Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.05.2014., 08:42   #2001
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Možda bi ti najbolji redosljed bio prvo do dr UM pa onda vidjeti šat dalje....ovo za family se nemoj sekirati, nisi jedina koju su doktori, obitelj i ostali proglasili ludom tak da samo slušaj sebe i svoje tijelo i sve će se riješiti...meni je danas grozan dan isto nemogu vjerovati da takve razlike u danima imam na toj lijevoj strani...ne znam da li je slučajnost ali kad ide promjena vremna meni se noga, prepozna i guzica krenu raspadati...grrrr...nikako spojiti duže od 10 dana u komadu a da je dobro...

Jako puno ljudi se žali na pogoršanja kod promjene vremena. Još je rano, drži se.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 14:34   #2002
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
Potpisujem sve do zadnje riječi što si napisala i samo dodajem...da nas nije toliko ovdje na forumu koje možemo potvrditi te simptome vjerojatno nitko to nebi niti vjerovao! i da nije bilo tebe moja godina i pol bi postala valjda deset i pol! a to da kirurzi znaju prepoznati kilu ne želim niti komentirati jer je sve u prethodnim postovima rećeno...jedan koji mi je u HR čak i rekao da je to bolna prepona mi je isto tako napisao da preporučuje mirovanje jer nema se tu šta operirati! Treba li još nešto nadodati...
Meni se ovaj sportski doktor malo cudio da kako mi nije ova zena preporucila operaciju kaj mi je radila UZV.
Dea i ostatak jel ste imale probleme sa donjim ledima?

Tek sad mi je jasno zasto mi je dao Neurobion forte i rekao da cemo probati s terapijama da mi malo zivci dodu u red..on smatra problematicnim valjda taj L5 kraljezak.
pocela sam piti preksinoc i od jucer popoodne imam bolove u ledima donjim i guzici i straznjem dijelu nogu malo. Nisam mogla spavati od toga. I bila sam kod fizioterapeuta i kaze da mi je to isijas. Nemam pojma kaj da radim. Mozda da stanem pit. A to je samo pojacani B vitamin.

Znaci svo to grcenje u guzici i nogama i trnci povremeno mi mogu ustvari biti i od tog zivca. Plus jos kila na lijevo i cudna situacija na desno.
A ovaj tjedan na poslu mi je bio katastrofa stresan a bit ce i iduci. I moram sjediti vise na poslu, ne znam kako cu izdrzati uopce.
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2014., 17:19   #2003
Bluefire, Neurobion je, koliko znam, u većini zemalja EU zabranjen zbog nekog pratećeg sastojka. Ne sjećam se više točno gdje sam to našla, prošlo je dosta vremena, ali zbog toga sam odustala od njega u startu.

Donji dio leđa također može boljeti zbog kile. Dok je ne saniraš teško ćeš znati stvara li ti L5 ikakve probleme. Ili možda kukovi. I od njih itekako može boljeti dupe, naročito pri sjedenju.

Samo mirno i polako. Nabavi si dobar gel jastuk za sjedenje.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 20:17   #2004
Quote:
bluefire kaže: Pogledaj post
Meni se ovaj sportski doktor malo cudio da kako mi nije ova zena preporucila operaciju kaj mi je radila UZV.
Dea i ostatak jel ste imale probleme sa donjim ledima?

Tek sad mi je jasno zasto mi je dao Neurobion forte i rekao da cemo probati s terapijama da mi malo zivci dodu u red..on smatra problematicnim valjda taj L5 kraljezak.
pocela sam piti preksinoc i od jucer popoodne imam bolove u ledima donjim i guzici i straznjem dijelu nogu malo. Nisam mogla spavati od toga. I bila sam kod fizioterapeuta i kaze da mi je to isijas. Nemam pojma kaj da radim. Mozda da stanem pit. A to je samo pojacani B vitamin.

