Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2008., 01:05   #1001
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
BiH 1953. po opcinama. Granice opcina su obiljezene ljubicastim a srezova crnim. Tuzla, BL, Zenica, Mostar su bili administrativno izdvojeni od srezova. Grad Sarajevo je isto tako bio izdvojen, ali su ga cinile 4 opcine.

http://img253.imageshack.us/img253/7326/1953gl0.png
Svaka čast. Ti i Frane držite ovu temu.
__________________
...kraj Neretve samo ti i ja
Zrinjski Mostar, Herceg-Bosna,
moja država, moja država...
lider30 is offline  
Old 02.05.2008., 12:55   #1002
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
BiH 1953. po opcinama. Granice opcina su obiljezene ljubicastim a srezova crnim. Tuzla, BL, Zenica, Mostar su bili administrativno izdvojeni od srezova. Grad Sarajevo je isto tako bio izdvojen, ali su ga cinile 4 opcine.

http://img253.imageshack.us/img253/7326/1953gl0.png
Jako lijepo urađeno!
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 13:02   #1003
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Naravno. O tome se i radi.

Tito (čuo sam da je pred kraj života prešao u islam)


o boze...
goldietrickz is offline  
Old 02.05.2008., 13:20   #1004
Quote:
Pavo B. kaže: Pogledaj post
BiH 1953. po opcinama. Granice opcina su obiljezene ljubicastim a srezova crnim. Tuzla, BL, Zenica, Mostar su bili administrativno izdvojeni od srezova. Grad Sarajevo je isto tako bio izdvojen, ali su ga cinile 4 opcine.

http://img253.imageshack.us/img253/7326/1953gl0.png
Ima jedna stvar zbog koje ove karte nisu relevantne. Naprimjer ako u jednoj opstini imamo ovakav redoslijed 35% srbi, 33% hrvati i 32% bosnjaci ta opstina biva obojena u crvenu srpsku boju iako hrvata i bosnjaka zajedno tamo ima 65%!!! Da bi znaci ove karte bile relevantne trebalo bi bosnjake i hrvate staviti pod jednu boju i onda da vidimo koliko crvene boje ima u BiH? Jer i entiteti su gradjeni na tom osnovu srbi na jednoj hrvati i bosnjaci na drugu stranu-ima li neko takvu kartu BiH?
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 13:29   #1005
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Ima jedna stvar zbog koje ove karte nisu relevantne. Naprimjer ako u jednoj opstini imamo ovakav redoslijed 35% srbi, 33% hrvati i 32% bosnjaci ta opstina biva obojena u crvenu srpsku boju iako hrvata i bosnjaka zajedno tamo ima 65%!!! Da bi znaci ove karte bile relevantne trebalo bi bosnjake i hrvate staviti pod jednu boju i onda da vidimo koliko crvene boje ima u BiH? Jer i entiteti su gradjeni na tom osnovu srbi na jednoj hrvati i bosnjaci na drugu stranu-ima li neko takvu kartu BiH?
Kao prvo karte su pravljene po teritorijalni jedinicama koje su postojale (opstine, srezovi, kotarevi, MZ....), ne vidim u cemu je problem sto je jedna opstina imala relativnu vecinu ovog ili onog naroda. Ne mozes u opstinama u kojima tebi odgovara racunati Srbe sa jedne strane a sve ostale narode sa druge strane.

Sto se tice ove karte koji je Pavo stavio ona je jako dobro uradjena , ali ne znam koliko je precizna cudan mi je teslic. Ovo sto je prikazano kao hr vecina u teslicu (gradu, a ne ono ispod njega) je '91 imalo samo jedno hr selo Bardaci. S obzirom da je rec o '53 ne znam stvarno, ali mi je taj deo sumljiv.

Sto se tice karata najrelevantnije su karte po naseljima.

