Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2016., 00:48   #1
Thumbs down Kako izgubiti sve... Ljudi, brinite o svojim zubima!

Pozdrav,
jedan sam od mladih ljudi u hrvatskoj, nije bitno koliko godina imam ali evo moja stravicna prica koja i dalje traje.


Imao sam odlican zivot, sve pet, druzio sam se, imao dobre ocjene u skoli, samopouzdanje na vrhu, pomognem bilo kome bilo kako bez problema.

Ali eto, pogodio me zivac u zubu (prao sam zube ali je reko zubar da se zna desit ako ne perem malo dulje i na teska mjesta) i bolilo me. Zbog straha od zubara, sam odlucio nakon 2 dana muke doci. Provjerio je i nasao da su dva zuba u problemu, otvorio ih je i stavio nesta bijelo unutra i zatvorio sa navlakom.


Tjedan dana prode i zbog hrane mi je navlaka pala i sve je otislo u ..., nisam nikome govorio sta mi je, nisam jeo ni pio, trpio sam bolove, pola godine kasnije gnoj mi se pojavio na ta dva zuba koji i dan danas traje svaki put iscjedim gnoj ujutro kao rutinski, karijes se siri na druge zube i rupe velike se pojavljaju svuda.


Ali eto, 3 godine kasnije nista, bol mogu trpit bez problema, jedem ali jako malo jer nemam volje nit se dignut napravit nesta, usta su mi groblje, limfni cvorovi mi se cesto upaljuju i neznam vise sta da radim.
AjsNgrutin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:10   #2
Quote:
AjsNgrutin kaže: Pogledaj post
Pozdrav,
jedan sam od mladih ljudi u hrvatskoj, nije bitno koliko godina imam ali evo moja stravicna prica koja i dalje traje.


Imao sam odlican zivot, sve pet, druzio sam se, imao dobre ocjene u skoli, samopouzdanje na vrhu, pomognem bilo kome bilo kako bez problema.

Ali eto, pogodio me zivac u zubu (prao sam zube ali je reko zubar da se zna desit ako ne perem malo dulje i na teska mjesta) i bolilo me. Zbog straha od zubara, sam odlucio nakon 2 dana muke doci. Provjerio je i nasao da su dva zuba u problemu, otvorio ih je i stavio nesta bijelo unutra i zatvorio sa navlakom.


Tjedan dana prode i zbog hrane mi je navlaka pala i sve je otislo u ..., nisam nikome govorio sta mi je, nisam jeo ni pio, trpio sam bolove, pola godine kasnije gnoj mi se pojavio na ta dva zuba koji i dan danas traje svaki put iscjedim gnoj ujutro kao rutinski, karijes se siri na druge zube i rupe velike se pojavljaju svuda.


Ali eto, 3 godine kasnije nista, bol mogu trpit bez problema, jedem ali jako malo jer nemam volje nit se dignut napravit nesta, usta su mi groblje, limfni cvorovi mi se cesto upaljuju i neznam vise sta da radim.
Ništa mi nije jasno. Zašto nisi išao zubaru kad ti je ispao lijek ili što već? Zašto sad ne ideš zubaru?
Keep-Calm is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 09:39   #3
Odi zubaru, ako su ti zubi jako osteÄŤeni onda ih daj izvaditi.
Ja sam davno imao dva jako pokvarena zuba, bušio na jednom živac a jedan je vec imao. Dvaput zatvarali i stalno bolovi i otekline i dao izvaditi i riješio se te muke. Nakon vađenja za par sata si opet svoj.

Gle i ja sam isto imao strah od zubara, ako nisi zadovoljan sa sadašnim zubarom onda promjeni zubara. Ja bi ti preporučio svoju u svojem gradiću. Tako je mils da me više nije strah

gle zato što nisam dugo bio kod zubara, mislio da ču imati svugdje duboke karijese. Na jednom imao rupu sa strane ali slušaj ovo. Nijedan nije bio jako ostečen, svi su imali sitne karijese u caklini i sve mi je to zaplombirala a i popravila taj sa rupom sa strane, mislio da je ta rupetina uvod u "bušenje živaca" nije bilo. Zato odi odma, ako ti je teško da se sam ohrabriš odi sa nekim drugim usput. Dogovorite zajedno neki termin. Ja sam termine dogovorio da idem skupa sa mamom . Prvo ona pa ja. Kada sam došao prvi put nakon duge stanke kod zubara tj zubarice imao sam velike strahove kao da sam došao u klaonicu. Sav strah je ispario nakon prvog posjeta



Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:53   #4
Quote:
Keep-Calm kaže: Pogledaj post
Ništa mi nije jasno. Zašto nisi išao zubaru kad ti je ispao lijek ili što već? Zašto sad ne ideš zubaru?
strah od zubara, nisko samopouzdanje i eto.

