Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2005., 13:59   #1
Zidne dekoracije - slike / fotografije / naljepnice / tapete

s obzirom da na topiku sam svoj majstor vrvi od topika kako nešto popraviti, postaviti, spojiti na struju itd. mislim da je ovoj temi bolje mjesto ovdje.

naime kaj, , stavila bih nešto na zid. imam velik prazan dio zida iznad trosjeda kojeg bih upotpunila nečime.
slike slikara i sl. ne dolazi u obzir. toga nemam nigdje u stanu niti bih time voljela upropastiti zid, jednostavno mi se to ne sviđa.
treba mi nešto inspirativnije.
nešto kreativno.

prije nekog vremena sam u onoj anđinoj emisiji na trenutak, ali sam ona trenutak, uhvatila dio emisije gdje je nekome uređivala neku spavaću sobu i na zid postavila polovice kugle, ajmo tako reći. više njih i raznih dimenzija. onako u gornji kut zida. i to je baš fora izgledalo. s ozbirom da nisam gledala tu emisiju i više nikad o takvom nečem nisu pričali niti pokazivali što je to za mene je ostala misterija.

onda mi je palo na pamet da bih mogla izvesti nešto od školjaka. ali nemam ih dovoljno za nešto veliko...
vidjela sam na švapskoj televiziji ideju kada su na komad drva žicom vezali dva reda prozirnih flaša koje su do raznih razina punili sa nekom tekućinom u boji. baš je fora izgledalo....

i tako.


moje pitanje je, imate li vi štogod "umjetničko" vaših ruku djelo u vašim stanovima, posebice na zidovima?
__________________
peku me oči.

Zadnje uređivanje chiquita : 14.11.2005. at 15:10.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:10   #2
da, bas u dnevnom boravku, iznad trosjeda, imamo prepariranu sabljarku.
divno se uklopila

ma zajebavam se, nemam nista, trenutno.
ne volim slike po stanu, al mi se razne skulpture i reljefi svidjaju.

kako ti se cini ideja da povise trosjeda stavis usku policu na koju mozes slagati sve sto ti se sviidja?
Bocca della Verita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:17   #3
aha slika kao umjetnicko djelo ne dolazi u obzir ali nekakva reljefna izvedba ( sto isto spada u umjetnicko djelo) dolazi u obzir..
cudna si ti

ja sam na svoj prazni zid stavila slicice karanfila...na papiru cca 10x10 cm sam nacrtala razlicite boje i šare karanfila koje sam proslog ljeta poslikla u maminom vrtu i onda ih takve poljepila po zidu u 1x1 m kocku

prije toga sam od crnog papira i nekakvog polu prozirnog papira za zamatanje napravila nesto kao vitraže..
teme su bile proljece tj. razni cvjetovi biljcica koje cvatu u proljece..

prije toga sam dala isprintati jednu lijepu sliku kaj sam sama pofotkala negdi na veci format pa to zaljepila..

tak kak mi dosadi tak mjenjam..

sljedeci plan je UV lampa i malo igranja sa oblicima i svjetlom koje ce taj dio zida osvjetljavati..al za to moram dovesti zicu do tog dijela pa to stalno odgadjam.

al to spada u slikarije..pa vjerujem da te to ne bi zanimalo..

si iz zagreba? odi u neki "hobby" ducan..ima obicno imaju takovih svakakvih stvari za nekakvo uredjenje pa ce ti vjerojatno nesto upaliti zaruljicu.
DarthFlake is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:18   #4
nabavi onaj ćilim s jelenima u shumi.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:20   #5
Ja (vraga ja, to moj muž vješa) na uskom komadu zida između prozora i vrata za balkon imam dvije afričke maske.
Možda tak nešto?

Školjke možeš kupiti u dućanima tipa casa, pa ćeš valjda imat dosta za umjetničko djelo.

Ja sam školjke pokeljila na ono nadsvjetlo od kupaone s kupaonske strane.
Znam da grozno zvuči, ali stvarno lijepo izgleda.

