Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Ostale umjetnosti

Ostale umjetnosti Slikarstvo, arhitektura, umjetnost života...
Podforumi: Kazalište, Strip, Kreativni nered

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.04.2009., 18:22   #1
Angry Likovni-analize

može mi molim vas analizirat skulpture neku, bilo koju. sam nek bude primjerenim rjecnikom zato kaj sam tek prvi razred i nisam još u tim "vodama"(znači da ne bude jako stručnim nekim akademskim rječnikom...). Hvala!!
Ianus is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2009., 17:13   #2
ja sam isto prvi razred umjetničke škole , i moram priznati da nemam s tim problema, ma zapravo, uopće nemam problema kaj se tiče stručnog predmeta...
mislim da najprije moraš naučiti teoriju likovnog jezika, ( ja recimo u školi imam teoriju oblikovanja i povijest likovne umjetnosti kaj se tiče analize umjetničkog djela )a kad to dobro naučiš, samo počinješ primjenjivati da djelo koje analiziraš...
ja vjerujem da ste u školi spominjali pojam: FORMA I SADRŽAJ, tako da najprije kreni od toga. to ti je temelj svake dobre analize, prvo pobroji kaj vidiš( forma) ; a sad u nabrajanju tu ulaze i kompozicija i kompozicijska načela, osnovne funkcije forma (materijalna, komunikacijska, estetsko/etička, uporabna i osobnost autora; a to je sad manje bitno, perspektive itd... to je kaj se tiče forme...
a kaj se tiče sadržaja, e tu imaš malo više posla: najprije si moraš nekako "smisliti" kaj to znači, odnosno koja je funkcija toga ili kaj ja znam..uglavno u tome stilu, nakon toga moraš proći INDEX-ili alegoriju, zatim IKON- atribuciju i nakraju simbol... i to je to...ali najbitnije ti je da kreneš od forme i završiš sa sadržajem s time da na samome kraju smisliš neku priču, al ne priču koja nema veze s vezom, nego pričaš ono kaj vidiš na umj. djelu da bi se moglo/ ili se događa. to sve isto vrijedi i za skulpturu: obratiš pozornost na građu, materijal, glatkost/ hrapavost, osjećaj nelagode itd...
mislim da je u kratkim crtama to sve, ako te kaj zanima, slobodno pitaj...


off: iz vž-a sam, idem u srednju strukovnu smjer lik. umj i dizajn, 1. razred
 
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.