, naravno, ovi iz prizemlja (db) ce sve vidjeti gore jer je to na visini od ca 2m (to je starinska kuca s niskim stropom, zato smo i makli dio stropa/poda na tavanu da se dobije na visini). Tavan (potkrovlje) je izrazito strmo, otprilike ovako

http://www.bing.com/images/search?q=...co0&ajaxhist=0

Prvo sam mislila staviti karnišu i zavjesu, ali kako riješiti ove kosine lijevo i desno, ostaju mi ogromne rupe. Ili da sašijem tri zavjese - četvrtastu i dva trokuta lijevo i desno - no opet, nisam baš sigurna kako bi to izgledalo i da li bi bilo praktično. Pa ako je netko negdje vidio neku cool, jednostavnu i po mogućnosti jeftinu ideju, bila bih zahvalna (iako će realizacija vjerojatno pričekati proljeće ako ne i iduću jesen, kako to već biva s uradi-sam renovacijama..) Zidovi ne dolazeu obzir, jer bi zatvorili prostor a ideja je da bude maksimalno otvoren da kompenzira niske stropove u ostatku prizemlja.

PS - mi smo isto ostavili parket kao tihonese, i još ga krpali istim takvim tamo gdje smo rušili zidove, pripajali lodju, micali pločice itd - menni je to baš super parket, topao, živahan itd. A i nije mi ga žao kad klincima nešto padne na njega što se ionako dešava svako malo
proab is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:27.