Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Medicinski potpomognuta oplodnja

Medicinski potpomognuta oplodnja Želimo, nadamo se, vjerujemo

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 10.02.2012., 08:42   #21
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
ne znam kakav bi bio AMH da ga sad vadim, ali broj antralaca u odnosu na prije godinu je porastao..dakle prije godinu ili tu negdje sam imala oko 5 antralaca, u srpnju 4-5..u rujnu oko 6, u listopadu i prosincu osam, i danas deset..
kad jos kineska angelica ucini svoje, doci cu do famozne brojke 15 i necu imati sto pisati na ovoj temi


Dobro imaš li O u toj masi?
Njušim prirodnu T...
__________________
"Slova su mi šljokava"
WandaTheFamous is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 08:52   #22
imam..kako ne..vidjelo se zuto tijelo..itd..i zamisli, nije bilo ciste..pa ni one vodene

bog zna hoce li me dijete izabrati
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.02.2012., 11:46   #23
imam iza sebe dva duga protokola i jedan kratki
od 20.dc synarela sprej 2x1 hub
od 3dc 300IE menopura, drugi put 475IE menopura

prvi put: nejednak rast folikla, stoperica je odredjena po metodi predvidjanja, dakle dva dana ispred su odlucili kad ce se dati stoperica, na taj dan nisu pravili UZ
isli su po najvecem foliklu, ostali su bili za trecinu manji. tako je vjerovatno najveci na dan punkcije bio prezereo, ovi manji nezreli. proslo bez fertilizacije.
drugi put su radili po istom principu, jedna se oplodila, 4stanicni zametak na 3dc..to nije bilo dobro.
obadva puta sam dobila 4JS.

treci put: ciklus ispred cilest - spotting od ca. 10dc..dakle vjerovatno je cilest bio preslab za mene
dva dana nakon prestanka pilula je punktirana cista. treci dan se opet nova pojavila. ponovna punkcija na 5dc
od 1.dc suprefact 3x2huba, od 5dc stimulacija s 300IE gonala. zbog punkcije ciste ocito nismo uspjeli mobilizirati sve antralce. rast je bio nejednak, tj. vidio se jedan veci folikel i ostala tri su bili za 2-3mm manji. doc je odlucio zrtvovati najveci uime kolicine. punkcija je bila kad su folikli bili 2x17mm i 2x18mm. punktirane 4JS, od toga se tri oplodile, dvije vrlo dobre vracene. no nazalost negativno.
ajmo dalje.
mislim da se ne bi vise upustila u protokole sa supresijom već prije s antagonist protokolom ili bi isla u polustimulirani. isto tako mislim da kontracepcija nije za mene..pitanje je koliko je upravo ona uspavala jajnike.
mada su mnogi misljenja da low respondericama bolje lezi menopur, cini mi se da je gonal f bi bolji za mene od menopura. ok, da su ove trube od doktora prva dva puta bili bolji u nadgledanju, bog zna kako bi se sve zavrsilo tj, rezultat bi sigurno bio bolji.

inace s malom količinom klomifena ili 50IE puregona svaki drugi dan sam znala dobiti 2-3 folikla, to je bilo kad smo jos bili na ciljanim odnosima.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2012., 09:41   #24
Gdje se može vaditi AMH i inhibin u ZG? Koja je najpovoljnija klinika? Može li se krv poslati poštom?
__________________
Čekaj me, i ja ću sigurno doći.Ne slušaj kad ti kažu kako je vrijeme da sve zaboraviš i da te nade lažu....
mari mar is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:00   #25
Bok cure...

šok za šokom što se nas tiče... mislim znali smo da je AMH niski s obzirom da je prvi put nakon 24 gonala draga dobila 5 stanica ali bas da ce rezultat biti mizernih 3,3 (smanjena plodnost pise na nalazu) nismo ocekivali.

Toliko o tome da smo idiopati jel?

