Natrag   Forum.hr > Razno > Arhiva > Ex-YU

Ex-YU Teme o bivšoj nam državi

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2007., 00:00   #21
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
onda bi trebo znat tocno izracunat vrijednost zemljista

ps. kad bi ovo bilo istina sumnjam da bi ovi na sva glas to pricali...jel im nece bit 15 eura kvadrat nego 150 kad pocnu otkupljivat.
Moram priznat da su "investitori" malo neozbiljni. Kad za ovo saznaju stare babe tračare...ima da kvadrat bude i 300€
Osobno sam za prodaju zemljišta realnoj cijeni, Neumci bi mogli zaradit, a dio pokloniti Bošnjacima, eto ima se . Sa ostatkom para bi se mogla napraviti čuda za Hrvate BiH
Ferrari is offline  
Old 14.02.2007., 00:11   #22
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
Ovo mi zvuči ko 1. travanj i to žešći.
Znači danci ulažu 1 milijardu eura u Neum. U mjestašce koje ima užasno loše ceste, gdje se čeka na prelazak granice, a u budućnosti još strožiji vizni režim sa strane Hrvatske. Već vidm dođe recimo Englez u Neum, Hrvatska potpiše sporazum sa EU, i oće izaći a kad ono papirologija od sata vremena

Najbliža zračna luka je Dubrovnik, i od nje ima truckanja sat vremena, bez prelaska granice.
Zanimljvo, Hrvatska nema 1 mlrd. € direktnih ulaganja u turizam, ovo me podsjeća na onu braću koja su "dobila" veliki kapital iz Malezije te za 3 godine obećala sagraditi koridor Vc.

Još nešto, ljepota Neumske rivijere je ispod prosjeka.

Površina od 140 ha = 140*100*100 = 1.4 mil m2 = 1 km*1.4km
1 hektar je 10000 m2.

Evo koliko bi bila veličina tog kompleksa(crni pravokutnik)
http://img104.imageshack.us/my.php?i...um140hamn0.gif

Ta firma je super misli sve napravit sa 1 mlrd €, znači izgradnja + kupovina zemljišta je 5.6€/m2. Samo zemljište neizgradjeno od 140 hektara vrijedi po cijeni od 20€ cca 20 mlrd €.

Ispravka čovjek priča o 170 hektara..
hhttp://img261.imageshack.us/img261/5493/neum170drugaze3.gif
Dodao sam dodatak od 30 hektara da se vidi 170 hektara!


Prvo, obrisi te bale s usta koje ti kipe radi tog bjesnila. Drugo, ne znas racunati. Trece jos jedan primjerak hrvatskog licemjerstva.
Banja_Luka is offline  
Old 14.02.2007., 00:13   #23
Quote:
Ferrari kaže: Pogledaj post
Moram priznat da su "investitori" malo neozbiljni. Kad za ovo saznaju stare babe tračare...ima da kvadrat bude i 300€
Osobno sam za prodaju zemljišta realnoj cijeni, Neumci bi mogli zaradit, a dio pokloniti Bošnjacima, eto ima se . Sa ostatkom para bi se mogla napraviti čuda za Hrvate BiH
kojoj realnoj cijeni??? kad on otkupi 100 hektara a tvoja parcela je u sredini...

znas kak su amerikanci to napravili kad su ambasadu radiliu buzinu, poslali odvjetnike sve u isto vrijem i ko je kolko trazio tolko je i dobio...

neki su cak bubnuli cijenu po hvatu a dobili isplaceno po kvadratu
shteva is offline  
Old 14.02.2007., 00:19   #24
ps. mozeete mi objasniti zasto su hrvati na forumu protiv toga a bosnjaci se vesele??
shteva is offline  
Old 14.02.2007., 00:20   #25
Hrvate boli k za to.
Ken is offline  
Old 14.02.2007., 00:23   #26
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
kojoj realnoj cijeni??? kad on otkupi 100 hektara a tvoja parcela je u sredini...

znas kak su amerikanci to napravili kad su ambasadu radiliu buzinu, poslali odvjetnike sve u isto vrijem i ko je kolko trazio tolko je i dobio...

