Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2009., 21:41   #1061
Quote:
scarlet1 kaže: Pogledaj post
Pozz!
Ja sam nakon carskog počela vježbat odmah nakon babinja (a tad mi se smanjio i trbuh). Radila sam trbušnjake i orbitrek, al fakat nisam pretjerivala. Nekih 2 tj nakon carskog sam počela nositi steznik (2 sata ujutro i 2 sata popdne- da se mišići još više ne opuste, cca 1 mj). Trbuh mi je sada 6 mj. nakon poroda isti kao i prije. Bila na moru u bikiniju. Inače sam isto sitnije i mršavije građe.
Odlično, važno da ja znam da je moguće.
Imala sam trbuh i nakon prirodnog i mislim da je nestao nakon 2/3 miseca, a sad imam vrimena do idućeg lita
A što se tiče carskog, drugačije ni u ludilu više nebi rodila.
Prirodni porod mi je bio jeziv jer imam usku zdjelicu (Vama cure neće biti jer ste normalne) pa su me rezali tri puta pa vakum pa popucala....
Mislim da je posebno dobro kad unaprijed znas da ideš na carski, ja sam cjeli dan sve isprobala (gel,drip,epiduralna) i na kraju fala Bogu završila carskim.
Bolilo me dva dana malo više nego druge cure u sobi (pitajte voltaren), zaželila se nešto pojest
jer primaš infuziju i moraš se tuširat malo gore i malo dole radi rane,ali zamisli gušta doli sve lipo bez šivanja i hemeroida, sve original
Ne moran se mislit jel šire i tako to i možeš bez straha u wc i obrisat se..
Kad sam došla doma počastila sveki i mamu i poslala ih doma jer mi nije niko triba pomagat,a kad sam rodila prirodno nisam bila za ništa dvadeset dana svekrva me satrala.
Carski je
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:47   #1062
Quote:
maza1 kaže: Pogledaj post
inače imam oko 58 kg, sitnija sam gore, a imam šire bokove. u trudnoći sam dobila 14 kg, znači imala sam 70 kg. malog još dojim i kile same idu dolje, ništa nisam vježbala, ne stignem malog nosim po cijele dane ili se igram s njim, kuham, perem, čistim, kad stignem a to je rijetko i sad imam 50 kg, ko u srednjoj školi
neki mi kažu da je to od dojenja, ali znam neke dojilje koje nisu skinule ni 1 kg nakon poroda, tak da mislim da to ovisi o organizmu. ako nisi sklona debljanju, sve ćeš skinuti. nisam nosila steznik, trbuh se sam povukao, a inače možeš vježbati nakon babinja, 40 dana od poroda.
E odlično i ja dojim, a kad sam prvi put rodila isto dojila i bila nakon tri miseca najzgodnija u životu.
Zato cure dojite.
__________________
Tu smo
detektiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:50   #1063
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
ovisi kojom metodom ti rade...
ja sam pitala svog profesora kada mogu na drugo.. rekao je odmah.. radio sam vam carski novom tehnikom...
e sad što je stara a što nova tehnika ja ne bih znala
sad razmiču mišiće, ne režu ih i konci se ne vade. tako su meni napravili carski, valjda je to onda nova metoda
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.09.2009., 21:52   #1064
Quote:
detektiv kaže: Pogledaj post
Odlično, važno da ja znam da je moguće.
Imala sam trbuh i nakon prirodnog i mislim da je nestao nakon 2/3 miseca, a sad imam vrimena do idućeg lita
A što se tiče carskog, drugačije ni u ludilu više nebi rodila.
Prirodni porod mi je bio jeziv jer imam usku zdjelicu (Vama cure neće biti jer ste normalne) pa su me rezali tri puta pa vakum pa popucala....
Mislim da je posebno dobro kad unaprijed znas da ideš na carski, ja sam cjeli dan sve isprobala (gel,drip,epiduralna) i na kraju fala Bogu završila carskim.
Bolilo me dva dana malo više nego druge cure u sobi (pitajte voltaren), zaželila se nešto pojest
jer primaš infuziju i moraš se tuširat malo gore i malo dole radi rane,ali zamisli gušta doli sve lipo bez šivanja i hemeroida, sve original
Ne moran se mislit jel šire i tako to i možeš bez straha u wc i obrisat se..
Kad sam došla doma počastila sveki i mamu i poslala ih doma jer mi nije niko triba pomagat,a kad sam rodila prirodno nisam bila za ništa dvadeset dana svekrva me satrala.
Carski je