Zadnje uređivanje Herc_ : 02.05.2008. at 14:48.
Herc_ is offline  
Old 02.05.2008., 14:08   #1006
Quote:
Herc_:
ne vidim u cemu je problem sto je jedna opstina imala relativnu vecinu ovog ili onog naroda. Ne mozes u opstinama u kojima tebi odgovara racunati Srbe sa jedne strane a sve ostale narode sa druge strane.
Cuj u cemu je problem? Pa problem je da srbi sa 33% stanovnistva za sebe uzimaju 49% teritorije prikazujuci stalno neke karte sa vecinskom crvenom bojom iako su u tim opstinama samo pojedinacno relativna vecina. Kako neka opstina moze biti u crvenoj boji a srba ima tek 35% dok je Bosnjaka i Hrvata 65%, to je van pameti.
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 14:11   #1007
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Cuj u cemu je problem? Pa problem je da srbi sa 33% stanovnistva za sebe uzimaju 49% teritorije.
http://upload.wikimedia.org/wikipedi...h_ethnic07.jpg

Ovo žuto se prostire na više od 49%.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 14:31   #1008
Vidim Bijeljina u zelenom, isto Brcko, Zvornik, Foca, Bratunac, Srebrenica itd.!!! Banjaluka, Prijedor ili Doboj bez apsolutne vecine. Srbi apsolutna vecina najvise u predjelima koji su rijetko naseljeni a prostrani. Sta se tu moze zakljuciti? Da je rat vodjen da bi ti prijedjeli postali srpski i srpski nacionalni prostor zaokruzen ne oklijevajuci se koristiti genocid, etnicko ciscenje i sve druge najgore masovne zlocine. I danas dolazi jedan Dodik i trazi da se postuju zelje naroda koji tu zivi a rat karakterisu kao vremensku nepogodu u kojoj su opet srbi zrtve. Malo morgen.
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 14:32   #1009
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Cuj u cemu je problem? Pa problem je da srbi sa 33% stanovnistva za sebe uzimaju 49% teritorije prikazujuci stalno neke karte sa vecinskom crvenom bojom iako su u tim opstinama samo pojedinacno relativna vecina. Kako neka opstina moze biti u crvenoj boji a srba ima tek 35% dok je Bosnjaka i Hrvata 65%, to je van pameti.
Procenat koji neki narod ima u Bih, ne znaci da toliko procenata teritorije i drzi.

Evo lep primer.

Dubica.

http://i284.photobucket.com/albums/l...DubicaUdeo.jpg

Srbi - 21.728 (68,74)
Muslimani - 6.440 (20,37)
Hrvati - 488 (1,54)
Jugosloveni - 1.851 (5,85)
ostali - 1.099 (3,50)

Muslimani cine 20.37% st. ali kao sto i sam vidis ne cine toliko i teritorije te opstine. Imaju samo relativnu vecinu u gradu.

Jednostavno muslimani zive na prostoru koji je gusce naseljen od prostora gde zive Srbi. Tako da je sasvim logicno da je teritorija na kojoj su muslimani vecina manja od njihovog udela u ukupnom stanovnistvu. Isto tako da je teritorija na kojoj su Srbi vecina je procentualno veca od njihovog udela u ukupnom stanovnistvu.

Van pameti je da ti brojis muslimane, hrvate, jugoslovene i ostale kao jedan narod, odnosno da njih stavljas sa jedne strane a da sa druge strane stavljas Srbe.
Herc_ is offline  
Old 02.05.2008., 15:54   #1010
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Vidim Bijeljina u zelenom.
...bilo, ne ponovilo se.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 16:31   #1011
Quote:
Herc_ kaže: Pogledaj post
Kao prvo karte su pravljene po teritorijalni jedinicama koje su postojale (opstine, srezovi, kotarevi, MZ....), ne vidim u cemu je problem sto je jedna opstina imala relativnu vecinu ovog ili onog naroda. Ne mozes u opstinama u kojima tebi odgovara racunati Srbe sa jedne strane a sve ostale narode sa druge strane.

