Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.11.2023., 16:38   #161
I onda se ta necijepljena djeca ipak upišu u osnovnu skolu jer je i osnovna skola po zakonu obavezna, pa ne mogu ne primiti dijete. Kazne su ocito mizetrne i sada se ponovno ponavlja korona i u nekim skolama cijeli razredi idu online zbog par onih koji zele zivjeti u uredjenoj drzavi, ali se ponasati kako oni zele.

Ja bi im naplatila svako lijecenje prema cijeniku.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 16:57   #162
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Ne postoji
Netočno, nedavno srela frendicu iz davnih studentskih dana, bila je s djecom, nekako smo došli na temu gdje idu u vrtić i kaže da idu u taj i taj privatni.

Pitam kako to da ne idu u jedan državni koji joj je na par koraka od kuće kaže da moraju ići u privatni jer nisu cijepljeni (prvo dijete imalo ozbiljnjih problema nakon obveznog cjepiva pa ostalih dvoje nisu cijepljeni) tako da očito u HR ipak postoje privatni vrtići koji upisuju necijepljenu djecu.
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 16:59   #163
Quote:
Cepin40 kaže: Pogledaj post
I onda se ta necijepljena djeca ipak upišu u osnovnu skolu jer je i osnovna skola po zakonu obavezna, pa ne mogu ne primiti dijete. Kazne su ocito mizetrne i sada se ponovno ponavlja korona i u nekim skolama cijeli razredi idu online zbog par onih koji zele zivjeti u uredjenoj drzavi, ali se ponasati kako oni zele.

Ja bi im naplatila svako lijecenje prema cijeniku.
Kakve veze korona ima s (ne)cijepljenjem djece?
snake1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 17:02   #164
Kad joj dijete dobije meningitis kao nuspojavu vodenih kozica/mumpsa/šarlaha/pm onda će svi drugi biti krivi
#budipametan#nedajsebigpharmi#nemojsecijepiti

(Prije no što modovi ovo okarakteriziraju kao trolanje,,meningitis je komplikacija tzv. dječjih zaraznih bolesti. Kao i encefalitis i mijelitis.Ima u stručnoj literaturi o tom kolko hoćeš.)
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 17:47   #165
Quote:
blaenka kaže: Pogledaj post
Netočno, nedavno srela frendicu iz davnih studentskih dana, bila je s djecom, nekako smo došli na temu gdje idu u vrtić i kaže da idu u taj i taj privatni.

Pitam kako to da ne idu u jedan državni koji joj je na par koraka od kuće kaže da moraju ići u privatni jer nisu cijepljeni (prvo dijete imalo ozbiljnjih problema nakon obveznog cjepiva pa ostalih dvoje nisu cijepljeni) tako da očito u HR ipak postoje privatni vrtići koji upisuju necijepljenu djecu.
Daj mi molim te ime vrtića da ih prijavim inspekciji.
Može i na PM.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 17:56   #166
Ne sjećam se imena tog vrtića prvi put čula za njega, ima tih privatnih na svakom koraku tko će to pamtiti, državni barem kod nas imaju imena po kvartovima pa se lako zapamti, privatni nemaju.

S druge strane sigurno netko od roditelja djece iz grupe zna da nisu cijepljeni, očito je da nije da to skriva i državne vrtiće pohađaju djeca koja nisu cijepljena iz raznih zdravstvenih razloga, ali imaju "ispričnicu" pa ako drugim roditeljima ne smeta ne vidim zašto bi netko deseti tko nema s time veze prijavljivao
blaenka is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 20:47   #167
Quote:
snake1 kaže: Pogledaj post
Kakve veze korona ima s (ne)cijepljenjem djece?
Zatvaranje i skola online.
Cepin40 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 21:32   #168
Quote:
JustDance013 kaže: Pogledaj post
Jel iko od vas ima probleme sa upison diteta u vrtic jer nije cjepljeno i kako ste to rijesili?

Cjepljenjem.
Imas kalendar obaveznog cjepljenja.
Pedijatar je duzan obavijestiti HZSR ako roditelj odbija cijepit. Kazne su relativno male, al srecom, ima posljedica da barem ta djeca ne smiju u kolektiv do skole. Skolske lijecnice prijavljuju HZSR.