neki su cak bubnuli cijenu po hvatu a dobili isplaceno po kvadratu
Slažem se u igri su ogromne cifre, i novaca i zemljišta.
1 mlrd. € za takav projekt znači kao nekakav džeparac
Ferrari is offline  
Old 14.02.2007., 00:41   #27
LOL a muslimani bojkotiraju dansku zbog karikatura
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) derviš aka musliman.hr
Nemojte kriviti puni mjesec, židovi su krivi
UmpaUmpa is offline  
Old 14.02.2007., 01:36   #28
Quote:
Napraviće kompromis..
Neum : Turistička luka...
ne bi li tebi trebalo biti drago kad se nesto u bih gradi? tako se predstavljas. cemu zluradost? projekt je realniji od tvog autoputa sa 6 traka banjaluka-prnjavor-bijeljina-zvornik-cajnice-rudo. nastranu sto sam i prema ovome sumnjicav. al nek je tebi drago.
Flaming Lips is offline  
Old 14.02.2007., 06:15   #29
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
ps. mozeete mi objasniti zasto su hrvati na forumu protiv toga a bosnjaci se vesele??
Zato što su to njihove nebuloze. Ko da smo vesla sisali. Nek neko ovo prebaci u LK ili humor.
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 14.02.2007., 08:51   #30
Quote:
UmpaUmpa kaže: Pogledaj post
LOL a muslimani bojkotiraju dansku zbog karikatura
Vanjushka is offline  
Old 14.02.2007., 09:36   #31
Quote:
shteva kaže: Pogledaj post
ps. mozeete mi objasniti zasto su hrvati na forumu protiv toga a bosnjaci se vesele??
Vrlo jednostavno...zato sto u cijeloj prici nitko nista ne pita Neumljane.
Drugim rijecima: netko je u nekoj vukojebini vrlo blizu oltara odlucio dignuti lovu na racun Hrvata.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 14.02.2007., 10:19   #32
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Vrlo jednostavno...zato sto u cijeloj prici nitko nista ne pita Neumljane.
Drugim rijecima: netko je u nekoj vukojebini vrlo blizu oltara odlucio dignuti lovu na racun Hrvata.
Ja sam već napisao zašto sam sumnjičav:

"Nizozemce" dovodi neki Muhamed.

Tko kaže da iza "nizozemskog kapitala" isto ne stoji neki Muhamed iz Saudijske Arabije?

Sve je moguće. A ono što je najbitnije: kad prodaju zemljište, to je doviđenja Neum. Onda će njime dirigirati vlasnici kapitala i zemljišta. Mogu radit ko konobari, i to je to. Država će ubirati dobre poreze od kompleksa, a mali ljudi neće baš imati nešto od toga. Više im se isplati iznajmljivati i uređivati svoje.
zelenbrijeg is offline  
Old 14.02.2007., 10:46   #33
Quote:
Ja sam već napisao zašto sam sumnjičav:

"Nizozemce" dovodi neki Muhamed.

Tko kaže da iza "nizozemskog kapitala" isto ne stoji neki Muhamed iz Saudijske Arabije?

Sve je moguće. A ono što je najbitnije: kad prodaju zemljište, to je doviđenja Neum. Onda će njime dirigirati vlasnici kapitala i zemljišta. Mogu radit ko konobari, i to je to. Država će ubirati dobre poreze od kompleksa, a mali ljudi neće baš imati nešto od toga. Više im se isplati iznajmljivati i uređivati svoje.
Da se prvi put slozim sa ZB, jer nece biti drugog puta.Tacno, ko kupi zemlju, njegova je basta, avlija a i kuca

Na njihovom zemljistu moci ce dolaziti i naseljavati se ko zeli, hoce i sa parama.Uostalom kada pocnu stanovi da se prave, pa da ne duzim dalje

filatelista is offline  
Old 14.02.2007., 10:49   #34
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Da se prvi put slozim sa ZB, jer nece biti drugog puta.Tacno, ko kupi zemlju, njegova je basta, avlija a i kuca

Na njihovom zemljistu moci ce dolaziti i naseljavati se ko zeli, hoce i sa parama.Uostalom kada pocnu stanovi da se prave, pa da ne duzim dalje


Znači piši propalo
__________________
Mir i i harmonija može, s istim pravima i tolerancijom. A države s mirom i tolerancijom može biti jedino bez ili s 3 entiteta. Do tada, jebeš ti tu toleranciju gdje se tolerira da drugi biraju hrvata u predsjedništvo, određuju ko im valja,a ko ne valja na pozicijama koje hrvati trebaju popuniti. To je okupacija,a ne tolerancija. Za okupaciju imam 0% tolerancije.
okobrb is offline  
Old 14.02.2007., 11:18   #35
Ne znam, komentarisa bih ti, ali znam ovdje se malo-malo pa pocne plakati na sekciji tuzba, a ja ne zelim da ti kazem detaljno plan, barem ne jos.

Sacekaj 10 tak dana

filatelista is offline  
Old 14.02.2007., 11:40   #36
Quote:
filatelista kaže: Pogledaj post
Danci ulažu miljardu eura u Neum


Kako se doznaje, navedenim planom predviđena je izgradnja pet kilometara novih plaža, zatim izgradnja pet velikih hotela, dvadesetak stambenih zgrada s apartmanima, pet turističkih bungalov naselja, te oko 400 luksuznih vila.