Sto se tice ove karte koji je Pavo stavio ona je jako dobro uradjena , ali ne znam koliko je precizna cudan mi je teslic. Ovo sto je prikazano kao hr vecina u teslicu (gradu, a ne ono ispod njega) je '91 imalo samo jedno hr selo Bardaci. S obzirom da je rec o '53 ne znam stvarno, ali mi je taj deo sumljiv.

Sto se tice karata najrelevantnije su karte po naseljima.

1953 godine u kotaru Teslic opcina Teslic i opcina Komusina je imala hrvatsku vecinu

Vecinska hrvatska mjesta/sela u Kotaru Teslic 1953 godine su bile: Banja Vrucica, Vrucica, Bardaci, Dubrave, Gornja Vrucica, Komusina Donja, Komusina Gornja, Rudo Polje, Slatina i Studenci

Naselja u Teliskoj opcini sa hrvatskom vecinom po popisu 1991 godine su bile: Bardaci, Dubrave, Gornja Vrucica, Komusina Donja, Komusina Gornja, Slatina, i Studenci. U svim ovim navedenim naseljima hrvatsko pucanstvo cinilo je 90%-99% pucanstva izuzev Bardaci gdje je Hrvata bilo oko 65%
Tomba17 is offline  
Old 02.05.2008., 16:32   #1012
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
...bilo, ne ponovilo se.

Dodjes na forum i sebe predstavljas kao umjerenog nacionalistu a samo vodis rat drugim sredstvima. Nema nikakvog logicnog argumenta da je naprimjer ta tvoja Bijeljina srpska osim zelje da se ratni zlocini sprovedu u djelo i legalizuje ubijanje. Posle dodjes i napadas one koje rs nazivaju genocidnom.
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 16:36   #1013
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Dodjes na forum i sebe predstavljas kao umjerenog nacionalistu a samo vodis rat drugim sredstvima.
Ne vodim ja rat. Rat je davno završen.
A novog neće biti, ne dao Bog.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 16:37   #1014
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Nema nikakvog logicnog argumenta da je naprimjer ta tvoja Bijeljina srpska osim zelje da se ratni zlocini sprovedu u djelo i legalizuje ubijanje. Posle dodjes i napadas one koje rs nazivaju genocidnom.
Bijeljina je postala većinski srpska i doseljavanjem Srba iz Sarajeva, Tuzle i drugih gradova iz Federacije koje ste vi protjerali. Ako nisi znao.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 16:38   #1015
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Posle dodjes i napadas one koje rs nazivaju genocidnom.
Genocidna je u istoj mjeri koliko je genocidan Teheran na Miljacki... pardon... današnje Sarajevo.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 16:39   #1016
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Vidim Bijeljina u zelenom, isto Brcko, Zvornik, Foca, Bratunac, Srebrenica itd.!!! Banjaluka, Prijedor ili Doboj bez apsolutne vecine. Srbi apsolutna vecina najvise u predjelima koji su rijetko naseljeni a prostrani. Sta se tu moze zakljuciti? Da je rat vodjen da bi ti prijedjeli postali srpski i srpski nacionalni prostor zaokruzen ne oklijevajuci se koristiti genocid, etnicko ciscenje i sve druge najgore masovne zlocine. I danas dolazi jedan Dodik i trazi da se postuju zelje naroda koji tu zivi a rat karakterisu kao vremensku nepogodu u kojoj su opet srbi zrtve. Malo morgen.
Dvije srpske familije zive na razdaljini od 20 km. I sav prostor izmedju nih je Srpski iako je drzavni.

