Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci

Kućni ljubimci Za vlasnike pasa, mačaka i ostalih životinjica dragih
Podforumi: Zdravlje kućnih ljubimaca, Psi, Mačke, Udomljavanje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.05.2008., 10:27   #201
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ak se radi o hrčku, onda bi ziher ušao
da radi se o hrcku
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 11:31   #202
kao što kažem, ziher bi ušel

dodo, probaj ih odvojiti po spolu u dvije odvojene gajbe, tj ženke sa mamom, mužjake posebno, ne znam jel tata u blizini, i ne znam bi li sinove napadao
daj oglas da ih poklanjaš i sretno
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 18:02   #203
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
ak se radi o hrčku, onda bi ziher ušao
I odrasli sirijac
__________________
Timski igrač
Pilatus is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.05.2008., 21:11   #204
ne vidim problem. odrasli sirijac ulazi bez problema u tunek od gajbe, pa može i ovdje
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 00:09   #205
imam i ruse i sirijce...sa sigurnošću tvrdim da će sirijski stati gdje stane i ruski...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.05.2008., 08:37   #206
ne tateki im su sasvim u drugom kavezu pa znači da ih mogu posve odvojit jer sam već osigurala kome ću ih dati
Dodo2007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2008., 21:37   #207
poštovani hrčkoljupci!

molim za savjet: imam ženku staru pola godine i razmišljam je dati pariti (imamo puno dečkića u susjedstvu)

zanima me SVE!
od početka do kraja...koliko je to za nju rizično, koliko ih mogu očekivati, tko obavlja porod itd...
dajte me vodite, barem korak po korak...pliz
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 01:05   #208
okani se toga
nije to za djecu, tj početnike
koliko ih ugine ili ih majkep ojedu samo zato kaj bi svatko htio male hrčkiće...
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 12:55   #209
uzgoj prepusti uzgajivačima...a i 6 mjeseci je već prekasno za parenje...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 14:55   #210
Evo da se i mi pohvalimo, Koma je uselio u novu kuću. Ova gajbica mu je prostranija i ima puno više mjesta za igranje Bilo me strah da li će moći proć kroz tunel, ali uspješno on to obavlja


ovo je gajba


ovo je Koma i skoro pretijesan tunel

Svima velika pusica od Kome
sivi_machor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2008., 17:11   #211
super je gajba
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 00:05   #212
Smile

bok svima..imam jedan problem..imam hrcka koji je s nama 3mj.i to mi je prvi hrcak..oko nosica mu se nesto pojavilo i ispod repa kao da mu je nateklo i osusilo se..ne znam dal da ga vodim veterinaru ili..ima piljevine u kavezu i sve je bilo dobro do sada..jede jabuke,banane i suhu hranu..pije i trci i ne ponasa se cudno..jedino sto spava u kutevima kaveza a ne u kucici..i kise ponekad..molim vas da mi neko odg.ako zna sta mu je i sta da radim..hvala
ivana_licious is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 10:26   #213
Ajmo hrčkoljupci,savjet!
Nbavila sam hrčka,ovičnog,onog koji bude veliki kad naraste... Već sam imala hrčke,ali kineske i sa nijma je sve bilo super. Zadnji hrčak Mirko doživio j emalo više od 3 godine i bio je glavna faca u kući,izlazio bi van iz kaveza čim smo došli blizu hodao po nama,imao je i specijalnu vunenu majicu iz koje je vadio niti pa si nnosio u kućicu.... Čak smo ga i po kući puštali!
E sad,ovaj hrčak,nazvali smo ga Slavko je skroz nedruštveni užasno se boji. Kad je došao imao je malo zakržljalo oko,ali baš mi je bio simpa i poseban pa sam njega uzela. Znam da oni po dana spavaju,ali Mirka smo mogli i po danu izmamiti van... Slavko čim nas vidi bježi,niti na hranu u ruci se ne da namamiti,a kad se zanese u trčanje,ja se pokušavam približiti ,ali čim vidi ruku šprint!!!
Baš mi je krivo što ga uopće ne možemo maziti niti ništa. Ima netko kakvu ideju?
MajaM is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 12:14   #214
Quote:
ivana_licious kaže: Pogledaj post
bok svima..imam jedan problem..imam hrcka koji je s nama 3mj.i to mi je prvi hrcak..oko nosica mu se nesto pojavilo i ispod repa kao da mu je nateklo i osusilo se..ne znam dal da ga vodim veterinaru ili..ima piljevine u kavezu i sve je bilo dobro do sada..jede jabuke,banane i suhu hranu..pije i trci i ne ponasa se cudno..jedino sto spava u kutevima kaveza a ne u kucici..i kise ponekad..molim vas da mi neko odg.ako zna sta mu je i sta da radim..hvala
već si trebala biti kod veterinara...preporuka: Ana Shek, vet. fax u heinzelovoj...
Šapica is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2008., 16:59   #215
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
okani se toga
nije to za djecu, tj početnike
koliko ih ugine ili ih majkep ojedu samo zato kaj bi svatko htio male hrčkiće...

