Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.12.2015., 06:12   #461
Ima li tko kakva iskustva sa dočekom na otvorenom u Varšavi?
Darkwood2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2015., 14:17   #462
Varšava je predivan grad
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.12.2015., 03:46   #463
Quote:
Darkwood2211 kaže: Pogledaj post
Ima li tko kakva iskustva sa dočekom na otvorenom u Varšavi?
Lijepi grad, a ove godine je neprirodno toplo tamo za zimski dio godine, svakako probaj ako ćeš biti u blizini...
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2015., 19:00   #464
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Lijepi grad, a ove godine je neprirodno toplo tamo za zimski dio godine, svakako probaj ako ćeš biti u blizini...
Sigurno sam tamo za doček, planiramo biti na otvorenom ali ne pronalazim baš neke informacije o dočeku na otvorenom.
Darkwood2211 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2015., 07:21   #465
Quote:
Darkwood2211 kaže: Pogledaj post
Sigurno sam tamo za doček, planiramo biti na otvorenom ali ne pronalazim baš neke informacije o dočeku na otvorenom.
Imas ovdje silvester party kod nacionalnog stadiona , ulaz je besplatan , to je organizirano od grada http://www.pgenarodowy.pl/strony-dod...-narodowy-2015 .
druide is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2016., 17:12   #466
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Od prošle godine je bolje kupiti unaprijed ali nije značajna razlika. Jedino što ako kupuješ unaprijed možeš dobiti po skoro istim cijenama karte za sve vlakove, dakle i za one koje inače izbjegavaš (to su oni gdje piše EC ili IC ispred imena vlaka )

Cijena ti je cca 50-60 zlota, što je oko 100-120 kuna.
Evo da nadopunim. Razlika je cca 15 zlota
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 10:55   #467
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Evo da nadopunim. Razlika je cca 15 zlota
Kako je prošla Poljska? Ako ste ostali dva-tri dana nakon nove, pogodili ste najhladnije vrijeme zadnje dve godine u Poljskoj
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 11:20   #468
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Kako je prošla Poljska? Ako ste ostali dva-tri dana nakon nove, pogodili ste najhladnije vrijeme zadnje dve godine u Poljskoj
Super je Poljska, ovaj sjeverni dio mi se najviše svidio, Gdansk pogotovo.
U Varšavi i gore nije bilo tak hladno, tek kad smo stigli dolje u Krakow i Auschwitz, laganih -16

Možda onak dobra solucija za one koji žele iz Krakowa do Auschwitza, mi smo koristili blablacar, a za povratak bus
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2016., 12:15   #469
Quote:
Cartman kaže: Pogledaj post
Super je Poljska, ovaj sjeverni dio mi se najviše svidio, Gdansk pogotovo.
U Varšavi i gore nije bilo tak hladno, tek kad smo stigli dolje u Krakow i Auschwitz, laganih -16

Možda onak dobra solucija za one koji žele iz Krakowa do Auschwitza, mi smo koristili blablacar, a za povratak bus

Mislim da ste samo potrefili dane kad je naglo zahladilo.

Oko Božića je bilo 11-12 stupnjeva u Poznanju... Oko Nove Godine -1, -2, a već sljedeći dan je palo na -13

Da, Gdansk je super, uz Torun meni najljepši grad u Poljskoj.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2016., 10:18   #470
Evo i fotke sa putovanja, fotkano za Canon

Auschwitz - http://on.fb.me/1KsoMhf

Krakow - http://on.fb.me/1OHV3mc

Gdansk i Sopot - http://on.fb.me/1RUJyOF

Varšava - http://on.fb.me/1Pqsedn
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 19:39   #471
u srijedu sam u gdansku i ostajem do nedjelje
mislim da je 4 dana za gdansk sasvim dosta,ne znam da li otiću možda na 1 dan u torun ili bydgoscz,čine se lijepi gradovi,malo je doduše daleko.

po slikama me ni sopot ni gdynia nisu nimalo privukli da tamo odem
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2016., 21:08   #472
Sopot i nije tako loš, ali pol dana uvrh glave. Za više nema "štofa".
nvnk is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2016., 14:57   #473
ja se taman vratio iz gdanska
super grad,oduševio me,puno mi je ljepši,privlačniji i od krakowa i od varšave
ako kome treba kakva pomoć nek se javi
također,ostalo mi je 290 zlota,ako nekom treba dam ih po srednjem tečaju hnb
__________________
ALDE HEMENDIK !!
telmo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2016., 09:29   #474
Malo dizem temu iz mrtvih.

Razmisljam o kombinaciji Varsava-Krakow tijekom zimskih praznika.
Smjestaj bi trazila putem airbnb-a.
Zanima me kako je najbolje putovati (koji avioprijevoznik) i kako mi je najbolje razmijeniti novac. Takodjer pokoja preporuka vezana uz same gradove bi dobro dosla. Puno hvala.
TincH is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 23:12   #475
Quote:
TincH kaže: Pogledaj post
Malo dizem temu iz mrtvih.

