Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > Android mobiteli

Android mobiteli Mobiteli pokretani Android OS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.12.2015., 23:15   #1
Sony PC Companion problem

Pozdrav svima, imam problem sa PC Companionom: Napravio sam backup svega sa mobitela, napravio tvornički reset, vratio sve nazad, i na kraju mi fali pola kontakata iz imenika.
Nije mi jasno zašto, kaj nije trebao sačuvati sve kontakte koje sam u tom trenutku imao na mobu?
Oprobao sam neku aplikaciju koja vraća izbrisane kontakte, ali nije pronašla ništa.

Sada se pitam ima li nade


edit:

hm.. sad sam skužio da sam možda trebao prvo kliknuti na contacts, pa ih tamo sinkronizirati? A tek onda ići na backup & restore?
DAli taj backup& restore radi backup kontakata direktno sa telefona, ili koristi backup file koji se prvo treba napraviti iz Contacts menija?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:35   #2
Radi backup telefonski spremljenih na unutarnju memoriju. Probaj sync-at sa google računom, vjerojatno ti je na njemu ostalo. Ili na SIM kartici, ako je podešeno da mobitel uopće učitava te kontakte, u tom slučaju uvoz kontakata preko menija u telefonu.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.12.2015., 23:58   #3
Oprobao sam, i ne pali: ne nalazi nikakve .vcf fajlove nigdje.

Najčudnije od svega mi je što mi je sve bilo syncano sa google računima, i sad tamo nema ničega novijeg od prije skoro dvije godine. Teoretski postoji mogućnost da mi nije bilo uključeno automatsko syncanje, pa zato imam samo stanje kontakata kada sam to sam napravio kada sam kupio novi mob. Da budem iskren, nisam to ni gledao dali se synca ili ne, pa sam valjda zato i popušio.

Ali mi je nepoznato zakaj PC companion nije napravio backup svih kontakata nekidan.




edit: malo sam gledao kaj je backao PC companion, i čini mi se da sam pušiona
Predpostavljam da nakon factory reseta nemam šanse vratiti pobrisane kontakte?


Opet edit:
Zagonetno mi je i zakaj su mi neki kontakti noviji od toga kaj sam našao na Gmailu, ali većina ih fali..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)

Zadnje uređivanje Buraz : 28.12.2015. at 01:17.
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 15:49   #4
Tko će ga znati, meni je evo napravio potpuni backup svih kontakata, tako da je nešto sigurno bilo pošemereno... Da, mislim da nećeš uspjet vratit kontakte.
bubimir13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 17:09   #5
Ajde, barem se nisam vratio na totalnu nulu, nego na stanje od prije dvije godine

Još me jedna stvar buni: Sada slažem kontakte na gmailu, sinkroniziram na mobu, i na njemu imena koja sam izmijenio ostanu ista, a ona koja sam izbrisao normalno nestaju.
Ima neki razlog, ili isto zagonetka?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:15.