Znaci svo to grcenje u guzici i nogama i trnci povremeno mi mogu ustvari biti i od tog zivca. Plus jos kila na lijevo i cudna situacija na desno.
A ovaj tjedan na poslu mi je bio katastrofa stresan a bit ce i iduci. I moram sjediti vise na poslu, ne znam kako cu izdrzati uopce.
mene ti jako boli donji dio leđa ali samo na lijevoj strani...jako mi se grči taj dio tijela, unutarnja i vanjska strana bedara i prepona pa me jako bole i leđa...neki unutarnji glas mi govori da nešto baš nije najbolje prošlo na toj operaciji
dosta mi paše istezanje pa i to radim ali sve u svemu nije baš najbolje i totalno je neusporedivo sa prvom operacijom. nije mi baš jasno zašto me sad vanjski dio bedara tako jako boli, recimo to me nije bolilo pije operacije. nekako i se čini da iza tako jakog grča mora biti još neka ozljeda ili krivo napravljena operacija jer mi je čudno da se neki simptomi pogoršavaju
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 08:02   #2005
Quote:
Dea2012 kaže: Pogledaj post
mene ti jako boli donji dio leđa ali samo na lijevoj strani...jako mi se grči taj dio tijela, unutarnja i vanjska strana bedara i prepona pa me jako bole i leđa...neki unutarnji glas mi govori da nešto baš nije najbolje prošlo na toj operaciji
dosta mi paše istezanje pa i to radim ali sve u svemu nije baš najbolje i totalno je neusporedivo sa prvom operacijom. nije mi baš jasno zašto me sad vanjski dio bedara tako jako boli, recimo to me nije bolilo pije operacije. nekako i se čini da iza tako jakog grča mora biti još neka ozljeda ili krivo napravljena operacija jer mi je čudno da se neki simptomi pogoršavaju
I meni se cini da nekaj nije dobro..tako ti je i meni na lijevoj strani, na desnoj operiranoj manje, ali isto se grci. Cak bi prezivjela sa desnom jos neko vrijeme, ali mozda cu morat uzet bolovanje jer ne mogu sjedit na poslu radi lijeve..jucer mi je kolegica rekla da idem doktoru..
Idem sad tu do tog doktora i reci cu mu nek me shvati krajnje ozbiljno i da ne mogu ni radit kolko sam u komi.

Katastrofa..umjesto da pocinjem sa karijerom....aaaa
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 08:05   #2006
Quote:
korina2401 kaže: Pogledaj post
draga bluefire, svaka čast na stavu ja isto nastojim izdužiti mišiće jer otkad vježbam, stanje mišića je puuuuno bolje.kad se sjetim nekih vježbi koje uopće nisam mogla napraviti...
to nisko šta te boli u preponi, ako je tvrdo, to te boli pubična kost i tu ti je hvatište aduktora. mene to još uvijek zaboli,iako je prošla puna godina dana od operacije te strane.rekao mi je dr. da moram mazati ledom oko 15 min i onda radim vježbe istezanja koje mi je pokazao fizioterapeut Donadić. dakle, oboje su rekli istu-stvar i dr. i terapeut.
MR kralježnice nažalost ne mogu komentirati. kad ti to prevedu, neka ti Lahor komentira.
jel te boli sa strane (SI zglobovi) ili sredina?mene bole SI zglobovi, ne tako često kao prije.
Ima koja od vas kontakt od Korine?
tnx
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 11:23   #2007
sportski doktor mi tvrdi da sad sigurno imam problema i sa isijasom i da ne idem na masaze dok se zivac isijatikus ne smiri. Dao mi je Mydeton 50 mg i Aflamin 100 mg i Neurobion forte i Magnezij granule neku veliku dozu. To je za opustanje misica.
I kaze ako ne prode do utorka kad se vidimo to grcenje i da ne mogu ni sjedit da me salje neurologu.
Pokusat cu doc i do Culjka nekako..
Moguce da imam sad problema i sa zivcem kad sam zgrcena vec 9 mjeseci pa je iziritiran.
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.06.2014., 23:44   #2008
Quote:
bluefire kaže: Pogledaj post
Ima koja od vas kontakt od Korine?
tnx
Imam ti ja, poslala sam ti pp.

Cure moje drage, jako mi je žao da se tako mučite. Ja vam savjetujem da si odete poslikat kukove u Neuron, možda i oni mogu biti razlog tom takvom vašem stanju. To vam je moj dobronamjeran savjet. Barem ćete vidjeti u kakvom su stanju, a ako imate kakvu ozljedu kukova, možda vam se sve to i događa zbog toga.

Ja sam jako dobro, bolove imam još rijetko kad, a sve se promijenilo kad sam počela spavat na tvrdom. Prije su me užasno zatezali quadratus lumborumi, sad ih se više ni ne sjetim.

