Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.06.2010., 03:03   #2001
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
ja neznam, nisam ti bas posjetitelj takvih klubova, al eto mogo bi navest neki, jer nikad se ne zna
Ne ti si turist koji ide na more ist pecenog odojka. Nego posto je odojak na Ballermanu 6??
__________________
Ignore: McAucliffe, Adler109, ZeljkoRi, buntspecht, OhYeah, FileExplorer, Apatrid, mau123, libertango, Grunf, trooly, Mc Ozy Albert Einstein: „Lakše je razbiti atome negoli predrasude!“
ekompf is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:08   #2002
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Socijala je onaj kome je puno 5 € za domaći crni rižoto, porcija za ubiti vola.
Nitko ne mora graditi megadiskoteke, ali u Zadru nema nijedna prava diskoteka na nekom renomiranom nivou. Ne mora biti Ibiza, ali nešto moraš ponuditi mlađoj populaciji a da to nije đir gori-đir doli Kalelargom.

Ne triba nama turizam za ruske oligarhe jer će takvi na Maldive i Karibe, nama triba turizam za ljude koji će platiti domaći specijalitet u restaurantu ili kojima neće biti puno 20 € za ući razgledati plitvičko prirodno čudo. Za to ne moraš biti Kerum, nego osrednje zarađivati i biti voljan potrošiti
ko st rekoh, ja za te morske stvari nedam kune,al za komad odojka ili janjca s raznja dam i 100 kn.

fakat sad kad spomenuh janjce, di na moru ima klopat janjca s raznja, bas ne vidjeh nigdje, barm bi me miris privukao

a ovaca klko os, zar nebi ono pag poznat po janjetini

sto se tie diskacha, cudim se da se ne nude ono doiskoteke na plazi, pod nekim satorima, s onom pjenom, u hotelima....to bas i nije neka investicija

sto se tice plitvica, nisam nikad kupovao kartu pa neam pojma koliko kosta, al ako neki tvrde da je 160 kn onda je fakat puno, 50 kn max bi trebalo kostat
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:09   #2003
Quote:
ekompf kaže: Pogledaj post
Ne ti si turist koji ide na more ist pecenog odojka. Nego posto je odojak na Ballermanu 6??
a nego kaj cu, mozda blitvu a gleaqj posto na mallorci nije tradicija odojak s raznja, kao nigdje u spanjolskoj,barem koliko je meni poznato, nemres to tam ni ocekivat
buntspecht is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:25   #2004
Quote:
PCM kaže: Pogledaj post
Imaš 1 klub u koji idem od svoje srednje i gadi mi se uć više u njega.
Klub je na Pilama nećemo ga reklamirat.

Imaš još jedan "klub" koji je solidan (Banje) al se zapravo više radi o lounge baru na plaži.

To je to. Imaš nešto kafića što se pogase do 2.

Turistička meka
Dubrovački noćni život od 1-5 bi bio NULA.
To je istina, ali to nije bug već feature. Dubrovnik očito ne želi biti mjesto koje će privlačit omladinu koja se opija na plaži već drukčiju klijentelu, situirane ljude. Naravno da ima i studenata koji voze nove mercedese, ali u pravilu ih nisu sami zaradili već su im ga kupili roditelji pa opet dolazimo do zaključka da starija populacija ima više love. A starija populacija (50+) ne izlazi od 1 do 5. Eto pitaj starog kad je zadnji put bio u disku od 1 do 5.

Naša greška je što svaku večer nemamo priredbe tipa moreška (ne tog obima, već slične igre, za zabavu strancima) i naplaćivat ulaznice za to 30-35 eur po osobi, odnosno ako se kupuje u paketu tj. aranžmanu 20-25 eur. Stranac će to sigurno platiti jer se osjeća glupo uplatiti ljetovanje pa ga provesti u hotelskoj sobi.
Jumai is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:39   #2005
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Nitko ne mora graditi megadiskoteke, ali u Zadru nema nijedna prava diskoteka na nekom renomiranom nivou. Ne mora biti Ibiza, ali nešto moraš ponuditi mlađoj populaciji a da to nije đir gori-đir doli Kalelargom.
ne treba sve biti u zadru. ove mladje turiste pospremite npr. u zaton , a oni se ne bi ni bunili na buku, a bolje platezne u zadar i osmisliti par originalnih sadrzaja.

