Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kozmetika > Kosa

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.08.2013., 02:32   #1521
kod mene u ri imaju i INOA i majirel boje u jednom ducanu s frizerskim priborom. cudi me da ih nema u zagrebu.
moram pohvaliti trinity farbe, cini mi se da su kod nas nepoznate zbog razvikanijih revlon, keune i l'oreal pro boja koje trinityju nisu ni do koljena. tuba je ogromna i dovoljna za moju kosu duljine do grudi tako da mi se za 70kn vise isplati od DM boja jer su mi s njima potrebne barem dvije kutije za jedno farbanje. http://trinity.ueuo.com/new_page_4.htm
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 09:25   #1522
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
kod mene u ri imaju i INOA i majirel boje u jednom ducanu s frizerskim priborom. cudi me da ih nema u zagrebu.
moram pohvaliti trinity farbe, cini mi se da su kod nas nepoznate zbog razvikanijih revlon, keune i l'oreal pro boja koje trinityju nisu ni do koljena. tuba je ogromna i dovoljna za moju kosu duljine do grudi tako da mi se za 70kn vise isplati od DM boja jer su mi s njima potrebne barem dvije kutije za jedno farbanje. http://trinity.ueuo.com/new_page_4.htm
Molim te reci mi gdje u ri drže INOA boje?
Hvala!
cucumber is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2013., 09:35   #1523
Monama, gdje u Ri kupujes Trinity farbu?
Hvala!
namelessone is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 09:16   #1524
imam još jedno pitanje uz ono malo iznad kako koja boja ispadne na kojoj boji..

pitanje glasi:
imam užasno oštećenu kosu od pramenova i farbanja kod frizerki, a i stanjivala sam je u par mjeseci nekoliko puta prošle god (gupača )
ukratko, izgledam ko ofucana kokoš već skoro godinu i često šišam 2 cm vrhova, al ona je i dalje, ali nijansu blaže uništena
e sad, pretpostavljam i da mi ti njihovi pramenovi rade užasnu štetu na kosi, pa sam odlučila više ne prakticirat to kod njih nego se sama nastavit farbat u malo tamniju boju.. s obzirom da imam vidljiv veliki tamni izrast.

jednom moram srezat te pramenove kod frizerke, očito.. pa bolje što prije..


hitan savjet moliću jer se apsolutno ne razumijem u farbanje i ne želim sad još veću štetu napravit..
šta mi je najbolje napravit? mislila sam još otići jedanput da mi samo na izrast stavi malo svjetliju nijansu (ne plavu) čisto da taj prijelaz ne bude tako strog..

i sad, mislite li da je farbanje cijele kose u malo tamniju ispravan korak? ili će mi se ofucat još više?
jer kažem, meni je kosa bila super dok sam je sama farbala, tek nakon farbanja je živnula, dobila sjaj, bila ljepša.. al ne znam kako će sad reagirat na farbu jer nikad nije bila ovoliko izmučena.
koja farba (marka) je najmanje bolna?
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 12:13   #1525
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
imam još jedno pitanje uz ono malo iznad kako koja boja ispadne na kojoj boji..

pitanje glasi:
imam užasno oštećenu kosu od pramenova i farbanja kod frizerki, a i stanjivala sam je u par mjeseci nekoliko puta prošle god (gupača )
ukratko, izgledam ko ofucana kokoš već skoro godinu i često šišam 2 cm vrhova, al ona je i dalje, ali nijansu blaže uništena
e sad, pretpostavljam i da mi ti njihovi pramenovi rade užasnu štetu na kosi, pa sam odlučila više ne prakticirat to kod njih nego se sama nastavit farbat u malo tamniju boju.. s obzirom da imam vidljiv veliki tamni izrast.

jednom moram srezat te pramenove kod frizerke, očito.. pa bolje što prije..