Bravo za podforum, sad neču znat gdje pisat.
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.04.2012., 17:55   #26
Matt al znate da su i antralci bitni a ne samo brojka
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 11:20   #27
dakle 0.44ng/ml.. sad definitivno niste idiopati
to nije sjajno, ali vam godine idu u prilog. imali ste dobre embrije, dvije biokemijske..sto je sve dobar znak.
znam da je brojka sok, pogotovo obzirom na godine..

draga ti koliko se sjecam ima dosta antralaca, mozda bi trebali pricati s docom da sljedeci pokusaj uradite u protokolu bez supresije, tipa antagonist..?
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 21:32   #28
Ja sam juce bila na kontrolu i na uz je doc video samo dve folikule na jednom i nista na drugom jajniku.Kaze da je jos rano pricati jer sam samo tri dana na sprice al se ja opet pitam jel ce da se desi neko cudo iako uzimam i dalje sprice?Ako i dobijem neki novi folikul zar je to vazno?Opet bi bilo razlike u velicini i sazrevanju js zar ne?I sta da radim ako ostanem samo na ova dva sto ih imam?Rezultati od krvi mi jos nisu dali al doc kaze da i nije bitno jer on gleda kakvo je stanje na uz.Ako se ne odlucim da idem do kraja i sa ovim sto imam jel je moguce da ako nastavim opet sa spricevima dobijem neki bolji rezultat t.e vise folikula za sledeci put?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.04.2012., 23:36   #29
ojjjj...draga renate
kako se ono kaze, treba ti je jedan dobar i ako se oplodi je dovoljno. moze biti da ce jos koji folikel narasti, ali vjerovatno ce narasti onoliko koliko je na doc vidio antralaca na ultrazvuku.

je li ti doc rekao koliko si antralaca imala pred stimulaciju? brijem da nisi imala vise od dva. INACE, za tvoj interes inzistiraj svaki put kad ti netko radi ultrazvuk da ti kaze o koliko se antralaca radi. znam, ispada kao da se mijesas u njihov posao, ali svasta sam dozivjela. moj ex-mpovac je npr misljenja da antralci na pocetku ciklusa nisu toliko relevantni..u stilu moze se dobiti vise folikla. ja nikada npr. nisam dobila vise nego sto se vidjelo antralaca na pocetku ciklusa. dok moj sadasnji mpovac se orijentira upravo po stanju jajnika i antralcima.

gledaj, postoje low responderice koje manje vise stalno imaju 1-2-3 antralca, a opet kod nekih varira broj. zato na svakom ultrazvuku ih pitaj kako stvari stoje s antralcima..da i ti imas orijentaciju.
ako si u prvoj grupi, onda ne preostaje nista drugo nego raditi s tim sto imas. ako si u drugoj grupi, onda ne bi bilo zgorega da pikas povoljan ciklus, tj. da se sa stimulacijom pocinje tek ako ima vise antralaca..ovisno o situaciji...4-5 ili vise.
ako ovo slucajno ne uspije, nemoj da te tko nagovori na taj dugi protokol sa supresijom, opcenito supresija nije za tebe ako si tako lose reagirala..bjezi od toga kao vrag od tamjana...

drzi se
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 00:38   #30
Ja mislim da je pre stimulacije video po jedan folikul na svaki jajnik al nisam bas sigurna,pitat cu u utorak.Ma dobro ja sam sretna i sa ovim sto imam bar imam nesto koliko i da bude ici cu do kraja pa sta bude.Samo me malo buni ovo sto doc kaze: bice mozda, jos je rano da se sta prica sa samo 3 dana stimulacije. Meni je sve jedno, sta da radim, to je sto je.
Dobro, pa zar moze tako mesecima da ides u kliniku da bi se videlo stanje koliko antralaka imas pa tek onda da pocinjes sa stimulacijom kad je tebi volja?
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 07:18   #31
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Ja mislim da je pre stimulacije video po jedan folikul na svaki jajnik al nisam bas sigurna,pitat cu u utorak.Ma dobro ja sam sretna i sa ovim sto imam bar imam nesto koliko i da bude ici cu do kraja pa sta bude.Samo me malo buni ovo sto doc kaze: bice mozda, jos je rano da se sta prica sa samo 3 dana stimulacije. Meni je sve jedno, sta da radim, to je sto je.
Dobro, pa zar moze tako mesecima da ides u kliniku da bi se videlo stanje koliko antralaka imas pa tek onda da pocinjes sa stimulacijom kad je tebi volja?
ako broj antralaca varira, onda je zaista opcija pred kraj ciklusa ili kad dodje menga otici na UZ da se vidi stanje. ako je tako.

