Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.10.2008., 20:52   #201
evo slučajno sam nes gledo pa sam naletio na neke zanimljive podatke...
c/p

Notable industries using CATIA

CATIA is widely used throughout the engineering industry, especially in the automotive and aerospace sectors. CATIA V4, CATIA V5, Pro/ENGINEER, NX (formerly Unigraphics), and SolidWorks are the dominant systems.

[edit] Aerospace

The Boeing Company used CATIA V3 to develop its 777 airliner, and is currently using CATIA V5 for the 787 series aircraft. They have employed the full range of Dassault Systemes' 3D PLM products, comprised of CATIA, DELMIA, and ENOVIA LCA, supplemented by Boeing developed applications.[9]

European aerospace giant Airbus has been using CATIA since 2001.[10] In 2006, Airbus announced that the production of its Airbus 380 had been set back by two years at a cost of $6.1 billion because development was done on two versions of CATIA. It would appear that German and Spanish Airbus facilities used CATIA V4, while British and French sites had switched to V5. Among the problems: wiring harnesses manufactured using aluminium rather than copper conductors required special design rules including non-standard dimensions and bend radii; these were not easily transferred between different versions.[11]

Canadian aircraft maker Bombardier Aerospace has done all of its designing on CATIA.[12]

[edit] Automotive

Automotive companies that use CATIA to varying degrees are BMW, Porsche, Daimler Chrysler[2], Audi,[13] Volkswagen, Volvo, Fiat, Gestamp Automocion, Benteler AG, PSA Peugeot Citroën, Renault, Toyota, Honda, Ford, Scania, Hyundai, Proton, Tata motors and Mahindra. Goodyear uses it in making tires for automotive and aerospace and also uses a customized CATIA for its design and development. All automotive companies use CATIA for car structures — door beams, IP supports, bumper beams, roof rails, side rails, body components — because CATIA is very good in surface creation and Computer representation of surfaces.

[edit] Shipbuilding

Dassault Systems has begun serving shipbuilders with CATIA V5 release 8, which includes special features useful to shipbuilders. GD Electric Boat used CATIA to design the latest fast attack submarine class for the United States Navy, the Virginia class.[14]. Northrop Grumman Newport News also used CATIA to design the Gerald R. Ford class of supercarriers for the US Navy.[15]

[edit] Other

Architect Frank Gehry has used the software, through the C-Cubed Virtual Architecture company, now Virtual Build Team, to design his award-winning curvilinear buildings.[16] His technology arm, Gehry Technologies, has been developing software based on CATIA V5 named Digital Project.[17] Digital Project has been used to design buildings and has successfully completed a handful of projects.
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:01   #202
3D Studio Max sa Vray Renderom.Za 3D Studio max hvala bogu imaš brdo tutoriala i nema stvari koje se ne da narpavit, ja radim več poduže vrijeme u Max-u i fakat sam jako jako zadovoljan.Inače najviše kaj radim radim Architectural Rendering za vanjske i domače suradnike.Kolko znam prijatelj mi radi u Cati-i ali u smislu za izrade Motora i takvih stvari pa nebi bilo loše i da si pogledaš Autodesk Inventor
http://usa.autodesk.com/adsk/servlet...112&id=4246282
Eto kratki Description
Autodesk® Inventor® software provides a comprehensive set of 3D modeling and mechanical design tools for producing, validating, and documenting complete digital prototypes. The Inventor model is a 3D digital prototype that helps users visualize, simulate, and analyze how a design will work under real-world conditions before a product or part is ever built—helping manufacturers get to market faster with fewer physical prototypes and more innovative products.
__________________
Alienware M18x (Custom) Apple Mac PRO
Javca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 21:09   #203
joj sličan problem sam ja imao sa Hatchom u 2006-i, ja sam to riješio da sam prešao na 2009.Jer je puno jednostavnije sučelje i sve.
__________________
Alienware M18x (Custom) Apple Mac PRO
Javca is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2008., 23:29   #204
Pošalji sliku ili cijeli file,ovako je teško shvatit u čemu je problem
Necubas is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 02:01   #205
Preporucio bih ti da probas rhinoceros jer navedeni program zadovoljava sve kriterije, bilo da je u pitanju pocetnik ili netko tko je vec duboko u vodama 3d modelinga. Jedini sitni nedostatak je to sto rhinoceros nema bas mnogo opcija za render, tako da ti je najpametnije rhino koristiti za izradu modela a render raditi naknadno u nekome programu. NPR: Ja uvijek model izmodeliram u rhinu te ga zatim rendam u 3ds max-u koristeci vray i tako dobijem najbolje rezultate.
EMINEM is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 13:51   #206
Zašt tolko ljudi koristi 3ds max? Pogledajte performanse u odnosu na mayu ili XSI:
http://www.3dspeedmachine.com/News/compare/compare.htm

