Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2007., 21:34   #1
lagano povisena temp

pozdrav.
zanima me jel moze NEKAKO mozda nekad... bit normalno da netko ima temp 37.2 - 37.4 svaki dan, bez ikakvih simptoma bolesti ili prehlade?? i da to traje dosta dugo (vec negdje mjesec dana) ?
pitala sam doktoricu, ona rekla da je neka viroza vjerojatno u pitanju
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:35   #2
Kaj hočeš da ti mi napišemo?
groucho_marx is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:36   #3
Hmmm..rana trudnoca mozda..?
__________________
You can't really dust for vomit.
Torma is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 21:39   #4
Quote:
Torma kaže: Pogledaj post
Hmmm..rana trudnoca mozda..?
ne.

@ Groucho - pise u prvom postu sta hocu da napisete
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:52   #5
Ja sam imala tako pola godine..
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:54   #6
i nije mi se svidjelo..navečer bi bila umorna malaksala i nisam ni izlazila van nekaj posebno..
Svi su se čudili kaj mi je..
Bila na pretragama i ništa nisu našli i prošlo samo od sebe, al je trebalo vremena..
Ja mislim da mi je to bila posljedica posttraumatskog stresa poslije mature i prijamnog..
ms*day*dreamer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2007., 22:56   #7
mjesec dana temperature?

a možda ti se tijelo bori s nekom bolešću koja izađe na vidjelo uskoro.. a možda ne izađe
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 16:27   #8
imaš već jako puno toga na temu temperaturica,puno ljudi ti je pisalo o tome,sve temperaturu ipreko 37,neke godinama,kao ja naprimjer,i sve pretrage u redu.odi vadit krv,ako sve bude u redu još možda poslikat pluća,i ako onda bude sve ok,proći će,prestani je mjerit.jel se osjećaš slabo od te temperature?ako ne,nemoj se mučit,ja imam kumu koja ima do 37,5 normalnu temperaturu
drnda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 17:44   #9
Ja sam imala 2 mjeseca 37,3 non-stop...i nikad saznala zašto.
__________________
tzv.blog:-D
Ida Bauer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 18:10   #10
ajde, oke onda. ma nit ne mislim da je bog zna sto, nisam cula da neko tak ima jos... a bas nist ne ukazuje na bolest.

