Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.09.2012., 13:43   #4361
A što misliš - da su odjednom napravili kvantni skok i počeli radit super-duper zimske gume? Teško. Ako već gladaš premium segment (što Bridgestone jest) uzmi provjerena rješenja.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 21.09.2012., 17:00   #4362
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
A što misliš - da su odjednom napravili kvantni skok i počeli radit super-duper zimske gume? .
Zašto to ne bi bilo moguće, pa pogle Opela


homosapiens is offline  
Old 21.09.2012., 18:13   #4363
Quote:
homosapiens kaže: Pogledaj post
Zašto to ne bi bilo moguće, pa pogle Opela


Aaaaaa, udarac ispod pojasa, pamti pa vrati kažem ja ....
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 22.09.2012., 02:50   #4364
Na kraju su gore Kleber zimske, proslu zimu su dobro orale po snijegu na drugom autu (na mokrom su nesto slabije, ali snijeg se topi pod njima) pa reko da ne filozofiram Nadam se da me nece iznevjerit, a s obzirom da sam ih vec upoznao, nema frke.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Old 22.09.2012., 09:17   #4365
Quote:
casualRi kaže: Pogledaj post
Na kraju su gore Kleber zimske, proslu zimu su dobro orale po snijegu na drugom autu (na mokrom su nesto slabije, ali snijeg se topi pod njima) pa reko da ne filozofiram Nadam se da me nece iznevjerit, a s obzirom da sam ih vec upoznao, nema frke.
Kleber Kristal HP2?

Desi mi se da, mi se neki proizvod, proizvođać.. zamjeri i onda bježim na široko od toga, sve dok mi se od toliko bježanja opet ne stvori pred očima.

Nakon Viaxera, Kleber nisam mogao vidjeti. No s vremenom, kad sam naišao u trgovini na taj HP2, dobro sam ga pogledao, izokretao, prelomio ripne, probao jel škripi betonu... Da je bio još malo jeftiniji od Alpin A4, možda bi čak uzeo taj Kleber, ali za tadašnjih ni cijelih 40kn razlike po gumi, pregrizao sam, i uzeo Alpin A4.

Zašto taj kleber? Protektor (gazeći sloj) mi izgleda mnogo bolje nego kod večine "jeftinijih" guma, krenuvši, ma od svake... osim ovih iz "samog vrha".

Ono čega me bilo strah je, mokra cesta, a upravo sam gumu za te uvjete tražio + trajnost.

Inače, da sam primoran kupiti nešto jeftinije, bila bi među prve 3, HP2, Nokian i ne znam... još neka.
Josip09 is offline  
Old 22.09.2012., 12:51   #4366
Da, taj model. Ukupno 4 komada 2100kn (nešto sitno preko).

Najbolja guma (izuzev ovih najskupljih) mi je bila Nokian, ali eto sad ga više nisam u prilici uzimat pa sam se morao prebacit na nešto drugo.
Nisam ja neki dobar primjer što se tiče guma jer ih nikad ne testiram do granica mogućnosti, po mokrom vozim pomalo pa bi mi vjerojatno i ona najgora guma bila dovoljna. Već na snijegu nije svaka ista, a pošto se dosta vozikam po zimi po Gorskom Kotaru i ostalim brdašcima, uzeo sam Kleber koji stvarno dobro leži na snijegu.
__________________
Proklet bio dan kad su se stvari s interneta počele vrednovat u stvarnom svijetu...
casualRi is offline  
Old 22.09.2012., 14:57   #4367
Vidiš kako je to zapravo tužno, Kleber je bio "mali" neovisni proizvođač, slično kao i Uniroyal i imao je on i dobrih guma. Recimo Krisalp3 je bio vrhunska zimska guma, najbolja zimska guma početkom tisućljeća, osobno sam je vozio na Imprezi i nije imala mane ... izdržala je mislim 5 sezona, 40 tkm i tek pred kraj se počela plastificirati, C701 je bila isto super guma u malim dimenzijama. A onda je došao Michelin ... i ostalo je povijest.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 22.09.2012., 15:28   #4368
Quote:
CDRW kaže: Pogledaj post
Vidiš kako je to zapravo tužno, Kleber je bio "mali" neovisni proizvođač, slično kao i Uniroyal i imao je on i dobrih guma. Recimo Krisalp3 je bio vrhunska zimska guma, najbolja zimska guma početkom tisućljeća, osobno sam je vozio na Imprezi i nije imala mane ... izdržala je mislim 5 sezona, 40 tkm i tek pred kraj se počela plastificirati, C701 je bila isto super guma u malim dimenzijama. A onda je došao Michelin ... i ostalo je povijest.
A zašto je došao Michelin? Vjerojatno je malom Kleberu došao kraj, nije mogao opstati, kao i mnogi drugi, pa se moralo ići ka grupiranju...