hitan savjet moliću jer se apsolutno ne razumijem u farbanje i ne želim sad još veću štetu napravit..
šta mi je najbolje napravit? mislila sam još otići jedanput da mi samo na izrast stavi malo svjetliju nijansu (ne plavu) čisto da taj prijelaz ne bude tako strog..

i sad, mislite li da je farbanje cijele kose u malo tamniju ispravan korak? ili će mi se ofucat još više?
jer kažem, meni je kosa bila super dok sam je sama farbala, tek nakon farbanja je živnula, dobila sjaj, bila ljepša.. al ne znam kako će sad reagirat na farbu jer nikad nije bila ovoliko izmučena.
koja farba (marka) je najmanje bolna?
s obzirom da imas svijetle pramenove a taman izrast ako se odlucis farbat boja ti se nece ravnomjerno primiti. e sad moj savjet ti je ukoliko zelis prekinuti sa pramenovima (to sam radila vise puta) uzmi tamniju farbu i pofarbaj se, mozda ne iz prve ali iz drugog treceg farbanja bi ti se trebala ujednaciti boja.
ali ako kazes da ti je kosa jako unistena probaj sa preljevom ali ne onim kupovnima nego kao sto frizeri rade preljev.
znaci kupis farbu koju vec zelis, uzmes 3 ili 6% hidrogen i pomjesas farbu sa hidrogenom i šamponom ili regeneratorom(stavis onoliko koliko i hidrogena otprilike). meni je frizerka rekla da stavim sampon rade nego regenerator jer sampon kao otvara vlasi pa se bolje primi ali meni je isto ostecena pa ja radim sa pola sampona i pola regeneratora.
izmjesas to sve skupa i namazes na mokru kosu osusenu rucnikom. drzis puno krace nego klasicne boje za kosu, 10-15-20 min vidjet ces sama kad pocne tamniti do nijanse koju zelis i onda isperes.

tako da ti preporucam da probas prvo sa preljevom da malo ujednacis izrast i ostatak kose i prolongiras farbanje.
meni se kosa od preljeva nikada ne unisti tako da toplo preporucam.

pitala si i za boje za kosu koja najmanje ostecuje, to je vise manje individualno. npr ja izbjegavam u velikom luku keune i garnier boje za kosu jer mi je kosa od njih kao slama.
od drogerijskih su mi dobre syoss farbe.

takoder biraj boju za kosu koja je do 2 nijanse tamnija od tvoje sadasnje boje.
npr ako sad imas 8icu onda najtamnije kupi 6icu, nemoj tamnije jer ce ti se ionako primiti tamnije nego sto ocekujes.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 14:40   #1526
hvala! )

nemam se sad vremena raspisat, samo da pitam... ja sam malo jako tulava u tim stvarima, pa mi nije jasno kako bi samo farba više uništila od farbe i hidrogena (sa šamponom)?

ja ću svejedno kupit to kako si mi rekla, znači hidrogen 3% i farbu, pa ću kad stignem kući vidjet šta ću.
dakle to sve ide preko cijele površine kose, ne samo izrast?
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 15:37   #1527
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
hvala! )

nemam se sad vremena raspisat, samo da pitam... ja sam malo jako tulava u tim stvarima, pa mi nije jasno kako bi samo farba više uništila od farbe i hidrogena (sa šamponom)?

ja ću svejedno kupit to kako si mi rekla, znači hidrogen 3% i farbu, pa ću kad stignem kući vidjet šta ću.
dakle to sve ide preko cijele površine kose, ne samo izrast?
u farbi koju kupis isto dobijes hidrogen ili tzv razvijac boje i on bude ili 6 ili 9% ovisno koju boju kupujes.
tak da ces ti sad kupiti farbu ali neces koristiti taj razvijac koji dobijes u kutiji sa farbom vec ces kupiti 3 ili 6 %.
znaci kupis farbu kupis hidrogen i u posudicu iscjedis cijelu tubu farbe, cijeli hidrogen i sampon ili regenerator isto kolko i hidrogena.
i drzis manje nego kad se bojas.
definitivno puno manje oštećuje kosu nego bojanje.