točno carski je stvarno carski porod
maza1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 13:51   #1065
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
moje iskustvo sam napisala

ja sam na nogama bila drugi dan.... meni je carski super.. majke mi mile....
drugi dan na nogama, drugi dan se već tuširala...

opet da sam trudna.. izabrala bih carski

rode su me izopćile iz sekte zbog ove izjave ali jebaji ga.. ja iskrena
Ovo potpisujem!
Već 3. dan sam naveliko paradirala s bebom po sobi. Što se tiče roda, možeš si misliti kako sam ja tamo prošla, uz carski mi dijete bilo na adaptiranom!!!
frogy is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 16:57   #1066
I ja se slažem sa vama, ako budem mogla ja ću opet na carski. Kad slušam iskustva cura koje znam da su rodile vaginalno ne mih to željela prolaziti. Spinalnom sam bila prisutna cijelo vrijeme porođaju i bilo mi je prekrasno viditi bebicu onako bez hematoma, neizmučenog, prekrasnog. Meni je moj gin. preporučio carski jer je beba 7 dana prije termina bila 4850 g. Rodila sam 5 dana prije termina - 4940g i 54cm. Mene su rezali tako da su pomaknuli mišiće pa vjerujem da mogu opet biti trudna.
__________________
[url=https://babysizer.com/f210924]
elisabeth is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:02   #1067
Carski je Carski.... ne zove se džabe tako... (bezobzira na Julija Cezar-a )

prvi porod sam se istelila.....ali Carski je ono savršen porod.... nije to ono mesarenje od prije 20 godina.... danas je to sve svedeno na savršenstvo...

gledam danas svoj rez.. dugačak 10 cm i tanak kao da je netko kemijskom povukao crtu.....
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:12   #1068
Lara, jesi li imala carski sa spinalnom ili sa općom anestezijom?
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:34   #1069
pokušana spinalna 6 puta ali nije uspjela i završila na općoj...

nakon spinalne ležiš 24 sata a nakon opće 12 i onda dizanje i tuširanje i hodanje
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:49   #1070
ja se dvoumim između spinalne i opće?
daj koja je bolja, koja je prednost koje?
kak ide s oporavkom?
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 21:56   #1071
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja se dvoumim između spinalne i opće?
daj koja je bolja, koja je prednost koje?
kak ide s oporavkom?
Jedina prednost opce je ta da nisi svjesna operacije. Ali, ne vidis bebu odmah i mnogima treba dosta vremena da dodju k sebi od opce.
Ja sam imala epiduralnu a ne spinalnu pa it ne znam tocno kako je sa spinalnom ali ako je slicno epiduralnoj onda je
Pogotovo kad imas super anesteziologicu koja ti odvraca misli od toga sto ti upravo rade i paze da slucajno nesto ne vidis.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:02   #1072
ja ne znam, voljela bi čuti svog kenjca kad zaplače........
a opet urnebesno me strah tog poroda, baš jako.....
sad se dvoumim, ne znam ni sama što mi je bolje
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:06   #1073
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja ne znam, voljela bi čuti svog kenjca kad zaplače........
a opet urnebesno me strah tog poroda, baš jako.....
sad se dvoumim, ne znam ni sama što mi je bolje
Znas sto, da sam imala izbora ja bi trazila opcu. I jako pogrijesila.
Taj tren, taj prvi plac, to kad su mi je onako majusnu i zbrckanu stavili na mene i kad mi je pocela cicati lice.....
Neprocjenjivo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:10   #1074
hehehe, to i mene privlači spinalnoj.......
baš me tosad pati......
najveći problem je što imam jako veliki strah zbog prvog poroda......
tako da se bojim da ne zablokiram ili nešto......
strah me i te faking injekcije u leđa...previše housa sa vrištečim pacijentima kad im se zabije ta igla u leđa
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:18   #1075
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
hehehe, to i mene privlači spinalnoj.......
baš me tosad pati......
najveći problem je što imam jako veliki strah zbog prvog poroda......
tako da se bojim da ne zablokiram ili nešto......
strah me i te faking injekcije u leđa...previše housa sa vrištečim pacijentima kad im se zabije ta igla u leđa
Nemas se kaj zablokirati na carskom, mislim mozes se ti blokirati koliko hoces, oni rade dalje.
A to za injekciju kuzim, ja nisam htjela epiduralnu radi straha. Pa sam se predomislila.
Dobijes lokalnu prvo, nista ne osjetis.
Kazem ti, znajuci to sto sada znam, tukla bi se po glavi da sam bila na opcoj.
To je nesto sto vise nikad neces moci dozivjeti.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:19   #1076
znam......i meni je samo zbog toga da čujem taj prvi plač i taj prvi dodir......
prvi put to nisam doživjela
"ami" is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2009., 22:21   #1077
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
znam......i meni je samo zbog toga da čujem taj prvi plač i taj prvi dodir......
prvi put to nisam doživjela