"U Neumu nema prepoznatljive arhitekture, a gradit će se u stilu koji će se uklopiti u regiju", kazao je Švrakić.
moj filateliosta filatelista... ti ko blečak matere mi...

kakve ba milijarde i kakvi neumi... sve j ovo dizanje rejtinga određenim ljudima a od posla ništa...

jel ti fakat misliš da če neko dat milijardu eura... pazi... 2 milijarde maraka.... 2 000 miliona maraka u neum?!??!?! pored toliko mora i mjesta u HR i CG da neko ulaže i u jebeni neum gdje samo što se narod ne potuče s dalmošima!!!

nam od ovoga ništa... ovu su novinarske patke koje je prifatio i švrakič za svoju reklamu... vjerovatno je bilo razgovora da se negjde uloži 2 milijarde maraka i neko u kafani iz zajebancije spomeno naum a ovi se neši jadovi odma toga ufatili ko blesavi...

a švrakić...hmmm... da ga znate lično skontali bi kakav je on muljator i lopina...

stoga... ljudi gledajte na svoje oči i mislite svojom glavom a ne na vake vice ve padati i onda se još i ofirati pred drugima...
__________________
...klon jednog poznatog forumaša...
...u potrazi za žirantima...
Nemojte gledati crkve i dzamije, vjera Bosanaca je bosanstvo
Zgembo_Adislic is offline  
Old 14.02.2007., 11:41   #37
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Ja sam već napisao zašto sam sumnjičav:

"Nizozemce" dovodi neki Muhamed.
Mislim da je to sasvim nebitno. Netko tamo zeli ulozit jer zeli zaradit pare, jesu li to Danci ili Britanci je sasvim svejedno.

Quote:
Tko kaže da iza "nizozemskog kapitala" isto ne stoji neki Muhamed iz Saudijske Arabije?
Da se radi o nekim novinama ili TV-postaji mozda bih i razumio da se postavlja pitanje vlasnika (radio ideoloske propagande), no u slucaju ovakvih ulaganja je tako svejedno jel se radi o ruskom mafijasu ili nekom amerikancu, dok god posluje legalno. To da neki Hrvat ulaze u Srbiju ili Danas u BiH je sasvim normalno u danasnjem svijetu.

Quote:
Sve je moguće. A ono što je najbitnije: kad prodaju zemljište, to je doviđenja Neum. Onda će njime dirigirati vlasnici kapitala i zemljišta. Mogu radit ko konobari, i to je to. Država će ubirati dobre poreze od kompleksa, a mali ljudi neće baš imati nešto od toga. Više im se isplati iznajmljivati i uređivati svoje.
Tako je i kod nas, ali tesko da mozes sto protiv toga. Na tisuce jadranskih zemljoposjednika je prodalo zemlju i pokupovalo stanove u Zagrebu.
Prebo is offline  
Old 14.02.2007., 12:01   #38
Quote:
Prebo kaže: Pogledaj post
.....
Tako je i kod nas, ali tesko da mozes sto protiv toga. Na tisuce jadranskih zemljoposjednika je prodalo zemlju i pokupovalo stanove u Zagrebu.
Živio proletarijat!

Ovo s kapitalom se ne slažem. Bitno je tko ulaže i s kakvim namjerama.
zelenbrijeg is offline  
Old 14.02.2007., 12:09   #39
hrvatska ove godine ima 1.5 milijardu eura ulaganja u turizam na 5000 km obale, a ovi bi milijardu na 10-15 km. ovo je projekt ravan onome manhattanu na čiovu
dudu is offline  
Old 14.02.2007., 12:22   #40
Quote:
zelenbrijeg kaže: Pogledaj post
Bitno je tko ulaže i s kakvim namjerama.
Pa ako netko ulaze milijardu Eura (cisto sumnjam da je to tocan iznos) u turisticko naselje, sta mislis kakve namjere ima?

Investitor zeli povrat investicije i ostvarivanje profita - tako svejedno jel ulaze u Neum ili u Krk. Mi u Hrvatskoj imamo dosta iskustva - sve su nam pokupovali Njemci, Austrijanci i Talijani. Zvuci zalosno ali to je realnost kapitalizma, a utjesno je to sto kad pogledam kako nemamo nista vece koristi niti od domacih ulagatelja. Malo je onih koji ulazu u Hrvatsku samo zato sto je to Hrvatska. I ovaj domaci kapital ide tamo gdje ga je lakse oplodit (od Kine pa do Srbije) tako da se u medjuvremenu pokazalo kako je tako svejedno otkud kapital stize.
Prebo is offline  
 


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:04.