Makar ga i ja koristim .......
xitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:19   #207
gluposti, za takav softver nisu bitne perfomanse u tim podrucjima, ako je trzavo jednostavno kupis jaci hardver . To je softver koji kosta cca 15-20k kuna i onaj tko si to moze priustiti sigurno ima i za konfiguraciju koja se prilici necemu takvome...

stjece se dojam da se max najvise koristi zato sto se totalno ukorijenio u game industriju (da se razumijemo koriste se i ostali alati, ali u puno puno manjoj mjeri), no sto se cjelokupne slike tice onda su si svi otprilike podjednako zastupljeni...
__________________
"Intensity comes at the cost of wisdom."
tempest is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:46   #208
Ja sam zavrsio tecaj Maye i mogu samo reci da je prekomplicirana za pocetnike...za vas sve koji se zelite baviti 3D modeliranjem koristite 4D Cinema r11 i necete pozalit...JEDNOSTAVNO DOBRA (ODLICNA) platforma.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:46   #209
Ja sam zavrsio tecaj Maye i mogu samo reci da je prekomplicirana za pocetnike...za vas sve koji se zelite baviti 3D modeliranjem koristite 4D Cinema r11 i necete pozalit...JEDNOSTAVNO DOBRA (ODLICNA) platforma.
__________________
3D in my blood. :)
Igor88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 17:52   #210
maya je grozota ziva, ali navodno se isplati (neznam, nisam ju nikada koristio), slozit cu se s tobom da je cinema stvarno jednostavna, ali nista manje mocna od konkurencije...
__________________
"Intensity comes at the cost of wisdom."
tempest is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 18:03   #211
Ja mislim da je i 3ds max jako jednostavan. Iako nikad nisam radio ništa u nekom drugom sličnom softveru, osim google sketchupu.
Ima tutoriala možda više neg sve ostalo skupa i stvarno nije problem. U početku je malo zastrašujuće sučelje, al poslje kad se skuži, mačji kašalj.
xitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 20:59   #212
^^e a kako se recimo radi kocka u tom 3ds max. recimo u sketchup-u napraviš pravokutnik, i onda sa push/pull alatom je gurneš i napravi se kocka. i jeli se moraju baš recimo unest podaci o kocki, ili je možeš proizvoljno, kao u sketchup-u gurnut. (npr 10.2543 cm)
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2008., 21:22   #213
Možeš i jedno i drugo, što ti više odgovara. Možeš i prvo povuči a onda namještat ručno dimenzije, možeš i obrnuto, a možeš i samo jedno od toga.
Kak ti recimo u sketchupu napraviš kuglu? Neke tam glupe fore moraš delat i još glupo ispadne. Tu sam potegneš i imaš. Naravno ima i 10000000000 puta više drugih opcija.

Tjedan dana proučavanja programa i več si spreman za mnogo toga. Samo ti trebaju dobri tutorijali.

Evo recimo. Ovo sam napravio niti 2 tjedna nakon što sam počeo u maxu:
slika

Ta mi je prva i malo je čudan render, a poslje mi se nije dalo ponovo.
xitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 11:30   #214
e puno hvala. namjeravam preć na neki bolji program od sketcupa. gledo sam neke tutoriale za isto neki 3d, neznam kak se zove. ugl tamo moraš recimo utipkat dimenzije da bi ti napravilo kocku. meni se više sviđa to da ja prvo napravim bezveze, pa onda namještavat. još jednom hvala, evo kad dobijem flat (uskoro, nadam se) to će bit prvo što ću skinut. i btw super ti je ispala ta učionica, 2 tjedna kažeš. hm nadam se da ču ja bit tako brz
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 20:45   #215
Preporučam tutorijal od lynda.com, naravno torrent. Ja sam skinuo 3ds max 9 essential training i bio prezadovoljan. Odlična stvar za početnike. Mislim da ima i essential training za max 2009 pa možeš to probat ako skineš tu verziju. Vjerojatno je jednako dobro.
xitac is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.11.2008., 23:30   #216
ma ja više volim sam probavat šta program ima, tako najboje naučim. a tek kasnije gledam tutoriale. evo baš me sad zainteresiro 3ds, pa kad dobijem normalan adsl, to prvo skidam
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:26   #217
E...