to ti doc kaze jer mora vidjeti kako ce folikli rasti. da li ce rasti, nekad se desava da u nekom stadiju stanu i da se stimulacija prekida, no nadajmo se da tako nece biti.

ako ti je zaista vidio samo dva folikla, onda je jadno da te poslao u dugi protokol s toliko lijekova. s dva folikla ste mogli ici u klomifenski postupak s par gonala/menopura, ucinak bi bio isti. sve bez supresije. ili fleure up.

gle, moj prvi postupak je bio u aprilu prosle godine, pa sljedeci u julu, pa onda u decembru i zadnji sad u martu. izmedju toga sam bila na pregledima - sto u okviru konzultacija za sljedeci postupak, sto u okviru klasicnog pregleda ili kod specijaliste za endometriozu. nisam izostavila pitati koliko antralaca ima.

pred prvi postupak je bilo ukupno 4-5 antralaca, a u februaru cak 10tak. cisto kao primjer.
nekad ne znaci da ce se kroz jaku stmulaciju mobilizirati svi antralci, neke zene imaju neki defekt na FSH receptoru, tako nekako, pa nekad cak i uz dobar broj antralaca ne naraste iz njih isti/ili tu negdje broj folikla.
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 15:12   #32
Quote:
M@tthew kaže: Pogledaj post
Bok cure...

šok za šokom što se nas tiče... mislim znali smo da je AMH niski s obzirom da je prvi put nakon 24 gonala draga dobila 5 stanica ali bas da ce rezultat biti mizernih 3,3 (smanjena plodnost pise na nalazu) nismo ocekivali.

Toliko o tome da smo idiopati jel?

Bravo za podforum, sad neču znat gdje pisat.
Matt, nemoj sve tako tragično shvaćati....ja nemam pojma koliko mi je AMH, ali me niti ne zanima, iskreno rečeno. u stimulaciji sam dobila jedva dvije tužne i jadne stanice od kojih je jedna odmah odustala, a druga postala 4-stanični embrij, to je bila biokemijska.
prije toga sam imala prirodnjak pa dobila jedan folikul bez stanice.

i napokon čisti prirodnjak samo sa štopericom i sada čekam dječaka koji me lupa cijeli dan i noć...dakle, kao što smo milion puta ovdje rekli dovoljan je jedan junak/junakinja...nije neka sreća niti imati 20 jajnih stanica, pa na kraju ništa.

vidim da ste stalno kod privatnika u postupcima...to sigurno nije jeftino, a već ste dosta toga prošli. zašto ne biste pokušali dok vam je to još potpuno besplatno i ne računa se, prirodnjak u nekoj državnoj bolnici? ipak je za prirodnjak manja šansa...ali je tu...
__________________
Čekam ljeto i Lavića....dočekala Račića!
think.pink34 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 20:37   #33
Ah zaboravila sam napisati da mi je doc rekao da prestanem sa Synarela sprej a ne znam zasto,jel je to ok?A kad bi trebalo da pocnem sa PREDALON? Doc mi nista nije rekao ili je jos rano?Ah i ovo da kazem ja sam za 3 nedelje 3kg oslabila i nemam uopste apetit jel je to normalno?Procitala sam u uputsvo od Synarele da se moze desiti da kilaza varira e sad zar moze tako brzo da deluje na kilazu a da mi ne pomaze za ono sto mi treba?