Sad hoces.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 12:51   #1078
Quote:
"ami" kaže: Pogledaj post
ja ne znam, voljela bi čuti svog kenjca kad zaplače........
a opet urnebesno me strah tog poroda, baš jako.....
sad se dvoumim, ne znam ni sama što mi je bolje
ovako... u svom životu sma imala 6 operacija kukova (saobraćajka), jednu estetsku operaciju i jedan carski....
zaista imam iskustva sa narkozama i narkoticima jer od svih tih 8 operacija bila sam 4 puta u općoj anesteziji a 4 puta u spinalnoj.

ami...
spinalna
operacijska dvorana je hladna (mora biti zbog uvjeta operacije), sve je u zelenom/plavom kako gdje... stol je jako uzak imaš osjećaj da će ti se guzičetina razlliti sa svih strana, na njemu si razapena ko isus... i jedna i druga ruka su podignute u visini kao da ih širiš u zagrljaj..
u jednoj ruci je infuzija u drugoj je tlakomjer koji ti stalno naglas mjeri otkucaje srca koje čuješ.
Dobiješ plahtu ispred tako da od prsa na dolje ne vidiš i ne osjetiš ništa.. ali nije ugodno gledati anesteziologa i sestru kod uzglavlja s aonim maskama i kapama na glavi... istina - obuzme te strah.. pogotovo što ne osjećaš donji dio tijela...
spinalna kada se zabada boli i nije to baš ugodna bol... jer ti stavlja prvo kanilu u kičmu a tek onda ti stavlja injekciju..
Prednost - čuješ plač i daju ti bebicu odmah da je poljubiš....

Opća
legneš, stave ti infuziju na jednu ruku i tlakomjer na drugu.. daju ti kisik i gotovo... zaspeš (nema ovog što sam gore napisala).
Bebu vidiš tek za pola sata kada ju okupaju i donesu


eto.... dobro razmisli....koja ti je prihvatljivija za tvoju psihu.. ona je u tome najbitnija... jer ako te obuzme panika tlak skače, srce ubrzano kuca.. pitaj koje su posljedice panike i da li ih ima
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:23   #1079
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post

spinalna kada se zabada boli i nije to baš ugodna bol... jer ti stavlja prvo kanilu u kičmu a tek onda ti stavlja injekciju..
Sta nisi dobila lokalnu prvo?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2009., 13:33   #1080
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Sta nisi dobila lokalnu prvo?
pa na carskom NE... možda su mi je dali u infuziji a nisu rekli ali mene je jako jako bolilo...

a lokalna nisam sad sigurna.. je 'narodni izraz' za spinalnu...(odnosno epiduralnu)

e sad bi dobro došao tu neki doktor da nam razjasni ovu dilemu
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:41.