A moš umjesto slike okačit neku od onih poznatih tapiserija "Dva jelena i srna na pojilu s tužnim vrbama"
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:21   #6
Quote:
magic kaže:
nabavi onaj ćilim s jelenima u shumi.
odi vrit
to je bila moja ideja, samo mi je dugo tipkanje trajalo
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:22   #7
Cure, to s jelenom je ako je sjeverna soba. Ako je na jug onda mora bit gondola. :fengšui strućnjak:
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:24   #8
neku izrazitu cupavu tapiseriju, pa ju onda mozes cesljati kad ti je dosadno.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:25   #9
Quote:
Cats kaže:
Cure, to s jelenom je ako je sjeverna soba. Ako je na jug onda mora bit gondola. :fengšui strućnjak:
pa valjda kao svaka moderna žena gondolu ima na televizoru

a na stoliću ajfelov toranj od šibica (na tableiću, se razme)
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:26   #10
komad stiropora s nabodenim znachkama i privjescima.
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:29   #11
Quote:
magic kaže:
komad stiropora s nabodenim znachkama i privjescima.


jesemti, sve mi suze krenule na oči
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:30   #12
samo kaj mi značke nekak više pašu u forcimer
tak da odmah susedi, poštar i gosti vide nobl i velesvjetski ukus domačice
polly is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:34   #13
Quote:
Bocca della Verita kaže:
da, bas u dnevnom boravku, iznad trosjeda, imamo prepariranu sabljarku.
divno se uklopila

ma zajebavam se, nemam nista, trenutno.
ne volim slike po stanu, al mi se razne skulpture i reljefi svidjaju.

kako ti se cini ideja da povise trosjeda stavis usku policu na koju mozes slagati sve sto ti se sviidja?
jako mi se sviđa ideja. imam dvije ovakve police ali mi dragi neda da drugu zašarafin iznad trosjeda. kaže past će mu sve na glavu.

__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:34   #14
Quote:
polly kaže:
samo kaj mi značke nekak više pašu u forcimer
Tamo se na počasno mjesto nasuprot ulaznih vrata trebaju postavit lovački trofeji. Da svak ko dođe odma vidi status domaćina.

Ćiki, ima ti dragi pravo, to s policom je riskantno s obzirom na seizmičku kartu RH. Osim ako je baš u tome poanta, jel.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:35   #15
..a na kauch nek posjedne onu lutku u chipkastoj haljini i staklenim okama te nacrtanim izvirujucim zubima, uzrokom mojih nocnih mora iz djetinjstva...
magic is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:37   #16
Quote:
polly kaže:
pa valjda kao svaka moderna žena gondolu ima na televizoru

a na stoliću ajfelov toranj od šibica (na tableiću, se razme)
umjesto tornja imam onu drvenu ticu šta cigarete iz drvene škatulje vadi ako pritisneš tipku.
__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:38   #17
Quote:
chiquita kaže:
Pa daj isprintaj ovu sliku na veliki format, stavi to na zid i docrtavaj ukrasne predmete na nju po želji. Ntebože, koja dobra ideja. Mogla bi i ja to doma učinit.

EDIT: Ovo zapravo moraš napravit ako ne iz drugog razloga a ono iz počasti prema mom jubilarnom postu.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:39   #18
Nemate vi sve skupa blage veze

Na zid se obavezno moraju stavit ukrasni tanjuri. Ja imam Kaliforniju, Kumrovec, Minken i jos puno toga.
Onda neke punjene ptice. Sad ih mozes naci koliko god hoces, jelenji rogovi i gobleni.
Na zavjese, cipkane obavezno moras okacit one male mede, zeke, leptirice...
Na tv miljetic ispod gondole, na WC dasku cupavas a ne zaboravit obuci i drzac cetke za WC.
penelop@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:39   #19
vi se svi zajebajete a ja ozbiljno pitala.




__________________
peku me oči.
chiquita is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2005., 14:40   #20
i leptire (ručni rad, napravljeni od starih najlonki, ofarbani vodenim bojama, sa špenadlama - očima) na firange OBAVEZNO
polly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:22.