Quote:
Snow Fairy kaže: Pogledaj post
Gledajući trenutnu epidemiju hripavca, rekla bih da će i oni vrtici koji su za sad možda žmirili na necijepljenju djecu sad ipak postrožiti uvjete

Nadam se
Gledajuci tretnutnu epidemiju hripavca, mislim da bi trebali utvrdit gradivo kakva je hripavac bolest te na koji nacin kolektivni imunitet stiti one koji se ne mogu/ne smiju cijepit ili jos nisu u dobi da mogu primt cjepivo (novorodencad)

Usput, mi svi koji smo cjepivo primili u proslom stoljecu, vise nemamo imunitet. I u poprilicnom smo riziku da se razbolimo. Oni koji imaju jos neke druge bolesti, u riziku i od komplikacija.
Pa svaki roditej koji razmislja o tome da bez cjepiva posalje dijete u kolektiv, nek proba razmislt tko ce mu cuvat to dijete kada se zaposlenici porazboljevaju...i hoce li bit odgovoran ako se razboli s komplikacijama...
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 21:38   #169
Quote:
Sophsy kaže: Pogledaj post
Kad joj dijete dobije meningitis kao nuspojavu vodenih kozica/mumpsa/šarlaha/pm onda će svi drugi biti krivi
#budipametan#nedajsebigpharmi#nemojsecijepiti

(Prije no što modovi ovo okarakteriziraju kao trolanje,,meningitis je komplikacija tzv. dječjih zaraznih bolesti. Kao i encefalitis i mijelitis.Ima u stručnoj literaturi o tom kolko hoćeš.)
NIje trolanje. Ja bih najradije ugasila cijelu temu jer je u suprotnosti s pravilima foruma (upis necijepljene djece u vrtic je zapravo krsenje zakona RHa)

Al i sama imam potrebu napisat da bolesti koje se mogu prevenirat cjepivima i bolesti koje su zbog kolektivnog imunuteta gotovo izumrle (i/ili su pod kontrolom) zbog idijota nam se vracaju.
U dubini lijevog bubrega se nadam da ce netko, mozda, citajuci, razumijeti zasto svoje dijete treba cijepit....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2023., 22:56   #170
Quote:
Monstera kaže: Pogledaj post
NIje trolanje. Ja bih najradije ugasila cijelu temu jer je u suprotnosti s pravilima foruma (upis necijepljene djece u vrtic je zapravo krsenje zakona RHa)
Takvi postovi su se prije brisali. Samo na prošloj stranici imaš upozorenje moderatora.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 08:46   #171
Ima na zalost djece koja imaju opravdani i medicinski uvjetovan razlog zasto se u nekom trenutku nisu mogla cijepiti, a zele ici u jaslice/vrtic. Za takve je sasvim legitimno pitati kako da se upisu i sto od papirologije treba imati i priznaju li vrtici to (i na proslim stranicama je bilo takvih iskustava i djeca su upisivana normalno, ja takodjer znam neke kojima su pedijatri odgadjali cjepivo i uz popratnu papirologiju normalno su se upisali u vrtic)

Ono sto je jako opasno i dobro je da se o tome raspravlja je - upis djece koja namjerno nisu cjepljena, a bez da za to imaju kontraindikaciju. A postovi koji ukazuju na to zasto je to lose i kolike posljedice mogu biti dobro dodju, mozda neke prosvjetle

Ja bih jako voljela da se kod nas, pogotovo za male jaslicare, prosiri popis obaveznih cjepiva i da se na popis stavi i rota
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 09:23   #172
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ima na zalost djece koja imaju opravdani i medicinski uvjetovan razlog zasto se u nekom trenutku nisu mogla cijepiti, a zele ici u jaslice/vrtic. Za takve je sasvim legitimno pitati kako da se upisu i sto od papirologije treba imati i priznaju li vrtici to (i na proslim stranicama je bilo takvih iskustava i djeca su upisivana normalno, ja takodjer znam neke kojima su pedijatri odgadjali cjepivo i uz popratnu papirologiju normalno su se upisali u vrtic)