Razmisljam o kombinaciji Varsava-Krakow tijekom zimskih praznika.
Smjestaj bi trazila putem airbnb-a.
Zanima me kako je najbolje putovati (koji avioprijevoznik) i kako mi je najbolje razmijeniti novac. Takodjer pokoja preporuka vezana uz same gradove bi dobro dosla. Puno hvala.
Ja bih definitivno ubacio još barem jedan grad, Poznan, Gdansk, Wroclaw, Bialystok ili Torun, jer Varšava je industrijalizirani poslovni centar, a Krakow je turistički previše eksploatiran za osjetiti pravu Poljsku. Ali to je moj skromni sud.

Po zemlji je najbolje putovati sa vlakom ili polskibus.com.

Novac bi ja dizao tamo na bankomatu (ako imaš paypass karticu računaj da možeš na 99% mjesta plaćati bez provizije izravno karticom, kod njih je normalno da ne koristiš stalno novčanik nego samo naslanjaš karticu kad ti se plaća). Ako baš inzistiraš na mijenjanju novca, uzmi eure sa sobom pa mijenjaj gore u zlote. Samo ne na kolodvorima.
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 00:03   #476
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Ja bih definitivno ubacio još barem jedan grad, Poznan, Gdansk, Wroclaw, Bialystok ili Torun, jer Varšava je industrijalizirani poslovni centar, a Krakow je turistički previše eksploatiran za osjetiti pravu Poljsku. Ali to je moj skromni sud.
Slažem se s cro_gavranom, probaj barem još nešto ubaciti u itinerar

Gdanjsk je svakako preporuka za posjetiti, no nije ti nikako usput na putu od Varšave do Krakowa.
Lodz je meni jako lijep, pun života jer ima jako puno studenata s velikom pješačkom zonom i hrpom birceva punih mlade ekipe te obnovljenom Manufakturom (koja ima fascinantnu povijesnu priču iza sebe, a sada je kompleks koji obuhvaća muzej, kino, hotel, shopping centar itd).

Također nema potrebe nositi keš sa sobom kad su bankomati na svakom uglu, i svugdje primaju kartice.
bejo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 02:15   #477
Quote:
bejo kaže: Pogledaj post
Slažem se s cro_gavranom, probaj barem još nešto ubaciti u itinerar

Gdanjsk je svakako preporuka za posjetiti, no nije ti nikako usput na putu od Varšave do Krakowa.
Lodz je meni jako lijep, pun života jer ima jako puno studenata s velikom pješačkom zonom i hrpom birceva punih mlade ekipe te obnovljenom Manufakturom (koja ima fascinantnu povijesnu priču iza sebe, a sada je kompleks koji obuhvaća muzej, kino, hotel, shopping centar itd).

Također nema potrebe nositi keš sa sobom kad su bankomati na svakom uglu, i svugdje primaju kartice.
Hahaha ovo moram prevesti i pokazati Poljacima, svi redom nazivaju Lodz najružnijim gradom u državi.

DODATAK: Evo reakcija, "to nikako nije lijep grad. Taj lik se sigurno šali i zajebava".

Ništa, morati ću sam svratiti i provjeriti. Jedan je od rijetkih gradova Poljske koje još nisam posjetio (ako ne računamo sat-dva na i oko kolodvora )
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 07:55   #478
Kak nije Gdansk usput, Ryanairom za 45 min, evo bas sada gledam povratne aviokarte u 9 mjesecu za 5 eura, di ces bolje
__________________
www.putoholicari.com
Cartman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 09:40   #479
Quote:
cro_gavran kaže: Pogledaj post
Hahaha ovo moram prevesti i pokazati Poljacima, svi redom nazivaju Lodz najružnijim gradom u državi.

DODATAK: Evo reakcija, "to nikako nije lijep grad. Taj lik se sigurno šali i zajebava".

Ništa, morati ću sam svratiti i provjeriti. Jedan je od rijetkih gradova Poljske koje još nisam posjetio (ako ne računamo sat-dva na i oko kolodvora )
Lodz je u svakom slučaju fascinantan. Nije kao ostali gradovi, barokni i ušminkani, već je to industrijski grad pun industrijske arhitekture od crvene cigle, starih tvornica između kojih su nakićene vile nekadašnjih vlasnika tih tvornica. bio je dosta zapušten kad sam ja tamo bila ali regenerira se polako. tko voli povijest, i to iz jednog drugog ugla, stvarno je zanimljivo posjetiti ga. zvali su ga Manchester istoka, zbog tekstilne industrije. otiđi jednom pa pogledaj.
Lizzie M is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2016., 23:48   #480
Quote:
Lizzie M kaže: Pogledaj post
Lodz je u svakom slučaju fascinantan. Nije kao ostali gradovi, barokni i ušminkani, već je to industrijski grad pun industrijske arhitekture od crvene cigle, starih tvornica između kojih su nakićene vile nekadašnjih vlasnika tih tvornica. bio je dosta zapušten kad sam ja tamo bila ali regenerira se polako. tko voli povijest, i to iz jednog drugog ugla, stvarno je zanimljivo posjetiti ga. zvali su ga Manchester istoka, zbog tekstilne industrije. otiđi jednom pa pogledaj.


Od listopada sam opet gore, pa prvom prilikom idem "baciti oko".
cro_gavran is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:35.