Nadam se da će vam biti bolje.

Pusa svima
__________________
''Dvije te stvari određuju: tvoje strpljenje onda kad nemaš ništa i tvoj stav onda kad imaš sve.''
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 10:14   #2009
Quote:
bluefire kaže: Pogledaj post
sportski doktor mi tvrdi da sad sigurno imam problema i sa isijasom i da ne idem na masaze dok se zivac isijatikus ne smiri. Dao mi je Mydeton 50 mg i Aflamin 100 mg i Neurobion forte i Magnezij granule neku veliku dozu. To je za opustanje misica.
I kaze ako ne prode do utorka kad se vidimo to grcenje i da ne mogu ni sjedit da me salje neurologu.
Pokusat cu doc i do Culjka nekako..
Moguce da imam sad problema i sa zivcem kad sam zgrcena vec 9 mjeseci pa je iziritiran.
Blufire, razgovaraj obavezno s Esthelle i kunis o njihovom iskustvu sa spomenutim kirurgom prije nego se odlučiš na bilo kakvu suradnju s njim.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 10:39   #2010
Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Blufire, razgovaraj obavezno s Esthelle i kunis o njihovom iskustvu sa spomenutim kirurgom prije nego se odlučiš na bilo kakvu suradnju s njim.
Da znam...cijelo vrijeme mi je to na pameti..ali ne znam gdje drugdje da idem.
Lijeva strana me ne pusta od grca. Desni aduktor u banani.
Da li ima ikoji drugi doktor da se kuzi u to?
Imam jos jednu sansu mozda otic u ponedjeljak do Varazdinske bolnice, poznanica mi je specijalizant tamo i pitala bi svog mentora koji kaze je enciklopedija da me pregleda.

Nego..koliko kosta MR kukova u Neuronu i tko bi to trebao pogledati?
Ali imam MR prepona i aduktora i zena nije nista skomentirala kukove. a brijem da se vide. Iako naravno nije vidjela ni kile.
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2014., 19:59   #2011
Bluefire moj topli savjet ti je da se raspitas jos i za druge kirurge ili u nekoj drugi bolnici ili na tom odjelu.

Dakle ja ne znam sta se sa mnom desava. Pored toga sto me zari i probada u urogenitalnom podrucuju,stara pjesma jel,sad me pak pocelo zariti dupe i sjedne kosti,pa cak i kukovi i prepone (sto je i za ocekivat kad su kiletine tu). Zarenje je na najjacoj razini kada hodam ili sjedim. Jel moguce da se to zarenje siri zbog sve duze prisutnosti kila?

Plus sto se sada doista bojim da su mi kuk/kukovi isto u banani s obzirom da ako se penjem po stepenicama desni kuk mi se raspada,sjedenje me smeta,a ako legnem na desni bok jao meni.Skljocanje da ne spominjem,kako puhne vjetar tak ja valjda kvrcnem. Ima li smisla uopce provjeravati kukove prije operacije ili da se okanim toga zasad? Imam osjecaj da sto su duze kile tu,zarenje mi sve vise divlja,da ne govorim da se bojim da mi nije povuklo ozljede kukova
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 19:42   #2012
Ojj cure..evo da se malo istresem..
**** ja sve po spisku svim doktorima koji me salju reumatologu ili drugom kirurgu ili neurologu ili doma u Hrvatsku ili vjezbati i da naravno..psihologu.. Da bog da dobili obostrane ingvinalne kile, ali one male koje NE MOGU NAPIPATI pa da ih vozaju sto godina od odjela do odjela dok ne zavrse u Vrapchu..


Pa gdje oni uce anatomiju nije mi jasno..koji klinac ih uce..pa cim pogledas anatomiju tog ing kanala ti moze biti jasno da moze raditi probleme sa aduktorima..
Jos mi sestra hoce na medicinu..e bome ce ucit kad ju ja stisnem!

Desavanja od petka..

Stigla doma u petak pa od voznje u autu zavrsila sa 2 injekcije voltarena u guzu radi leda..polako se smirilo u subotu popodne, pogotovo nakon posjeta fizioterapeutu koji mi je malo "oslobadao" lijevi SI zglob..to me zeza. Ima neka vjezba otvarac kuka pa maalo si pomazem.
I cini mi se da mi je bilo gore stanje i sa misicima zgcenim kad sam pila Neurobion forte. Prestala u nedjelju.