stavi ju na izrast i malo preko izrasta i drzi 5 min i onda mozes premazat i cijelu kosu i drzi jos 10ak min. uglavnom mozes kombinirat, vidjet ces kak ti se boja prima pa mozes reagirat na mjestu
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2013., 17:52   #1528
ok.. kužim sad valjda
kupila sam 6%, to je najmanje što je bilo.

e sad, ovako, kupila sam farbu, ovu (7.3 florida):
http://therosewoodblog.files.wordpre...sany0037-2.jpg

i nije baš nešto tamnija, hm
šta misliš, kakvu boju budem dobila?
ovo je moja boja


znači, koristim svoj hidrogen, isto koliko i šampona..? ustvari, isto ću pola regeneratora, a pola šampona.
se to samo nanese na kosu? smeta ako se utrljava i zapjeni? ajme pitanja

i da, kupila sam dvije farbe, će mi bit dovoljna jedna s obzirom da radim taj preljev?

Zadnje uređivanje modra : 06.08.2013. at 18:10.
modra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2013., 21:10   #1529
Quote:
modra kaže: Pogledaj post
ok.. kužim sad valjda
kupila sam 6%, to je najmanje što je bilo.

e sad, ovako, kupila sam farbu, ovu (7.3 florida):
http://therosewoodblog.files.wordpre...sany0037-2.jpg

i nije baš nešto tamnija, hm
šta misliš, kakvu boju budem dobila?
ovo je moja boja


znači, koristim svoj hidrogen, isto koliko i šampona..? ustvari, isto ću pola regeneratora, a pola šampona.
se to samo nanese na kosu? smeta ako se utrljava i zapjeni? ajme pitanja

i da, kupila sam dvije farbe, će mi bit dovoljna jedna s obzirom da radim taj preljev?
ne znam kak ce ti primiti jer ja prirodno imam svijetlu tanku kosu pa mi sve boje primaju puuno tamnije nego na slici.

nisam bas sigurna kolko ce ti se uhvatiti na izrast ali probaj nemas kaj izgubit, vjerujem da ce ga posvijetlit bar za nijansu dvije.

kolko vidim sa slike trebala bi ti jedna biti dosta.

da, pomjesas jednaku kolicinu kolko je i hidrogena i dapače, mozes utrljati bolje ce se primiti.
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2013., 10:14   #1530
Ima li na ovoj temi neki frizer naime godinama sam blajhala pramenove,te prije mjesec dana odlucila da vise necu jer mi je kosa dosta unistena pa me frizerka nagovorila da se pocnem kompletno farbati u plavo s novim inoa farbama kao ne ostecuje,posvjetljuje do 8tonova itd. Trebala sam ispasti perla ali izrast mi je dosao komletno zut narandast, a duzila lijepa bjela zbog izblajhanih pramenova, toliko sam ocajna bila da se nisam mogla pogledati u ogledalo, za tjedan dana sam opet otisla kod nje da mi prefarba ako moze u moju boju,prirodna sam 7 i da polako pocnem vracati svoju prirodnu boju jer mi je dosta mucenja sebe i kose, stavila mi je preljev na kosu,mislim da koristi loreal boje,nesto je spomenula da je stavila 8icu pa malo narandaste da ne ispadnem zelena, boja je predivo ispala prirodno smeda naravno malo baca na crveno ali to valjda tako mora, rekla je da me nece farbati jedno par mjeseci jer moja kosa je toliko izgubila pivment od blajha da nema smisla nego ce mi stavljati taj preljev, evo proslo je dva tjedna opet moram ici kod nje jer se to jako brzo ispire, sto sam i ocekivala,otic cu kod nje jos ovaj put i probat upratit sta tocno stavlja mada nista ne vidim a kad je pitam nece mi reci jer je naravno go njezin kruh, ja bih molila ako mi netko tko se stvarno bavi s tim da mi napise gdje bi mogla kupiti profi farbu, koja je zbilja kvalitetna da sto manje ostetim svoju izmucenu kosu i kako se radi taj preljev,citala sam da ide hidrogen,voda,farba,regenerator a gdje tu ta nijansa narandase kao sto mi je spomenula, dali nstko zna te lorealove farbe gdje bih mogla kupiti,ako ima koji frizer moze odg i na pm jer mi je previse svaka dva tjedna davati po 200kn, ajd nekakl cu predurat jos mjesec dva dok mi se to prestane tako brzo ispirati ali u buducnost bi si sama stavljala taj preljev cisto za sjaj kose, izvinjavam se na ogromnom postu ali ocajna sam vise s tom kosom koju sam sama unistila.