Treba se nekako ohrabriti, nema drugog.
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2016., 13:58   #5
Moze biti cista pa operacja-posjet zubaru te ceka kad tad. Trazi da ti da opcu anesteziju ako ne mozes.
Otvorenomore is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2016., 11:44   #6
Kakva su vam to slova na tim mobitelima sto je to ?

Koliko sam shvatio otvarac je dobio neku upalnu bolest svih zubi zbog jednog zuba. U relativno kratkom periodu je ipak posjetio zubara. Ocito treba dijagnosticara, ne vjerujem sad da ce izgubit sve zube... dafaq.
__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 00:31   #7
Pa nije bas kratak period...3 godine je proslo od prve upale i posjete zubaru...wtf covjek trpi bol 3 godine i ostane bez zubi jer ne zeli zubaru...svasta, meni to zvuci kao
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 20:59   #8
svasta je moguce. Ja sam imao dva otvorena zuba jer me bilo strah zubaru. Htio sam rađe ćekati bolju tehniku, davno me motiviralo da cekam lijecenje ozonom kao da je bolje od bušilice.
2006 sam posjednji put popravljao zube a 2010 sam isao zubaru da izvadim ta dva zuba jer sam trpio otekline i povremene bolove. Reko sam zubaru da Ĺľelim da izvadim tq dva zuba i da ne dira ostale. Njih sam ÄŤuvao za lijecenje sa ozonom kada budem financijski stabilan a i moĹľda pojeftini.

Prošle godine od 7 mj krenuo zubaru. Jer sam čitao više o liječenju ozonom da ipak treba bušiti ako je dubok karijes i osim toga čuo da moja ambulanta ima novu zubaricu. Moja mama je trebala isto ici pa mi je ona pomogla tj motivirala me da nebudem toliko u strahu.

Ja mislim da autor nije trol, ima svaćega.

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2016., 21:02   #9
Dok sam imao bolove, ja sam se šopao sa ibuprofenom 600 jer djeluje protuupalno. To je pomagalo da ne boli stalno i da oteklina splasne.
Sada sam pri kraju sa popravcima, još mi treba štitnik jer imam bruksizam .

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
Freyr is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 07:53   #10
Ljudi u ime ljepote trpe razne bolove...pirsanje, tetoviranje, depiliranje, cure nose ubojite štikle, a na drugu stranu je problem otići zubaru. Pa lijepi zubi su najljepši ukras.
Marra is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.05.2016., 23:21   #11
Meni su nevjerojatne ove price da radije trpis bolove nego odes popraviti zub pa ako te strah busenja, nek ti da anesteziju....svasta se tu moze cuti..
__________________
Success is getting what you want. Happiness is wanting what you get.
Allexis is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2016., 00:15   #12
pa da prostis sam si si kriv, trpit pola godine nesto sto se hitno trebalo rjesiti i prijaviti stomatologu
i onda jos k time cjedis gnoj... ajme meni
__________________
Grab the sword and fight the Horde !
Kukulkan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2016., 23:01   #13
aajme...oprosti pa ti bas nisi normalan, mozes ostati bez bubrega
taj gnoj ti sjeda na srce, bubrege i kosti,na kraju moze i na mozak pa te nema ili se pretvoris u 'biljku'
bilo je prije par godina u novinama kako je jedan decko ostao bez pola lubanje zbog zagnojenog zuba jer nije isao zubaru,jjos malo i ostao bi bez zivota
WIKY is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:25   #14
ljudi nemojte osuđivati autora, zna on sam sto je dobro i sto je lose. Naucio je na najtezi nacin, na pogresci.

Najmanje mu treba sada da ga osuđujute a i da ga ismijavate. Mozda se i zato uplasio i vise ne zeli pisati ovdje

Poslano sa mog Asus Zenfone 2 (ze551ml)
3metraiznadneba is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 11:29   #15
Autoru teme :

Danas postoje anestezije , nemoj se bojati.
Anesteziju osjetiš samo sekundu ,jer se anestezira i tkivo u koje se ubrizgava.

Nadi doktora endodoncije , ako nemaš novaca idi na Stomatološki Fakultet , traži svog stomatologa da ti da uputnicu za endodonta.

Potrebna je samo jedna (prva) -kasnije te doktori na fakultetu naručuju samostalno jer dobiješ svoj karton i postaješ njihov pacijent.

Sve je besplatno , a rad je vrhunski -pogotovo ako si kritičan slučaj -na tebi neće raditi studenti nego najbolji od najboljih -profesori.

Molim te , daj se pokreni jer zubi uzrokuju mnoge bolesti koje nisu samo u glavi, nego i na ostatku tijela.
lara79 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:20.