Daj te karte su Srpska masta.
__________________
Sta drugi traze na internetu.
Fruska Gora suze lije sto Bin Laden Srbin nije
strjela is offline  
Old 02.05.2008., 16:45   #1017
Quote:
Tel Aviv kaže: Pogledaj post
Bijeljina je postala većinski srpska i doseljavanjem Srba iz Sarajeva, Tuzle i drugih gradova iz Federacije koje ste vi protjerali. Ako nisi znao.
Prvo je postala srpska etnickim ciscenjem i ubijanjem svih nesrba, ta prica o arkanu i zlocinima je vec svakom poznata. Tek onda dolazis ti i ostali iz FBiH koje je hrabri Momcilo Krajisnik u govorima nakon Deytona pozivao u dobrovoljno napustanje Sarajeva. I kada dodjes i uporedjujes to dvoje to jasno govori da ne zelis ravnopravan dijalog vec samo legalizaciju zlocina.
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 16:48   #1018
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
Prvo je postala srpska etnickim ciscenjem i ubijanjem svih nesrba, ta prica o arkanu i zlocinima je vec svakom poznata. Tek onda dolazis ti i ostali iz FBiH koje je hrabri Momcilo Krajisnik u govorima nakon Deytona pozivao u dobrovoljno napustanje Sarajeva. I kada dodjes i uporedjujes to dvoje to jasno govori da ne zelis ravnopravan dijalog vec samo legalizaciju zlocina.
Ne dolazim ja, jer sam oduvjek u ovom gradu. A ovi Srbi što su došli - dobrodošli!

Pitam ih danas da li bi se vratili k vama u Džamahiriju, a reakciju bolje da ne znaš kakva je.
Tel Aviv is offline  
Old 02.05.2008., 16:55   #1019
To gdje srbi zele ili ne zele da zive je njihov problem, nisu dobrovoljno otisli da bi se posle vratili. To ne umanjuje zlocine na kojima pociva rs i sadasnje stanje na terenu koje nije prirodno vec zlocinacko. Ne znam kako se ti osjecas kad to znas ali je vidljivo tvoje ignoriranje cinjenica da je naprimjer Bijeljina, i drugi gradovi, samo zbog rata u rs i da nikakvog drugog argumenta nema. To u prvi plan dovodi druge nacionaliste koji ce mozda pozeljeti isti takav plan u drugom obliku, i oznacava rat u BiH koji ce izbiti sledeci put ako se nastave ignoriranje cinjenica i zelja za legalizacijom zlocina.
Crni Guber is offline  
Old 02.05.2008., 17:06   #1020
Quote:
Crni Guber kaže: Pogledaj post
To gdje srbi zele ili ne zele da zive je njihov problem, nisu dobrovoljno otisli da bi se posle vratili. To ne umanjuje zlocine na kojima pociva rs i sadasnje stanje na terenu koje nije prirodno vec zlocinacko. Ne znam kako se ti osjecas kad to znas ali je vidljivo tvoje ignoriranje cinjenica da je naprimjer Bijeljina, i drugi gradovi, samo zbog rata u rs i da nikakvog drugog argumenta nema. To u prvi plan dovodi druge nacionaliste koji ce mozda pozeljeti isti takav plan u drugom obliku, i oznacava rat u BiH koji ce izbiti sledeci put ako se nastave ignoriranje cinjenica i zelja za legalizacijom zlocina.
Tako je. Nisu dobrovoljno otišli, nego su protjerani.

A šta je po tebi prirodno? Turska vlast nad Bosnom, islamizacija, građenje džamija na temeljima crkava (Atik džamija u Bijeljini izgrađena je na temeljima pravoslavne crkve). Lijep čovjek Bosanac, a nosi arapsko ime. Jeli to normalno i prirodno? A vi se pozivate na srednjovjekovnu Bosnu i njenu tradiciju, a zapravo kao nacija izvan islama ne postojite.

Do razgraničenja je moralo doći. Niste vi toliko izgubili koliko ste dobili, cijelo Sarajevo sa Vogošćom, Ilijašem, Ilidžom, jarane, samo za vas, dijelovi Ozrena, Vozuća, čitav prostor Unsko-Sanskog kantona sa desne strane Une - to je bilo naseljeno Srbima, a sad je vaše. Čitava okolina Donjeg Vakufa bila je srpska sad je vaša.

Glavno je da vi imate dovoljno teritorije za normalan razvoj, i da živimo kao susjedi u miru i izgrađujemo ovu zajedničku državu BiH kako možemo.
Tel Aviv is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 23:08.