Zadnje uređivanje klomp : 29.06.2010. at 03:56.
klomp is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:50   #2006
Quote:
borussenfront kaže: Pogledaj post
Bio prosli tjedan u Baskoj na Krku i jos ne mogu doci sebi - pivo 0,5 toceno, domace u kaficima na rivi stoji 10 KN.

I jos jedna mala digresija na visoke cijene hotela. Hoteli vecinu svojih kapaciteta prodaju preko agencija ili turoperatora. Tako recimo turoperator za hotel 5* u Dubrovniku u Srpnju, AI usluga placa 35-40€. Jedan rucak sa picem placaju 5-7€.
Zbog toga treba vidjeti i drugu stranu a ne iskljucivo lupati po hotelima, jer turoperatori su ti koji odredjuju maloprodajne cijene.
e daj mi lijepo reci gdje si to popio u Baški 0,5 za 10kn?!!
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:53   #2007
Quote:
Michael Collins kaže: Pogledaj post
Ma i zaslužili smo da nam turizam propadne...

Em je udio turizma u ekonomiji sramotno velik,čak 25%,dostojan nekih banan država,em se slabo ulaže, još i preziremo strane turiste,pogotovo mlade,i želimo da nam dolaze Skandinavski umirovljenici,da samo ostavljaju pare za zrak,a ni ne izađu iz sobe...
Bookiram Kvarner, fakat su pretjerali a ponuda-Booring!

Nije dobro! U odnosu na prošlu godinu, a neki krive SP u nogometu, svašta!
__________________
...If You love somebody, set them free. ...
AnnieW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 03:58   #2008
Quote:
buntspecht kaže: Pogledaj post
a vlajo je, i lakse malo s tim dalmoskim spikama, ne razmem niti rijec
Da te samo pitam, bio sam danas sa suprugom u HR, dva sokića i dvije kafice, tamo nekde u blizini Samobora, Divlje vode se zove restoran, imaju dolinu koja se zove po Stepincu i Kuhariću, koštalo 44 Kunića! Jej to obično, normalno ili malo? To je za nas Zlovence ipak oko 6€vrića, nije, da je mnogo skupo, ali ipak je skuplje, nego preko granice! Na Bledu, uz jezero bi me koštalo ćak i 7€vrića, ali zna se, ipak je to turizam! Normalno bi platili tamo negde oko 4,5€! Šta će bit tek idući tjedan, na Hr moru?? Oderat ćete nas žive, kao obično! Bio u Aprilu, pardon u 4 mjesecu u Kvarneru, kafica sa šlagom 14 Kunćića, to je 2 €, znaći da radim za dvije kafice skoro jedan sat! Bravo! Ali ne razumijem, kako sam mogao uplatiti za dvoje samo 400€ sa polupansionom za 7 dana? Sigurno ćete nas opelješiti drugdje!
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 04:01   #2009
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Sigurno ćete nas opelješiti drugdje!
Na vinjetama za 200 metara autoceste uz koju se širi divan miris konjske balege. Zvuči poznato?
__________________
"Hrvatska vidje svakojakih čuda, al' ne nađe štrika za toliko juda." (A.G. Matoš)
Modern Gent is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 04:18   #2010
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Na vinjetama za 200 metara autoceste uz koju se širi divan miris konjske balege. Zvuči poznato?
Nemoj tako! Idi preko Istre, pa se možeš vozit sve do Au granice za iste pare! Ako ideš na sever, uopšte ti ne treba na autocestu, pa ćak je Slo Amd, pa i Hrvatski, nacrtao kartu, kako ti ne treba preko Zlo. ić po bilo kakvi autucesti, ili se to imenije autoput? Tko bih ga to znao, u ovoj zavrzlami jezika? Sve imaš na googlu, pa neću ti valjda ja iskat?
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 04:29   #2011
Quote:
franc1952 kaže: Pogledaj post
Nemoj tako! Idi preko Istre, pa se možeš vozit sve do Au granice za iste pare! Ako ideš na sever, uopšte ti ne treba na autocestu, pa ćak je Slo Amd, pa i Hrvatski, nacrtao kartu, kako ti ne treba preko Zlo. ić po bilo kakvi autucesti, ili se to imenije autoput? Tko bih ga to znao, u ovoj zavrzlami jezika? Sve imaš na googlu, pa neću ti valjda ja iskat?
Možeš upotrebljavati HAK i kasnije www.najdi.si, ono gornje, gde piše zemljevid
__________________
Volim sve ljude, pa i one, pomalo lude.
franc1952 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:13   #2012
Quote:
AnnieW kaže: Pogledaj post