Nekad je Sava Rapidex bila mekana guma koja je na ljutim Opelima i VW-ima ležala ko budali šamar, a dansa Perfecta i Intesa, nužno zlo. Ili.. a onda je došao GY
Josip09 is offline  
Old 22.09.2012., 16:12   #4369
Pa da, to ti i kažem, nekad su ti mali, nezavisni, proizvođači (u doba mog starog padaju mi na pamet Gislaved i Avon) imali super proizvode, ponekad za specifičnu primjenu ali su ih imali. Onda su došli veliki koncerni, pokupovali "male ribe" i od njih napravili entery level proizvođače. Proizvođače šrota ako mene pitaš. Tek u najnovije vrijeme neki od tih proizvođača, ex "malih" su gurnuti u mid-level, kao Uniroyal sa svojim gumama za manja vozila.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 23.09.2012., 07:29   #4370
Nema to veze sa tim jel u pitanju glavni brand ili podmarka, "bean counteri" su na snazi koji po svaku cjenu moraju iscjediti još koju nulu na kraju godine, makar bio poslje njih potop, nema veze, oni su "profesionalni manageri" i žive od bonusa koje dobivaju "racionalizacijom" i posve im je svejedno dal proizvode kurtone ili granate tak da o kvaliteti pogotovo dugotrajnoj netreba ni trošiti slova...
yedwy is offline  
Old 24.09.2012., 17:32   #4371
Gledam malo te gume i zanimamaju me
Kormoran KO SNOWPRO B2 MS 205 / 55 R16 94H

Jesu li te gume čemu?

U istri sam pa snijega i slična veselja nema previše.

Također, nisam nešto pri lovi, a ove gume nisu skupe.

nisam neki raceboy, pa...
__________________
Ma se je trijeba s bremenom akomodavat; trijeba je bit vjertuozu tko hoće renjat na svijetu. Kralj je čovjek od ljudi, kad se umije vladat.
el oso is offline  
Old 24.09.2012., 17:37   #4372
Quote:
el oso kaže: Pogledaj post
Gledam malo te gume i zanimamaju me
Kormoran KO SNOWPRO B2 MS 205 / 55 R16 94H

Jesu li te gume čemu?

U istri sam pa snijega i slična veselja nema previše.

Također, nisam nešto pri lovi, a ove gume nisu skupe.

nisam neki raceboy, pa...
Bome... 10e jeftinije od najjeftinijih.. mislim, Kleber, Sava...

A šta misliš, zašto je to tako? Jbg, nebuš se puno pomogel, a nebuš ni najgori, mislim, budeš ako izuzmemo one koji voze na ljetnima.
Josip09 is offline  
Old 24.09.2012., 18:27   #4373
Ima itko osobnih iskustava sa Dunlop Wintersport 4D vs. Conti 830P?


Inače, 830P sam vozio zadnje dvije sezone i prezadovoljan sam, ali eto, uvijek mislim da možda ima nešto bolje...
terza is offline  
Old 24.09.2012., 19:20   #4374
ja imam wintersport 4d i ja sam s njim vrlo zadovoljan,ugodno su me iznenadile gume...
A za conti ti nemogu ništa reč pošto ga nisam probo.
Za renault clio III wintersport 4d izvrsna guma a sad čekaj druge forumaše sa svojim iskustvom...
__________________
Kršćanstvo nikada nesmije doći ispred Hrvatstva- Ante Starčević
Bajica 1 is offline  
Old 24.09.2012., 19:45   #4375
Pozdrav svima

Trebam pomoć oko kupnje zimskih guma u Sloveniji i savjet od kojeg proizvođača gumu kupiti i dimenzije.
Auto kojeg vozim je chevrolet aveo 1.2, dimenzije ljetnih guma su :185/60/r14.
Auto koristim za posao i dosta vremena provedem vožnjom zagrebačkim ulicama.
Auto je od cure , a to pišem jer sam saznao ( mislim ovdje čitajući vaše komentare) da prilikom kupnje guma u Sloveniji vlasnik vozila mora imati isto prebivalište kao i suputnici u istom vozilu. Cura živi kod mene, ali nije promjenila prebivalište.
Da li će mi to predstavljati problem prilikom kupnje guma ili ne?
pis0j is offline  
Old 24.09.2012., 20:03   #4376
Quote:
pis0j kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima

Trebam pomoć oko kupnje zimskih guma u Sloveniji i savjet od kojeg proizvođača gumu kupiti i dimenzije.
Auto kojeg vozim je chevrolet aveo 1.2, dimenzije ljetnih guma su :185/60/r14.
Auto koristim za posao i dosta vremena provedem vožnjom zagrebačkim ulicama.
Auto je od cure , a to pišem jer sam saznao ( mislim ovdje čitajući vaše komentare) da prilikom kupnje guma u Sloveniji vlasnik vozila mora imati isto prebivalište kao i suputnici u istom vozilu. Cura živi kod mene, ali nije promjenila prebivalište.
Da li će mi to predstavljati problem prilikom kupnje guma ili ne?
Odete ti i cura zajedno u Janezland, tražite 2 računa i ako kupite jednu od najboljih, GoodYear UG8 koja je cca 55eura/komad kod Lašiča, unutar ste dopuštenog limita za neplaćanje carine. Montaža+balans+ventili su ionako jeftiniji kod nas, a uskoro će ti početi i oglašavanje po kojekakvim kolektivama pa će taj zahvat bit bagatela. A, koliko si planirao dati za gume? Ovisno o stilu vožnje, ako se voziš uglavnom po Zg, mogu ti bit dobre i FuldaKristalMontero 3, SavaEskimoS3+ (lošije po kiši od konkurencije, ali solidne po snijegu i suhom u manjim dimenzijama) od jeftinijih... Skuplje (i vjerojatno bolje) su ti još Conti,Michelin,Dunlop...
body halleck is offline  
Old 24.09.2012., 20:50   #4377
Quote:
body halleck kaže: Pogledaj post
Odete ti i cura zajedno u Janezland, tražite 2 računa i ako kupite jednu od najboljih, GoodYear UG8 koja je cca 55eura/komad kod Lašiča, unutar ste dopuštenog limita za neplaćanje carine. Montaža+balans+ventili su ionako jeftiniji kod nas, a uskoro će ti početi i oglašavanje po kojekakvim kolektivama pa će taj zahvat bit bagatela. A, koliko si planirao dati za gume? Ovisno o stilu vožnje, ako se voziš uglavnom po Zg, mogu ti bit dobre i FuldaKristalMontero 3, SavaEskimoS3+ (lošije po kiši od konkurencije, ali solidne po snijegu i suhom u manjim dimenzijama) od jeftinijih... Skuplje (i vjerojatno bolje) su ti još Conti,Michelin,Dunlop...
Uglavnom se vozim po Zg, ali od cure starci žive u blizini Knina tako da namjeravamo kupiti kvalitetniju gumu da možemo svratiti i kod njih u zimskom razdoblju.

Planirali smo do 1600 kn potrošiti na gume.

Sada me zanimaju dimenzije. Iste su ko i kod ljetnih ili drugačije ?
pis0j is offline  
Old 24.09.2012., 21:03   #4378
Tak će i ispast, oko 1600kn u skupljoj varijanti sve zajedno, akcije za montažu+balans su obično oko 100kn... Nema objektivne potrebe za manjom dimenzijom od 185x60R14 za Avea za zimsku gumu... Btw, nisu ti ovi jedini koji će davati akciju za promjenu guma, bit će toga još
body halleck is offline  
Old 24.09.2012., 21:14   #4379
Baš sam danas skočio do Lašiča i uzeo sam dvije (kriza ) Continentalove zimske gume, i odmah in namontirali. One stare (Sava Eskimo S3) su se počele čudno ponašati, a auto je sada preporođen
__________________
Atili, najboljem psu na svijetu! RIP (jesen/zima 1997 - 29. 7. 2009)
"Život je kretanje, a kretanje je umjetnost"
hasnfefer is offline  
Old 24.09.2012., 23:12   #4380
Ja imam svoje od preklani BFGoodrich Winter,dobre su još
__________________
Za razliku od automobila,žena vrijedi više ako je malo udarena
matko_gsi is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:15.