Kod takvog bizarnog problema, moguće je da je i riješenje isto takvo! Provjeri da li su ti svi layeri odmrznuti ili uopće uključeni! Ako ti je nacrt zaključan, tad se s poslom mošpozdravit jer se na njemu mijenjati ne može ništa!


Eto!
__________________
Ako si u Oslu, ne znači da si nužno i u Finskoj, zar ne?
cre10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 13:38   #218
CATIA V5R18-Problem

Problem mi nastaje kada nacrtanu skicu pomocu Sketch-a pokusam pretvoriti u trodimenzionalno tijelo pomocu funkcije Pad.Kada kliknem na ikonu Pad i odredim vrijednost trece dimenzije i kada kliknem na Ok tog trenutka zablokira mi program.Inace radio sam nekoliko mjeseci u tom programu bez ikakvih problema.Medjutim jedne prilike mi se desilo da dugo nisam mogao regularno ugasiti racunar pa sam ga ugasio na prekidacu dovoda struje.Kada sam ponovo upalio racunar na Desktopu nije bilo ikona.U programe sam ulazio pomocu:Ctrl+Alt+Delete,a zatim na Novi zadatak otkucavsi u dobijenom prozoru Explore.Tako sam ulazio u sve programe pa i u CATIA-u i sve je funkcionisalo.Ipak sam odlucio da reinstalisem postojeci Windows XP Professional SP2.To sam i ucinio sa istim CD-om(Windows XP SP2),koji je bio prije toga.I posle ponovne instalacije programa CATIA V5R18 pomocu istih CD-ova kojim sam i prethodni instalisao poceo mi se desavati navedeni problem na navedenom mjestu,ustvari blokira ondje gdje trebamo da napravimo od dvodimenzionalne skice trodimenzionalno tijelo.
To mi se desava i kad je u pitanju funkcija Shaft.Pokusao sam nekoliko puta ponovo instalisati program CATIA V5R18,ali je rezultat uvijek bio isti.Na jednom drugom forumu predlozeno mi je da pokusam sa:Tools/Options/Reset
all tabs.To sam pokusao,ali nije dalo rezultat(tu su bile 4 opcije,pokusao sam
svaku ponaosob).Dalje mi je jos predlozeno da pomocu System all restore
povratim sistem unazad.To bih rado ucinio,ali nije islo jer se sistem moze vratiti unazad samo na ranije definisanu tacku vracanja sto kod mene nije bio
slucaj.Ovo mi se dogadja u Part Design Modulu.Jos uvijek sam pocetnik i ne
radim u drugim modulima.Radim prema nekoj zbirci zadataka u kojoj ima dosta zadataka i iz drugih modula,ali nisam do toga jos stigao.Samo sam formalno ulazio u Shape/Imagine Shape,zatim Mehanical Design/Drafting i vidio da tu
sve funkcionise.Pretpostavljam da ako bih rijesio problem u Part Design modulu
da bi to bilo rijeseno i u nekom drugom dijelu Mehanical Design-a u kome se pojavljuju Sketch i Pad.

Nekii podaci o mom Hardver-u:
-Procesor-Athlon 64 3GHz
-Maticna-K8V-MX,Asus
-Graficka-Ati Radeon 7200 256 MB
-RAM-512MB
znam da mi je RAM mala i stavit cu jos 512Mb,ali da napomenem da mi je navedeni program radio i to dobro sa isto tom memorijom i sa istim Operativnim sistemom.Ne znam da li je moglo doci do greske prilikom reinstalacije Windowsa jer svi drugi programi rade normalno(nisam vrsio ponovnu reinstalaciju Windowsa,a i to cu pokusati)