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2013., 15:20   #1531
Gdje se mogu kupiti profi boje za kosu i koje su najbolje?
-annaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2013., 13:28   #1532
cure jel znate di ima za kupiti Subrina Pure boje za kosu?
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.08.2013., 13:30   #1533
Dali netko zna gdje bih mogla kupiti loreal diallight preljev i hidrogen za to od 6% i po kojoj cijeni

Sent from my HTC One X using Tapatalk 2
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.08.2013., 01:05   #1534
mislim se obojati prvi put pa bi mi trebala vasa pomoc cure. imam smedu "misju" boju i htjela bi se obojati u tamnosmede, nije neka drasticna promjena. sad ne znam jeli bolja ona boja u pjeni ili obicna. jeli se ova pjenasta ispire i koliko traje? koliko cesto bi morala obnavljati boju?
Little talks is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 04:52   #1535
Quote:
cucumber kaže: Pogledaj post
Molim te reci mi gdje u ri drže INOA boje?
Hvala!
Quote:
namelessone kaže: Pogledaj post
Monama, gdje u Ri kupujes Trinity farbu?
Hvala!
oprostite sto kasnim s odgovorom - u vtc-u na viskovu. tamo imaju trgovinu s opremom za frizere na katu iznad konzuma. rade do 16h radnim danom.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 10:49   #1536
monama ima li tamo i loreal diallight?
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 13:21   #1537
fokusirala sam se na sampone zadnji put kad sam bila,
a moja sestra je uzimala trinity boju za kosu pa l'oreal dio s bojama nisam uopce gledala. nekako mi se cini da je bio opustosen i da bi uskoro trebali popuniti zalihe.
od pretproslog puta se sjecam da je bilo inoe i majirela, ali za dialight ne znam. bas cu pogledati sljedeci put kada budem u prilici.
monama is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 15:06   #1538
Bok cure, zanima me da li koja ima preporuku za boju koja je dostupna u Mulleru/DM-u/Bipi, da je povoljnija (ili da treba jedno pakiranje za dužinu od 10cm ispod ramena) a da je HLADNO smeđa?
Vrhovi su mi posvjetlili od sunca i vuku na crvenkasto a prirodna mi je smeđa dosta hladna pa bi nešto slično da mi se što manje vidi izrast!
titanika is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.08.2013., 19:27   #1539
Quote:
monama kaže: Pogledaj post
fokusirala sam se na sampone zadnji put kad sam bila,
a moja sestra je uzimala trinity boju za kosu pa l'oreal dio s bojama nisam uopce gledala. nekako mi se cini da je bio opustosen i da bi uskoro trebali popuniti zalihe.
od pretproslog puta se sjecam da je bilo inoe i majirela, ali za dialight ne znam. bas cu pogledati sljedeci put kada budem u prilici.
ajd molim te i taj hidrogen 1,8 ili 6% od 1l baš za dialight koliko je jet je na ebayu oboje 43$ s tim da je taj hidrogen za 13 puta
__________________
....ne mogu mi oduzeti snove...
seceruuu is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2013., 11:36   #1540
cure gdje mogu nabaviti keune 7.2 ili 8.1, nema ni u mulleru ni u dmu te nijanse?
yogalove is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:52.