Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Oprema

Oprema Sve što nam treba (i ne treba, ali želimo :hekla:)

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.04.2010., 19:08   #2001
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
a eto, kao što sam i mislila - ovisi od bebe do bebe
lala - ja imam kombinirano, pa ću vidjeti po bebi... savjete drugih treba poslušati, ali ne pod svaku cijenu....
potpisujem zvrksa... najbolje imati svega pomalo...
moja prva mala i sestrina mala su rođene u isto vrijeme tj zima... ja sam svoju oblačila deblje a moja sestra je svoju oblačila tanje.... zato jel je njena mala toliko se znojila i vruće joj je bilo... vjerovatno je od tatice pobrala temperaturu taj usred zime se kuha... čim ju je obkla jače bila je nervozna i odmah bi se sva zacrvenila i dobila osip....čak je kod njih u kući grijanje bilo manje nego kod nas.... to ovisi o bebi... i bude se brzo skuzilo dal je bebi vruće ili hladno...
zato je najbolje imati i kratkih i dugih rukava u ljeti... pa će se vidit
Nolatilus is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:31   #2002
e a jesmo ga zakomplicirale s tim rukavima

uglavnom, moram danas i sutra napraviti popise robice, ali po hrpama koje sam sad izvukla iz komoda čini mi se da bi mi dijete imalo robice i da padne snijeg usred ljeta (i to sve do vel. 74, a do 86 malo skromnije)
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:33   #2003
Moja necakinja je rodjena 1.7, a meni je termin 7.7. tako da sam dobila svu robicu od sogorice. I 90% toga je sa kratkim rukavima... A kako sam ja inace smzljivica, cak i po ljeti spavam s dekom nekako si ne mogu zamisliti da tako malu bebu oblacim u kratko, pa je tako sve sto sam ja dodatno kupila sa dugim rukavima, i sa dugim nogavicama
Takodjer sam kupila nekoliko jako tankih benkica, pa to mislim kombinirati sa kratkim rukavima ako mi se bude cinilo da je bebi hladno... A jos i moja mama, koja voli sivati, je pocela sivati benkice od tankog platna Mislim da ce moja beba biti jedna od rijetkih koja ce imati nesto sivano
Boni is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2010., 19:49   #2004
Quote:
Boni kaže: Pogledaj post
Mislim da ce moja beba biti jedna od rijetkih koja ce imati nesto sivano
I moja će imat šivano ...ako bude ženskica, a sva dobivena robica plava, bacam se na šivanje
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 00:23   #2005
Quote:
Jelica Izjelica kaže: Pogledaj post
preporučena temperatura sobe u kojoj boravi novorođenče je 22 do 24 stupnja celzijusa.
Ovo je točno, a kako je meni soba na sjevernoj strani + dobra izolacija - u njoj je temperatura oko 18 po zimi i 22 po ljeti bez grijanja ili hlađenja, tako da će biti taman.....bar neću morati dogrijavati , da je zima trebala bi, samo ne znam kako bi onda ja spavala tamo i sada po zimi spavam samo u boksericama i donjoj majci.
Mislim da će svatko najbolje osjetiti i postupiti sam, ali ja se stvarno držim toga što sam čula o termoregulaciji i po tome ću naručiti više dugih rukava.
__________________
"Racionalni um je sluga intuitivnom umu. Mi smo zaboravili na kraljevski dar i dali smo počast sluzi."
Zaraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 05:17   #2006
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
e a jesmo ga zakomplicirale s tim rukavima
ja imam veličine 56., 62 i nešto 68 ali sada sam za početak pripremila samo 56 da mi se ne gomila u ladicama.
što će mi vani 62 ako beba treba samo 56 a i to zna biti preveliko u početku.

što se tiče rukavića, mislim da je bitnije da dijete ima duge nogavice nego duge rukaviće, isto kao što mi i po ljeti nosimo duge hlače i npr. traperice ali kratke rukave. prije će mu biti vruće gore nego dolje, isto kao što će mu prije biti hladno za nogice nego za rukice.
Renata is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:19   #2007
ja sam si nakupovala svih veličina do godine i pol dana, jer sam super iskoristila sniženja i ovo slobodno vrijeme koje trenutno imam, pa nek čeka robica... i sad kad dođe ljeto, opet ću na popustima kupovati unaprijed odjeću i sve što mi treba...tako uštedim hrpu novčeka

Renata, mene duge hlače prek ljeta ne vide, jer mi je jednako vruće po cijelom tijelu
a mislim da smo to s dugim/kratkim rukavima/nogavicama stvarno više sve dobrano prodiskutirale i svaka će napraviti u skladu sa svojim djetetom, njegovim potrebama i svojim uvjerenjima
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:25   #2008
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja sam si nakupovala svih veličina do godine i pol dana, jer sam super iskoristila sniženja i ovo slobodno vrijeme koje trenutno imam, pa nek čeka robica... i sad kad dođe ljeto, opet ću na popustima kupovati unaprijed odjeću i sve što mi treba...tako uštedim hrpu novčeka