Pa eto to je kod mene problem sto se tice programa CATIA V5R18.Zamolio bih
ako je neko imao ovakav ili slican problem da mi napise kako bih mogao navedeni problem rijesiti:
Hamza_Mujanovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 21:06   #219
malo su zamjenjena ova dva gore odgovora. i vidim da je top tema
__________________
ON OTHER SKIN_
black1888 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 18:47   #220
Quote:
Hamza_Mujanovic kaže: Pogledaj post
Problem mi nastaje kada nacrtanu skicu pomocu Sketch-a pokusam pretvoriti u trodimenzionalno tijelo pomocu funkcije Pad.Kada kliknem na ikonu Pad i odredim vrijednost trece dimenzije i kada kliknem na Ok tog trenutka zablokira mi program.Inace radio sam nekoliko mjeseci u tom programu bez ikakvih problema.Medjutim jedne prilike mi se desilo da dugo nisam mogao regularno ugasiti racunar pa sam ga ugasio na prekidacu dovoda struje.Kada sam ponovo upalio racunar na Desktopu nije bilo ikona.U programe sam ulazio pomocu:Ctrl+Alt+Delete,a zatim na Novi zadatak otkucavsi u dobijenom prozoru Explore.Tako sam ulazio u sve programe pa i u CATIA-u i sve je funkcionisalo.Ipak sam odlucio da reinstalisem postojeci Windows XP Professional SP2.To sam i ucinio sa istim CD-om(Windows XP SP2),koji je bio prije toga.I posle ponovne instalacije programa CATIA V5R18 pomocu istih CD-ova kojim sam i prethodni instalisao poceo mi se desavati navedeni problem na navedenom mjestu,ustvari blokira ondje gdje trebamo da napravimo od dvodimenzionalne skice trodimenzionalno tijelo.
To mi se desava i kad je u pitanju funkcija Shaft.Pokusao sam nekoliko puta ponovo instalisati program CATIA V5R18,ali je rezultat uvijek bio isti.Na jednom drugom forumu predlozeno mi je da pokusam sa:Tools/Options/Reset
all tabs.To sam pokusao,ali nije dalo rezultat(tu su bile 4 opcije,pokusao sam
svaku ponaosob).Dalje mi je jos predlozeno da pomocu System all restore
povratim sistem unazad.To bih rado ucinio,ali nije islo jer se sistem moze vratiti unazad samo na ranije definisanu tacku vracanja sto kod mene nije bio
slucaj.Ovo mi se dogadja u Part Design Modulu.Jos uvijek sam pocetnik i ne
radim u drugim modulima.Radim prema nekoj zbirci zadataka u kojoj ima dosta zadataka i iz drugih modula,ali nisam do toga jos stigao.Samo sam formalno ulazio u Shape/Imagine Shape,zatim Mehanical Design/Drafting i vidio da tu
sve funkcionise.Pretpostavljam da ako bih rijesio problem u Part Design modulu
da bi to bilo rijeseno i u nekom drugom dijelu Mehanical Design-a u kome se pojavljuju Sketch i Pad.

Nekii podaci o mom Hardver-u:
-Procesor-Athlon 64 3GHz
-Maticna-K8V-MX,Asus
-Graficka-Ati Radeon 7200 256 MB
-RAM-512MB
znam da mi je RAM mala i stavit cu jos 512Mb,ali da napomenem da mi je navedeni program radio i to dobro sa isto tom memorijom i sa istim Operativnim sistemom.Ne znam da li je moglo doci do greske prilikom reinstalacije Windowsa jer svi drugi programi rade normalno(nisam vrsio ponovnu reinstalaciju Windowsa,a i to cu pokusati)

Pa eto to je kod mene problem sto se tice programa CATIA V5R18.Zamolio bih
ako je neko imao ovakav ili slican problem da mi napise kako bih mogao navedeni problem rijesiti:
Stvarno čudan problem, imo sam jedan problem sa iskapčanjem catie iz struje, al je bio u assembly designu tako da nema veze sa ovime, jer je meni trazio neke dijelove koje je izgubio... Ako je to sve tako kako si opiso, meni se cini da je jedino riješenje da nabaviš Catiu V5R16 i probas s njom. Izasla je i V6, nisam je jos pokusavo skinut (ima na youtubu kako izgleda), al za nju ti definitivno taj komp nece bit dobar. Ja imam Quad proc, 4Gb rama (dobro 32bit win cita mislim oko 3.2Gb), odličnu grafičku, pa mi kod malo vecih analiza pocucla svu radnu memoriju i blokira. Morat ces malo pojacat komp ako imas u planu radit assembly-e od veceg broja dijelova... Konkretno rijesenje onog tvog problema stvarno ne znam...
Snooker is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:09.