Zadnje uređivanje renate : 07.04.2012. at 20:44.
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 22:27   #34
e moja renate
to sa synarelom ti je rekao jer je skuzio da ti taj sprej previse ubija rad jajnika. neka ga je ukinuo, na takvu sliku te trebao staviti na antagonist ili slicno, dakle bez pocetne supresije.
predalon ce ti dati na kraju, dakle kad folikli budu dovoljno veliki da bi se poslo od toga da su zreli..dakle na 17-18mm.
a tezina, to ti je od sikirancije ja sam se s tim sprejom osjecala kao da sam u menopauzi, apetit kao kuca..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 23:20   #35
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
e moja renate
to sa synarelom ti je rekao jer je skuzio da ti taj sprej previse ubija rad jajnika. neka ga je ukinuo, na takvu sliku te trebao staviti na antagonist ili slicno, dakle bez pocetne supresije.
predalon ce ti dati na kraju, dakle kad folikli budu dovoljno veliki da bi se poslo od toga da su zreli..dakle na 17-18mm.
a tezina, to ti je od sikirancije ja sam se s tim sprejom osjecala kao da sam u menopauzi, apetit kao kuca..
Pa cekaj, sad tek nista ne shvatam.Jel ste rekli da je taj sprej kao za pripremu jajnika?Kako sad ispade da meni ubija rad jajnika?I zar nije mogao odma da skonta pre nego sto sam pocela sa spricevima da mi ne prija sprej pa da ga ranije prekinem?
A tezina? Moze biti od sekiracije, mada se ne sekiram bas svaki dan,neki put iskuliram malo mada sam zivcana po prirodi al 3kg za 3 nedelje ?Meni dolazi to previse hocu da sam deblja
I na kraju ZELIM SVIMA SRECAN USKRS
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.04.2012., 23:27   #36
prouci one linkove koje sam ti dala, cisto da skuzis kako protokoli funkcioniraju:
dugi protokol koji imas - kroz sprej se malte ne u potpunosti supresira rad jajnika, da bi se onda davala odredjena (u tvom slucaju jako visoka) kolicina FSH ili FSH/LH- ovo zadnje je menopur. dugi protokol neki doktori low responderima daju u nadi da dobiju kvalitetnije stanice.
kod kratkog protokola supresija pocinje na 1dc, dakle opet ne utisa jajnike u toj mjeri.
a postoje i protokoli bez supresije, tj. daje se tek kasnije na velicinu > 14mm (cetrotide, orgalutran)
a obzirom da vjerovatno nije bilo vise od 2-3 antralca, nije bilo smisla da te daje u dugi protokol.

ja sam imala dva puta dugi i jednom kratki, a ovaj zadnji klomifenski je rezultirao pozitivnom betom. jest da je jos sramezljiva, ali je fakt da je svakako doslo do trudnoce..kako god zavrsilo..
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 00:42   #37
Citala sam tamo sve i svasta ali tamo pise samo kako ide postupak a ne pise sta ce kome da se desi i kako dalje, to je ionako individualno, zato i pitam ovde jer ce neko od iskustva mozda znati da mi da odgovor na neko pitanje.Ranije kad sam trebala poceti sa stimulaciom 6dc rekli ste da je to veoma kasno a doc tvrdio da to nema veze kad sam pod supresijom to mi je isto potvrdio i onaj doc sa foruma.E sad interesira me da nije stvarno bilo mozda prekasno pocinjati na 6dc pa zato imam samo 2 folikula do sad?Ili su me zeznuli sto su mi dali taj sprej tako dugo?Nista ne razumem
renate is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 07:11   #38
Quote:
renate kaže: Pogledaj post
Citala sam tamo sve i svasta ali tamo pise samo kako ide postupak a ne pise sta ce kome da se desi i kako dalje, to je ionako individualno, zato i pitam ovde jer ce neko od iskustva mozda znati da mi da odgovor na neko pitanje.Ranije kad sam trebala poceti sa stimulaciom 6dc rekli ste da je to veoma kasno a doc tvrdio da to nema veze kad sam pod supresijom to mi je isto potvrdio i onaj doc sa foruma.E sad interesira me da nije stvarno bilo mozda prekasno pocinjati na 6dc pa zato imam samo 2 folikula do sad?Ili su me zeznuli sto su mi dali taj sprej tako dugo?Nista ne razumem
to kako si reagirala ima veze
a) sa stanjem jajnika
b) s protokolom

mislim, moze biti ni da u nekom drugom protokolu ne bi puno bolje reagirala..ALI obzirom na los amh je PRETPOSTAVKA da odgovor na stimulaciju pod dugim protokolom nece biti bas neki. zato mnogi i vade taj AMH i broje antralce da bi odlucili koji protokol.