Renata, mene duge hlače prek ljeta ne vide, jer mi je jednako vruće po cijelom tijelu
a mislim da smo to s dugim/kratkim rukavima/nogavicama stvarno više sve dobrano prodiskutirale i svaka će napraviti u skladu sa svojim djetetom, njegovim potrebama i svojim uvjerenjima
to je super ako znaš dobro procjeniti, ja sam par puta fulala i sada više to ne radim, trebaš dobro procjeniti jer na kraju ispane da neka ljetna haljinica paše u jesen ili zimi, a zimska jakna na proljeće
__________________
H. 29.08.2007. - L. 12.03.2011.
blond lady is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:46   #2009
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
ja sam si nakupovala svih veličina do godine i pol dana, jer sam super iskoristila sniženja i ovo slobodno vrijeme koje trenutno imam, pa nek čeka robica... i sad kad dođe ljeto, opet ću na popustima kupovati unaprijed odjeću i sve što mi treba...tako uštedim hrpu novčeka
to i ja radim uglavnom... i iako mi je curica veća od svoje dobi uvijek sam dobro procijenila...
kad god naiđem na neku akciju, sniženje...kupim unaprijed!
__________________
mama tri male ljepotice...
cvijetić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 08:50   #2010
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
to je super ako znaš dobro procjeniti, ja sam par puta fulala i sada više to ne radim, trebaš dobro procjeniti jer na kraju ispane da neka ljetna haljinica paše u jesen ili zimi, a zimska jakna na proljeće
pa s obzirom da beba još nije rođena, ja se su stratu mogu zeznuti...i to jako
ma kak sam ja kupovala samo H&M i M&S, a oni imaju i veće brojeve od nekih drugih proizvođača i raspon veličina po 3 mjeseca uvjerena sam da nema šanse da nešto ne nosi... a ako se slučajno i to zalomi, uvijek mogu pokloniti (s tih većih stvari nisam skinula etikete)... bar limača oko mene ima hrpa, a i bit će ih još
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:16   #2011
Quote:
Zvrksa kaže: Pogledaj post
pa s obzirom da beba još nije rođena, ja se su stratu mogu zeznuti...i to jako
ma kak sam ja kupovala samo H&M i M&S, a oni imaju i veće brojeve od nekih drugih proizvođača i raspon veličina po 3 mjeseca uvjerena sam da nema šanse da nešto ne nosi... a ako se slučajno i to zalomi, uvijek mogu pokloniti (s tih većih stvari nisam skinula etikete)... bar limača oko mene ima hrpa, a i bit će ih još
Ja sam se isto zeznula par puta. Narocito treba pazit s Prenatalom, Cartesom, Zarom i Okaidijem. Nase bebe su slicnije njemackim nego talijanskim ili spanjolskim bebama.
A sto se tice H&M velicina to stoji. Moja je njihove samterice br.62, nosila i dok je bila za br.56 i kad joj je sva druga robica bila 68 To joj je najiskoristeniji odjevni predmet.
Za M&S ne bih bas rekla da su veci, npr. njihova 3-6 mj. velicina je do 8 kg, a moja s 5 mj. ima 8,8 kg.
Tesko je to unaprijed procijenit, osim ako imas bebicu koja je tocno prosjecne gradje.
ewa33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:19   #2012
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
Ja sam se isto zeznula par puta. Narocito treba pazit s Prenatalom, Cartesom, Zarom i Okaidijem. Nase bebe su slicnije njemackim nego talijanskim ili spanjolskim bebama.
Znaci da su njihove velicine vece ili manje? Nisam razumjela...imam nesto Zare i Cartersa...
ashley is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:20   #2013
Quote:
blond lady kaže: Pogledaj post
to je super ako znaš dobro procjeniti, ja sam par puta fulala i sada više to ne radim, trebaš dobro procjeniti jer na kraju ispane da neka ljetna haljinica paše u jesen ili zimi, a zimska jakna na proljeće
e da, to je i meni palo na pamet, zato nisam kupovala iznad 68, a i to sam jedva izračunala

ja najviše imam 62, 56 moram dokupovat. malo mi je glupo, čekala sam s tim brojem s obzirom da ga se brzo preraste, jer mi je par ljudi reklo da će mi dati odjeću, i do sada ništa valjda će se sjetit kad rodim
annaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:25   #2014
Quote:
ewa33 kaže: Pogledaj post
A sto se tice H&M velicina to stoji. Moja je njihove samterice br.62, nosila i dok je bila za br.56 i kad joj je sva druga robica bila 68 To joj je najiskoristeniji odjevni predmet.
Za M&S ne bih bas rekla da su veci, npr. njihova 3-6 mj. velicina je do 8 kg, a moja s 5 mj. ima 8,8 kg.
Tesko je to unaprijed procijenit, osim ako imas bebicu koja je tocno prosjecne gradje.
ja sam do sada zadnje 3 godine svim frendicama i rođakinjama za klince kupovala samo Esprit, H&M i M&S tako da i prema njihovom iskustvu znam da je ta odjeća veća od ovih koje si npr. ti nabrojila i da su ih klinci mogli dugo nositi, a svaka od tih beba je različita (ima tanjih, prosječnih i jačih)