Nije dobro! U odnosu na prošlu godinu, a neki krive SP u nogometu, svašta!
Ma naravno, našim "turističkim" djelatnicima će uvijek netko biti kriv ako nije SP u nogometu, onda je vulkanski pepeo, ako ne pepo onda vrijeme, ex rat na Kosovu, Bog, ozonske rupe.......ali svoje dupe jednostavno ne vide jer im je tako lakše.Vide samo kako dobro oguliti, poderati i umlatiti turista u što kraćem roku.Za to vrijeme jedini zlaz vide u dizanju cijena, tovari glupi.
__________________
SVE ZA HRVATSKU, A NAŠU JEDINU I VJEČNU HRVATSKU NI ZA ŠTO (prvi hrvatski predsjednik dr.Franjo Tuđman).
Sve one koji na bilo koji način vrijeđaju hrvatske branitelje ili Domovinski rat, kao i one koji im dopuštaju da to nekažnjeno čine nabijem na *urac.
casio is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:26   #2013
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Njemačko more... stvarno si se nagledala svita Jesi bila i s Delboyem i Rodneyem u Margateu na moru?

Jel teško razumiti da kad bi u restaurantima bila ista cijena za Hrvate i strance (makar ona u većini slučajeva i je ista) da bi Hrvati teško išta pojeli u tim restaurantima s obzirom na svoju platežnu moć ako bi cijene bile prilagođene strancima i njihovoj platežnoj moći, a u drugom slučaju ukoliko bi cijene bile prilagođene Hrvatima da bi davali svoje u bescijenje i ne bi ništa posebno zaradili? Jel to teško za razumit?

Jel teško za razumit da kad u Parizu boca vode košta 7 € da to i Francuz i turist mogu platiti, a kad u Hrvatskoj košta 7 € da stranac plati, a Hrvat je žedan? Ili ti i takvi želite da naši Hrvati iz kontinentale prestanu dolaziti na hrvatsko more jer im je jako preskupo da bi ova država mogla imati solidne prihode od turizma? Vidiš, meni su Hrvati na hrvatskom moru prioritet i učinija bi sve da si oni mogu priuštiti litovanje. To je njihovo more, njihova zemlja. A kako nije njemačko, Njemac neka plati ili neka ide u "jeftiniju Španjolsku" di flaširana voda nije 5 kn nego 5 €...

Ova država više-manje živi od turizma. Nama ne triba ljubav stranaca i njihovo tapšanje po ramenu, nama triba novac za život. I to je u globalu to
Čestitke mami, čestitke tati.

Tebi je normalno da su različite cijene za domaće i strance? Svaka čast. Tako bi onda i u Zimbabveu trebali imati cijene za strance pa neka lokalci rade 10 godina da bi kupili litru vode?

Imam čak i 2 računa kod sebe što sam platio na skijanju pa mogu i skenirati da vide ljudi kako je "skupo" tamo.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:30   #2014
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Eno na, sad se i u govnima kupamo.

Rezime ove teme je - imamo jednu od najlipših i najčišćih obala u Europi, ali i milijun jalnih i nerealnih pritužbi jer nam nikad ništa nije dovoljno dobro i uvik je tuđe bolje, lipše, sjajnije, povoljnije.

Šteta što Bog neke od velikih Hrvata nije nasadija u jebenu Mongoliju pa bi znali cijeniti "govnjivo more" kakvo je Jadransko.
Sjećam se da je u Poreču koji puno radi na svemu, jedan slovenac rekao kako je upravo proplivao pored govneta i rukama pokazao kako velikog. Daj mi reci, čemu služe oni betonski kanali što idu u more? Zašto se na nekim dijelovima rive skuplja najviše ribica?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:34   #2015
Quote:
bracodbk kaže: Pogledaj post
Krivo si ti uhvatio. Gle, u Crnoj Gori sam najmanje dva puta mjesečno. Obišao sam je uzduž i poprijeko. Oni su se izreklamirali sa cijenom od 99 eura po osobi za 10 dana (9,9 eura noć ili 99 eura 10 dana) u predsezoni i u rujnu i listopadu. To je bio jedan zgodan marketinški trik ali...aprtaman za četvero je bio skoro 40 eura noć. Po takvoj cijeni ih u predsezoni imaš širom našeg dijela Jadrana mali milijun. Al eto, Crnogorci su pokušali marketinškim trikom a mi nismo. No nije im upalilo. crna Gora jest lijepa, čak prelijepa ali oni su po pitanju turizma daleko, daleko iza nas. Cijela CG od turizma zaradi manje nego sami grad Dubrovnik (bez okolice).
Ako se dobro sjećam oni su davali i ručak u toj cijeni i ulaz u muzeje, zar ne?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:40   #2016
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ako je bajka ono što je doživija moj novčanik u toj istoj Španjolskoj onda moran priznati da je mogla biti bolja