Ono sto je jako opasno i dobro je da se o tome raspravlja je - upis djece koja namjerno nisu cjepljena, a bez da za to imaju kontraindikaciju. A postovi koji ukazuju na to zasto je to lose i kolike posljedice mogu biti dobro dodju, mozda neke prosvjetle

Ja bih jako voljela da se kod nas, pogotovo za male jaslicare, prosiri popis obaveznih cjepiva i da se na popis stavi i rota
Razlika je velika između djece koje roditelji ne žele cjepiti i djece koja imaju potvrdu da će se cjepiti ali iz raznih razloga neko cjepivo je odgođeno.


Moja susjeda je imala slučaj da zbog sumnji na alregiju jajima nije dobila jedno cjepivo nego 2 mjeseca prije vrtića, a zadnje je primila taman par dana nakon početka vrtića i uredno je upisana sa potvrdom pedijatra da će biti cjepljena.

Covid i cjepiva su samo dodatno proširili i pogoršali problem. U našem vrtiću Je bilo jako puno odbijenih jer nije bilo mjesta no velika većina odbijenih su bili necjepljena djeca.
Problem su i ovi koji lažiraju dokumente. Kako se lažiraju bolovanja tako i potvrde o raznim razlozima zbog kojih dijete nije cjepljeno.
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.11.2023., 09:27   #173
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ima na zalost djece koja imaju opravdani i medicinski uvjetovan razlog zasto se u nekom trenutku nisu mogla cijepiti, a zele ici u jaslice/vrtic. Za takve je sasvim legitimno pitati kako da se upisu i sto od papirologije treba imati i priznaju li vrtici to (i na proslim stranicama je bilo takvih iskustava i djeca su upisivana normalno, ja takodjer znam neke kojima su pedijatri odgadjali cjepivo i uz popratnu papirologiju normalno su se upisali u vrtic)

Ono sto je jako opasno i dobro je da se o tome raspravlja je - upis djece koja namjerno nisu cjepljena, a bez da za to imaju kontraindikaciju. A postovi koji ukazuju na to zasto je to lose i kolike posljedice mogu biti dobro dodju, mozda neke prosvjetle

Ja bih jako voljela da se kod nas, pogotovo za male jaslicare, prosiri popis obaveznih cjepiva i da se na popis stavi i rota
ako se u vrticu pojavi hripavac, a pojavit ce se, i ti koji se s opravdanim razlogom nisu cijepili, pokupit ce ga. i moze bit fatalno
nama slabi kolektivni imunitet.
ideja da cijepljeni stite one koji se ne smiju cijepit je oslabila jer je sve vise genijalaca koji ne vjeruju u cjepiva.
nisam sigurna da bi danas, pedijatar koji iz raznoraznih razloga nije cijepio dijete (odgoda cijepiva) poslao dijete u kolektiv, odnosno u doba epidemije hripavca.
Znam podosta obitelji koje su nedavno rodile, pa se starijem siblingu savjetuje ostanak doma dok mladje ne primi prvu dozu.

na prvu sam mislila da se vrtici rjesavaju krcatih grupa, al sve vise kuzim ozbiljnost situacije. jedino ne znam kak je kad majka rodi, a ima doma skolarca. ne bih voljela bit u kozi.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:35   #174
Meni su sada kao trudnici pred kraj savjetovali cijepljenje protiv hripavca da se antitijela prenesu na bebu. Isto imam starije dijete u kolektivu pa je i to jedno od rjesenja.
Missy Cat is online now  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:40   #175
Quote:
Pablo kaže: Pogledaj post
Takvi postovi su se prije brisali. Samo na prošloj stranici imaš upozorenje moderatora.
Da, istinu i činjenicu nek izbrišu.
To je smisao teme?
Da se znanstvena činjenica izbriše kako neku gospodu ne bi uzrujala?