a ovo što kažeš za M&S... možda tebi ne može biti do 6.mj. ali ju može prije toga nositi bar 2 mjeseca, a to nije malo za tak male bebe
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:26   #2015
Quote:
ashley kaže: Pogledaj post
Znaci da su njihove velicine vece ili manje? Nisam razumjela...imam nesto Zare i Cartersa...
za Zaru pouzdano znam da je manja
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:26   #2016
Curke, a koji broj preporučate za izlazak iz rodilišta, to me najviše muči...Ja uglavnom pokupovala robicu u HM br 56, koji mi sad izgleda jako velik, bila mi neki dan frendica sa bebacem koji ima 3 mjeseca, ok, je nesto sitnija beba, ali i taj 56 mu je velik, a kad pogledam bodice nase 50 to mi pak djeluje ful malo.
Ako sam dobro shvatila 50, ili 56 se odnosi an duzinu bebe, znaci ak se rodi sa 52 da bu 50 premalo ili ?
koje brojeve Vi imate za izlazak iz rodilišta, i kaj bu te obukli za ljetne bebe?
mia is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:29   #2017
Quote:
annaaa kaže: Pogledaj post
e da, to je i meni palo na pamet, zato nisam kupovala iznad 68, a i to sam jedva izračunala

ja najviše imam 62, 56 moram dokupovat. malo mi je glupo, čekala sam s tim brojem s obzirom da ga se brzo preraste, jer mi je par ljudi reklo da će mi dati odjeću, i do sada ništa valjda će se sjetit kad rodim
ja sam najprije nakupovala od svake veličine po malo, jer sam planirala još kupovati kad se malac rodi i kad budem vidjela kak napreduje...i onda su se neki sjetili posuditi nešto sitno i kad sam jučer to sve napokon povadila i složila po veličinama skužila sam da imam brdo robice do 74, a i nakon toga nešto sitno ... doduše, ovo što mi je posuđeno nije baš nešto, ali si mislim da će poslužiti za po doma bar
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:31   #2018
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Curke, a koji broj preporučate za izlazak iz rodilišta, to me najviše muči...Ja uglavnom pokupovala robicu u HM br 56, koji mi sad izgleda jako velik, bila mi neki dan frendica sa bebacem koji ima 3 mjeseca, ok, je nesto sitnija beba, ali i taj 56 mu je velik, a kad pogledam bodice nase 50 to mi pak djeluje ful malo.
Ako sam dobro shvatila 50, ili 56 se odnosi an duzinu bebe, znaci ak se rodi sa 52 da bu 50 premalo ili ?
koje brojeve Vi imate za izlazak iz rodilišta, i kaj bu te obukli za ljetne bebe?
ja sam za izlazak pripremila H&M 56 bodibenkicu i pamučne hlačice (pofotkat ću danas pa staviti), ali za svaki slučaj sam kupila i 1 bodi 50
još uz to planiram pamučnu kapicu i čarapice
__________________
moj dućkas
Zvrksa is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:34   #2019
Quote:
mia kaže: Pogledaj post
Curke, a koji broj preporučate za izlazak iz rodilišta, to me najviše muči...Ja uglavnom pokupovala robicu u HM br 56, koji mi sad izgleda jako velik, bila mi neki dan frendica sa bebacem koji ima 3 mjeseca, ok, je nesto sitnija beba, ali i taj 56 mu je velik, a kad pogledam bodice nase 50 to mi pak djeluje ful malo.
Ako sam dobro shvatila 50, ili 56 se odnosi an duzinu bebe, znaci ak se rodi sa 52 da bu 50 premalo ili ?
koje brojeve Vi imate za izlazak iz rodilišta, i kaj bu te obukli za ljetne bebe?
da. ako je beba duga 52, onda oblačiš broj 56.

moj se rodio sa 52 i sav je bio u 56 za izlazak iz rodilišta. nakon 3 tjedna smo prešli u 62. jedino je h&m stvari 56 mogao nositi dugo. 2 majice čak do 5 mjeseca

meni su njihove stvari dobre jer npr. te majice mu nisu izgledale preveliko s 3 tjedna, a ni premalo s 3 mjeseca. imaju neke čarobne krojeve
__________________
All I ever wanted, all I ever needed is here in my arms...
marcipanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2010., 10:40   #2020
moja se rodila s 51cm i još nosi cartersov newborn. ta robica joj je taman. imamo par m&s bodića na kojima piše da su 54cm, a mali su joj.
Jelica Izjelica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:23.