Isto tako nadam se da će Austrijanci na Božićnom sajmu u Beču naplaćivati kuglice za bor manje od 20€ po komadu, a ni šalica punča ne vridi 50 kn da ga jebeš, nije fer da je tako skupo za braću Hrvate ... ili je to reciprocitet što oni u Krku na rivi dobiju 2 porcije domaćeg rižota od sipe i skoro još i bocu vina za cijenu jedne kuglice?

Ko god je bija vani na bilo kakvom "eventu" ili prigodnom zbivanju (skijanje, razni sajmovi, velike izložbe, kulturne manifestacije itd.) zna kakve su vani cijene. Nije ovo više socijalizam pa da bratija iz Njemačke nama govori kako je tamo i koliko što košta.

Ovakvu obalu i ovakvo more se ne smi dat u bescijenje. Ko ima neka plati, ko nema neka stoji doma. Ako ja ka Dalmatinac, čovik s mora, s curom oden malo ća iz Zadra na par dana u Krk i potrošimo 500 € uz smještaj kod prijatelja, onda brate more i neki Njemac ili Talijan na godišnjem odmoru ostaviti neku lovu. Ako je cigan neka stoji doma i uštedi nam vrime i energiju.
Čak i da jesu takve cijene, zar ti treba crtati da su te iste cijene prilagođene standardu zemlje u kojoj te cijene jesu postavljene. A ne kao kod nas da za prosječnu plaću možeš kupiti npr. 50 hamburgera a austrijanac 100 hamburgera u svojoj zemlji. I neka mi netko objasni kako to da skijanje u Francuskoj sa prijevozom (600 kn), smještajem i ski pass-om te boravišnom pristojbom za 6 dana košta sve zajedno 1700 kn a kod nas ne možeš za te novce platiti ni put i pass a kamoli smještaj bilo gdje. A tamo 200 km staza uvijek pod snijegom i utabane a kod nas max 4 km i stalno razrovane. A oni sigurno zarade jer nitko ne radi bez da zaradi. Kako je to tek jeftino domaćima koji imaju nekoliko puta veća primanja?
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:52   #2017
Vi tu kukate da nema noćnog života, a meni je problem i dnevni ako nisam na poslu (a od 1.07. stupa na snagu zabrana izvođenja građevinskih radova). Pokušala sam u nedjelju otići na plažu, svi plaže u Poreču i široj okolici izgledaju kao kombinacija dječjeg vrtića i doma za starije osobe. Pa ne mogu iz Istre ići na plažu Zrće, a to je izgleda jedina za mene normalna plaža u Hrvatskoj.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:53   #2018
Quote:
Modern Gent kaže: Pogledaj post
Ja osobno mislim da je problem našeg turizma okretanje krivoj klijanteli. Mi više nemamo cijene za socijalu i naši ljudi nevoljko ugošćuju socijalu, a nemamo ponudu za one s boljom platežnom moći.

Vidin ja po Zadru. Da iman milijun eura za potrošiti ja ih u Zadru neman di potrošiti osin ako poiden 5000 sladoleda i popijen 2500 koktela u jednom danu. I ostane mi nekih 900 000 eura
Nema elitnijih mista za izaći, nema uopće kvalitetnih mista za izlazak, nema noćnih vožnji avionom iznad grada i ostalih dubioza koje bogati vole i rado koriste. Jednostavno, u Zadru imaš kafiće, slastičarne, seljačke štandove sa đinđiolama koji uništavaju izgled stare gradske jezgre i pokoju bolju suvenirnicu. Moš otić na glazbene večeri u sv. Donatu, na feštice, u kino i posli toga na pokoji koktel u Maraskino, Garden ili tako neki kafić/lounge. Posli toga moš u krevet jer nemaš di više