U nedjelju bila kod neurokirurga koji je totalno popljuvao nalaz madara da imam pomaknut L5 i rekao mi da odem psihijatru i da nije zivac stisnut sigurno(bar nekaj), ali za svaki slucaj da napravim MR mozga, cervikalno torakalne kraljeznice radi trnaca u nogama da ne bi bio MS ili neko sranje.

U ponedjeljak me moj dragi kirurg desne strane nije mogao primiti jer je bio zauzet (morao je covjek ici na tekmu) pa sam cekala njegovog kolegu od 12-16:30 jer mi je trebao napraviti UZV da vidimo sta sa kilama. Na kraju mi je slikao zdjelicu koja je u redu i hoce MR zdjelice jer je cudno da imam problema sa aduktorima i straznjom lozom i grcenjem guzice. Nije napravio UZV.

Dodem u utorak kod madara sportskog doktora i kazem mu leda dobro (jer je rekao slat me neurologu jer je ziher u pitanju zivac..), ali boli me ta kila lijevo i gdje bi mogla to ici pregledati i kaze mi da postoji maaala sansa, ali moozda mi to sve radi kila. Ali nije siguran i nije kirurg.

Odem danas kod kirurga u svoj kvart kako mi je i rekao sportski doktor.
Lik me ispritisce na lijevo i ja jaucem od boli i kaze moguce da je kila, ali on ju nije napipao. I da zasto ne odem u Hrvatsku to rjesavat i da nek me dokt opce prakse ovdje salje u neku vecu bolnicu. Nije ni UZV napravio. I salje me reumatologu radi aduktora. Ne kuzim zasto me sportsko dokt. uopce slao njemu kada me ne moze operirat.

Odem dokt popodne samo da popricam s njom i kazem joj da cu prvo nac nekog kirurga pa cu doc po uputnicu. I kaze mi ako cu se operirat u Hrvatskoj da mi ne moze dat bolovanje i da mi dokt mora napisati tocno koliko mogu na bolovanje jer mi ona moze dat 5 dana..
Znaci ako se i operiram ovdje zeznut ce me sa bolovanjem jer uopce ne kuze kaj je ing.kila.

Nek idu svi u lijepu..

Idem gledat tekmu i pit pivo!
Pusa, drzte se cure!
bluefire is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.06.2014., 20:11   #2013
Ja se u potpunosti slazem s Bluefire neka odi svi lijepo u *beep*. Zar je toliki problem napraviti uzv ja fakat ne kuzim? No rekla sam ti u cemu je problem s tim.. I meni uopce i nikako nije jasno kog vraga uce te doktore na faxu? Znam deset puta vise o anatomiji zdjelice i mogucim ozljedama koje mogu raditi takve simptome od samih doktora. Da ne govorim kako me moja dr opce trazila savjet za jednu svoju pacijenticu koja pati od bolova u zdjelici i kojoj doktori ne mogu dijagnosticirati sto joj je,vec tupe po tome da je cista u pitanju,a zenska ima simptome klasicne kile. Treba osnovat neku nekakvu udrugu ili slicno za zene sa takvim problemima,ovo je stvarno horor.

Iskopala sam jedan clanak gdje je covjek dvije godine patio od bolova i pecenja (ukljucujuci rektalno),doktori mu dijagnosticirali PN, a na kraju ispalo da je imao obostrane kile. Veli da su nakon operacije bolovi nestali. Glup je malo naziv da je PN mit,ali vidim da je covjek toliko ogorcen nesposobnoscu doktora pa se valjda tako malo ispucava,suosjecam s njim

Uostalom eto i link pa bacite pogled: http://www.medicalnewstoday.com/opinions/90021
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 01:03   #2014
@ Bluefire, zao mi je zbog svih ludih dogadjaja s doktorima. Ali to ti je tako, vozat ce te dok ne dodjes kod pravog strucnjaka za kile. Nazalost, za mene je zasada to jedino dr. Muschaweck i nitko drugi.


Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Ja se u potpunosti slazem s Bluefire neka odi svi lijepo u *beep*. Zar je toliki problem napraviti uzv ja fakat ne kuzim?
Nije problem napraviti ultrazvuk, ali prepoznati kilu jest. Zasto je to tako kod nas, pojma nemam

Mislim da je vrijeme da vam svima obznanim da sam trudna 3 mjeseca i zasada sam zbilja vise nego OK. Bolovi minimalni, trbuh raste, a ja se osjecam dobro. Nadam se da ce tako biti i do kraja. Dugo sam se dvoumila da li uopce ici na bebu s ovim mojim s*anjem, ali evo, zelja za njom je pobijedila

Pusa svima
__________________
''Dvije te stvari određuju: tvoje strpljenje onda kad nemaš ništa i tvoj stav onda kad imaš sve.''
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 01:07   #2015
Čestitam!!!!!! Evo, ja upravo danas zbrojila, odradila preko 300 individualnih trudničkih vježbanja za doktorat.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 08:31   #2016
Ajme Gardinija pa to su divne vijesti! Bas mi je drago,cestitam na bebi!!
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2014., 23:43   #2017
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Čestitam!!!!!! Evo, ja upravo danas zbrojila, odradila preko 300 individualnih trudničkih vježbanja za doktorat.
Hvala

A kakva su to individualna trudnička vježbanja? To je nešto povezano s GD-om?

Quote:
nia-pia kaže: Pogledaj post
Ajme Gardinija pa to su divne vijesti! Bas mi je drago,cestitam na bebi!!
Hvala draga
__________________
''Dvije te stvari određuju: tvoje strpljenje onda kad nemaš ništa i tvoj stav onda kad imaš sve.''
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 00:13   #2018
Quote:
Gardinija kaže: Pogledaj post
Hvala

A kakva su to individualna trudnička vježbanja? To je nešto povezano s GD-om?
Da, da..radim doktorat iz utjecaja vježbi na tijek i ishode gd-a.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 04:37   #2019
Curke molim vas pomoć!malo je offtopic,no ako itko zna nešto,bilo što molim da mi javi bar na PM jer sam očajna.od utorka imam trnce u rukama,počelo sa jednom stranom iz čistog mira i prešlo na drugu stranu plus trnjenje lica obraza. Na hitnoj mi daju inekciju normabela i šalju kući jer neurološki pregled je sve okej,traže da napravim mr mozga i vratne kraljeznice plus emng ruku.naravno da su trnci i dalje prisutni. U međuvremenu napravila provjeru Ca i Mg,sve u normali.Do petka trnci prelaze u žareću bol (koju već i imam samu po sebi pol godine u zdjelici zbog kila,no ovo je nemoguće kontrolirati), koža mi doslovno počinje goriti na rukama,nogama,vratu..posvuda.Odlazim na hitnu gdje provodim 6 sati da bi mi rekli da su mi krvni nalazi uredni i ekg,ct sam odbila zbog prevelikog zračenja (napravit ću mr mozga sljedeći tjedan) i traže da napravim hormone štitnjače. Ako itko ima pojma šta bi moglo biti i od kud da krenem jer očigledno doktori ne znaju apsolutno ništa da mi se javi,jer vidim na netu da ima tisuću uzroka,a ja ne znam odakle krenuti..sumnjam i ne vjerujem da je povezano sa ozljedom zdjelice iako mi se i ta bol pogoršala prošli tjedan,no ako sam u krivu da me netko ispravi i usmjeri na pravi put
__________________
Patience is bitter, but it's fruit is sweet.
nia-pia is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2014., 10:28   #2020
Quote:
Gardinija kaže: Pogledaj post
@ Bluefire, zao mi je zbog svih ludih dogadjaja s doktorima. Ali to ti je tako, vozat ce te dok ne dodjes kod pravog strucnjaka za kile. Nazalost, za mene je zasada to jedino dr. Muschaweck i nitko drugi.




Nije problem napraviti ultrazvuk, ali prepoznati kilu jest. Zasto je to tako kod nas, pojma nemam

Mislim da je vrijeme da vam svima obznanim da sam trudna 3 mjeseca i zasada sam zbilja vise nego OK. Bolovi minimalni, trbuh raste, a ja se osjecam dobro. Nadam se da ce tako biti i do kraja. Dugo sam se dvoumila da li uopce ici na bebu s ovim mojim s*anjem, ali evo, zelja za njom je pobijedila

Pusa svima
ovo je najbolja vijest koju si nam mogla javiti!!!! bravo čestitam biti će sve superrrr
Dea2012 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:17.