Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.01.2009., 21:03   #1
Rembrandt - MUO

Jeste li bili na toj izložbi? Kakvi su vam dojmovi?
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2009., 06:20   #2
Iskreno, nije mi baš prebogata eksponatima, ali u svakom slučaju jako dobra. Vrhunske grafike, većinom autoportreti, portreti majke i poznanika (koji se, nekim slučajem u 90% slučajeva zovu Jan ).
Ja sam produžija boravak u muzeju tako što sam otiša pogledat i one stare satove koji su izloženi u drugom prostoru MUO. I time sam bija zadovoljan...

Svakako odi pogledat... i Rembrandta i satove
Iader is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:33   #3
Čujem da je interes javnosti ogroman i da je mnogo grupa. Pa da, gužva je cijele dane... A mali eksponatići... I mrak... A odličan je postav
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2009., 19:56   #4
grafike su dobre stvarno fascinantno izvedene na tako malenim formatima mogu doslovno posramit sve graficare,a bila sm i u rijks muzeju u amsterdamu taman poslje te u zagrebu i moram priznat da nisam sigurna dal su mi bolje grafike ili slike stvarno....vrhunski obradeno,a nocna straza je takva da doslovno paralizira ...
BeaBou is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2009., 18:27   #5
Znam

Rembrandtov opus mi je dobro poznat, bila sam u nekoliko muzeja koji imaju njegova djela, uključujući i sam Rijksmuseum i Maurithuis (Haag). Tako sad prepoznajem svako njegovo djelo, po samom stilu. Nema šanse da pomislim da je to netko drugi. Koja vam se grafika najviše dopala, meni je osobno onaj Rub šume (pejzaži).
felicidade is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 00:23   #6
__________________
rembrandt
rembrandt is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2009., 20:50   #7
Bila sam i postav je odličan.Šteta da nije bogatija izložba.Većinom su portreti njega i majke i pejzaži.Samo što je velika gužva tako da smo se morali gurati da bi neke grafike uopće vidjeli.I usput smo pogledali satove(od kićastih pa do stvarno lijepih),tako da sve u svemu smo bili zadovoljni.
__________________
Ljudi će zaboraviti što ste rekli, zaboravit će i što ste učinili, no nikad neće zaboraviti kako su se osjećali zbog vas.
plagra is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2009., 19:24   #8
Danas sam bila, on je jednostavno

Najvise od svega su me isfascinirali detalji - kako naslika utucenog psa i tocno uspije prenijeti taj neki osjecaj utucenosti. Pa ona lica, uspije prenijeti duh te osobe preko slike. Jos kad ti je jasno da to nije slika nego bakrorez. Ma genije
Lila_sun is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 16:23   #9
bila sam s razredom u zagrebu negdje u drugom mjesecu i zaista me fascinirala izložba njegovih BAKROPISA ( za neke koji neznaju razliku između bakroreza i bakropisa )
 
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:12.