Gost koji ima više love i rado ju troši želi bolju ponudu, zabavu i uživanciju. Želi atraktivne koncerte, partije, zabavu do zore, a ne da policija u ponoć dolazi zahtjevati da se smanji muzika ili zatvori kafić. I njemu nije skupo dati 100 € za večeru uz more s izabranicom. A ovima koji u nas dolaze pa po staroj jezgri grada starog 3500 godina, jezgri koja vrvi kulturom i baštinom, šeću u kupaćima bez majice s crocsicama na nogama i nose u ruci masku i disalicu koje su kupili na obližnjem štandu i ne odvajaju se od njih, njima 100 € dura 5 dana

Cijene su u nas sasvim dobre, ali da bi stranci više trošili moraju biti animirani, mora biti više zabave i više kreativnosti u osmišljavanju ponude. Hranu kakvu jedu u nas i po kojoj cijeni neće nikad nigdi poisti, samo što ovi što donesu paštete sa sobom si to svejedno nikad neće priuštiti, ali zato onda ne triba svojom ponudom ciljati na njih.
Gle, dođemo mi s kontinenta i onda poslije svih tih kina i koktela, gardena i slično odemo s vašim curama kući A i ne znam gdje ćeš se kupati u Zadru. Svi domaći idu na ono kamenje prema Viru, neda mi se tražiti kako se zove a nije to baš tako blizu.

U Istri možeš pronaći načina za potrošiti pare, pogotovo u okolici Poreča. Imaš i adrenalinske parkove, jahanje, vožnje avionom, svašta nešta i zato imaju najviše gostiju. Bi li trebalo zabraniti hodanje bez majice kao u Krku, tj. uvesti halje da gostima bude ugodnije? Ili bog voli i one gole, poderane, čorave, jadne, nejake, koji nemaju isto kao i one koji imaju? Fuuuj crkva I ako mi sad netko misli dati ban neka prvo dobro pročita i promisli šta je napisano. Jako dobro.

A za tebe je cijela RH socijala jer ne želi tebi zadraninu dati cijelu svoju plaću za neku šupu ili garažu za 5 dana. Btw, moja garaža je veća i bolje uređena nego dobar dio apartmana na moru.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 10:59   #2019
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
U pravu si, dnevna ulaznica 110kn, i meni je bilo čudno (pomislio da je nešto poskupilo ili da sam bio u drugoj sezoni), ali naivno nisam pretpostavio da bi ljudi mogli lagati.

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hr...d=56&Itemid=72

"Cijena ulaznice uključuje uporabu elektro - broda na jezeru Kozjak i panoramskog vlaka u okviru odabranog programa razgleda, osiguranje posjetitelja.."

Drugdje bi trajekt doplatio još 15 eur i vlak 25 eur.

Danska, Novreška, Švedska,...su još skuplji, plaćao sam pivo (stellu) po 70kn i to prije 7-8 godina.
Dobro ti je čovjek rekao...prije su imali 4 kategorije sezona ako se ne varam i najskuplja po ljetu je bila 160 kuna za odrasle što će reći da su debelo smanjili ne zato što žele manje zaraditi nego jer je bilo debelo preskupo. Ajde izračunaj koliko je to bilo za obitelj od 4 člana. A moraš doći do tamo i nešta jesti. Ode iljadarka dok si reko keks.
__________________
Pravo je znanost? :lol: :rofl: :kidaseodsmijeha: :rigo:
Hrc is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.06.2010., 11:05   #2020
Quote:
Jumai kaže: Pogledaj post
U pravu si, dnevna ulaznica 110kn, i meni je bilo čudno (pomislio da je nešto poskupilo ili da sam bio u drugoj sezoni), ali naivno nisam pretpostavio da bi ljudi mogli lagati.

http://www.np-plitvicka-jezera.hr/hr...d=56&Itemid=72

"Cijena ulaznice uključuje uporabu elektro - broda na jezeru Kozjak i panoramskog vlaka u okviru odabranog programa razgleda, osiguranje posjetitelja.."

Drugdje bi trajekt doplatio još 15 eur i vlak 25 eur.

Danska, Novreška, Švedska,...su još skuplji, plaćao sam pivo (stellu) po 70kn i to prije 7-8 godina.
Nje mi cilj bilo lagati,platio sam akrtu 160 kn,a u tvojem postu koji sam prvi citirao je stajalo 160kn,pa sam samo nastavio sa tom cijenom dalje...
McAucliffe is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:13.