oke, hvala. sad imam crno na bijelo da je to bedastoća.
nisam ni ja raspoložena za to, ali svi oko mene jesu. pogotovo susjedi koji bi malo rekreirai svoje dečke

p.s. nitko od nas nije dijete, 3 banke pa na dalje
__________________
Halben trinken,
halben Scharzu geben
milijana is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2008., 12:44   #216
super
ako su hrčkići mali i jednostavni za održavanje, nije samo tako lako imat bebe
najgore je kad se ljudi jave - hrčkica pojela bebe, što da radim...tad je već kasno
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2008., 16:06   #217
Imam jedno pitanje u vezi sirijskog hrčka. Već su počele vrućine pa me zanima jel to na njih utječe,tj. jer moram o nečemu voditi posebno brigu? Imam ga tek od 10 mj.pa ne znam šta trebam radiri po ljeti i kada je (pre)vruće?
__________________
Tko želi nešto naučiti, nači će način; tko ne želi, naći će izliku.
litta is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 21:09   #218
trebala bih na put i planiram svog hrčka povesti sa sobom pa me zanima ima li tko kakvog iskustva s time ili bilo tko nešto zna,jer ne bi htjela da ga put razboli ili sl.Može pomoć?
kruškica07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.06.2008., 21:40   #219
@kruškica07

Ja svog, doduše zamorčića a ne hrčka, uvijek nosim sa sobom na put, što je najčešće ili ljeti ili zimi kad idem na odmor, i nisam dosad nikad imala problema s njim. Kupila sam onaj prijenosnik za mace i u njemu mu napravim adekvatan ambijent, on se vidim ne buni ni ne uzrujava, i bude sve ok. Naravno da ga trebaš čuvat od propuha, naglih promjena temperature, izlaganju gužvi i ostalih njima stresnih situacija. Ja svom dok sam vani ili prekrijem gajbu nekom krpom il mu ubacim istu unutra pa se on zavuče ispod nje, što inače obožava radit i kad je doma u kavezu, i već godinama tako i sve je ok.. E sad, ovisi kako i koliko daleko putuješ, etc, mislim da već i intuitivno možeš pretpostavit na što sve trebaš pazit..
__________________
KLIKNITE ZA SPAS BEBA TULJANA!
Arian Girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.06.2008., 11:47   #220
Prvo pozdravljam sve vlasnike hrčaka raznoraznih, a imam i jedno pitanje.

Dakle, cura mi je za Valentinovo poklonila ruskog hrčka (iako su joj ga u pet-shopu prodali kao kineskog), uz kojeg je kupila i jedan mali kavez za nekih 100 kuna. Nakon mjesec-dva smo ga odlučili počastit s velikom kavezom s tubama. Vrlo brzo se naviknuo na njega i smjestio se u jednom djelu tube, gdja je sebi donio piljevinu, hranu i tu uglavnom provodi dane spavajući. E sad, primijetio sam da u tubi obavlja i nužde: kaki na istom mjestu gdje i spava, jer vidim puno govanaca tu kad mu čistim kavez (naravno da mu očistim i tubu), a piški malo dalje, tako da tuba užasno smrdi po urinu. Tubu svako malo operem, ali se smrad ubrzo vrati. Njemu očito ne smeta živiti medju govancima i u smradu, pa me samo zanim, da li je to normalno ponašanje.

Inače sam primijetio da zapravo pokazuje dvije različite osobnosti: kad je u kavezu je plašljiv i jako ga se teško ulovi, jer vrlo brzo šmugne u tubu, a kad ga uspijemo izvaditi vani da malo trčkara po krevetu (ne stavljam ga na pod da mi se negdje ne zavuće) onda se bez problema penje po nama, zavlaći ispod odjeće, ide na ruku itd.

Ukratko, vrlo čudan hrčak, al smo ga jako zavoljeli.
__________________
They are gone now. Fled, banished in death or exile, lost, undone. Over the land sun and wind still move to burn and sway the trees, the grasses. No avatar, no scion, no vestige of that people remains. On the lips of the strange race that now dwells there their names are myth, legend, dust. - Cormac McCarthy
Wild Horses is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:42.