Bravo!
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:44   #176
Da poštujem pravilo o linkovlju...
Moguće komplikacije kod ospica
Quote:
Severe complications in children and adults
Some people may suffer from severe complications, such as pneumonia (infection of the lungs) and encephalitis (swelling of the brain). They may need to be hospitalized and could die.
https://www.cdc.gov/measles/symptoms/complications.html
Prevod
Quote:
Teške komplikacije kod djece i odraslih
Neki ljudi mogu patiti od teških komplikacija, kao što su upala pluća (infekcija pluća) i encefalitis (otok mozga). Možda će morati biti hospitalizirani i mogli bi umrijeti.

Hospitalizacija. Oko 1 od 5 necijepljenih ljudi u SAD-u koji dobiju ospice je hospitalizirano .
Upala pluća. Čak 1 od svakih 20 djece oboljele od ospica dobije upalu pluća, najčešći uzrok smrti od ospica kod male djece .
Encefalitis. Otprilike 1 dijete od svakih 1000 koje dobije ospice razvit će encefalitis (otok mozga) koji može dovesti do konvulzija i može ostaviti dijete gluhim ili s intelektualnim nedostatkom .
Smrt. Gotovo 1 do 3 od svakih 1000 djece koja se zaraze ospicama umrijet će od respiratornih i neuroloških komplikacija .


https://www.cdc.gov/measles/symptoms/complications.html
Čisto sumnjam da je statistika bitno drukčija u Hrvatskoj (ako je uopče ima)

Pa,,sad, ako je znanstveno dokazana činjenica, zanima me kako je to trolanje - s obzirom da valjda svaka odgovorna osoba svoju odluku donosi ma temelju upravo znanstveno dokazanih podataka.
Biti će zanimljivo čuti obrazloženje.
Nekom se ne uklapa u narativ?
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:55   #177
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Ima na zalost djece koja imaju opravdani i medicinski uvjetovan razlog zasto se u nekom trenutku nisu mogla cijepiti, a zele ici u jaslice/vrtic. Za takve je sasvim legitimno pitati kako da se upisu i sto od papirologije treba imati i priznaju li vrtici to (i na proslim stranicama je bilo takvih iskustava i djeca su upisivana normalno, ja takodjer znam neke kojima su pedijatri odgadjali cjepivo i uz popratnu papirologiju normalno su se upisali u vrtic)

Ono sto je jako opasno i dobro je da se o tome raspravlja je - upis djece koja namjerno nisu cjepljena, a bez da za to imaju kontraindikaciju. A postovi koji ukazuju na to zasto je to lose i kolike posljedice mogu biti dobro dodju, mozda neke prosvjetle

Ja bih jako voljela da se kod nas, pogotovo za male jaslicare, prosiri popis obaveznih cjepiva i da se na popis stavi i rota
O njima nitko ne govori.
Postoje kontraindikacije za cijepljenje, naravno da nitko normalan tim ljudima neće predbacivati što ne cijepe djecu. Govorimo o djeci koja nemaju kontraindikacije... nego.... roditelje.

Na pdf-u zdravlje sam se napisala zašto si uzimam puno pravo govoriti o ovoj temi, iskustvo iz prve ruke.
__________________
I'm a cynical idealist
Kad hodam ne zastajkujem i zemlju ne dodirujem
Forum.hr nije život nego njegov surogat
Sophsy is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 15:56   #178
Sophsy, mislim da nije mislio na tvoj post nego na postove u stilu "kako eskivirat cijelpljenje dijeteta" i sve upise koji pitaju kako izbjeci cjepljenje, a upisati dijete. Jer je to krsenje zakona i zapravo je protivno pravilima foruma pisati o tome te poticati nekog na nezakonite radnje.
Lei is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2023., 16:58   #179
Quote:
Lei kaže: Pogledaj post
Sophsy, mislim da nije mislio na tvoj post nego na postove u stilu "kako eskivirat cijelpljenje dijeteta" i sve upise koji pitaju kako izbjeci cjepljenje, a upisati dijete. Jer je to krsenje zakona i zapravo je protivno pravilima foruma pisati o tome te poticati nekog na nezakonite radnje.
Točno
Pablo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:19.