stoga se mnogi doktori na takvu sliku ne upustaju u dugi protokol. njemci ga ocito vole, svejedno kakvo je stanje jajnika
velika vecina kod takvih pacijenata ni ne pokusava probati s dugim protokolom.

da se razumijemo, znaju doktori poceti stimulaciju s puno lijekova (4 ampule npr), ali bez supresije u ciklusu ispred. btw. ist tako je veliki dio lijecnika misljenja da stimuliranje s vise od 4 ampule (300IE) nema bolji ucinak u odnosu na stimulaciju do 300IE.

primjeri za low responder protokole

low responderi - ispod imas jos nekoliko linkova na temu
__________________
Moje cure..L i N
zoro007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.04.2012., 13:12   #39
Quote:
zoro007 kaže: Pogledaj post
dakle 0.44ng/ml.. sad definitivno niste idiopati
to nije sjajno, ali vam godine idu u prilog. imali ste dobre embrije, dvije biokemijske..sto je sve dobar znak.
znam da je brojka sok, pogotovo obzirom na godine..

draga ti koliko se sjecam ima dosta antralaca, mozda bi trebali pricati s docom da sljedeci pokusaj uradite u protokolu bez supresije, tipa antagonist..?
Zoro ne znam kolko draga ima antralaca, dr.L. Joj je brojio ali nije joj nista rekao. Pretpostavljam da bi rekao nesto da je lose.
Ovaj put smo bili u polustimuliranome bez supresije. U biti nije bio klasicni polustimulirani nego kombinacija nekva luda.


Quote:
think.pink34 kaže: Pogledaj post
Matt, nemoj sve tako tragično shvaćati....ja nemam pojma koliko mi je AMH, ali me niti ne zanima, iskreno rečeno. u stimulaciji sam dobila jedva dvije tužne i jadne stanice od kojih je jedna odmah odustala, a druga postala 4-stanični embrij, to je bila biokemijska.
prije toga sam imala prirodnjak pa dobila jedan folikul bez stanice.

i napokon čisti prirodnjak samo sa štopericom i sada čekam dječaka koji me lupa cijeli dan i noć...dakle, kao što smo milion puta ovdje rekli dovoljan je jedan junak/junakinja...nije neka sreća niti imati 20 jajnih stanica, pa na kraju ništa.

vidim da ste stalno kod privatnika u postupcima...to sigurno nije jeftino, a već ste dosta toga prošli. zašto ne biste pokušali dok vam je to još potpuno besplatno i ne računa se, prirodnjak u nekoj državnoj bolnici? ipak je za prirodnjak manja šansa...ali je tu...
Hvala ti na misljenju thinkpink, ali nazalost to s prirodnjacima i bolnicom nije opcija jer ja odlazim uskoro u J.Ameriku radit na dvije godine pa ce se taj proces dobivanja bebica nazalost kod nas i oduziti tak da zasad ostajemo kod dr.L. Ali bez obzira sto mene nece biti draga ce i dalje biti u mpo prici. Hvala Bogu da nam jos kolko tolko financije to dopustaju...
M@tthew is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2012., 21:10   #40
Da vam kazem da sam danas bila na kontrolu i nista se nije promenilo od prosli put znaci 1,2 folikule.Doc je odlucijo da prekinemo sa stimulacijom i pokusamo ponovo u maju.I tako se zavrsila ova moja epizoda.Boli me stomak od spriceva.I jos mi kaze da nisu mi lekovi delovali na to sto sam 3kg oslabila nego da proverim hormone od stitnjacu.Pa ja ga pitam zar niste vi to uradili uzimate mi svaki put krv a samo su jednom iskontrolisali hormnone od stitnjace i to na pocetku(9.03.) .Sad moram kod mog opstog doc da proveravam stanje,uzas.I kakvo je onda ovo lecenje pitam se.Samo uz,uzimanje krvi (a ne znam uopste i sta kontroliraju) i to je to.Katastrofa!
renate is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:48.