hvala vam svima na odgovorima, ocito nije nist
Whisper is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2007., 21:49   #11
u osmom sam razredu bila u istoj situaciji (lagano povišena temperatura i umor) isto sam išla na svakakve pretrage (standardna krvna slika,ginekološki (pregled, bris, ultrazvuk jajnika), ultrazvuk bubrega, brisevi grla i nosa..) svi su mi govorili da mi je to zbog puberteta, al je moja doktorica opće prakse pametna žena koja me poslala na zaraznu da napravim posebnu krvnu sliku u kojom se otkriva virus mononukleoze za koji se na kraju ispostavilo da sam imala...razlog zašto nisam imala simptome svojstvene monoukleozi je taj što sam samo bila zaražena virusom,a zbog jakog obrambenog sustava organizma nisam obolila....par mjeseci sam se čuvala, ne dizala teške stvari, ne bavila se sportom, odlazila iz škole kad sam osjetila umor i redovito išla na kontrole krvi u zaraznu....nakon par mjeseci virus je nestao...
nadam se da sam pomogla nekome
Cleooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 01:11   #12
ljudi prestanite paranoično mjeriti temp, ako ste subjektivno ok, onda nema potrebe za mjerenjem temp
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 01:13   #13
ako vas baš muči što i kako, uz normalnu krvnu sliku i biokem. pretrage, možete još ev. uraditi plejadu seroloških pretraga i bezze opteretit zdravst.sustav
__________________
dežurni doktor
ante dumbledore is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 01:26   #14
nisam je mjerila paranoično nego sam bila premorena i konstantno iscrpljena pa sam posumnjala da nešto nije u redu.....ak je ovo uopće mene išlo
sad si ko jedna doktorica kaj mi je rekla: 'A jesi probala ne mjerit temperaturu?'
pa nisam jebena deva da guram glavu u pijesak...
Cleooo is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:31   #15
ja ju imam vec skoro 3 god i jos neznaju od cega je tako da mislim da jeto bezuspjesna pretraga uzasno me umara i sve sto ide uz nju ali nekako guram
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 10:35   #16
jetra? štitnjača?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:17   #17
ma sve ok cak sam provela 3 tj u zaraznoj da nista ne bih nasli i sve po starom
peta25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 13:58   #18
idem u pon na infektivnu,,,,,ne mogu vise da se uskladim s poslom. posao mi je rudarski i ne smijem izostajati. uglavnom rekla sam im da necu da lezim na klinici vec samo da me prime ujutro i vide taj dan sta mi je. sta mislite koliko cu se zadrzati jer je doktorica rekla da "ce ici ciljano"? moram se vratiti na posao do 2.
__________________
Nikad ne znamo sta izazivamo u drugom covjeku rijecju koja za nas ima sasvim odredjeno znacenje i zadovoljava samo nasu potrebu.
Lilith000 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2007., 16:34   #19
Pozdrav. Evo glupo za rec ali drago mi je da imam sunarodnjake s povisenom temperaturo i ok nalazima. Sad nekako znam da nisam vanzemaljac :-))
Uglavno, moja temperatura traje vec nekih 2 godine. Pocela sam je mjerit jer sam postala uzasno umorna, niskog praga tolerancije za neka naprezanja (i psihickog i fizickog tipa). Kako su doktori moja zadnja opcija (mislim da ih pohodim, izuzev zubara koji je svakih pol godine, pa u prosjeku 1/2 godine i to radi uputnice za okulistu ili nesto tako). No nakon godinu dana, meni koja stvarno imam energije za okretati planet rucno, mi je vec islo na zivce moja slabost i groznice koje su opterecivale ljude oko mene jer je grijanje uvijek trebalo radit. S potpuno identicnim teksto sam ispracena. Nek prestanem mjerit temperaturu. Ko neki hipohonder!! Osjecala sam se ko kreten. Temperaturu imam i dalje. Sad je prosla druga godina. Ja sam se vec navikla na svoj brzi zamor. Neki dan sam isla napravit kontrolnu krvnu sliku. Jetra je sa svojim vrijednostima enzima u asimptotskom jurisu prema nultim vrijednostima. No oni koji znaju vise, kazu da to nista ne znaci. Pa dobro. U svakom slucaju ja sam promjenila rezim prehrane, posto ni jedan drugi segment zivota ne mogu promjeniti osim tog pa zdusno vjerujem da ce se od toga sve popraviti iako kao sto kazu oni koji o tome znaju (svakako debelo vise od mene)to nije nista. Tako sam si ja lijepo zabrijala- ako to za njih nije nista, recimo da je to onda realno gledano neki mali disbalans mog organizma koji nece i nemoze prijeci u neku stetu ( a kamoli veliku stetu), onda logika kaze-male stvari se popravljaju potezima koje ja mogu sama promjeniti pa ce to biti hrana :-))
nusazvrk is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 10:32   #20
Quote:
nusazvrk kaže: Pogledaj post
Pozdrav. Evo glupo za rec ali drago mi je da imam sunarodnjake s povisenom temperaturo i ok nalazima. Sad nekako znam da nisam vanzemaljac :-))
Uglavno, moja temperatura traje vec nekih 2 godine. Pocela sam je mjerit jer sam postala uzasno umorna, niskog praga tolerancije za neka naprezanja (i psihickog i fizickog tipa). Kako su doktori moja zadnja opcija (mislim da ih pohodim, izuzev zubara koji je svakih pol godine, pa u prosjeku 1/2 godine i to radi uputnice za okulistu ili nesto tako). No nakon godinu dana, meni koja stvarno imam energije za okretati planet rucno, mi je vec islo na zivce moja slabost i groznice koje su opterecivale ljude oko mene jer je grijanje uvijek trebalo radit. S potpuno identicnim teksto sam ispracena. Nek prestanem mjerit temperaturu. Ko neki hipohonder!! Osjecala sam se ko kreten. Temperaturu imam i dalje. Sad je prosla druga godina. Ja sam se vec navikla na svoj brzi zamor. Neki dan sam isla napravit kontrolnu krvnu sliku. Jetra je sa svojim vrijednostima enzima u asimptotskom jurisu prema nultim vrijednostima. No oni koji znaju vise, kazu da to nista ne znaci. Pa dobro. U svakom slucaju ja sam promjenila rezim prehrane, posto ni jedan drugi segment zivota ne mogu promjeniti osim tog pa zdusno vjerujem da ce se od toga sve popraviti iako kao sto kazu oni koji o tome znaju (svakako debelo vise od mene)to nije nista. Tako sam si ja lijepo zabrijala- ako to za njih nije nista, recimo da je to onda realno gledano neki mali disbalans mog organizma koji nece i nemoze prijeci u neku stetu ( a kamoli veliku stetu), onda logika kaze-male stvari se popravljaju potezima koje ja mogu sama promjeniti pa ce to biti hrana :-))
Kod muških ta povišena temperatura nije baš ništa zbog 35.5 temperature na kojoj moraju biti testisi znači da šteta može biti velika. Ja npr. Imam slične nalaze kao i ti dvije godine tem, 37.5 Sve je počelo tem. 38.5 pet dana sam je imao .Nakon toga famozna 37.5 Prvi mjesec nisam mogao da pratim što ekipa priča na kavi od umora a i umor mi je bio da se pravim da izgledam kao da sam u toku razgovora. No naviknuo sam se. Jedino što su našli je jetra malo šteka čak mi je proizvodila crvena krvna zrnca sa repićima. Alt i ast mi je bio povišen. No kad su se oni "skoro" normalizirali Alp je postao nizak kao i željezo. U dvije godine imam 5 nalaza za sve hepatitise 4 nalaza za HIV sve uredno. Malo šteka jetra i to je to. Zadnjih 5 mjeseci tem. je oko 37.2. No ako sam preumoran je nemam ili ako ležim. Uglavnom također šikaniran od svoje doktorice više puta, sam sam morao tražiti uputnice za imunologiju tamo su me ozbiljno shvatili ali za nalaze koje su mi propisali za napravit mi treba cc 1500kn. Tako da sam sad u počeku.
E a imao sam nekoliko dijagnoza npr: od 100 vrsta ljetnih virusa jedan mi je uletio u jetru koji ima ih sto.
Druga dijagnoza ulećem iz infekcije u infekciju
Treća dijagnoza sve je zbog alkohola (vikend pijanac sam bio)
LP.
vedro11 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:41.